Autor Wątek: Czym robić misje l4 w High Secu?  (Przeczytany 22682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kondzio26

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 15, 2013, 15:41:49 »
Im mniej informacji Ty podajesz, tym bardziej ogólne odpowiedzi MY dajemy.

Widzisz robię sobie L3 - jak by ktoś napisał tak jak ja zapytałem, to bym napisał, że latam Drake, i mam taki i taki fit - robię wszystkie misje Secrite. Nic więcej, jak pytający nie ma skilli to sprawdza co mu brakuje i się tego uczy, jak nie ma tyle kasy to zbiera (bo za chwilę ktoś mnie zapyta ile mam ISKa). Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2013, 15:51:19 »
Widzisz robię sobie L3 - jak by ktoś napisał tak jak ja zapytałem, to bym napisał, że latam Drake, i mam taki i taki fit - robię wszystkie misje Secrite. Nic więcej, jak pytający nie ma skilli to sprawdza co mu brakuje i się tego uczy, jak nie ma tyle kasy to zbiera (bo za chwilę ktoś mnie zapyta ile mam ISKa). Takiej odpowiedzi oczekiwałem.
A w bardziej zrozumiałym języku ? Np. w PL ?  >:D

Widzisz... to, że robisz sobie L3 nic mi nie mówi, bo ja mogę napisać: robię L4 w Dominixie, co ma 6 dział, AB, bateryjki, cośtamcośtam, plate 1600, LAR'a, DC i dedykowane bądź nie hardenerki. Albo mógłbym napisać, że mam icka 5, z MWD i AB, oraz rigsami i cargoholdami i majtam misje jak głupi. Z tym, że nic tu nie ma o metodzie, nic nie ma o tym jakich unikać...
Dla mnie i podejrzewam, że dla 99% misjonarzy to Twoje info o Secrite, ma znaczenie takie, że sugeruje, że chcesz robić głównie misje combat, ale te można robić na blitza, albo na farmienie...


Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 15, 2013, 15:54:29 »
[Raven, lv4]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Power Diagnostic System II

X-Large Shield Booster II
Shield Boost Amplifier II
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Kinetic Deflection Field II
Kinetic Deflection Field II
Thermic Dissipation Field II

Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Cruise Missile
[empty high slot]
[empty high slot]

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Hobgoblin II x5
Hammerhead II x5
Takim czymś robiłem misje w Motsu, trzy-cztery miesiące po rozpoczęciu gry. Jedyne co miałem innego niż w podanym tu ficie to Meta 4 Launchery (do dziś nie mam cruisów T2, ale niedługo to się zmieni).
Tak długo jak uważałem na triggery, nie było misji poza 'Enemies Abound (5 of 5)', która sprawiłaby mi wtedy problem.
Po patchu będziesz mógł sobie zamontować ECCM/cap recharger/co tam chcesz w dodatkowy med slot.
Z T2 Launcherami, wymaga 4% CPU implantu, z wersji z 'Arbalest'-ami nie wymaga impów.
i brak bonusa do RoF co przekłada się na mniejszy dps.

Mniej DPS na papierze.
Zabawna jest tendencja rodem z Battle Clinic, patrzeć tylko na staty z EFT, nie brać pod uwagę jak ten damage zaaplikować.
Po patchu CNR będzie bił Cruisami jakby to były Heavy, a Dreak Navy prawie tak jakby HM nigdy nie dostały nerfa.

kondzio26

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 15, 2013, 16:10:14 »
A w bardziej zrozumiałym języku ? Np. w PL ?  >:D

Widzisz... to, że robisz sobie L3 nic mi nie mówi, bo ja mogę napisać: robię L4 w Dominixie, co ma 6 dział, AB, bateryjki, cośtamcośtam, plate 1600, LAR'a, DC i dedykowane bądź nie hardenerki. Albo mógłbym napisać, że mam icka 5, z MWD i AB, oraz rigsami i cargoholdami i majtam misje jak głupi. Z tym, że nic tu nie ma o metodzie, nic nie ma o tym jakich unikać...
Dla mnie i podejrzewam, że dla 99% misjonarzy to Twoje info o Secrite, ma znaczenie takie, że sugeruje, że chcesz robić głównie misje combat, ale te można robić na blitza, albo na farmienie...

