Autor Wątek: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku  (Przeczytany 21951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arakon

  • Gość
Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:35:21 »
Witam dostałem wkrete na tę grę 3 tygodnie temu, mówię dobra zmierzę się z nią no i od tego czasu działam.Stwierdzam ze potrzebuje waszej pomocy seria pytań na dole:

- czy możną w jakiś sposób zmodyfikować interfejs abym widział nadciągające statki wszystkie?
- 0,1 czy 0,9 gdzie jest bezpieczniej / czy w bezpiecznej strefie jestem nie możliwy do zaatakowania?
- jak działają kontenery?(koparki kopia wsypują do kontenera aż się cały zapełni podlatuje mammoth bierze sobie skrzynkę zostawia następna?)
- jakiś programik jest co się api wpisuje możecie podesłać jego nazwę i tutuorial z instalka?
- czy istnieją takie korporacje które jakoś graja no nie wiem, są ukryte na końcu kosmosu i rzadko co ich odwiedza sa i górnicy jest tez flota która patroluje okoliczne miejsca.
- czym byś latał za 500ML w początkowych 30 dniach?
- czy eve można budować stacje kosmiczne,radary,elektrownie i inne ciekawe budynki w obszarach kosmosu tam gdzie mi się podoba?
- czy urzadzenia maskujace to bujda, czy to rzeczywiście moze uratowac dupe?
- jak do kur- nedzy działa produkcja/co to sa te bluprinty wtf ?
- czy orcka moze byc bojowa dps hp/a/s?
- nie chce mi sie robić misji wole kopać / co wybrać?
- co to sa te anomalie siedza w nich jakies artefakty czy jak?
- w jaki sposób moge zarabiac statkami industrial sam?
- chciałbyś statek ciężki powolny,z bardzo dobrym pancerzem i siłą ognia co byś polecił mi teraz gdybyś dysponował kwotą 200 ML
- chciałbyś statek ciężki powolny,z bardzo dobrym pancerzem i siłą ognia co byś polecił mi teraz gdybyś dysponował kwotą 500 ML
- rozumiem ze moge wydobywac surowce z planet? jaki trzeba mieć na to duzet zebym mógł powiedzmy 2 księżyce tak ogarnąć?
- jak zwiększyć prędkość statku np.mammoth jakie części?
- rozumiem ,ze jak inni sa wyuczeni w hackingu to moga obrabiac moje kontenery z securem?
- widze ze w grze najwazniejsza jest nauka jaki zestaw impantów polecacie do przyspieszania nauki?
- mozecie zamiescic maly slowniczek pojec z eve bo niektorzy takimi skrotami daja ze masakra.
- gdzie szukac najelpiej jakiejs madrej kroporacji z która chce sie zwiazac na dluzej powiedzmy 2lata?



Myślę dalej...nad pytaniami

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:54:38 »
Długą drogę widzę  przed Tobą młody Padawanie. Drogę jak sądzę ciernistą i pełną pułapek z przeszłości zastawionych w Twoim umyśle przez inne gry MMO z Twojej przeszłości.  ;D
Być może Moc w Tobie będzie dostatecznie silna byś pokonał przeszkody na swej drodze.
Tymczasem cierpliwości ucz się Padawanie.  ;)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:58:44 »
- gdzie szukac najelpiej jakiejs madrej kroporacji z która chce sie zwiazac na dluzej powiedzmy 2lata?

