Autor Wątek: c0ven stracil tytany  (Przeczytany 215742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 18, 2013, 00:10:01 »
Czy to był ktoś z wewnątrz czy z zewnątrz to trzymam kciuki za wyjaśnienie sprawy - zawsze za rodaków trzyma się kciuki :P , nigdy jakoś nie życzę 'sąsiadom' co najgorsze.

Czy się to komuś podoba czy nie, c0ven na podstawie wyroku ws. Metina (http://www.gram.pl/news/2010/10/14/pierwszy-skazany-za-wirtualna-kradziez.shtml) ma podstawy w ściganiu 'złodzieja'. EUAL EVE nic do tego nie ma - Metin też ma EUAL i także gramy tam w formie udostępnienia usługi (nie jesteśmy właścicielem konta) ale jak widać wyrok zapadł jaki zapadł. Jeśli właściciel konta stwierdzi, że osoba o takim i takim IP zalogowała się na 'jego' konto bez pozwolenia i wyrządziła szkody to idąc tokiem myślenia ww. wyroku sprawa powinna przejść.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 18, 2013, 00:46:58 »
Nie włamania na konto ale oszustwa komputerowego (co jest wszak czymś zupełnie innym). Masz podany nawet art. z kodeksu karnego i nie chciało Ci sie do niego zajrzeć. Fail....

Dzizas, nie wprowadzaj kolejnego terminu, którego centralowe trolle nie zrozumieją. Już z kradzieżą mają problem ;)

Cytuj
W innym (http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,9935046,Ukradl_wirtualna_zbroje__Trafil_przed_sad_w_realu.html) mowa o wyroku za "doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem" a to już zupełnie inny paragraf.

Doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem to oszustwo. W przypadku działań w sieci zastosowanie ma paragraf o tzw. "oszustwie komputerowym".

ps. Metin2 ma itemshop ze realną kasę. Te buty mogłby być kupione za złotówki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 00:59:22 wysłana przez MGGG »

Julius Septimus

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 18, 2013, 01:11:53 »
Dzizas, nie wprowadzaj kolejnego terminu, którego centralowe trolle nie zrozumieją. Już z kradzieżą mają problem ;)
Nie marudź. Im mniej rozumieją tym jest zabawniej.
Cytuj
ps. Metin2 ma itemshop ze realną kasę. Te buty mogłby być kupione za złotówki.
Kupienie od CCP 1b ISK za ~100zł od "itemshopu za realną kasę" różni tylko konieczność dorzucenia kilku prostych działań matematycznych.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 18, 2013, 03:27:36 »
Ktoś tam na początku pisał że czeka na mojego posta więc proszę :)

Szkoda troszkę bo jak jest parę(naście?) osób których w c0venie nie lubię, tak do samej idei sojuszu nic nie mam totez wyrazy współczucia.



A co do tych cytowanych tekstów o Metinia i uber-butach to może się na nadziejach skończyć - EvE jest grą cholernie specyficzną, tutaj developer zachęca do wręcz do odwalania takich akcji, i wszelkiego robienia w wała.

W EvE możesz komuś powiedzieć żeby wyrzucił jakis super moduł w kosmosie i odleciał na planete i wrócił i wtedy moduł się zdubluje - Ty jesteś do przodu ktoś będzie płakał napisze petycję i tyle.

Z własnego doświadczenia w D2 wiem że gdybyś tam odwalał takie akcje dostałbyś bana(kiedyś, nie wiem jak teraz, ale chyba nic się nie zmieniło)

Wiele zależy od kwalifikacji tego hmm... "zdarzenia", od postawy osób które ewentualnie sprawą się zajmą, i podejrzewam że stanowisko CCP również będzie miało wpływ na ta historię.

Zasadniczo jeśli był to włam - keylogger itd. itp. - to sprawa jakoś powinna pójść, kwestia czy podciągną to pod kradzież czy też innego rodzaju szkodę.