Widzisz, źle mnie zrozumiałeś albo czepiasz się mnie bo czujesz się urażony, a nie ma czym. Przybliżę ci specyfikę poprzedniej wypowiedź. W obecnej chwili jestem w pracy i nie mam dostępu do gry. Normalnie na takie pytanie jakie zadałem odpisał bym z domu, i na spokojnie. Podał bym, oprócz nazwy statku, komplementy fit jaki posiadam (pełne nazwy, bo założył bym że tak osoba może nie wiedzieć co oznaczają skróty - w końcu to noobgarden). Pisząc poprzedni post chciałem skrócić swoją myśl, o co mi chodzi.

I co Twojego ostatniego zdania - jak wrócę do domu sprawdzę dla dokładnie dla kogo robię misje i podam nazwę. Zakładam, że wtedy 99% misjonarzy od razu będzie wiedziało jakie to są misje i poda dokładny fit pod każdą z osobna;)

Theronth - wielkie dzięki, za zestaw;)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 16:23:01 wysłana przez kondzio26 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 15, 2013, 18:01:30 »
Odnośnie tego co podał Tenroth - skilowanie w tym kierunku jak najbardziej ok
Skile te same i do ravena i do scorpiona navy potrzebne
Jednak zanim wyskilujesz minie troche czasu, jeśli wejdzie odysey do tego czasu, zobacz na sisi czym Ci się lepiej lata, jak dorwę eft obsługujące zmiany z dodatku to zaproponuję alternatywę w postaci scorpiona navy
Cytuj
Mniej DPS na papierze.
Zabawna jest tendencja rodem z Battle Clinic, patrzeć tylko na staty z EFT, nie brać pod uwagę jak ten damage zaaplikować.
Po patchu CNR będzie bił Cruisami jakby to były Heavy, a Dreak Navy prawie tak jakby HM nigdy nie dostały nerfa.
Bardzo długo grałem TYLKO caldaryjskimi rakietoplujami. Wiem jakie są różnice miedzy ty co jest na papierze, a tym co jest w praktyce.
Dalej twierdzę że zmiany są na minus i cwaniakowanie ze strony ccp jak np w przypadku navy draka gdzie bonusami statku "niwelują" chamskiego nerfa bedącego wynikiem płaczacych o nerfa cwaniaczków z cynabali i talosów nie zmienia nic w tym wypadku. Oddają drakowi zasięg, zabierają dps  osłabiają tank. Idź na drzewo z tą lepszością

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 15, 2013, 19:07:20 »
 Jeśli chodzi o Navy BC to faktycznie różowo nie jest. Nie wiem dlaczego CCP uznało, że Cane był OP W CHUJ i teraz stara się wcisnąć ludziom ten OP W CHUJ statek jako frakcyjny, skoro Cyclone to praktycznie to samo, tyle że na HAM'ach.
Byłem natomiast na SiSi i próbowałem fitować pozostałe z nowych BC i mimo wszystko najlepiej z nich wygląda Dreak. Pomimo braku bonusu do resist'ów ma dość dobry tank z samego 'żywego' shielda. Na szczęście nawet z ośmioma launcherami fituje się całkiem nieźle. DPS ujdzie, przynajmniej nie jest ograniczony do Kinetic.
Z pociskami na BS'y od kiedy gram były problemy. Torpy żeby robić full DPS na innym battleshipie potrzebowały 2 TP i co najmniej jednego Weba. Cruisy miały maksymalny zasięg, ale co z tego skoro leciały wieki i miały żałosny DPS.
Danie CNR możliwości lepszej aplikacji damage przy jednoczesnym buffie CM uważam za dobre zmiany i już zbieram ISK na jednego :D
chamskiego nerfa bedącego wynikiem płaczacych o nerfa cwaniaczków z cynabali i talosów nie zmienia nic w tym wypadku.
Nerf był potrzebny, HM zbyt odstawały od innych średnich rodzajów uzbrojenia o dalekim zasięgu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 15, 2013, 19:08:36 »
Dreke po tym nerfie widać wciąż był za dobry jak ujebali mu uzbrojenie, a teraz zabierają się za tank