Zacznij od takiej, która przywiąże Cie znacznie krócej:
Unseen Academy (po polsku)
lub
Eve University (po angielsku)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:11:36 »
1. Nie rozumiem pytania.
2. W ogólnej teorii 1.0 jest najbezpieczniejszy, 0.0 najniebezpieczniejszy. Ale różne czynniki (wojna, samobójcze ataki, killrightsy oraz pustki w dużej ilości systemów 0.0) powodują zagmatwanie tej reguły.
3. Nieco inaczej. Koparka kopie, pierwszy urobek, który trafi do cargo, jest jettisonowany - w ten sposób powstaje puszka przeżywająca około 1-2h, ale bardzo pojemna (27k m3 o ile mnie pamięć nie myli) i z niej industrial podbiera skałki.
4. Programów jest sporo. Najbardziej polecane przeze mnie to EVEMon do planowania charów i podglądem różnych rzeczy na nich oraz Eve Fitting Tool do planowania na sucho fitów statków. Jest też Aura na Androida, o której słyszałem pozytywne opinie.
5. Istnieją.
6. W początkowych dniach przede wszystkim skillujesz najpotrzebniejsze rzecz, siłą rzeczy latasz frejkami. Zgaduję, że chcesz kupić plexa za rl kasę i sprzedać za iski - imo nie opłaci Ci się, bo nie masz ani skilli ani umiejętności, żeby to wykorzystać (chyba że zainwestujesz w handel?).
7. Stacje kosmiczne tak - ale to jest zadanie minimum dla korpów, jeden gracz (poza ekstremalnymi przypadkami) tego nie ogarnie. Pozostałych rzeczy nie ma, ale są POSy - szpile wieszane na moonach, które pełnią różne funkcje - od wydobywczych, poprzez produkcyjne, laboratoryjne do obronnych i logistycznych. Zależy jak je skonfigurujesz.
8. To nie jest bujda i rzeczywiście może uratować dupę. Zależy od umiejętności pilota, sytuacji i szczęścia.
9. Prdukcja to całkiem spory dział w Eve, ale spróbuję najprościej wyjaśnić. Blueprint to szkic itemu, który chcesz zrobić. Potrzebujesz go oraz materiałów wymienionych w bill of materials. Następnie na stacji wchodzisz w industry and science, szukasz zakładki ze slotami produkcyjnymi Installations, potem wybierasz wolny slot i dalej już jest prosto.
10. Prawie wszystko może być bojowe w tej grze - pytanie, czy sytuacja pozwala na senswone wykorzystanie shipa do danej akcji. Orca jest planowana głównie jako transport ship i booster do operacji górniczych, a nie statek do walk.
11. Moim osobistym zdaniem misje > kopanie, zwłaszcza jeżeli masz opanowane jak szybko je robić. Ale nie są to jedyne źródła zarobku w grze.
12. Anomalie to są miejsca, które musisz znaleźć za pomocą eksploracji (directional scannner -> system scanner -> scan i warpisz na jeden z rezultatów). Są tam raty, czasami frakcyjne. Taka misja bez agenta, rewardu od niego etc.
13. Kopiąc skałki (jeśli nie masz skilli jeszcze na górnicze statki, chociaż Venture to się szybko robi). Robiąc logistykę (industrialem to ciężki kawał chleba w empire). Zbierając loot z misji po kimś innym (tu raczej noctis polecany, typowy start młodego w porządnym korpie)
14. i 15. Odpowiedzi na te pytania są raczej nieistotne dla Ciebie, skoro pewnei i tak nie masz skilli, by tym latać.
16. Można - ale od systemu 0.4 w dół. Postawienie small posa z koparką i silosem + paliwo na 30 dni i stront to wydatek około 150m na start na 30 dni + potem regularne kupowanie paliwa. Najpierw musisz przeskanować co jest na moonie za pomocą survey prob (albo znaleźć źródło takiej informacji u innych graczy) i wyliczyć, czy Ci się to opłaci.
17. Overdrive injector, nanofiber internal structure, inertia stabilizers - te wpływają w ogólnym rozrachunku na szybkość przemieszczania się industriala (albo poprzez zwiększenie speeda, albo zwiększenie agility przy wchodzeniu do warpa). Są też skille, implanty, rigi etc. Natomiast trzeba pamiętać, że niektóre z tych rzeczy wpływają na zmniejszenie cargo.
18. Nie, hacking dotyczy tylko tzw Radar sites w eksploracji. Są tam puszki, które otwierasz, czasem też raty, które puszek bronią. http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Hacking_sites
19. Jeżeli masz kasę - zestwa implantów z końcówką "- standard" - wpisujesz tę frazę w browser marketu i powinno być 5 wyników. Cały set kosztuje około 100m.
20. Słowniczki pojęć są na Centrali, trzeba poszukać. I trzeba przyjąć do wiadomości, że jest to element gry wymagający czasu na przyswojenie.
21. Na początek polecam Unseen Academy - tam Cię nauczą różnych rzeczy, tam zawrzesz znajomości z "rówieśnikami" w grze i tam wyrobisz sobie pogląd co dalej robić i gdzie grać.
Cała prawda o moim graniu...


Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:21:19 »
Oj, coś czuję, że ten temat będzie dobry.