Jeśli osoba posiadała pasy bo je dostała od kogoś - to tutaj możliwości jest do wyboru do koloru i może być tak że ktoś za to ostro beknie (wyrok jak za kradzież), albo c0ven popłacze i na tym się skończy.


Od siebie dodam tylko że o ile c0ven ma super wywiad itd. itp. - to za łatwo tam się dobrać do informacji i kasy ;)
Będąc jeszcze w Rave mogłem podprowadzić całkiem sporo towaru i nie byłoby z tym, żadnego problemu (kuriery bez kaucji o.0)

 

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 18, 2013, 08:16:17 »
http://evenews24.com/2013/03/17/call-the-polish-mmo-police-cuz-are-missing-four-c0ven-titans/
Czy ja dobrze czytam że podejrzanym jest CEO?  ???

Swoją drogą przez tę policję światek EVE ma niezłą śmiechawę z Polaków.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 18, 2013, 08:23:52 »
Cóż, przykre...

Z drugiej strony straszenie policją, za to, że się zostało zrobionym w bambuko przez członka własnego aliansu (bo jak na razie o kradzieży haseł nie ma mowy) jest trochę śmieszne.

Zobaczymy jak się sprawa rozwinie bo temat ciekawy. :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 18, 2013, 08:43:02 »
Oczywiście, że jest śmieszne. W odległych czasach rosjanie byli gotowi odciąć prąd w domu, ale skończyło się tylko na zamiarach bo ktoś zrozumiał, że to tylko gra w której jesteś ruchany młotkiem.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 18, 2013, 09:14:33 »
Ktoś tam na początku pisał że czeka na mojego posta więc proszę :)

Szkoda troszkę bo jak jest parę(naście?) osób których w c0venie nie lubię, tak do samej idei sojuszu nic nie mam totez wyrazy współczucia.



A co do tych cytowanych tekstów o Metinia i uber-butach to może się na nadziejach skończyć - EvE jest grą cholernie specyficzną, tutaj developer zachęca do wręcz do odwalania takich akcji, i wszelkiego robienia w wała.

W EvE możesz komuś powiedzieć żeby wyrzucił jakis super moduł w kosmosie i odleciał na planete i wrócił i wtedy moduł się zdubluje - Ty jesteś do przodu ktoś będzie płakał napisze petycję i tyle.

Z własnego doświadczenia w D2 wiem że gdybyś tam odwalał takie akcje dostałbyś bana(kiedyś, nie wiem jak teraz, ale chyba nic się nie zmieniło)

Wiele zależy od kwalifikacji tego hmm... "zdarzenia", od postawy osób które ewentualnie sprawą się zajmą, i podejrzewam że stanowisko CCP również będzie miało wpływ na ta historię.

Zasadniczo jeśli był to włam - keylogger itd. itp. - to sprawa jakoś powinna pójść, kwestia czy podciągną to pod kradzież czy też innego rodzaju szkodę.

Jeśli osoba posiadała pasy bo je dostała od kogoś - to tutaj możliwości jest do wyboru do koloru i może być tak że ktoś za to ostro beknie (wyrok jak za kradzież), albo c0ven popłacze i na tym się skończy.


Od siebie dodam tylko że o ile c0ven ma super wywiad itd. itp. - to za łatwo tam się dobrać do informacji i kasy ;)
Będąc jeszcze w Rave mogłem podprowadzić całkiem sporo towaru i nie byłoby z tym, żadnego problemu (kuriery bez kaucji o.0)

Oczywiście, czekaliśmy na opinie rzeczoznawczy [dopisze, że "czy" specjalnie, żeby ortograficzne gestapo sie nie doczepiło :-s ]
no to sprawa wyjaśniona
pewpew

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 18, 2013, 09:22:41 »
Kiedyś moja mameśka świętej pamięci powiedziała mi jedno.