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 15, 2013, 19:11:49 »
Dreke po tym nerfie widać wciąż był za dobry jak ujebali mu uzbrojenie, a teraz zabierają się za tank
Wszystkie statki z resist bonusem dostają po dupalu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 15, 2013, 19:14:03 »
Dziwne że wiekszość z nich to caldari i amar (jak nie wszystkie)
Ciekawość kiedy wreszcie utną jaja dla odmiany czemuś dzikusów albo gejów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 15, 2013, 19:29:19 »
Dziwne że wiekszość z nich to caldari i amar (jak nie wszystkie)
Ciekawość kiedy wreszcie utną jaja dla odmiany czemuś dzikusów albo gejów
Wszystkie HICtory i T3 też tracą 1% resistów, dla takiego Lokiego to duży cios, jako że z czterech subsystemów defensywnych tylko dwa są często używane i tak się składa, że obydwa dają +5% Resistance per level.
U Minmatar i Najlepszej Rasy W Grze nie ma czego ucinać, bo po podliczeniu +5% Resistance prawie zawsze jest lepsze od 7,5% Armor Rep/ Shield Boost Amount.
Rokh ma praktycznie taki sam aktywny tank jak Maelstrom, ale bonusy Rokha wpierają go również we flocie, gdzie niestety bonus Maela do shield boosta nie na wiele się przyda.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2013, 19:40:39 »
Chyba pora się zmeścić. Jak reaktywuję konto na mainie skiluję macha. Zważywszy na dotychczasowe zagrywki ccp, jak skończę będziecie mieli maks miesiąc uciechy po czym ogłoszą zmiany w tym shipie które zrobią z niego nieruchawą cegłę strzelającą torpedami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2013, 20:12:02 »
Chyba pora się zmeścić. Jak reaktywuję konto na mainie skiluję macha. Zważywszy na dotychczasowe zagrywki ccp, jak skończę będziecie mieli maks miesiąc uciechy po czym ogłoszą zmiany w tym shipie które zrobią z niego nieruchawą cegłę strzelającą torpedami
Chodziły słuchy o reworku Pirackich statków, więc nie kracz :P

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2013, 20:15:04 »
Chodziły słuchy o reworku Pirackich statków, więc nie kracz :P

Ashimmu will 0wn teh skyez!

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2013, 20:23:53 »
Chodziły słuchy o reworku Pirackich statków, więc nie kracz :P
Możesz zacząć już błagać o litość i apelować do mojego serca zwiekszanim isków na moim walcei, ale jak nie oddadzą gueristowych statków jako rakietowych (znaczy takich gdzie kurwa minimum 2/3 maks dmg statku robią głowice) to no mercy nie ważne ile miliardów isków trafi  na mój walet żebym nie skilował macha

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2013, 09:38:26 »
Widzisz, źle mnie zrozumiałeś albo czepiasz się mnie bo czujesz się urażony, a nie ma czym. Przybliżę ci specyfikę poprzedniej wypowiedź. W obecnej chwili jestem w pracy i nie mam dostępu do gry. Normalnie na takie pytanie jakie zadałem odpisał bym z domu, i na spokojnie. Podał bym, oprócz nazwy statku, komplementy fit jaki posiadam (pełne nazwy, bo założył bym że tak osoba może nie wiedzieć co oznaczają skróty - w końcu to noobgarden). Pisząc poprzedni post chciałem skrócić swoją myśl, o co mi chodzi.

I co Twojego ostatniego zdania - jak wrócę do domu sprawdzę dla dokładnie dla kogo robię misje i podam nazwę. Zakładam, że wtedy 99% misjonarzy od razu będzie wiedziało jakie to są misje i poda dokładny fit pod każdą z osobna;)
Widzisz, źle mnie zrozumiałeś  :P
Nie czuję się urażony pytaniem, a jedynie Twoją postawą wobec moich przedmówców. Napisali Ci wyraźnie, w charakterystycznym dla Centrali stylu, że fit zależy od tego co i gdzie chcesz robić, a podstawą są Twoje skille (zarówno w SP, jak i rzeczywiste). Pokazałem Ci specyfikę L4 w punktach, a Ty się dalej upierasz, że jak dostaniesz fit, to już będziesz wiedział jak robić L4.