- jeśli chodzi Ci o overview, to tak można mieć na nim wszystkie statki. Po prostu pozaznaczaj wszystkie typy w ustawieniach.
- najbezpieczniej w 1.0, najniebezpieczniej w -1.0. WSZĘDZIE jesteś możliwy do zaatakowania, od security statusu systemu zależy jak szybko i czy w ogóle pojawi się ZOMO, żeby spałować agresora.
- są zwykłe puszki, które tworzy się wyrzucając coś z cargo i takie, które zakotwicza się w kosmosie. Z tych pierwszych każdy może brać, ale jeśli nie jest właścicielem, albo nie należy do corpa właściciela (nie NPC) to potem każdy będzie mógł do niego bezkarnie strzelać. Puszki te znikają również po pewnym czasie i mają stałą liczbę m3. Secure Container'y ( te zakotwiczone ) są zwykle chronione hasłem i mają różną pojemność w zależności od rozmiaru. Co to tego jak kto kopie, to są różne techniki w zależności od tego jakim statkiem się kopie i w ilu.
- zakładam, że chodzi o EVEMON https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&t=6765
- Prawie każdy sov holding alliance ma swoją dywizję górniczą, nie raz nie dwa widać nawet na mapie gdzie kopią. Poszukaj na forach/ recrutation tool (nie ufaj Goonswarm Federation).
- Niczym, kupiłbym sobie Drake za 50M.
- Można stawiać swoje własne tzw POS'y na wolnych księżycach w systemach o security status 0.8(?) -0.5 jeśli ma się odpowiednio wysokie standingi do Rasy zamieszkującej dany system, lub bez wymaganych standingów w 0.4 - -1.0 (tu mogą zostać zaatakowane przez graczy). POS'y najczęściej używane są w przemyśle lub jako schronienie i baza w systemach bez stacji. (Obecny system POS'ów ma zostać zmieniony, kiedy i jak - dowiemy się w patchnotes do nowego dodatku.)
- Covert Ops Cloaking Device i Improved Cloaking Device potrafią uratować dupę. Sokół może potwierdzić, że jestem fanem tych urządzeń :D
- Aby coś wybudować potrzebujesz:
a) slotu w fabryce (na stacji lub w posie)
b) materiałów
c) wymaganych skillów
d) blueprintu
Blueprinty można obrabiać w laboratoriach aby zmniejszyć koszt minerałów i czas produkcji, lub kopiować je na potrzeby bardziej zaawansowanej technologii.
Guide: http://www.eve-guides.com/ui/index.php
- Orca jak każdy statek w tej grze, może być zrobiona pod PvP. Choć niektórzy na tym forum powiedzą co innego :P, to jednak poza byciem przynętą nie zda się na wiele.
- To co sprawia Ci więcej frajdy. Misje potrafią dać dobry przychód jeśli wiesz gdzie i dla kogo je robić, natomiast gdy do samego kopania dołączysz produkcję to również wyjdziesz na swoje.
- Anomalie to miejsca, gdzie możesz zabijać NPC dla ISK z ich bounty i dropu/salvage. W highsecu, lowsecu i NPC 0.0 pojawiają się losowo, natomiast w sov 0.0 ich ilość, rodzaje i czas respawnu zależy od ulepszeń i security statusu systemu. W High dają najmniej kasy, w 0.0 najwięcej.
- Podchwytliwe pytanie, ale powiedziałbym, że sam w industrialu to możesz co najwyżej kupować tanio w miejscu A, zawieść do miejsca B i starać się sprzedać z zyskiem. Albo robić misje typu Courier.
- Drake
- Drake
- Księżyce wymagają POS'a , o tym na razie nie myśl. Planety wymagają niewielkiego wkładu finansowego, ale zysk również jest stosunkowo niewielki, szczególnie w Highsec'u. Ponadto marnujesz cenne początkowe Skill Pointy. To raczej robota dla alta.
- Niestety, ale nie. Hacking potrzebny jest do otwierania kontenerów NPC w skanowalnych sygnaturach oznaczonych jako RADAR.
- Taki, na jaki Cię stać. Przed długi czas latałem w secie +3, potem +4, a nawet +5. Stopniowo ulepszaj je sobie w miarę jak będziesz się bogacił. Tzn, tak długo jak nie masz zamiaru opuszczać Highsec'u.
- Tu jestem bezsilny.
- http://www.youtube.com/watch?v=rSYqChwfGB8

HammerSnake

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:30:35 »
po nazwie topicu myślałem, że będzie fota mostku kapitańskiego. 8)

Goomich

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:14:23 »
- chciałbyś statek ciężki powolny,z bardzo dobrym pancerzem i siłą ognia co byś polecił mi teraz gdybyś dysponował kwotą 200 ML

Rifter.