"Jeśli chcesz zrobić komuś krzywdę, nie uprzedzaj go o tym tylko to zrób, będzie łatwiej ]:)"

ps. To w kontekście uprzedzenia, że się wybieracie na policje. Było iść i nie pisać o tym. Jeśli by wszystko poszło po Waszej myśli to sprawca by był zaskoczony i nie mógł się bronić ];)

Bloders

  • Emeryt ;)
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Po Prostu Bloders
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Moja Nowa
  • Korporacja: The Scope
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 18, 2013, 10:16:28 »
Kiedyś moja mameśka świętej pamięci powiedziała mi jedno.

"Jeśli chcesz zrobić komuś krzywdę, nie uprzedzaj go o tym tylko to zrób, będzie łatwiej ]:)"



Ale gdy się uprzedzi to wtedy jest poziom HARD  ....

Mona X

  • Gość
PRZENIESIONY: Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 18, 2013, 11:22:58 »
[mod]Wywaliłem flejma do flejma.[/mod]

http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=12000.0

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 18, 2013, 11:36:46 »
Ale gdy się uprzedzi to wtedy jest poziom HARD  ....

Dla mnie to niezly ubaw. Jesli osoba, ktora to zrobila teraz ma swiadomosc, ze za glupie piksele moze miec niezle nasrane w zyciorysie. Wyrok na koncie = brak zaswiadczenia o niekaralnosci, plus jesli pracuje w zawodzie wymagajacym takiego = wylot z roboty. Jakos nie widze potem tlumaczenia sie pracodawcy - ja tylko ukradlem cztery tytany w EVE Online  :D

Miltis, nie do konca masz racje. Jak juz ktos pisal wczesniej (przepraszam, nie chce mi sie szukac), CCP popiera takie zachowania wewnatrz gry. Sprawa kradziezy tytanow w tym przypadku opiera sie o dzialanie na zewnatrz.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 18, 2013, 11:44:47 »
Dla mnie to niezly ubaw. Jesli osoba, ktora to zrobila teraz ma swiadomosc, ze za glupie piksele moze miec niezle nasrane w zyciorysie. Wyrok na koncie = brak zaswiadczenia o niekaralnosci, plus jesli pracuje w zawodzie wymagajacym takiego = wylot z roboty. Jakos nie widze potem tlumaczenia sie pracodawcy - ja tylko ukradlem cztery tytany w EVE Online  :D

Wpis nie jest wieczny, ja tak miałem jak mnie chcieli pociagnąć do odpowiedzialności za wojsko. Po roku czasu wszystko uległo unieważnieniu :).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 18, 2013, 11:51:12 »
Miltis, nie do konca masz racje. Jak juz ktos pisal wczesniej (przepraszam, nie chce mi sie szukac), CCP popiera takie zachowania wewnatrz gry. Sprawa kradziezy tytanow w tym przypadku opiera sie o dzialanie na zewnatrz.
No chyba nie bardzo, bo wszystko wskazuje, do tego ludzie z Coven przyznają, że to prawdopodobnie robota kogoś z aliansu z dostępem do tych kont, który ten dostęp nie został wykradziony tylko kradziej otrzymał go od lidershipu. A wogóle to wciąż nie wiadomo czy przypadkiem nie był ich właścicielem. Jeśli potwierdzi się że to ktoś z Coven, sytuacja kompletnie nie będzie się różniła od podobnych akcji w innych ogołoconych z kasy aliansów czy korporacji. NAWET jak sie okaże że to był ktoś na usługach innego aliansu, to też niczego nie zmieni. Sprawa zostanie potraktowana jako element gry i na tym się to wszystko skończy.
Mam nadzieję, że jeśli się potwierdzi to co napisałem, nikt nie zostanie jednak ukarany, bo powstanie niebezpieczny precedens... poza tym okaże się że samo CCP sobie przeczy w reklamówkach.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 18, 2013, 11:57:18 »
Merle w tej chwili ciężko mieć rację, i tez nie o nią mi chodziło - jak popatrzyłem na to z mojej perspektywy i wydaje mi się że jest po prostu tyle możliwości rozwiązania tej sytuacji że nie można niczego zakładać z góry.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 18, 2013, 12:00:42 »
Jeszcze jedno miałem dodać - wg mnie spory błąd, że to podano do publicznej wiadomości. Jakby pozostało to poza kurtyną to byłaby spora szansa sprawę jakoś rozwiązać, teraz to będzie ciężko coś osiągnąć w temacie.

