Autor Wątek: c0ven stracil tytany  (Przeczytany 217148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 29, 2013, 06:56:52 »
Jak zobacze, ze to stanowisko CCP to moze uwierze :).
A jezeli nie uwierzysz, to co wtedy :) Co to zmienia?

Ani mnie to ziębi ani grzeje

Chyba raczej grzeje, skoro ciagle o tym piszesz :P

rozumiem że musisz tak pisać w końcu nie możesz publicznie przyznawać pewnych rzeczy  ;) ale twierdzenie, że wC0venie jak i ogólnie w dużych ally jedna jedyna osoba ma dostęp do kompletu kont z tytexami i wszystko to są jej osobiste alty powoduje nie kontrolowany wybuch  śmiechu  ;D

Nigdy nic takiego nie twierdzilem. No, chyba ze nie pamietam, wklej mi prosze.

Byłem w jednym czy drugim polskim korpie i w żadnym nie było tak, żeby węższe lub szersze kierownictwo nie znało loginów i passów do różnych "korpowych postaci"
Więc daj sobie siana i lepiej już nie odpowiadaj na takie posty zamiast pisać PRową papkę . :P
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Po prostu jedno nie wyklucza drugiego. To, ze ktos ma klucze do Twojego mieszkania, nie znaczy ze nie moze ono zostac nagle okradzione przez osoby trzecie, podobnie jezeli ktos kto ma klucze ukradnie ci telewizor, nie zmienia faktu ze byla to kradziez, nawet jezeli zlodziej dysponowal kluczami. Naprawde tak ciezko to zrozumiec?

Mam wrazenie, ze niektore osoby spedzaja na tym forum za duzo czasu, zamiast sobie np. pograc  ;) Byles "w jednym czy drugim polskim korpie", wiec napewno masz kolosalne doswiadczenie w EVE, co zreszta przebija z Twoich postow. Moze bardziej konstruktywnie bylo by poprowadzic jakis kosmiczny sojusz do panowania nad galaktyka, dokonac czegos w grze, odeprzec atak Sanshy czy inwazje Blood Raidersow, niz siedziec tutaj i dzielic sie swoimi przemysleniami, co ci zdecydowanie nie wychodzi  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 29, 2013, 09:32:26 »
kolo jak się daje klucze od mieszkania bandzie rumunów których nie stać na takie zabawki to potem powinieneś mieć pretensje do siebie.
pozatym fakt że stało się to co się stało przez łamanie zasad które były jasno ustalone, powinno skutkować brakiem jakichkolwiek refundow - ccp łamie zasady, wy na tym korzystacie - ale zostanawia mnie jakie oni zasady złamią następnym razem i po huj grać w gre kiedy nie ma jasno ustalonych jej zasad a sami jej twórcy łamią swoje własne zasady. To nie chodzi o c0ven ani o hejt na c0ven choc ty tak myślisz bo jesteś zbyt ślepy - ale o szerszy problem z tą grą generalnie.
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 29, 2013, 10:13:11 »
Chyba raczej grzeje, skoro ciagle o tym piszesz :P
Cat wyluzuj Święta idą, jajeczko będzie a może i wódeczka  ;D
A w wolnej chwili weź no policz moje posty w tym topicu i zweryfikuj swoje poglądy na temat tego kto tu ciągle pisze i z jaką napinką  :)


Mam wrazenie, ze niektore osoby spedzaja na tym forum za duzo czasu, zamiast sobie np. pograc  ;) Byles "w jednym czy drugim polskim korpie", wiec napewno masz kolosalne doswiadczenie w EVE, co zreszta przebija z Twoich postow. Moze bardziej konstruktywnie bylo by poprowadzic jakis kosmiczny sojusz do panowania nad galaktyka, dokonac czegos w grze, odeprzec atak Sanshy czy inwazje Blood Raidersow, niz siedziec tutaj i dzielic sie swoimi przemysleniami, co ci zdecydowanie nie wychodzi  ;)
OJ, żeby tak Tobie za każdym razem "wychodzilo" nie tylko w Twojej własnej ocenie  ;)
Można by pomyśleć że te wszystkie określenia którymi mnie tu obdzieliłeś pasują do Ciebie, zwłaszcza te o kolosalnym doświadczeniu i prowadzeniu sojuszu  ;) szkoda tylko że jakoś nie wszyscy traktują Twoje pełne niepodważalnej mądrości posty jako prawo objawione i nie idą za Twoim głosem do Twojego ally żeby Ci służyć  :D
Może coś Ci "zdecydowanie nie wychodzi" tylko tego nie dostrzegasz patrząc ciągle w lustro  ;D
Jak już mówiłem Święta idą wyluzuj.