- chciałbyś statek ciężki powolny,z bardzo dobrym pancerzem i siłą ognia co byś polecił mi teraz gdybyś dysponował kwotą 500 ML

100 Rifterów.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:22:22 »
Rifter nie jest ciężki i powolny :)

Goomich

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:29:08 »
Tak czy siak zginie od pierwszego riftera jakiego spotka.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:57:20 »
Cytuj
Rifter.
Cytuj
Tak czy siak zginie od pierwszego riftera jakiego spotka.
Ani taki dobry. Kilka patchy wstecz był najlepszą frytką t1, teraz zdecydopwanie wtopił się w "tłum" jako przeciętniak. Nie dlatego że dostał nerfa, ale dlatego, że inne frety podostawały boosta.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 10:09:58 wysłana przez Zgudi »

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:49:12 »
Dlaczego temat nazywa się jak się nazywa?

Kupilem jakis czas temu Stabbera troche go upgrednolem bylem szczesliwym pilotem stacjonowalem a systemie Arnon 0,6 kopalem calymi dniami kopareczka az ktoregos dnia na mapie pojawila sie kropka żółta i znikła.Chwile pozniej siedzialem w jajku tylko widzialem Atrona ktory orbitowal przy mojej puszce a w oddali zblizajacego sie Mamotha. O nie mowie zlodzieje cholerni.Szybko warp na stacje stabber online.Wbijam na pasek Atron pada po kilku salwach ma mojej twarzy banan od ucha do ucha lutuje w mamotha ze wszystkiego co maszyna dala ten dalej cos robi przy tej puszce ale widze dymi sie bedzie moj nagle radar zaroil sie od czerwonych kropek w oddali widze 8 statkow jeden jakis wiekszy odpala rakiety ,leca ja boost na shilda caly sie trzese przed kompem bummmmmmm rakiety dygły Shild zero armor zostalo 1/3............................. zona klepie mnie ,Kochanie polac ci ziemniaczki sosem, nie teraz odpowiadam blagam nie teraz, decyduje sie warp na stacje nie moge bo ten mamoth czyms mnie obezwladnia widze lecace rakiety i siedze w jajku z kuchni w domu slysze , I co polać Ci? A na czacie widze Welcome to hell Jakub.


Pytania:
1. Co oznaczaja te x2 czy x4 przy skillach to jakis mnoznik czasowy.
2. Czy bookmarki mozna przeniesc do over?
3. Ide w strone Mealstorma ,najpierw ulepszam uzbrojenie i def czy to dobry statek?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:53:49 »
Ziemniaczki mnie wzruszyły... Pamiętaj, że prawdziwy PvP-er, jak zgłodnienie na roamie, to po prostu wyjmuje żywą kurę i odgryza jej łeb własnymi zębami. A potem zjada na surowo, bo tylko kerbiry skubią to bydle z pierza i gotują ;)

Ale do pytań
1. Skill "x2" skilluje się dwa razy dłużej niż "x1". Google -> EveMon - aplikacja do planowania skillowania (i paru innych rzeczy) poza grą. Bardzo, bardzo pomocne. Każdy tego używa.
2. Nie. Ale możesz na przykład alignować na bookmarki - ppm w przestrzeni, masz ten bookmark na liście i dalej rozwijasz opcje (warp/align)
3. Szybciej będziesz miał tank T2 niż uzbrojenie T2. I do kerbirstwa - zwłaszcza początkującego - "tank > gank".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:01:55 »
Pytania:
1. Co oznaczaja te x2 czy x4 przy skillach to jakis mnoznik czasowy.
2. Czy bookmarki mozna przeniesc do over?
3. Ide w strone Mealstorma ,najpierw ulepszam uzbrojenie i def czy to dobry statek?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Ad.1 Wytrenowanie standardowego skilla (takiego z mnożnikiem x1) z poziomu 4 na 5 zajmuje około 3 do 4 dni. Skille z mnożnikami x2, do x16 zajmują odpowiednio więcej czasu (trenują się nawet 16 razy dłużej).
Ad.2 Nie można, można się na nie natomiast alignować - prawa mysz, wybierasz bookmark -> align. Jak je dobrze ponazywasz to będziesz się orientował gdzie który jest :)
Ad.3 We wprawnych rękach bardzo dobry, jak każdy ;) Do misji w zasadzie jedyny słuszny u matarów. Oczywiście eve nie kończy się na misjach i kopaniu :)
P.S. jak na pierwsze pvp to i tak całkiem nieźle ;)

Sokół był szybszy :(
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:08:19 »
Od czego zalezy mnoznik?