Robimy zakłady kiedy pojawią się newsy o zaginionych tyteksach z kwotami na onecie/interii? :D

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 18, 2013, 12:03:28 »
Póki co nie zauważyłem jeszcze nic na ten temat :)

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 18, 2013, 12:09:41 »
Beerpuszken jesli beda z tego konsekwencje to nie ze strony CCP.

Jest zasadnicza roznica pomiedzy zescamowaniem kogos w grze, wybumpowaniem tytkow z POSa, byciem w jakims aliansie i posiadaniem W GRZE praw do czegos i wykorzystaniem tego przeciw aliansowi. Jesli ktos udostepnia Ci pasy do konta a ty wykorzystujesz to niezgodnie z wola wlasciciela to sprawa wyglada odrobine inaczej. Byc moze wlasnie przez ta roznice ktos beknie. I dobrze. Zadnych niebezpiecznych precedensow nie bedzie nawet jesli ktos pozna w celi rozmiar murzynskiego wielkiego Johna pod prysznicem ;p Co jest w grze to jest w grze, jesli bedziemy poza gra okradac sie to wybacz, ale chyba nie rozumiesz istoty rzeczy. Cokolwiek z gry (poza socjalnymi rzeczami typu przyjazn, wypad na pifko) przenoszone na plaszczyzne normalnego zycia jest zle. To jest moze bardzo cienka ale zasadnicza granica. W realu cokolwiek zrobisz z wlasnoscia kogokolwiek bez jego wiedzy mozesz byc ukarany. I nawet jesli ktos tylko cos wynajmuje a ty to obrobisz to nadal jest kradziez.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 18, 2013, 12:11:25 »
Wpis nie jest wieczny, ja tak miałem jak mnie chcieli pociagnąć do odpowiedzialności za wojsko. Po roku czasu wszystko uległo unieważnieniu :).
Nie masz racji. Wyrok skazujący = brak zaswiadczenia o niekaralności. Druga sprawa że jeżeli już pracujesz w danym zawodzie wymagającym takiego zaświadczenia to nikt tego nie zweryfikuje tzn. nikt nie wymaga wnoszenia takiego zaświadczenia np. co pół roku. Pracodawca zorientuje się o tym kiedy przyjdzie np. wezwanie do sądu na osobe oskarżoną, albo ktoś Cię zwyczajnie podpierdoli.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 18, 2013, 12:12:41 »
Właśnie sobie pomyślałem, że jakby to się okazał troll to byłby to najlepszy troll w historii eve. :P

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 18, 2013, 12:20:28 »
Jeszcze jedno miałem dodać - wg mnie spory błąd, że to podano do publicznej wiadomości. Jakby pozostało to poza kurtyną to byłaby spora szansa sprawę jakoś rozwiązać, teraz to będzie ciężko coś osiągnąć w temacie.

Robimy zakłady kiedy pojawią się newsy o zaginionych tyteksach z kwotami na onecie/interii? :D
Największym błędem była histeryczna informacja o włamie na konta, kradzieży i grożeniem policją. Już teraz Coven zrobił z siebie pośmiewisko, starczy poczytać komentarze na EVEnews. A co będzie jak się potwierdzi że to ktoryś wkurwiony dyrektor?
Padaka na całej linni, pójdzie sprawa do sądu i bóg raczy wiedzieć co z tego wyniknie, znając nasze sądy może się okazać że wyrok zostanie wydany, powstanie idiotyczny precedens i okaże sie że można odwiesić EVE na kołek, bo stukniesz jakiegoś raciarza a ten poleci do sądu i złoży na ciebie zażalenie powołując się na tę sprawę.
Pewnie przesadzam, ale nie takie cuda w naszym "prawie" się już zdarzały.
A na ukręcenie łba sprawie i wyciszenie w przypadku działania zgodnego z zasadami gry, już za późno, zbyt szerokim echem poszła afera na całą EVE.