Czekam na oficjalne stanowisko które jak twierdzisz macie przedstawić publicznie. Najlepiej żeby to nie było Wasze oświadczenie tylko odpowiedź od CCP.
Poczekamy zobaczymy.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 29, 2013, 10:17:00 »
CCP zamknęło wszystkie petycje i sytuacja jest tak bardzo wyjaśniona jak to możliwe.

Takie są efekty:

1. Dostaliśmy warningi za account sharing. Jeżeli się to powtórzy to zamiast warnów będą perma bany. Tak więc nie będzie więcej ludzi z dostępem do tytków jak kiedyś, będziemy musieli zastanowić się jak z tym sobie poradzić.
2. Odzyskaliśmy 3 z 4 tytanów.
3. Utracone klony i implanty to nasz problem, CCP tego nie zwróci (około 50b w implach w plecy)
4. 4ty tytan (erebus) został sprzedany za 100b isk komuś kto kupił go nie wiedząc że jest kradziony. Nie może zostać oddany, ale kasa owszem.
5. Ze wspomnianych 100b za sprzedanego erebusa, CCP oddało 36b, twierdząc że reszty ISKów nie da się odzyskać w tym momencie oraz że zabanowali osoby które sprzedały statek i odbanują jak oddadzą brakujące 64b. Tak więc może jeszcze odzyskamy więcej ISKów.
6. CCP stwierdziło że nie było żadnego hackowania kont, a powodem utraty statków był fakt że dzieliśmy się dostępem do kont.
7. CCP odmówiło podania personaliów osób które zabrały tytany.
8. Mamy tylko jeden dowód poszlakowy na to kto mógł zaiwanić tytki - są to przelewy zwróconej kasy za erebusa, które zostały wykonane z kont Uizji i Tylia. CCP odmówiło potwierdzenia że to są osoby zamieszane w akcję. Poza tym, jeśli to faktycznie oni to ktoś musiał im podać hasła - ode mnie ich nie dostali gdyż nie byli pilotami tytanów sojuszu.

To w sumie wszystko. Nie sądzę aby udało nam się dowiedzieć więcej. Przede wszystkim jest mi przykro że osoby które znałem i którym ufałem zrobiły coś takiego. Jest to koniec pewnej ery, ery "niezłamanego nigdy zaufania" między długoletnimi członkami sojuszu.

Podsumowując, na dzień dzisiejszy straciliśmy 115-120b. Jeśli uda nam się odzyskać resztę kasy za Erebusa, kwota ta spadnie do 50-60b.

Ostatnia sprawa, w odniesieniu do kwestii udawania się na policję - po konsultacji z prawnikiem, w tej sytuacji (żadnego hackowania, zwykła zdrada), szanse na wygraną w sądzie są raczej słabe, poza tym wymaga to inwestycji czasu i pieniędzy w postępowanie prawne, co szczerze mówiąc raczej mi się nie uśmiecha i pewnie sobie odpuszczę.

Stanowiska CCP nie będzie, petycji wkleić nie mogę.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 29, 2013, 10:20:56 »
A kto dal hasla... niech pomysle...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 29, 2013, 10:24:45 »
No to fajnie, że tytki odzyskaliście.
Osoby na których macie poszlaki możecie publicznie wychłostać
pewpew

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 29, 2013, 10:46:15 »

6. CCP stwierdziło że nie było żadnego hackowania kont, a powodem utraty statków był fakt że dzieliśmy się dostępem do kont.

Z uporem maniaka zapytam n-ty raz:
jak ta sytuacja, a przede wszystkim zwrot tytanow ma sie do promowania przez samo CCP EVE gry w której można wszystko, np. kradzieży, niszczenia od wewnątrz korporacji i aliansów?
Sami przyznali że nie było włamu, a strata majątku była z Waszej winy, w dodatku w wyniku działania nielegalnego, czyli współdzielenia kont.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 29, 2013, 10:51:02 »
Zapytaj o to CCP...