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:09:05 »
Od skilla :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:20:59 »
Czyli im skill lepszy to wzrasta mnoznik?
Istnieje opcja modyfikacji czy jest to niemodyfikowalne?
Rozumiem ze implanty skracaja czas skillowania szukalem tych standardowych ale nie moge ich znalesc, jak bardzo skracaja 10% 20% czy mniej?
Czy wszczepiony implant mozna wyjac?
Kary po smierci sa jakies?


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:31:35 »
To nie tak że skraca o ileś tam procent. To znaczy, ostatecznie skraca się czas o ileś tam procent ale jest to wynikiem trochę bardziej skomplikowanej matematyki ;) Otóż twoja postać ma ileś tam punktów do każdej z 5 podstawowych cech: percepcja, charyzma itd. Instalując sobie implanty możesz zwiększyć te wartości od 1 do 5 punktów. Każdy ze skilli Potrzebuje pewnej ilości SP by osiągnąć kolejny poziom, ma też preferowane cechy które wpływają na tempo jego uczenia się. Im wyższe cechy preferowane przez konkretny skill tym szybciej przybywa SP.

Nie jest to proste i oczywiste (szczególnie jeśli masz doświadczenia z innych mmo gdzie wystarczy zabić smoka by rozwinąć skill rozbrajania pułapek :P), ale jak najbardziej słuszne. Możesz o tym poczytać na eve wiki - link

Raz wstawiony implant możesz tylko zniszczyć.
Kary za śmierć to poza stratą statku i wszystkiego co w nim miałeś jeszcze utrata części SP jeśli zniszczą Ci kapsułę ratunkową a Ty nie wykupiłeś wcześniej klona. W przypadku utraty statku t3 zawsze tracisz część SP.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:41:02 »
Żeby sprecyzować - tracisz 1 level z dowolnego skilla od subsystemów tego konkretnego T3, który straciłeś. Ale to jest rank 1, więc max 3,5 dnia nie boli (ofc piszę to z perspektywy gracza z prawie 6-letnim stażem, młodsi pewnie tak lekko na to ręką nie machają ;) )
Cała prawda o moim graniu...


Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:41:51 »
Czyli im skill lepszy to wzrasta mnoznik?

Trudno mówić tu o lepszych czy gorszych skilach. Raczej są podstawowe, mniej podstawowe, zaawansowene itd.

Cytuj
Istnieje opcja modyfikacji czy jest to niemodyfikowalne?

Sam współczynnik jest niemodyfikowalny.

Cytuj
Rozumiem ze implanty skracaja czas skillowania szukalem tych standardowych ale nie moge ich znalesc, jak bardzo skracaja 10% 20% czy mniej?

Implanty "uczące" (czyli te walone na sloty od 1 do 5) po prosty zwiększają dane atrybuty postaci. Atrybutów jest pięć: memory, intelligence, perception, willpower i charisma. Do każdego skila jakiego sie uczysz przypisane sa dwa atrybuty (z tych pięciu). Im wyższy masz wskaźnik atrybutów, które są przypisane do skila, którego się uczysz, tym szybciej trwa sama nauka.
Każdy implant z sklotów 1-5 daje dodatkowe "punkty" do jednego z w/w atrybutów. Te najbardziej podstawowe dają +1 pkt. Najbardziej zaawansowane +7 pkt (te z nazwą "elite"). Przeważnie starsze postacie używają impów +3 lub +4. Set implantów +4 to koszt około 100 mln isk, czyli względnie niewiele.

Cytuj
Czy wszczepiony implant mozna wyjac?

Nie. Tak jak rigi w statku, są one jednorazowe. Jak chcesz założyć inne, stare sa nisczone.

Cytuj
Kary po smierci sa jakies?

