Autor Wątek: Słowniczek  (Przeczytany 4703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

walk3r

  • Gość
Słowniczek
« dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:49:43 »
Witam.
Jestem noobem w Eve. Szukałem i szukałem, ale nic takiego na forum nie znalazłem. Czy mogę prosić doświadczonych graczy, aby wypisali w temacie skróty i wyrażenia własne, którymi posługują się gracze w Eve plus krótkie objaśnienie. Wierzę, że pomoże to nie tylko mnie, lecz także innym "świeżakom".

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:56:32 »
http://www.eve-centrala.com.pl/index.php?topic=5944.0
Stare jak skamielina, ale wciąż w znacznym stopniu aktualne, na początek powinno styknąć

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

walk3r

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:22:07 »
Słowniczek w tamtym temacie jest bardzo rozbudowany i to jest jego problem. Mi chodzi o terminy używane często, nie tylko skróty lecz wyrażenia. Np. haulowanie.

Goomich

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:24:34 »
Mi chodzi o terminy używane często, nie tylko skróty lecz wyrażenia. Np. haulowanie.

http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/haul

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:33:31 »
Większość czytaj na oko co najmniej 90% z tych skrótów jest stosowanych stale. Większość jest stosowana gdy grasz pvp w 0,0 ale nie tylko.
Opisz co chcesz robić aktualnie w grze to może zawęzi się te skróty pod Ciebie.

walk3r

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:34:25 »
http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/haul

I jak się to ma do Eve? Czego dotyczy ten termin?

Większość czytaj na oko co najmniej 90% z tych skrótów jest stosowanych stale. Większość jest stosowana gdy grasz pvp w 0,0 ale nie tylko.
Opisz co chcesz robić aktualnie w grze to może zawęzi się te skróty pod Ciebie.

Jak na razie staram się znaleźć dla siebie miejsce w Eve. Na razie nie ruszam się na systemy poniżej 0.5 sec. Zarabiam kopaniem, skończę cały tutorial to będę się starał dostać do Unseen.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:40:33 »
Hauling to transport
Na większosć swoich problemów jak widzę skutecznie znalazłeś rozwiązanie sam czyli UA - jak się tam dostaniesz to w razie kiedy czegoś nie zrozumiesz to zapytaj na ich chacie (jest taki specjalny gdzie są członkowie UA i ludzie pomagający)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:51:24 »
Fenomenem EVE dla mnie jest dążenie ludzi do gry w górnika ];)

Swoją drogą wystarczy poczytać jakiekolwiek forum (nie tylko to) aby wiedzieć, że to nadal denny pomysł na grę.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:00:31 »
Fenomenem EVE dla mnie jest dążenie ludzi do gry w górnika ];)

Swoją drogą wystarczy poczytać jakiekolwiek forum (nie tylko to) aby wiedzieć, że to nadal denny pomysł na grę.
A z czego byś budował swoje lśniące stateczki? :P
Jak ktoś to lubi to i przy odpowiednim kopaniu jest w stanie zarobić ;)
Wracając do tematu: podaj przykładowe zwroty których nie rozumiesz. I idź do UA ;)
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Goomich

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:06:16 »
I jak się to ma do Eve? Czego dotyczy ten termin?

Cytuj
to haul {czasownik}
ciągnąć · przewieźć · przewozić · przetransportować · transportować · gwałtownie zmienić · gwałtownie zmieniać kurs · wyciągnąć na brzeg · wyciągać na brzeg · wiać od dzioba · dąć od dzioba · płynąć z wiatrem przeciwnym

Skoro mamy kilka znaczeń wyrażenia, to przypominamy sobie w jakim kontekście zostało ono użyte i odpalamy to takie coś szare między uszami.

Na przykład, ktoś mógł powiedzieć, żeby "odhaulować rudę do stacji", albo "hauluję towar do Jita". Podstawiamy po kolei różne znaczenia i patrzymy co najlepiej pasuję. Jeśli wyszło ci, że "wyciągnąć na brzeg rudę do stacji" lub "płynę z wiatrem przeciwnym towar do Jita", to musisz próbować dalej.

walk3r

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:35:15 »
Skoro mamy kilka znaczeń wyrażenia, to przypominamy sobie w jakim kontekście zostało ono użyte i odpalamy to takie coś szare między uszami.

Na przykład, ktoś mógł powiedzieć, żeby "odhaulować rudę do stacji", albo "hauluję towar do Jita". Podstawiamy po kolei różne znaczenia i patrzymy co najlepiej pasuję. Jeśli wyszło ci, że "wyciągnąć na brzeg rudę do stacji" lub "płynę z wiatrem przeciwnym towar do Jita", to musisz próbować dalej.

Ha. Tylko, że zaawansowani gracze mówią często bez kontekstu. W stylu: "już nie bawię się w haulowanie", itp. Ciężko wypisać wszystkie wyrażenia których nie rozumiem, bo tyle ich już napotkałem że nie pamiętam. Co do Unseen to nie chciałbym tam lecieć kompletnie zielony w temacie...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:38:27 »
W tym sęk, że jeśli idziesz do szkoły nikt nie oczekuje od Ciebie wiedzy. Dopiero w szkole się wszystkiego nauczysz.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2013, 17:34:59 »
W tym sęk, że jeśli idziesz do szkoły nikt nie oczekuje od Ciebie wiedzy. Dopiero w szkole się wszystkiego nauczysz.

tja eve ma to do siebie że jest tona materiałów na temat mechaniki, gameplayu itd. itp. więc jeżeli kolega nie potrafi wykazać minimum chęci by znaleźć odpowiedzi i się czegoś dowiedzieć może powinien poszkać innego mmo...just sayin  ::)

walk3r

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 13:25:44 »
Mam kolejne pytanie. Co to znaczy kajtować i dostać neuta?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 13:36:20 »
"To kite" - trzymać dystans do przeciwnika, nie pozwolić mu dać się złapać na scrambla/weba i nie dać mu podejść na jego (z zasady) krótszy optimal.

"Dostać neuta" - gdy przeciwnik użyje na Tobie Energy Neutralizera (Heavy, Medium, Small), czyli niszczy Ci capa przy użyciu tego modułu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Słowniczek
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:15:26 »
swoją drogą nadal się używa określenia "lemmingi/lemmingować" od kiedy pewna partia polityczna w tym kraju je sobie przywłaszczyła?