Nie musisz mi wierzyć, czy innym kolegom wypowiadającym się w tym wątku, ale jeśli nam nie uwierzysz, to nie raz się na własnym wallecie przekonasz, że CCP projektuje w EVE i statki i misje z założeniem A5. Nie znaczy to, że się nie da robić L4 bez A5, a jedynie oznacza, że jest to trudne, bolesne i długo trwa. Nie chcesz nam zaufać, że najpierw powinieneś mieć skille (to raptem kilka miesięcy), a nie fit, to Twoja sprawa.

Częstuj się fitami, których IMHO nie będziesz umiał dopasować do L4 i w efekcie efektywnie używać.

[Dominix, PVE2]
Damage Control II
Large Armor Repairer II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Energized Explosive Membrane II
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I

100MN Afterburner II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L

Large Ancillary Current Router I
Large Ancillary Current Router I
Large Ancillary Current Router I


Warrior II x5
Ogre II x5
Hammerhead II x5
Garde II x5
Valkyrie II x5

[Hyperion, PVE Railguns]
Damage Control II
Large Armor Repairer II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Adaptive Nano Plating II
Adaptive Nano Plating II
Explosive Plating II

100MN Afterburner II
Tracking Computer II, Optimal Range Script
Tracking Computer II, Optimal Range Script
Sensor Booster II, Targeting Range Script
Sensor Booster II, Targeting Range Script

425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L
425mm Railgun II, Spike L

Large Ancillary Current Router I
Large Ancillary Current Router I
Large Capacitor Control Circuit I


Hammerhead II x5
Warrior II x5
Hobgoblin II x5

[Megathron, PVE2]
Large Armor Repairer II
Damage Control II
Co-Processor II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Energized Adaptive Nano Membrane II
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I

100MN Afterburner II
Sensor Booster II, Targeting Range Script
Cap Recharger II
Tracking Computer II, Tracking Speed Script

425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
425mm Railgun II, Iridium Charge L
Rocket Launcher II, Mjolnir Rocket

Large Ancillary Current Router I
Large Auxiliary Nano Pump I
Large Auxiliary Nano Pump I


Berserker II x5

[Raven, PVE1]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Damage Control II
Adaptive Nano Plating II

100MN Afterburner II
Large Shield Extender II
Large Shield Extender II
Adaptive Invulnerability Field II
Adaptive Invulnerability Field II
X-Large Shield Booster II

XT-9000 Cruise Launcher, Mjolnir Cruise Missile
XT-9000 Cruise Launcher, Mjolnir Cruise Missile
XT-9000 Cruise Launcher, Inferno Cruise Missile
XT-9000 Cruise Launcher, Scourge Cruise Missile
XT-9000 Cruise Launcher, Nova Cruise Missile
XT-9000 Cruise Launcher, Nova Cruise Missile
[empty high slot]
[empty high slot]

Large Anti-EM Screen Reinforcer I
Large Semiconductor Memory Cell I
Large Semiconductor Memory Cell I


Valkyrie II x5
Warrior II x5


Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2013, 11:42:39 »
Co na tym ravenie robi ANP?  >:D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2013, 11:44:28 »
Nie staraj się zrozumieć tych fitów. Naprawdę. Dormio ma dziwne podejście do tego tematu. Znacznie lepiej idzie mu budowanie sprzętu taśmowo niż jego używanie w praktyce :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

kondzio26

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 16, 2013, 12:45:17 »
Widzisz, źle mnie zrozumiałeś  :P
Nie czuję się urażony pytaniem, a jedynie Twoją postawą wobec moich przedmówców. Napisali Ci wyraźnie, w charakterystycznym dla Centrali stylu, że fit zależy od tego co i gdzie chcesz robić, a podstawą są Twoje skille (zarówno w SP, jak i rzeczywiste). Pokazałem Ci specyfikę L4 w punktach, a Ty się dalej upierasz, że jak dostaniesz fit, to już będziesz wiedział jak robić L4.

Dzięki pytaniom kolegów ustalone zostało co i gdzie chcę robić. Theronth'owi wystarczyły te dane i podał fit (takich właśnie informacji oczekiwałem). Teraz wiem jakie skillie brakują mi do latania takim zestawem i będę się w tym kierunku rozwijał. Za twoje sugestie również dziękuje, ale przypomnę ci że ja nie pytałem JAK mam robić misje l4 (w niedługiej przyszłości będę pewnie pytał o porady), ale w CZYM sensownym je robić. A takich konfiguracji może być sporo.