Po smierci jaja? Jak miałeś wszczepione implanty, to zostają one zniszczone. Trzeba tez upgrejdowac klona odpowiednio do posiadanych ilosci skillpointów przez postać (prócz początków, gdzie masz mniej niż 900k sp), bo w przeciwnym razie kolejna utrata poda oznaczac bedzie częściową utratę wyuczonych skili.


Bleh spóźniłem się :P
BTW. Ten Mael, co pisałeś, jest świetnym statkiem. Ale czuć to dopiero po wymaksowaniu go, lub coś koło tego. Jak Ci wpadł na twarz gang piratów jak pisałeś, to całkiem możliwe, że przy takich skilach jak masz, straciłbyś go tak samo, jak tego stabbera. Tylko w plecy byłbyś o znacznie większą kasę. Na misjach takim lowskilowym bsem jeszcze możesz się pobawić. Na pvp już nie bardzo. Chyba ze to większa flota i gubisz się w tłumie. Wtedy możesz liczyć, że może na Ciebie nie trafi. Choć nie wiem, co na to Twój FC ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:47:20 »
Padło pytanie o implanty, że kolega nie może znaleźć.

Podstawowe learningowe to:

Cybernetic subprocessor - intelligence
Memory augmentation - memory
Neural boost - willpower
Ocular filter - perception
Social adaptation chip - charisma

Z opisu wdupienia stabbera wynika, że kolega dał się nabrać na canflipa (pirat podmienia jettisona i nieświadomy tego górnik, gdy zacznie grzebać w puszce, łapie agro do jej właściciela), później zabił atrona (do czego ma prawo, bo atronowi nie zeszło jeszcze agro z bitki) i dostał na twarz concordokken (?) (reakcja hi secowej policji na złamanie prawa - w tym przypadku atak na "niewinnego" indyka)
Cała prawda o moim graniu...


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:02:54 »
Podejrzewam, ze kolega raczej dal sie nabrac na canflipa tzn. zgarnal urobek z podmienionej puszki, zostal zaagrowany przez bait-indyka i zginal, kiedy przylecieli jego koledzy (przypominam, ze po zakoszeniu czegos z puszki moga do Ciebie strzelac wszyscy, a nie tylko okradziony corp) lub jakies randomowe miski. Chociaz byc moze kolega zle zrozumial w emocjach szybko przelatujace komunikaty z combatu i to nie mammoth zalozyl mu punkt tylko CONCORD wlasnie.

Kolega umialby wkleic killmaila ze swojej straty? :)

A jeszcze co do korporacji: w tej grze naprawdę nie ma co planować takich spraw na 2 lata wprzód, korporacje się zmieniają, zmieniają się Twoje zainteresowania, korporacja górniczo-przemysłowa w której możesz np. zacząć grę po pół roku Ci się znudzi i postanowisz zostać piratem. I was there. ;) Z tego co widzę, to nie dajesz sobie wejść na głowę i jeśli gra Cię nie odrzuci, to skończysz jako morderca, pirat i ogólnie pvper. :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 10:11:44 wysłana przez Isengrim »

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:14:16 »
Jak bede online to postaram sie wkleic

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:19:30 »
Imie postaci podaj :)

GROM_PL1

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:28:51 »
Podejrzewam, ze kolega raczej dal sie nabrac na canflipa tzn. zgarnal urobek z podmienionej puszki, zostal zaagrowany przez bait-indyka i zginal, kiedy przylecieli jego koledzy (przypominam, ze po zakoszeniu czegos z puszki moga do Ciebie strzelac wszyscy[...]

Należy pamiętać, że żółta puszka jest jak żółty śnieg. Zatem nie należy dotykać, podnosić i wkładać go do buzi, bo różnie się to kończy ;)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:42:17 »
Generalnie doświadczeni gracze uwielbiają wykorzystywać mechanikę gry i niewiedzę nowych, aby ich podpuścić, a następnie dokopać. I zazwyczaj są w tym bardzo skuteczni.

Trudna droga przed tobą :P :)

Jeszcze bardzo wiele razy będziesz miał okazję zostać zniszczony, okradziony, podpuszczony, strollowany, oszukany, zdradzony, spodowany, wykorzystany, zmuszany do zapłacenia haraczu.

