Autor Wątek: Podatek od gier online  (Przeczytany 6358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 19:47:43 »
Jak bedziesz za duzo Iskow sprzedawał na Allegro, to panowie ze skaróbówki mogą sie tym zainteresować. Normalne. Nie wiem, co w tym "glupiego".

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 19:58:23 »
Wystarczy przeczytać parę zdań, żeby wiedzieć czemu głupota.
"W wielu sieciowych grach można bowiem nie tylko płacić za abonament lub dodatkowe opcje, ale też zarabiać wirtualne pieniądze przeliczane potem na prawdziwe. Tak jest np. w grze Eve Online, gdzie gracze mogą np. projektować własne statki kosmiczne i potem je odsprzedawać."


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:15:28 »
hahaha
chce ktoś kupić Kosmiczny Statek z EVE za 30tys złotych ? Fregata ubezpieczona!
Alufel..tfu... drony, blastery i klima.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:38:53 »
Sprzedam Loki S-class, mały przebieg, nie bity, sprowadzony z Providence :P

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:13:09 »
Sprzedam Loki S-class, mały przebieg, nie bity, sprowadzony z Providence :P
Sprawdź numery silnika, jak to JCD2568KL78/ACG to znajdź sprzedawce i obij pysk.... bo to mój po tym jak mi avatar w rufę wjechał i sprzedałem na części  :-X
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:38:44 »
Cytuj
gracze mogą np. projektować własne statki kosmiczne i potem je odsprzedawać.
Myślą, że statki są w handlu za prawdziwe pieniądze.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:55:02 »

Jakieś alternatywne źródło ?

Poziom artykułu przypomina bezwartościowe brukowce, dlatego nie traktowałbym tego poważnie.

 ;D

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:21:38 »
Coraz więcej gier ma możliwość obrotu gotówką w ten czy inny sposób - przykładem może być Diablo III gdzie istnieje cały osobny system do obsługi transakcji gotówkowej. A że EVE podali - jakiś baran gdzieś pewnie przeczytał o tym że można fitować statki i że sprzedawane są (chyba nikt nie zaprzeczy) Tytany za pare tyś PLN sztuka (nawet nie sprawdzałem za ile w sumie) - i mu się urodziło że za fitowanie statków gracze mogą zarabiać realną kasę.......

O ile tutaj możemy się z takiego Ynteligenta pośmiać to jak trafi się na gliniarza o podobnym profilu to ręce opadają - z racji "posiadania" brata (cioteczny) gliniarza czasem zdarza się że dzwoni i prosi o wytłumaczenie jakiejś pierdoły czy to jemu czy jakiemuś nadgorliwcowi - a sprawy są typu:

Naklejka z licencją systemu musi być naklejona na kompie który tego OS używa (cytat z wypowiedzi niebieskiego): nie, nie musi - natomiast każdy komputer musi mieć licencję do wglądu (jest nawet w EULA).
LOL (gra) musi mieć wydrukowaną licencję... jakieś 20min trwało wytłumaczenie fenomenu FTP gier, chyba nie do końca mi uwierzył.
Linux musi mieć licencję i naklejkę na... - przyznam że tutaj o dziwo szybko pojeli
Nie można szyfrować dysków na personalnym PC - cholera wie czemu ich to zabolało ale znowu, udało się wytłumaczyć. Inna sprawa że jak ktoś jest oskarżony może odmówić zeznań (tu wydania hasła), a jeśli będą chcieli być sprytniejsi i powołać go jako świadka (we własnej sprawie przeciw komóś nie mogą, ale mogą przy wyjaśnianiu innej sprawy którą sobie "stworzą" i "przypadkiem" stajemy się świadkiem) też można odmówić zeznań (paragrafu nie pomnę) powołując się na dobro swoje i swojej rodziny które może być naruszone przez jeden z tyś plików których przecież nie pamiętamy...


Ogólnie - jak spojrzeć na powyższe to jakiś dziennikarz-baran który coś gdzieś kiedyś od kogoś słyszał nie robi żadnego wrażenia - ot kolejny młotek szukający afery....

PS. nie jestem biegłym sądowym ani nic z tych rzeczy - po prostu czasem brat miał pytanie i jak mogłem pomagałem i podawałem źródła żeby sam sprawdził i się nie wygłupił, a potem się rozniosło jakoś...

Goomich

  • Gość
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:32:38 »
LOL (gra) musi mieć wydrukowaną licencję... jakieś 20min trwało wytłumaczenie fenomenu FTP gier, chyba nie do końca mi uwierzył.