Nie chcesz nam zaufać, że najpierw powinieneś mieć skille (to raptem kilka miesięcy), a nie fit, to Twoja sprawa.

Ciekawe co byś napisał jak bym zapytał jakie skille mam rozwijać, aby robić misje l4:)? Osobiście uważam że akurat skille nie są najważniejsze. Bo najpierw trzeba widzieć co się chce zrobić i czym to osiągnąć, a potem wybiera się właśnie zestaw skilli, które trzeba rozwijać żeby dało się to robić.

Dziękuję ci również za podany fit - może ktoś inny chętnie z niego skorzysta.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 16, 2013, 12:56:59 »
Cytuj
Dzięki pytaniom kolegów ustalone zostało co i gdzie chcę robić. Theronth'owi wystarczyły te dane i podał fit (takich właśnie informacji oczekiwałem). Teraz wiem jakie skillie brakują mi do latania takim zestawem i będę się w tym kierunku rozwijał. Za twoje sugestie również dziękuje, ale przypomnę ci że ja nie pytałem JAK mam robić misje l4 (w niedługiej przyszłości będę pytał o porady), ale w CZYM sensownym je robić. A takich konfiguracji może być sporo.
Tenroth podał Ci fit który będzie aktualny jeszcze przez miesiąc (?) i wymagający implantu +4% (jak ostatnio patrzyłem implanty tego typu na oko kosztowały tyle co ten raven z fitem do którego go potrzebujesz) wydatek co prawda na raz chyba że poda zaliczysz co zdarza się nawet w high, nawet jak nie jesteś war targetem dla kogoś.
Jak nie stać cię na kabel wyjmij z fitu jeden balistyk i wstaw w to miejsce coproc t2 (dodaj do skill listy jeśli jeszcze nie możesz używać)
Ode mnie fit otrzymasz po odysey jeśli wciąż będziesz potrzebował
Cytuj
Ciekawe co byś napisał jak bym zapytał jakie skille mam rozwijać, aby robić misje l4:)?
Post powstałby wczoraj. Ty w momencie w którym dziś pisałeś odpowiedź wciąż jeszcze byś go czytał (zakłądajac że zacząłbyś tuż po jego napisaniu :P )
Cytuj
Osobiście uważam że akurat skille nie są najważniejsze.
Też tak uważałem jak już trzeci miesiąc i mogłem wsiąść w draka z rigami (wtedy jeden rig na draka kosztował tyle camo co sam drake, a meta 4 fit na którym miałem zamiar latać to równowartość riga numer 4) Tydzień i 8 wjebanych drejów później, z waletem ledwie starczącym na nowego caracala,m rewidowałem ten pogląd i przy bs już tego błędu nie zrobiłem (mimo że wjebałem pierwszego cnr 30 minut po tym jak przyprowadziłem go z jita do bazy) to następny raveno podobny jakiego straciłem to było kilka lat później jak mnie dorwał w curse wrogi roam (chociaż w sumie w curs poza 5 osobami na krzyż to dla mnie wszycy byli równoznaczni z czerwonym)
Cytuj
Bo najpierw trzeba widzieć co się chce zrobić i czym to osiągnąć, a potem wybiera się właśnie zestaw skilli, które trzeba rozwijać żeby dało się to robić.
Zgodzę się z Tobą jeśli odpowiesz mi na jedno proste pytanie. Jaka jest największa pułapka czekająca na Ciebie przy takim podejściu. Jeśli wiesz co to i pamiętasz o tym ok. Jesli nie wiesz to Twoje podejście jest błędne (przynajmniej w eve). Twoja odpowiedź to: ?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

kondzio26

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 16, 2013, 13:50:23 »
Jaka jest największa pułapka czekająca na Ciebie przy takim podejściu. Jeśli wiesz co to i pamiętasz o tym ok. Jesli nie wiesz to Twoje podejście jest błędne (przynajmniej w eve). Twoja odpowiedź to: ?