Nie mówię, żeby cię zniechęcić, ale żebyś był ostrożny i zdobywał wiedzę i doświadczenie w grze, aby się bronić :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 11:30:07 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:20:44 »
Z ciekawości co to za gra POTBS ?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:40:59 »
heheeh co to sa potpsy hehehe "Pirates of the burning sea": ], temat rzeka: ]. jeszcze rok temu imo jedna z najlepszych gier pvp w mikro skali, 1v1-6v6. Konkretnie jest to walka 17w okretami osadzonymi na wodach karaibow. gierka baaaardzo skillowa i mocno zbiezna z dzialaniem do mechaniki eve(produkcja, kerbirka, pvp i co najwazniejsze konsekwencja smierci. bul bul i shipa nie  ma: ]). fakt, ze eve ma duzo bardziej rozbudowana mechanike(skille ilosc modulow i dostepnych shipow). ale skill do pvp w potbsach to jest to cos. Tam walka 1v1 potrafila trwac 10-20 a nawet 30min (bez kitowania), a czesto w ciagu tych 20min 1 blad mogl przewazyc szale. oczywiscie jak dopadalo sie noobka to mielenie nie trwalo dlzuej niz 2-3min. ale z ogarnietymi, pot lal sie po klawce: ]. Tyle z sentymenu. Stety niestety losy potbs potoczyly sie swoimi torami. gra nigdy nie byla reklamowana, devsi to totalne zjeby. Zmiany ktore zostaly wprowadzone, wszytko powywracaly do gory nogami. tak czy siak, potbs to byl tytul ktory pozostanie na zawsze w mojej pamieci jako najlepsza gra z mechanika walki pvp, gdzie honor i respekt bardziej sie liczyl niz cyferki w statach na kb.
jesli chcialby sie ktos pobawic, to nadal dziala. polecam sevwer ROBERTS(EU), strone armady hiszpanskiej: ] tez sporo polakow jest po stronie szczurow(piraci), ale Ci zazwyczaj tez maja konta w ktorejsc z nacji.

Hola amigos: ]
http://www.burningsea.com/page/home
Przykladowy filmik z 1v1. http://www.youtube.com/watch?v=iUYjL1BK3xc
skille, naprawki, zarzadzanie wiatrem, predkoscia i manewrowoscia. iloscia zalogi, zagla i panca na burtach.... czesto brakuje mi tego. eve w dużej mierze jest wyrachowane, matma, jeden wygrywa bo ma lepszy ship 2 przegrywa bo w danej stuacji ma gorszy. W potbs tego nie bylo. kazdy mogl wygrac z kazdym. wszytko zalezalo od doswiadczenia kapitana, a nie od ilosci SP na koncie.

6v6, http://www.youtube.com/watch?v=_hJNp3_qatY
dsl najlepsza grupa pvp ever. w zasadzie raz tylko udalo nam sie wygrac z nimi :] ich spike zawsze byly mordercze, a bloki skuteczne; ]
a tu nasza walka: ], przegrana, ale bardzo fajna: ] http://www.youtube.com/watch?v=Cy9a6C37Zng
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 12:18:11 wysłana przez KoMic »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 18, 2013, 16:35:34 »
Komic a w Eve jestes piratem czy obronca ucisnionych? ;p

Btw

%!!%& wczoraj sie znowu posralem lecialem mammothem z 0.4 do spokojnych systemow. Ogarneli mnie przy gejcie na webie. Pisze im na lokalu ze jestem ultra epickim noobem to sie zlitowali i mnie zostawili. Ciesze bułkę zblizam sie do gejta na „pelnej petardzie„ 170 m/s nagle pojawia sie trasher a tamci ciesza sie jak nacpani, zaatakowali go zjechali mu zycie i dali wybor albo odda statek albo go roz@%@$ na strzepy gosciu honorowo zrobil sd :'(
Co sie tu wyprawia w tym eve to jest okrucienstwo a ja samemu latam caly zesrany zadn korp nie rekrutuje UN ma wojne jak tu grac? Nie ma jakis kanalow ts gdzie graja ludzie ale nie sa w corpie?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 16:42:01 wysłana przez arakon »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2013, 16:38:58 »
Komic a w Eve jestes piratem czy obronca ucisnionych? ;p