Navigo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Navigo
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 29, 2013, 10:53:29 »
jak ta sytuacja, a przede wszystkim zwrot tytanow ma sie do promowania przez samo CCP EVE gry w której można wszystko, np. kradzieży, niszczenia od wewnątrz korporacji i aliansów?
Bo IMO można kraść i niszczyć od wewnątrz korporacje i alianse, dopóki się to robi na swoim koncie/charze a nie zajumanym od kogoś (czy to przez hackowanie czy przez zdobycie od tej osoby hasla)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 29, 2013, 10:55:07 »
Z uporem maniaka zapytam n-ty raz:
jak ta sytuacja, a przede wszystkim zwrot tytanow ma sie do promowania przez samo CCP EVE gry w której można wszystko, np. kradzieży, niszczenia od wewnątrz korporacji i aliansów?



No, ale żeby było choć trochę treści merytorycznej. Sandbox dotyczy charów. Tytki zawinęła osoba realna. c0ven dostał po łapach.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 29, 2013, 10:59:43 »
Z uporem maniaka zapytam n-ty raz:
jak ta sytuacja, a przede wszystkim zwrot tytanow ma sie do promowania przez samo CCP EVE gry w której można wszystko, np. kradzieży, niszczenia od wewnątrz korporacji i aliansów?
Sami przyznali że nie było włamu, a strata majątku była z Waszej winy, w dodatku w wyniku działania nielegalnego, czyli współdzielenia kont.

Pytaj się ccp. Ja się nie będę kłócił z nimi że szkoda że oddali nam sprzęt....

Osobiście przychylam się do opinii że są to sprawy trudne - jak kradziez jest calkiem ingame (twoj char dostal prawa do walleta i go ogolił) to żaden problem. Tutaj mamy do czynienia z metagamingiem, tym co się dzieje poza grą, i wydaje mi się że to była kwestia złotego środka - z jednej strony kradziez to w eve problem okradzionego, z drugiej acc sharing jest zakazany w eula, z 3ciej strony wszyscy sharują konta na różne sposoby i praktycznie nie da się utrzymać małych-średnich organizacji bez takich kont - więc zrobili co mogli abyśmy nie stracili wszystkiego, a równocześnie poczuli ból straty...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 29, 2013, 11:00:27 »
Z uporem maniaka zapytam n-ty raz:
jak ta sytuacja, a przede wszystkim zwrot tytanow ma sie do promowania przez samo CCP EVE gry w której można wszystko, np. kradzieży, niszczenia od wewnątrz korporacji i aliansów?
Ale to wszystko o czym piszesz może być według CCP realizowane bez dzielenia się kontami. Wchodzisz do ally, robisz karierę, zostajesz skarbnikiem/dyr/głównym logistykiem/etc. obrabiasz ally z kasy/stuffu i w nogi.
A tu było....co było.

Dzięki Xeovar za odpowiedź.
BTW trochę dziwny dla mnie jest ten punkt:
4. 4ty tytan (erebus) został sprzedany za 100b isk komuś kto kupił go nie wiedząc że jest kradziony. Nie może zostać oddany, ale kasa owszem.
wydawało by się że nic prostszego. Ten kto kupił tytka dostaje kasę z powrotem - niech sobie kupi nowego. Wy dostajecie tytka z powrotem i po sprawie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 29, 2013, 11:03:00 »
Pytaj się ccp. Ja się nie będę kłócił z nimi że szkoda że oddali nam sprzęt....

Osobiście przychylam się do opinii że są to sprawy trudne - jak kradziez jest calkiem ingame (twoj char dostal prawa do walleta i go ogolił) to żaden problem. Tutaj mamy do czynienia z metagamingiem, tym co się dzieje poza grą, i wydaje mi się że to była kwestia złotego środka - z jednej strony kradziez to w eve problem okradzionego, z drugiej acc sharing jest zakazany w eula, z 3ciej strony wszyscy sharują konta na różne sposoby i praktycznie nie da się utrzymać małych-średnich organizacji bez takich kont - więc zrobili co mogli abyśmy nie stracili wszystkiego, a równocześnie poczuli ból straty...
Nie mówię że szkoda, tylko przez to wydarzenie robi sie sprawa niejasna, co wolno a czego nie.
No i czym sie rózni opylenie kasy korpowej przez kogoś kto otrzymał dostęp do walleta od opylenia tytków do ktorych ktoś też dostał dostęp?

