Autor Wątek: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???  (Przeczytany 18740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Komi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Komi Solette
Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« dnia: Kwiecień 20, 2013, 14:56:08 »
Witam

Ostatnio telekonsultanci z pomarańczowych gnębią mnie o to bym wziął DSL bo kończy mi się umowa na Neostradę itd.
Czy jest sens zmiany usługi na DSL, czy jakość internetu będzie lepsza [mniejsze opóźnienia], czy raczej będzie to zmiana na gorsze. Dodam iż nie mam żadnych serwerów u siebie postawionych i nie zamierzam mieć.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2013, 15:14:43 »
Z tego co pamietam dwie podstawowe różnice miedzy połączeniem neo i dsl to takie że to drugie jest droższe i lepiej wysyła pakiety od ciebie (neo to chyba adsl więc dużo mniej łącza masz dostępne pod wysyłkę aby lepiej się ściągało).
W pracy używaliśmy dsl bo mieliśmy tam serwer który był obsługiwany zdalnie i połączenie było niezbędne do szybkiego robienie backupów i pobierania danych. W normalnym domu nie mam za bardzo pomysłu jak można by takie coś wykorzystać, poza może streamami itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Komi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Komi Solette
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2013, 15:46:37 »
z tego co mi wciskała pomarańczowa to niby stałe IP i lepsza pomoc techniczna.
co do pomocy technicznej nie mogę narzekać max czekałem 18h na rozwiązanie problemu i chodź panowie rodem z PRL'u to obsługa, życzliwość i kultura 1 klasa.

stremować niczego nie zamierzam, żadnych kamer IP, do ochrony dobytku też nie potrzebuje.

na forach piszą że dsl korzysta z innego szkieletu sieci do przesyłania pakietów i niby dzięki temu jest szybsza [tylko to był wpis sprzed 3-54at], nawet konsultantka prze telefon wspomniała że strony otwierają się szybciej [lecz akurat na to przy 20mbit neo nie narzekam]

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2013, 16:03:38 »
- neo nie możesz dzielić "poza lokal",
- tak, tepsa projektowała sieć szkieletową dla DSL pod kątem klientów biznesowych, dlatego wszelkie dane "na łączach" mają priorytet względem neo,
- tak, jak dzwonisz z problemem i mówisz ze DSL to jesteś inaczej traktowany niż Ci od neo, właśnie przez powyższe.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Komi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Komi Solette
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2013, 20:11:22 »
- neo nie możesz dzielić "poza lokal",

Nie zamierzam dzielić łacza, zbyt samolubny jestem

- tak, tepsa projektowała sieć szkieletową dla DSL pod kątem klientów biznesowych, dlatego wszelkie dane "na łączach" mają priorytet względem neo,

z tego co teraz na spokojnie czytam, to tak tp.sa projektowała osobne łącza dla klientów biznesowych i łacza te pozostały w dużej części tylko projektem.

- tak, jak dzwonisz z problemem i mówisz ze DSL to jesteś inaczej traktowany niż Ci od neo, właśnie przez powyższe.

Ale jak pisałem nie mam problemu z pomocą techniczną dzwonie i panowie technicy są w ciągu max 18 godzin, średnio 8 h od zgłoszenia już mam naprawione



Prosił bym jeszcze o jakieś opinie o tej usłudze i jej sensie i instalacji w zwykłym mieszkaniu.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2013, 21:49:04 »
Z zwykłą Neostradą też w sumie szybko przyjeżdżają przynajmniej w Poznaniu czasem tego samego dnia, parę razy już sprawdzałem jak pomagałem "nietechnicznemu" w rodzinie- jak tylko coś się dzieje to do mnie dzwoni, ale może dsl rzeczywiście bardziej priorytetowo traktują. Raz miałem z dslem od tp do czynianie, ale to musiałem w jakiejś tam firmie im skonfigurować kompy i ruter. Tyle mi się rzuciło w oczy, że technik specjalnie się pofatygował to im zamontować i kabelek od dsla ma mniejszą wtyczkę niż od rj-45. 8). Jak podłączyli tak chodzi już parę lat bez zgrzytów, a i oni wtedy tę parę lat temu dostali chyba tylko prosty modem, ale może teraz i ruter dają, rynek zmienił się w końcu nie do poznania. :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2013, 22:02:11 wysłana przez HammerSnake »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2013, 23:22:15 »
Tyle mi się rzuciło w oczy, że technik specjalnie się pofatygował to im zamontować i kabelek od dsla ma mniejszą wtyczkę niż od rj-45.

RJ-11 i podłączona do niego para miedzianych drutów czyli normalny kabel telefoniczny, niby czym się to różni od neostrady?

DLS ma sens: Primo: coś wysyłasz od siebie i nie masz alternatywy w rodzaju sieci szkieletowej 100 Mbit. Secundo: Masz dostęp tylko przez telefon a uptime sieci bliski 100% jest priorytetem. Tertio: masz dostęp tylko do TP, a musisz mieć koniecznie stałe IP.