Nie wiem czy dobrze odpowiem i w sumie nie chcę zgadywać, ale wydaje mi się, że chodzi ci o NUDĘ, czyli robię tylko jedno (do porzygania,) a rezygnuje z całej masy innych rzeczy (no może przesadziłem z tą masa;)). A jeżeli moja odpowiedź jest błędna to oświecaj;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 16, 2013, 13:56:31 »
Nope.
Skilujesz tylko to co potrzebne aby moduł się zaświecił na zielono w show info. pomijasz zazwyczaj drugie tyle jak nie więcej skili pobocznych dzięki którym całość da sie upchnąć w kadłubie, bedzie w nim działąć dłużej niż 10sekud, strzelać na odpowiedni dystans z możliwością namierzenia czegoś co jest dalej od kadłuba niż ręka którą wystawisz za bulaj itp O to mi chodziło.
Na przykładzie wielu kadetów w UA widziałem potem efekty. Ship niby zrobiony, fit niby t2, a zdolności ofensywne i defensywne takiego ravka mniejsze niż mojego caracala :P
Chcociaż kadeci w UA woleli zazwyczaj dominiksy i machariele, ale generalnie efekt ten sam

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

kondzio26

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 16, 2013, 14:06:22 »
Nope.
Skilujesz tylko to co potrzebne aby moduł się zaświecił na zielono w show info. pomijasz zazwyczaj drugie tyle jak nie więcej skili pobocznych dzięki którym całość da sie upchnąć w kadłubie, bedzie w nim działąć dłużej niż 10sekud, strzelać na odpowiedni dystans z możliwością namierzenia czegoś co jest dalej od kadłuba niż ręka którą wystawisz za bulaj itp O to mi chodziło.
Na przykładzie wielu kadetów w UA widziałem potem efekty. Ship niby zrobiony, fit niby t2, a zdolności ofensywne i defensywne takiego ravka mniejsze niż mojego caracala :P

Jak przyjdę do domu mogę ci podesłać jakie mam skille i na którym poziomie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 16, 2013, 14:59:13 »
Doom, po Oddysey ten fit nie będzie wymagał implantów, bo Raven dostaje dodatkowe CPU w wystarczjącej ilości.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 16, 2013, 15:04:51 »
Grząski grunt... raven, cpu...fitowanie :D

Brakuje mi tu ikonki popcornu ;)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 16, 2013, 15:05:54 »
Doom, po Oddysey ten fit nie będzie wymagał implantów, bo Raven dostaje dodatkowe CPU w wystarczjącej ilości.
Stąpasz po cienkim lodzie...
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 16, 2013, 15:11:47 »
Jak przyjdę do domu mogę ci podesłać jakie mam skille i na którym poziomie.
To nie ma znaczenia jakie masz skille. PODSTAWOWA zasada jest taka w EVE, że lata się tylko tym na co Ciebie stać latać (w sensie, że masz kasę by zastąpić ewentualną stratę). To, że możesz czymś latać oznacza jedynie, że po którejś kolejnej wtopie albo zrezygnujesz z EVE, albo zaczniesz szukać gdzie robisz błąd. 99% newbie błąd jaki popełnia na początku, to wsiadanie jak najszybciej w ship jaki się nadaje do danej misji, bo ktoś im tak powiedział. Problem w tym, że skille minimalne są niewystarczające nawet by poprawnie w nim latać, nie mówiąc o efektywnym lataniu. PVP obnaża te błędy znacznie szybciej, ale tam też i filozofia jest nieco inna, a i margines błędu mniejszy. Chcesz fity - masz fity, ale po co w takim razie pytasz o fity skoro masz tu na Centrali cały dział temu poświęcony ?
Link

Teraz wiem jakie skillie brakują mi do latania takim zestawem i będę się w tym kierunku rozwijał.
Może docenisz to co napisałem wcześniej za jakiś czas - ship nie ma znaczenia pod warunkiem, że umiesz nim latać i masz odpowiednie skille (zarówno w SP jak i rzeczywiste). Wiedza o tym jak sobie na danej misji radzić ułatwi robienie misji L4. Nie czytałeś uważnie tego co napisałem wcześniej - misji L4 jest kilkanaście, w tym i takie, w których BS nie jest potrzebny by je zrobić, bo wystarczy ceptor. Może uważasz, że na każdą lvl misji jest jakiś uniwersalny fit/ship pozwalający ją zrobić ? No to się mylisz. L4 misje robię od 2005 roku i może dlatego moje fity są "ciekawe" dla niektórych "konserwatystów" misjonarzy. Co tylko potwierdza wcześniejszą moją wypowiedź, że fit fitowi jest nierówny i trzeba wiedzieć jak z danym fitem sobie radzić na misji.

