Autor Wątek: Zielono mi  (Przeczytany 16167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2013, 13:12:21 »
takie pytanie cpp wywaliło wreszcie tutka ? bo po co on był skoro każdy od razu go wyłączał.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2013, 13:14:31 »

Nie sądzę.

Cytuj
bo po co on był skoro każdy od razu go wyłączał

Natomiast później ludzie pytają o podstawowe rzeczy, które opisane są w Tutorialu.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2013, 13:41:32 »
takie pytanie cpp wywaliło wreszcie tutka ? bo po co on był skoro każdy od razu go wyłączał.
Z doświadczenia co najmniej kilkudziesięciu newbie jakich miałem nieprzyjemność wprowadzać w arkana... tfu... y... zagadki EVE, wiem, że 99% albo nie robiła tutoriala, albo robiła go po łebkach bez czytania komunikatów.  >:D
Oczywiście tłumaczenia i prawda są zawsze różne (najczęstsze tłumaczenia: "słabo znam angielski", albo "a to jest tam jakiś tutorial", a zostały wyłączone zaraz po ich uruchomieniu, co wyszło jak zaczynaliśmy odpytywać delikwenta) i de facto ośmieszają tłumaczącego się, ale... zawsze jest jakieś ale i uważam, że nie zawsze przyczyna jest taka oczywista.
Kolega zapewne przebrnął przez kilka pierwszych misji, albo nawet cały tutorial, bo skoro dotarł do rigsów, to zapewne z konkretnym celem i zamysłem potrzebuje w Catalyście te CCC.
Co prawda jest dla mnie wielką tajemnicą po co chce wsadzać w deskę CCC (za mało capa ?), ale najprawdopodobniej albo próbował jakiejś nietypowej metody wsadzania, albo nie ma skilla odpowiedniego, albo nie ma modułu (bug pokazujący moduł jak go już nie ma ?), albo próbował zbyt dużo ich wsadzić... z kolei CCC, to przecież jeden z najbardziej popularnych rigsów i nie słyszałem o shipe, w którym byłby problem z fitowaniem ich, bo brakuje CP.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2013, 13:57:44 »
Nie dziwujcie się ludzie, że świeżaki czasem nie łąpią w czym rzecz... po pierwsze starzy wyjadacze posługują się spolszczonymi elementami języka angielskiego... na Boga takie makaronizmy nie każdy od razu rozumie stąd początkowe zagubienie :) Kolejna rzecz: takie wyposażenie doradził mi kolo werbujący mnie do swojego sojuszu. Chętnie poczytam  propozycji wyposażenia tego stateczku na  potrzeby początkującego gracza... :)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2013, 13:59:33 »
jakiego sojuszu????
Marsz do UA.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2013, 14:16:37 »
Chętnie poczytam  propozycji wyposażenia tego stateczku na  potrzeby początkującego gracza... :)
To moja gorąca rada - odstaw go do garażu i zapomnij na kilka miesięcy. Deska jest kilka razy droższa od frytki (fit+wyposażenie) i nie wybacza słabych skilli. To raczej wyspecjalizowana platforma do zwalczania frytek, a nie maszynka do robienia misji (przynajmniej Catalyst, bo tego drugiego nie znam).

Jak chcesz czymś w miarę sensownym latać na L1-2 to więcej skorzystasz na Incursusie (łatwiej potem Ci będzie wejść w T2 pod PVP). Pod L3 będziesz raczej potrzebował kruza i tu wg mnie Vexor (bo jesteś Gallente), jeśli dalej będziesz chciał latać shipami jednej rasy. Oczywiście jest mnóstwa innych opcji (i.e. Kestrel albo najlepiej Rifter jako frytka), a ograniczają Ciebie jedynie skille.

Druga rada to postaraj się zrobić jak najszybciej towarzyszące skille na lvl 4 minimum (oczywiście w granicach rozsądku), a docelowo zaplanuj sobie lvl5. Skille towarzyszące to w zasadzie wszystkie które podnoszą parametry statku/broni/modułu niezależnie od rasy. Np. hull upgrades = 5% per lvl do armor hp.

Skoro potrzebowałeś/chciałeś użyć CCC to zakładam, że problem stanowił capacitor -> energy management oraz energy system operation. Poza tym na PVE zazwyczaj nie są Ci potrzebne med moduły w przypadku Gallente shipów (poza MWD/AB), a Catalyst ma 2 med sloty -> Cap Recharger, albo bateryjki (Capacitor Booster).

W przypadku capa przyda Ci się troszkę teorii - największy recharge masz pomiędzy 20, a 30% nominalnej pojemności, a dodatkowo jeśli uwzględnić micromanagement używania modułów to może się okazać, że nie potrzebujesz niczego do capa. Micromanagement rozumiany jako celowe wyłączania modułów (ustawiasz wybrane by chodziły 1 cykl) i włączanie ich w odpowiednim momencie (np. MWD/AB rozpędzają ship do określonej prędkości, ale po wyłączeniu prędkość spada do maksymalnej stopniowo - nie musisz mieć włączonego go cały czas by szybciej podlatywać).

No i ostatnia rada - naucz się czytać specyfikację shipa, wpływ jego bonusów na jego możliwości, a wszystko testuj albo na SISI, albo poprzez EFT.

PS
O UA ktoś Ci już napomknął ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 23, 2013, 15:28:58 »
Jak chcesz czymś w miarę sensownym latać na L1-2 to więcej skorzystasz na Incursusie (łatwiej potem Ci będzie wejść w T2 pod PVP). Pod L3 będziesz raczej potrzebował kruza i tu wg mnie Vexor (bo jesteś Gallente), jeśli dalej będziesz chciał latać shipami jednej rasy.

Latanie Vexorem na misje lv3 osobiście odradzam, tylko na lv2. Na lv3 to już trzeba battlecruzem latać (dla Gallente dobrym wyborem będzie Myrmidon, ale Brutix też się sprawdza).

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 23, 2013, 17:11:44 »
Natomiast później ludzie pytają o podstawowe rzeczy, które opisane są w Tutorialu.

O to mi właśnie sarkastycznie chodziło.

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 24, 2013, 08:59:59 »
Dzięki Dormio... rzeczowo i w przystępnie wytłumaczyłeś mi kilka nurtujących mnie kwestii. Napiszcie mi jeszcze, czy jest jakiś słownik terminów używanych w grze? Może ktoś nie miał co robić i isklecił coś takiego, gdzie można by zajrzeć żeby nie truć nabiału "starym wygom" zajętym trzepaniem ISK-ów? :)

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 24, 2013, 09:43:31 »