Bo IMO można kraść i niszczyć od wewnątrz korporacje i alianse, dopóki się to robi na swoim koncie/charze a nie zajumanym od kogoś (czy to przez hackowanie czy przez zdobycie od tej osoby hasla)
Jakim zajumanym? Tosz Xeowar napisał wyraźnie, że to osoby które DOSTAŁY hasła....
Ja tu widzę typową mentalność Kalego.
Gdy Goonswarm rozpadł się po opierdoleniu całej kasy i chyba kapitali, to była świetna robota szpiegowska... jak Coven padł ofiarą podobnego działania to jest kradzież która powinna być zwrócona, mało tego, o prokurature prawie sie oparło.
Albo pewne zasady są, albo ich nie ma.
Nie winie COVENU za to, ale CCP, teraz już nie wiadomo kiedy coś jest legalne lub nielegalne. Dokładnie jak w naszej skarbówce, legalne jest to, co w danej chwili jakiś urzędas ustali.


No, ale żeby było choć trochę treści merytorycznej. Sandbox dotyczy charów. Tytki zawinęła osoba realna. c0ven dostał po łapach.
Hehe, dobre, a za charem kto stoi? Osoba nierealna? Mam rozumieć że to osoba realna weszła bez udziału chara do gry i na plecach wyniosła te tytki?
Proszę ja cię....
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 29, 2013, 11:07:00 »
Ja dalej obstaję za zalegalizowaniem i uregulowaniem w EULA share kont, albo tzw. aliansowych kont.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 29, 2013, 11:11:19 »
BTW trochę dziwny dla mnie jest ten punkt:
4. 4ty tytan (erebus) został sprzedany za 100b isk komuś kto kupił go nie wiedząc że jest kradziony. Nie może zostać oddany, ale kasa owszem.
wydawało by się że nic prostszego. Ten kto kupił tytka dostaje kasę z powrotem - niech sobie kupi nowego. Wy dostajecie tytka z powrotem i po sprawie.

To jest wytłumaczenie którego do końca nie kupuję, wydaje mi się że to celowo było tak zrobione żebyśmy jednak coś stracili. Ewentualnie ccp ciut inaczej to potraktowało, bo o ile 3 z 4 kont (te na które tytki wróciły) były formalnie moją własnością tak 4te konto należało formalnie do innej osoby. 

Ja dalej obstaję za zalegalizowaniem i uregulowaniem w EULA share kont, albo tzw. aliansowych kont.

Zdecydowanie popieram.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 29, 2013, 11:13:56 »
Ja dalej obstaję za zalegalizowaniem i uregulowaniem w EULA share kont, albo tzw. aliansowych kont.
I co dalej? Zalegalizować boty bo w każdym aliansie sie tak robi?
I proszę, nie mówcie że w WASZYM tak sie nie robi... w każdym się trafiają, czy to będzie Coven czy CVA
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 29, 2013, 11:13:56 »
Osobiście przychylam się do opinii że są to sprawy trudne - jak kradziez jest calkiem ingame (twoj char dostal prawa do walleta i go ogolił) to żaden problem. Tutaj mamy do czynienia z metagamingiem, tym co się dzieje poza grą, i wydaje mi się że to była kwestia złotego środka - z jednej strony kradziez to w eve problem okradzionego, z drugiej acc sharing jest zakazany w eula, z 3ciej strony wszyscy sharują konta na różne sposoby i praktycznie nie da się utrzymać małych-średnich organizacji bez takich kont - więc zrobili co mogli abyśmy nie stracili wszystkiego, a równocześnie poczuli ból straty...