@Jan
Zwróć uwage na kilka rzeczy - po pierwsze, nie ma w grze czegoś takiego jak konto aliansowe, alians nie mógł zostać w ten sposób okradziony. Jeśłi dane konto jest użytkowane przez kilka dyrektorów, jak wskazać na właściciela? A może właścicielem, czyli tym co skillował lub kupił na markecie jest włąśnie ów "kradziej"? A nawet jeśłi nie, to jak osoba A nie będąc defacto takim właścicielem konta jak Ty czy ja, udowodni że osoba B nie jest właścicielem tegoż konta? Jak w danej sytuacji wskazać właściciela? Przecież to on jedynie może założyć sprawę, a nie przedstawiciel Aliansu, bo jak wspomniałem, w grze nie ma czegoś takiego jak konto aliansowe.
Ogołocenie kasy aliansowej to też jest kradzież, prawda?
Ja wiem że to co wystąpiło to jest kradzież, ale okradający równie łątwo może udowodnić że to jego konto jak jakikolwiek inny który miał do tegoż dostęp.
Na tę chwilę nic nie wskazuje na przestępstwo a jedynie na dozwolone w grze działanie. Przestępstwem będzie jak komuś oda się udowodnić że złodziej włamał się na te konta nie mając z nimi wcześniej nic wspólnego.

P.S.: gdyby tobie czy mi ktoś kompletnie z zewnątrz włamał sie jakimś cudem na konto i coś z nim zrobił, tak, byłaby to podstawa do ścigania prawem, ale w tej sytuacji.... nie bardzo taką podstawę widzę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 12:28:19 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 18, 2013, 12:24:28 »
Nie masz racji. Wyrok skazujący = brak zaswiadczenia o niekaralności. Druga sprawa że jeżeli już pracujesz w danym zawodzie wymagającym takiego zaświadczenia to nikt tego nie zweryfikuje tzn. nikt nie wymaga wnoszenia takiego zaświadczenia np. co pół roku. Pracodawca zorientuje się o tym kiedy przyjdzie np. wezwanie do sądu na osobe oskarżoną, albo ktoś Cię zwyczajnie podpierdoli.

Nie wiem czy nie mam racji, ale mialem rok na dwa i po uplywie roku przyszedl do mnie policjant do domu by podpisac wszystkie dokumenty o uniewaznieniu wyroku sadu. Potrzebowalem zaswiadczenie o nie karalnosci ostatnio i tak owe dostalem. Wszystko zalezy zatem od szkodliwosci czynu. U mnie bylo wojsko w czasach kiedy za to mozna bylo pojsc siedziec. Moze ise przepisy zmienily. Dodam, ze to bylo z 10 lat temu o ile nie wiecej.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 18, 2013, 12:31:16 »
Konto bedzie wisialo na jakims adresie mailowym, ktos bedzie wlascicielem tego adresu. Jesli zlodziej jest wlascicielem adresu to raczej nikt mu nic nie zrobi, jesli nie jest... Moze sobie wtedy tlumaczyc co chce. Poza tym nie wiem jak to wygladaloby od strony prawnej ale Xeo jest szefem C0venu. Konta byly oplacane z kasy aliansowej. W normalnym swiecie jesli dasz uprawnienia jakiemus dyrkowi a on je przekroczy to odpowiada za to. Jesli nawet ktos mial prawo rozporzadzac jakims majatkiem, ba zakupil cos w imieniu firmy/korporacji to nie moze wedle swego widzimisie sprzedac/zniszczyc tego.  W EVE tego sie nie da podciagnac prawdopodobnie pod to ale kto wie. Sprawa bedzie latwiejsza, jesli bedzie jasne, ze konto nie nalezalo do cwaniaczka.

