Autor Wątek: Market - krótkie pytanko  (Przeczytany 3073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GyrosHunter

  • Gość
Market - krótkie pytanko
« dnia: Czerwiec 29, 2011, 13:14:41 »
Cześć,
powiedzmy, że chcę sprzedać rudę. Klikam sobie "view market details" i przeglądam, gdzie pchnąć opłaca się. Czy jest jakiś zasięg, na który działa market place? W sensie zestawienie kupców? Jestem akurat w "ghesis" i wiem, że są kupcy pięć skoków ode mnie, ale zestawienie ich nie wykazuje, a wykazuje na przykład miejsca nawet do 14 skoków. Jak to działa? Można ten zasięg zmieniać? Czy może coś mi się zepsuło, albo nie kumam czegoś. Przeczytałem http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Market_guide i nie znalazłem tam odpowiedzi. Jedynie stwierdzenie, że lista pokazuje "wszystkich" kupców - a to chyba nie jest prawda...?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2011, 13:19:43 »
Market pokazuje oferty z regionu. Jezeli wiec jestes w systemie granicznym to ofert z systemu obok nie zobaczysz bo to juz inny region.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

YaAaR.is

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: YaAaR
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: C0ven
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2011, 13:38:39 »
Tu możesz sprawdzić ceny z różnych regionów. Nie zawsze są aktualne.

http://eve-central.com/

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2011, 21:23:14 »
Ja osobiście polecam tę stronę: http://www.jitonomic.com/Market/, boczne menu umożliwia przeglądanie towaru po kategoriach, tak jak na markecie ingame.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:17:18 »
Wielkie dzięki za pomoc!!

walk3r

  • Gość
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2013, 15:52:51 »
Dołączę swoje pytanie do starego wątku, bo temat jest dobry :)
W Markecie jest podział na Sellers i Buyers. Moje pytanie dotyczy działu Buyers. Jak rozumiem są to oferty kupna, lecz nie wiem w jaki sposób sprzedać temu graczowi daną rzecz. Klikam podwójnie na pozycję, to wyskakuje mi okienko do kupna towaru. Nie rozumiem tego... Proszę o pomoc.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 816
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2013, 16:01:01 »
Dołączę swoje pytanie do starego wątku, bo temat jest dobry :)
W Markecie jest podział na Sellers i Buyers. Moje pytanie dotyczy działu Buyers. Jak rozumiem są to oferty kupna, lecz nie wiem w jaki sposób sprzedać temu graczowi daną rzecz. Klikam podwójnie na pozycję, to wyskakuje mi okienko do kupna towaru. Nie rozumiem tego... Proszę o pomoc.

Nie da się sprzedać na konkretną ofertę. System działa tak, że jak dajesz sprzedaż i nie wystawiasz swojego sell ordera (dajesz immediate) to szuka najlepszej (najdroższej) oferty kupna w stacji w ktorej sprzedajesz. Oferty kupna mają swoje zasięgi, i miejsce gdzie są wystawione i to definiuje ktory buy order dostaje twoje itemy (plus jeszcze minimalna ilosc szt w jednej trasakcji, choć to rzadko używane)

Phobeus

  • Gość
Odp: Market - krótkie pytanko
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2013, 16:41:04 »
Jeśli klikniesz prawym na item i wybierzesz sell, to w okienku automatycznie pojawi się sugerowana kwota sprzedaży, która odpowiada najwyższemu buy-orderowi w tej stacji. Zazwyczaj buy ordery są ustawione na kwotę kilkanaście do kilkadziesiąt procent niższą od zwykłej rynkowej ceny (tę wartość procentową widać w prawej części okienka "sell"), więc zwłaszcza przy sprzedaży dużych ilości towaru warto wpisać własną, wyższą cenę sprzedaży, która będzie na poziomie normalnej ceny rynkowej.