Z czwartej, jak mieliśmy zjazd PTFu, to wszyscy korzystali z mojego laptoka. Gdybym miał brzydkie intencje i keyloggera, to pewnie sam bym latał na czterech tytanach i matkach. :P

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 29, 2013, 11:17:47 »
I co dalej? Zalegalizować boty bo w każdym aliansie sie tak robi?
I proszę, nie mówcie że w WASZYM tak sie nie robi... w każdym się trafiają, czy to będzie Coven czy CVA

Czego mieszasz bocenie do współdzielenia kont... tutaj jest wiele zastosowań, choćby rodziny grające razem, nie mówiąc o sensowności rozwiązania że można formalnie udostępnić komuś dostęp do konkretnego chara/konta który może należeć do korpa/sojuszu.
Skoro można założyć konto za iski, kupić chara za iski, opłacać konto za iski, to nie ma żadnych wymogów które powodują że "osobowość prawna" w grze (korp/sojusz) nie może posiadać chara/konta. I wtedy taka "osobowość prawna" może wybrać swoich przedstawicieli którzy będą używać tych konto w imieniu sojuszu.

To ma sens, w przeciwieństwie do botów....

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 29, 2013, 11:19:11 »
Cytuj
I co dalej? Zalegalizować boty bo w każdym aliansie sie tak robi?
I proszę, nie mówcie że w WASZYM tak sie nie robi... w każdym się trafiają, czy to będzie Coven czy CVA
1. Bez botów łatwiej jest żyć niż bez dzielenia kont z tytanami w dużym aliansie.
2. Zauważ że Tytanów nikt sobie sam dla siebie nie kupuje. Składa się na to (statek, implanty, konto) dużo osób, więc i dużo mogło by mieć do tego dostęp.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 29, 2013, 11:23:53 »
Czego mieszasz bocenie do współdzielenia kont... tutaj jest wiele zastosowań, choćby rodziny grające razem, nie mówiąc o sensowności rozwiązania że można formalnie udostępnić komuś dostęp do konkretnego chara/konta który może należeć do korpa/sojuszu.
Skoro można założyć konto za iski, kupić chara za iski, opłacać konto za iski, to nie ma żadnych wymogów które powodują że "osobowość prawna" w grze (korp/sojusz) nie może posiadać chara/konta. I wtedy taka "osobowość prawna" może wybrać swoich przedstawicieli którzy będą używać tych konto w imieniu sojuszu.

To ma sens, w przeciwieństwie do botów....
Nie mieszam, podaje przykład. Współdzielenie kont jest tak samo nielegalne jak bocenie, dlaczego jedno ma być zrobione dozwolonym, a dlaczego drugie nie?

1. Bez botów łatwiej jest żyć niż bez dzielenia kont z tytanami w dużym aliansie.
2. Zauważ że Tytanów nikt sobie sam nie kupuje. Składa się na to (statek, implanty, konto) dużo osób, więc i dużo mogło by mieć do tego dostęp.
Ależ ja to rozumiem, a tej chwili działam jako adwokat diabła  :P
Chodzi o pewne precedensy - jeśli nagle zostanie zmieniona EULA z powodu "bo i tak to sie robi nagminnie" ktoś wreszcie zada pytanie - a dleczego w takim razie bocenie nie może być legalne, przecież i tak to sie robi nagminnie, w dodatku CCP nie jest w niczym stratne, a wręcz przeciwnie, więcej kont za które sie płaci.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 29, 2013, 11:26:24 »
I co dalej? Zalegalizować boty bo w każdym aliansie sie tak robi?
I proszę, nie mówcie że w WASZYM tak sie nie robi... w każdym się trafiają, czy to będzie Coven czy CVA

Basta, Ty to jesteś gość żeby stawiać znak równości między account sharing a botami.

Account sharing zakazany jest w EULA tylko i wyłącznie z powodów prawnych (dane osobowe klienta, do którego należy konto i tak dalej). Na gameplay nie ma to wpływu, natomiast boty go rujnują.

Zakaz account sharingu w pewien sposób napędza zyski CCP, ale z drugiej strony jest to wirtualne - bo wszyscy i tak to robią.

Moim zdaniem, powinny zostać stworzone konta "na okaziciela". Właścicielem konta może być tylko alians. Uprawnienia do logowania się powinny być nadawane przez interfejs gry. Opłacanie wyłącznie PLEX-ami, a liczba dostępnych kont zależna od liczebności aliansu. Mogłoby nawet być tak, że na takim koncie jest tylko jeden slot na chara.

EDIT:
Nie mieszam, podaje przykład. Współdzielenie kont jest tak samo nielegalne jak bocenie, dlaczego jedno ma być zrobione dozwolonym, a dlaczego drugie nie?