Btw

%!!%& wczoraj sie znowu posralem lecialem mammothem z 0.4 do spokojnych systemow. Ogarneli mnie przy gejcie na webie. Pisze im na lokalu ze jestem ultra epickim noobem to sie zlitowali i mnie zostawili. Ciesze bułkę zblizam sie do gejta na „pelnej petardzie„ 170 m/s


I zginales? Tapatalk ssie. :D

Nigdy nie wlatuj do lowseca indykiem bez Warp Core Stabilizerow. A najlepiej to w ogole tam nie wlatuj indykiem, bo na alfe z Tornada to i WCSy nie pomoga. :)

Ninja edit: jak kiedys bedziesz chcial pobawic sie samemu w pirata to sie odezwij w grze, pokazemy Ci ze znajomymi sympatyczne treningowe lowseki. :)

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:08:22 »
No zapamietam to ale gracz mi zaplacil za dostarczenie atronow do tamtego systemu wiec musialem leciec.Tak jak napisali mistrzowie dżedaj  postaram sie wymaksowac mela najpierw zajme sie tankiem bede kopal zabijal i niszczyl aby zdobyc iski stabberem zrobilem ze 20 misji militarnych nie wiem gdzie szukac nastepnych wkurza mnie to. Latanie koparka w te i wefte tez zaczyna mnie draznic a w szczegolnosci jak zostawie skrzynke polece po mammotha i %$! skrzynki nie ma a byla do tego pelniutka.Ale niech te smierdziele sie przygotuja po melu uderzam w farme a po niej kapitale za dwa lata zaczna spadac takie kluski ze sie nie ogarnie to piractwo jeb&@%! 

Ehh mowie wam co ja przez te 30 dni przezylem w tym eve to naprawde przechodzi ludzkie granice gra jest swietna i nie przeraza mnie ze wtopilem statek tak jak koledzy napisali stanie sie, to jeszcze wiele razy przerazala mnie mnogosc opcji ale dalem rade gdyby nie to forum i Wy dalej ogladalbym godzinami poradniki, miejmy nadzieje ze znajde w koncu corpa bo zostalo mi do nauki jeszcze troszeczke produkcja i podciagniecie w real pvp bo tu musi mi pokazac ktos doswiadczony jak sie zachowywac (kiedy wlaczac cloaka, w jakich akcjach urzuwac burnera, jak sledzic innych graczy) teraz gdyby Unnsen sie odezwal po tak dlugim czasie to moga mnie za przeproszeniem w dupe pocalowac oczywiscie bez obrazy!

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 17:28:18 wysłana przez arakon »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:13:03 »
Na stacjach jest takie cos jak Agent Finder, pomoze Ci znalezc nowych agentow do robienia misji wyzszych lvl.

Zapewniam Cie, ze lowsekowi piraci beda more than happy pomoc Ci stracic tego capitala w 5 minut. ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:15:29 »
Ale niech te smierdziele sie przygotuja po melu uderzam w farme a po niej kapitale za dwa lata zaczna spadac takie kluski ze sie nie ogarnie to piractwo jeb&@%!



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:36:38 »
Cytuj
Ale niech te smierdziele sie przygotuja po melu uderzam w farme a po niej kapitale za dwa lata zaczna spadac takie kluski ze sie nie ogarnie to piractwo jeb&@%!
Z samego początku miałem podobne myślenie. Ale sam to ty g...o możesz, choćbyś skillował 5 lat i leciał w uber wypimpowanym specjalnie na PVP capitalu.

W low sekach (i nie tylko) jest coś takiego jak intel. Działa on tak: "Hej ludzie, kapital pod bramą!", "CO, gdzie?! Zbierać wszystkich, lecimy panowie na ucztę! YUUUHAAAA!!".

 5 minut później siedzi tobie na głowie flota 20/30 chłopa i ma nadzeję, że wypadnie z ciebie coś cennego. Żeby rozgonić tych wszystkich piratów musiał byś dysponowac nie tylko skillami i porządnym sprzetem, ale także flotą dobrych pilotów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 17:44:48 wysłana przez Zgudi »

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:37:17 »
pewpew

arakon

  • Gość
Odp: Welcome to hell... tak to wygląda w moim przypadku
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:39:58 »
Sokol ;) To piractwo to jest masakra ;p No rozumiem rozwalac wiare w low ale nie tak jak przed wczoraj jakis gosc rozwalal kazdego kto wylecial ze stacjo w custet dopoki go con nie dopadl ale natokl ze 20 spokojnie

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2