Też nie wierzę w gry w protokół ściągania plików. Grę torrent już prędzej. :P

HammerSnake

  • Gość
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:36:29 »
yy, ale o co chodzi w tym topicu?

Przecież to normalne, że dochody trzeba opodatkować? Nagle wszyscy traderzy plexów przecierają oczy, czy skąd to zdziwienie ? Natomiast nad dosłownym tekstem tego newsa z portalu ekonomicznego, gdzie drugim tematem są ceny kiełbasek na grilla chyba nie nikt normalny nie zamierza polemizować? :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 12:46:08 wysłana przez HammerSnake »

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:45:20 »
Wiesz - problem jaki mają jest taki że większość ludzi wyciąga kasę z gier nielegalnie - wbrew zasadom (jak w eve), stąd ktoś kto sprzedaje plex za żywą gotówkę musi to jakoś wyprać w realu żeby się do niego nie przyczepili.
( o ile coś się nie zmieniło w eve przepływ idzie w jedną stronę - płacisz i coś dostajesz w grze, działanie w drugą stronę było zabronione ).
W diablo które podawałem jako przykład jest to możliwe w każdym kierunku - i też mi trochę zajęło wytłumaczenie znajomym (nawet teraz są o ile wiem w pierwszej dziesiątce w Polsce - w swoich klasach - tak więc obracali i obracają itemkami za >250 Euro) że na legalu bez podatków mogą "ugrać" nieco ponad 3k PLN, powyżej powinni dopisać sobie do dochodów, a nawet jak jest poniżej i tak MUSZĄ umieścić dochód w zeznaniu podatkowym... ot takie nasze prawo.

Powoli ale jednak się nasze służby informatyzują - a jak jeszcze dobiorą się do kont bankowych i przepływów kasy to uwierzcie mi że niezależnie od przekrętów przy przetargach wystarczy jeden dobry bazodanowiec by znaleźć tysiące podejrzanych z podejrzanymi a nie wpisanymi w zeznania wpływami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:50:02 »
yy jak koleś sprzedaje plexy na allegro to jak to niby urząd skarbowy ma nie zauważyć, przecież us ma dostęp do baz allegro i programy same im wyrzucają niepłacących? Co tu prać jak są na widelcu? Zresztą czy ich legalność interesuje? To raczej ccp by musiało się zainteresować.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:58:55 »
Allegro zaczęli obserwować od niedawna (relatywnie) i skupili się najpierw na tych na których mogą najwięcej ugrać - czyli zarejestrowanych sprzedawcach, ze sklepami, z zarejstrowanym ZUS itp.
Do plexsiarzy dojdą niedługo bo coraz dłuższa łapa im się robi - i jak będziesz chciał kupić plex będziesz to musiał robić "na priv", czy przez TOR i bitcoin'y :)

CCP interesuje się od dawna i specjalnych ruchów w tym kierunku nie widać, w grze żeby coś się zaczęło zmieniać też musiał się zrobić bunt i strzelanie do pomnika (mnie już wtedy nie było - tylko słyszałem). Generalnie - jak problem (subiektywnie) jest dla nich mały nie ma sensu się interesować nadmiernie - ot karać jak się kogoś złapać ale bez nagonki z tyralierą...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:30:19 »
CCP interesuje się od dawna i specjalnych ruchów w tym kierunku nie widać, w grze żeby coś się zaczęło zmieniać też musiał się zrobić bunt i strzelanie do pomnika (mnie już wtedy nie było - tylko słyszałem).

Jesteś mocno nie na bieżąco. Poczytaj devblogi ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Podatek od gier online
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:43:16 »
Jesteś mocno nie na bieżąco. Poczytaj devblogi ;)

Chodziło mi o ich podejście do handlarzy za żywą gotówkę, w grze też się wszystko ruszyło chyba od czasu tego buntu w jita... ale... tak - masz rację, wróciłem dopiero i co i rusz coś nowego mi ktoś zapodaje...
sam siebie teraz traktuje jak noobka, świeżynkę taką...
jeszcze przez długi czas będę miał jakieś głupie pytania... a jak coś strzelę bez sensu to mówcie też od razu :D noob w końcu - uczyć trzeba :)
(nawet wczoraj ktoś mi powiedział o jakiejś repce na pastę [???], potem się okazało że ja biedny skile na 5 do skanu robiłem a tu można się zaopatrzyć w itemki ze wzmocnieniami do powyższego, potem ktoś mi przypomniał że teraz są 3 wersje BC... noob po prostu... zaraz się okaże że coś na afk-cloak wymyślili a ja nie wiem... - nooob)