Picie alkoholu ma równie złe skutki jak zażywanie narkotyków. Dlaczego jedno ma być dozwolone, a drugie nie?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 29, 2013, 11:27:45 »
Cytuj
dlaczego jedno ma być zrobione dozwolonym, a dlaczego drugie nie?

Odpowidź jest prosta. Bocenie niszczy eve pod niejednym względem, a dzielenie kont nie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 29, 2013, 11:31:10 »
Basta, Ty to jesteś gość żeby stawiać znak równości między account sharing a botami.
Ty to jednak zawsze miałeś problem ze zrozumieniem co to jest przykład...
Picie alkoholu ma równie złe skutki jak zażywanie narkotyków. Dlaczego jedno ma być dozwolone, a drugie nie?
Nie przypominam sobie sytuacji kiedy oba były nielegalne a nagle jedno zostało zalegalizowane... bo i tak wszyscy piją.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Gariothius

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 29, 2013, 11:32:01 »
2. Zauważ że Tytanów nikt sobie sam dla siebie nie kupuje. Składa się na to (statek, implanty, konto) dużo osób, więc i dużo mogło by mieć do tego dostęp.

WRONG!

Gdziekolwiek nie byłem, supery w 95% są własnością prywatną. Po prostu nie-polacy nie mają tej dziwnej awersji do ISK-a.

Odpowidź jest prosta. Bocenie niszczy eve pod wieloma względami, a dzielenie kont nie.

Account Sharing jest zabroniony, bo potem jak ktoś z tego konta coś ukradnie, to nikt nie powie "trudno, zawaliliśmy security, zabrali nam statki", tylko od razu idą petycje (nie mówie że coś, c0veniacy, też bym sie starał o te statki, ale w sumie to wasza własna wina że wam je ukradli :P), ergo ccp odwala dodatkową fuche. Więc-no its not gonna happen.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 29, 2013, 11:33:34 »
2. Zauważ że Tytanów nikt sobie sam dla siebie nie kupuje. Składa się na to (statek, implanty, konto) dużo osób, więc i dużo mogło by mieć do tego dostęp.

Błąd, może na początku tak było. Teraz ludzie kupują tytki dla siebie bo ich na to po prostu stać w grze. Account sharing tez ma wplyw na gameplay -> whine o blobach super capitali.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 29, 2013, 11:33:57 »

Jakim zajumanym? Tosz Xeowar napisał wyraźnie, że to osoby które DOSTAŁY hasła....


Poza tym, jeśli to faktycznie oni to ktoś musiał im podać hasła - ode mnie ich nie dostali gdyż nie byli pilotami tytanów sojuszu.


Napisal wyraznie ze osoby dostaly sie do kont bez wiedzy wlasciciela i wbrew jego woli.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 29, 2013, 11:36:42 »
Napisal wyraznie ze osoby dostaly sie do kont bez wiedzy wlasciciela i wbrew jego woli.

A jakis namacalny dowod ? Na ladna buzie mozna duzo rzeczy powiedziec.

Cytuj
Gdy Goonswarm rozpadł się po opierdoleniu całej kasy i chyba kapitali, to była świetna robota szpiegowska... jak Coven padł ofiarą podobnego działania to jest kradzież która powinna być zwrócona, mało tego, o prokurature prawie sie oparło.

Zrobil to CEO owczesny, nie jaki Karttoon. Nie bylo account sharing.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 29, 2013, 11:38:02 »
Nie przypominam sobie sytuacji kiedy oba były nielegalne a nagle jedno zostało zalegalizowane... bo i tak wszyscy piją.