Za twoje sugestie również dziękuje, ale przypomnę ci że ja nie pytałem JAK mam robić misje l4 (w niedługiej przyszłości będę pewnie pytał o porady), ale w CZYM sensownym je robić. A takich konfiguracji może być sporo.
Dla przypomnienia - zapytałeś nie o to w czym sensownie robić:
Witam

Przeszukałem forum, poczytałem  i nadal nie wiem co kupić. Czy ktoś z Was może napisać jaki statek i jaki fit zamontować na niego żeby dało się robić misje l4 (chodzi mi o niezbędne min - statek jaki i fit). Mogę używać okrętów Caldari. Będzie to jakiś wyznacznik co mam dalej skliować. Z góry dzięki;)
Tylko zapytałeś o to co kupić by dało się robić misje L4 (niezbędne minimum). Tu nic nie ma o sensownym robieniu misji. Tu nic nie ma o combat misjach, etc. Da się robić misje L4 we frytce (ceptor/AF), da się w indyku, da w BC. Większość misjonarzy używa BSa, co nie znaczy, że jest KONIECZNE.

Ciekawe co byś napisał jak bym zapytał jakie skille mam rozwijać, aby robić misje l4:)? Osobiście uważam że akurat skille nie są najważniejsze. Bo najpierw trzeba widzieć co się chce zrobić i czym to osiągnąć, a potem wybiera się właśnie zestaw skilli, które trzeba rozwijać żeby dało się to robić.

Dziękuję ci również za podany fit - może ktoś inny chętnie z niego skorzysta.
Napisałbym, że te które podnoszą parametry shipa typu: cap, recharge, dmg, speed. Ty uważasz, że skille nie są najważniejsze - takie Twoje prawo. Niestety uważasz przeciwnie do tego co uważa 99% graczy grających "nieco" dłużej od Ciebie. Dobrze natomiast potem napisałeś - trzeba wiedzieć co się chce i dlatego musisz wiedzieć:
- jaką misję L4 zamierzasz zrobić (i.e. typ)
- jakie są na niej zagrożenia (i.e. NPCe)
- czy chcesz zbierać loot/salvagować wraki (i.e. potrzebne są salvager/tracktor/bmka)
- czy chcesz farmić (i.e. zarabiać na bounty)
Skille natomiast rozwijasz raz niezależnie od tego czy daną misję będziesz robić 1x czy funfnaście razy. Skille rozwijasz raz nawet nie pod dany ship, a rozwijasz takie co dają korzyść w wielu sytuacjach (np. surgical, hull upgr).

Co na tym ravenie robi ANP?  >:D
Nie pamiętam  ::)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 16, 2013, 15:16:44 »
Cytuj
Doom, po Oddysey ten fit nie będzie wymagał implantów, bo Raven dostaje dodatkowe CPU w wystarczjącej ilości.
Uwzgledniasz cpu które pódzie na dodatkowy moduł z midslota?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 16, 2013, 15:43:38 »
PWNAGE bierze 16
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

xantu2utnax

  • Gość
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 16, 2013, 15:45:03 »
uff co za wątek :)

to ja z noob pytankiem. co to jest A5?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 16, 2013, 15:55:55 »
All 5 czyli wszystkie skille na 5
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Goomich

  • Gość
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 16, 2013, 15:56:03 »
All 5, czyli wszystkie skille na 5.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 16, 2013, 16:13:35 »
Uwzgledniasz cpu które pódzie na dodatkowy moduł z midslota?
Tak długo jak nie chce tam MJD to dowolny kerbirski mod powinien wejść dodatkowy hardener, ECCM, SBA czy TP.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 16, 2013, 16:47:57 »
Tak i weźmie część / większość / całość tego dodatkowego cpu -> wciąż odrutowanie potrzebne lub moduł / rig aby równoważyć cpu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 16, 2013, 18:52:34 »
Temu fitowi co podałem brakuje 20 CPU. Raven dostaje 50, zostaje 30.
Meta 4 ECCM i TP biorą 16, Cap Recharger 15. Przy downgrade boostera do Meta 4 ma się 80 CPU z którymi można zrobić co się chce.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czym robić misje l4 w High Secu?
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2013, 19:30:29 »
to ja z noob pytankiem. co to jest A5?

Konieczność dziejowa :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...