I to tyle w temacie ;)

HammerSnake

  • Gość
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2013, 00:01:45 »
a to do neo też rj-11 jest podłączone? Może rzeczywiście :P. Mi mój dostawca do chaty pociągnął rj-45, to chciałem zwrócić uwagę patrząc pod kontem sprzętu bo jak wiadomo ten od neo można zapakować do kartonu, ale jeśli tak to nie ma problemu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2013, 00:20:20 »
Jak masz rj-45 w domu to prawdopodobnie jesteś już za jakimś routerem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2013, 00:31:49 »
Nie mam neo :P, ale pewnie w piwnicy czy gdzieś jest jakaś skrzynka, ale cała infrastruktura jest w miarę nowa więc kabla telefonicznego raczej nie zastosowali. Niby oferują 250 Mbps/4 Mbps więc nie na koncentryku to nie pójdzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 00:45:24 wysłana przez HammerSnake »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2013, 08:42:01 »
U mnie, w dosyć dużym bloku jest podłączony światłowód, a w ścianach normalnie UTP. Chociaż na najwyższym piętrze to podobno max 10 mbit osiągniesz, bo kable kładli jak leci i są po prostu za długie :D

Komi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Komi Solette
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:22:46 »
Dobra zapytam ciut inaczej bo w tym momencie to już raczej minie tylko jedna rzecz interesuje. Czy po zmianie neo na DSL o tej samej lub podobnej prędkości spadną mi opóźnienia w porównaniu z obecnymi, czasami pingi mam takie że [parę wulgarnych słów] nie chce się kompa włączać.

PS.
Testowałem LTE od cyfrowego polsatu, i wiem że łącząc się z tymi samymi serwerami pingi mogą być przyjemniejsze.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2013, 11:16:18 »
Tak, jest prawdopodobieństwo, że pingi będziesz miał trochę mniejsze. Jest wielce nieprawdopodobne, że pingi będziesz miał większe. Jest też prawdopodobne, że będziesz miał pingi na tym samym poziomie.

Dużo zależy od infrastruktury TP obok Ciebie. W dużym mieście jest lepiej, bo może podłączą Cię do innej centrali, ale jak to małe miasteczko to pewnie będzie tak samo pod względem pingów.

Nie wiem jak teraz to wygląda, ale kiedyś dostawałeś ich router i nie miałeś do niego dostępu, ani możliwości wymiany na swój :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2013, 14:32:06 »
Od siebie dodam (może nie do końca w temacie).

LTE z Cyfrowego Polsatu (i zapewne inni dostawcy mają podobnie) to największy błąd jaki można zrobić. Byle jaka neo jest lepsza nić śmieci w technologi LTE.

ps. Cyfrowy Polsat wykazywał bliskie zeru zainteresowanie problemami jakie miałem z tym badziewiem. Z całego serca odradzam nawet wrogowi.

Komi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Komi Solette
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2013, 15:26:35 »
Widzę że na obecną chwilę TP'sa nie jest w stanie zaoferować mi nic lepszego, dziękuje za rady i objaśnienia.

LTE z Cyfrowego Polsatu (i zapewne inni dostawcy mają podobnie) to największy błąd jaki można zrobić. Byle jaka neo jest lepsza nić śmieci w technologi LTE.

ps. Cyfrowy Polsat wykazywał bliskie zeru zainteresowanie problemami jakie miałem z tym badziewiem. Z całego serca odradzam nawet wrogowi.

niestety nie zgodzę się z tobą. Ja przygodę z LTE wspominam przyjemnie. zajebiste pingi w BF3, szybko działający internet, nie przycinający Skype. Jedyna bolączka to limity jedna gra kupiona i ściągnięta na steamie i po transferze :/

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2013, 21:12:27 »
To co powiesz na sytuacje, kiedy szybkość wysyłania była liczona w kilobajtach a nawet w bajtach? Przy próbie kontaktu z infolinią zawsze mówili, że to nie ich wina? Ciekawe bo system był nowo postawiony na nowiutkim kompie.
Teraz w innym miejscu, innej miejscowości nawet (konkretnie w Płocku) jest podobnie.
LTE to szmira, szajs i ^$&*())_.

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:04:53 »
Co do DSL od TP. W firmie kończyła się mi umowa na Neo 20 Mb i zaczeli mnie gnębić o DSL 40 / 4 Mb/s. Jako, że stałe IP to coś co ułatwiłoby mi parę spraw skusiłem się (cena ta sama więc co mi szkodzi). I tutaj zaczynają się komplikacje.

Technik przyjechał z routerem sprawdzić przepustowość łącza. Na wstępie wyśmiał konsultantke za propozycje 40 Mb, jako że taka usługa jest planowana za około pół roku conajmniej. Teraz max 20 Mb. Potestował pół godziny łącze i stwierdził, że max 12-13 Mb.

Jako, że 10 Mb też mi pasuje, a już miałem plany co do stałego IP, zamówiłem takie łącze. Nawet tanio wyszło bo średnio 50zł na miesiąc. Przyszedł technik, podłączył inny router niż wcześniej, wszystko śmiga. Pingi dobre, prędkość stabilne 11 Mb na kablu.
No właśnie, router (CellPipe , największe gówno z jakim się spotkałem. Po WiFi wyciąga max 7 Mb, konfiguracja tak biedna, że nie da się na nim dobrze nic skonfigurować (nie ma dostępu nawet do hasła dostępowego usługi lol, dostępne tylko konto user) to jako wisienka na torcie dopisuje login i hasło do routera jako tekst przy adresie. Tak, można wybrać adres z historii przeglądarki i w ten sposób się zalogować.

Jakoś czasu nie miałem żeby się za czymś innym rozejrzeć, ale będe musiał, bo ten router to gówno opakowane w plastik.

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Neostrada 20 Mbit czy DSL 20 Mbit ???
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:30:21 »
Sa CellPipe od roznych firm (zabawne nie) ale jak dostales Thomsona to wcale sie nie dziwie, ze narzekasz. Mam w jednej firmie symetryka 4/4 i to gowno na koncu - lubi sie zawiesic od czasu do czasu. Netia dawala zdecydowanie lepsze urzadzenia, ale nie mogla zalozyc lacza na nowej lokalizacji.