A ja sobie przypominam, kiedy alkohol był nielegalny, a narkotyki legalne. I wódzia została zalegalizowana, bo wszyscy pili.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 29, 2013, 11:38:59 »
(nie mówie że coś, c0veniacy, też bym sie starał o te statki, ale w sumie to wasza własna wina że wam je ukradli :P),
Nie tyko z własnej winy, ale w wyniku łamanie pewnych przepisów, nie ważne czy są mądre te przepisy czy nie, i czy to sie robi nagminnie.
Jakoś nie spotkałem sie z sytuacją że PZU połaci odszkodowanie za rozbicie auta po pijaku  :P
Powiem tak - udało sie wam odzyskać? Chwała wam za to, widać macie dobrych diplo  :)
Ale CCP wedle mnie dało dupska na całe linii.
Napisal wyraznie ze osoby dostaly sie do kont bez wiedzy wlasciciela i wbrew jego woli.
Ktoś z Goonswarmu przelał całą kasę i statki bez wiedzy i pozwolenia CEO. Nie mów że nie ma podobieństwa

A ja sobie przypominam, kiedy alkohol był nielegalny, a narkotyki legalne. I wódzia została zalegalizowana, bo wszyscy pili.
A to ciekawe, możesz więcej szczegółow? Chętnie poznam tę historię.

Zrobil to CEO owczesny, nie jaki Karttoon. Nie bylo account sharing.
A zrobił to z pozwoleniem całego korpa? O ile sie nie mylę kasa korpowa to kasa wspólna a nie samego CEO. Jakiś sharing jest. W dodatku legalny.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #659 dnia: Marzec 29, 2013, 11:42:20 »

Ale CCP wedle mnie dało dupska na całe linii.Ktoś z Goonswarmu przelał całą kasę i statki bez wiedzy i pozwolenia CEO. Nie mów że nie ma podobieństwa


Jesli mial uprawnienia ingame to nie ma najmniejszego podobienstwa.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 29, 2013, 11:47:19 »
Jesli mial uprawnienia ingame to nie ma najmniejszego podobienstwa.
Coś w tym jest... ktoś z Covenu pierwszy popełnił wykroczenie dając dostęp do kont.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 29, 2013, 11:54:15 »
A to ciekawe, możesz więcej szczegółow? Chętnie poznam tę historię.

Normalna prohibicja w USA (1919-1933). Rok później zdelegalizowali dragi.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 29, 2013, 12:00:55 »
Normalna prohibicja w USA (1919-1933). Rok później zdelegalizowali dragi.
Ale mówimy o sytuacji odwrotnej, kiedy coś jest nielegalne a zostaje zalegalizowane bo każdy tak robi. Alkohol był przed ta historią legalny.
Nigdy sie nie zdarzyło żeby np. alkohol i dragi były nielegalne, ale po jakimś czasie alkohol został zalegalizowany a narkotyki nie.
Odwrotnie zdarza się często, jakieś działanie okazuje się szkodliwym i zostaje zdelegalizowane.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 29, 2013, 12:27:21 »
1. Dostaliśmy warningi za account sharing. Jeżeli się to powtórzy to zamiast warnów będą perma bany. Tak więc nie będzie więcej ludzi z dostępem do tytków jak kiedyś, będziemy musieli zastanowić się jak z tym sobie poradzić.

Obwarowania dotyczące account sharing w EULA można w pewien sposób obejść, osobna maszyna na osobnym łączu robiąca za ANONIMOWY PROXY lub serwer VPN, poprzez którą łączyli by się ludzie z dostępem do kont współdzielonych.
Niestety jest to ostrze obosieczne i gdybyście z tego rozwiązania korzystali wcześniej, żeby was CCP nie capło za acc share, to de facto dysponowali by jednym IP które od tygodni lub miesięcy używało tych kont i nie wiem czy CCP by się wtedy po prostu nie wypięło...
Problem z czynnikiem ludzkim niestety jest nierozwiązywalny, w różnych otwartych/sandboxowych grach próbowałem na różne sposoby werbować/selekcjonować ludzi, narzucać pewne zasady i reguły. Niestety i tak w pewnym momencie nawet osoba wydawać by się mogło najbardziej dojrzała i stabilna emocjonalnie robi jakiś przypał i wszystko zaczyna się sypać bo jak jeden może to i reszta może i burdel nie do opanowania gotowy, pozostawał tylko reset serwera lub rollback o ile można było go zrobić lub był sens...
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 29, 2013, 12:33:37 »
To może jest pomysł na który CCP chciało by się zgodzić. Mam na myśli legalizację korpowych/aliansowych kont o 30% droższych w utrzymaniu niż zwykłe. Wtedy plex doładowywał by czas gry nie na 30 dni, ale np na 20 dni. A CCP było by zadowolone i chytrze zacierało łapki że mają dodatkową kasę.