Na razie to sobie tak gdybamy bo lubimy a nie wiemy nic poa tym, ze tytki wcielo. Zobaczymy jak to sie dalej potoczy.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 18, 2013, 12:35:59 »
Konto bedzie wisialo na jakims adresie mailowym, ktos bedzie wlascicielem tego adresu. Jesli zlodziej jest wlascicielem adresu to raczej nikt mu nic nie zrobi, jesli nie jest...
Jeśli nie jest, a jest sprytny, to zdobył i dostęp do kont mailowych, taką ewentualność też należy brać pod uwagę.
Strona prawna do opłacania kont z kasy aliansowej, stanowisk w aliansie itp nie ma totalnie nic, to sprawa czysto ingame. A CCP nie dość że nie zabrania wszelkiej maści oszustwo, to wręcz je propaguje.
Jedynie rozliczyć mogą członkowie aliansu... tylko jak  ;)
Wciąż mnie interesuje wpis na EVEnews :
SUSPECT: CEO C0VEN XSEOWAR STONE + BECOOL
czy ktoś jest w stanie powiedzieć na ile to prawda a na ile kaczka?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 18, 2013, 12:36:11 »
Cytuj
Największym błędem była histeryczna informacja o włamie na konta, kradzieży i grożeniem policją. Już teraz Coven zrobił z siebie pośmiewisko, starczy poczytać komentarze na EVEnews.
Czytałeś tego newsa? On wygląda tak jakby go pisała równie przyjazna C0venowi osoba co ja jestem przyjazny Tuskowi i jego dupolizom. W dodatku tak nie do końca znająca angielski

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 18, 2013, 12:37:20 »
Nie wiem czy nie mam racji, ale mialem rok na dwa i po uplywie roku przyszedl do mnie policjant do domu by podpisac wszystkie dokumenty o uniewaznieniu wyroku sadu. Potrzebowalem zaswiadczenie o nie karalnosci ostatnio i tak owe dostalem. Wszystko zalezy zatem od szkodliwosci czynu. U mnie bylo wojsko w czasach kiedy za to mozna bylo pojsc siedziec. Moze ise przepisy zmienily. Dodam, ze to bylo z 10 lat temu o ile nie wiecej.
Ta, po jakimś czasie wpisy się z rejestru usuwa, mam w mieszkaniu kumpla z wyrokiem, wspominał, że po iluś latach mają mu to wyczyścić.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 18, 2013, 12:39:54 »
Czytałeś tego newsa? On wygląda tak jakby go pisała równie przyjazna C0venowi osoba co ja jestem przyjazny Tuskowi i jego dupolizom. W dodatku tak nie do końca znająca angielski
Czytałem, sam news jest w tonie prześmiewczym, ale posiada cytat, choćby ten:
Tonight around 2am ET someone logged into all 4 COHO titan accounts, stole (or self destructed) titans, self-destructed pilot’s capsules.

Petitions made, we got IP address of the person who did the stealing – Poland (89.68.120.134).

Anyway, thats worth a lot RL money so we’ll probably look into getting it formally reported to polish authorities – after all, recently someone was convicted for stealing WOW gear.

I hope the person who did the stealing enjoys his freedom… as long it lasts.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 18, 2013, 12:44:16 »
Bedzie temat numer jeden na pyrkonie na prelekcji Xeovara
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 18, 2013, 12:53:32 »

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 18, 2013, 13:11:28 »
Nie wiem czy nie mam racji, ale mialem rok na dwa i po uplywie roku przyszedl do mnie policjant do domu by podpisac wszystkie dokumenty o uniewaznieniu wyroku sadu.

Ok, wiem ze taki wyrok nie jest wieczny ale zatarcie nastepuje po troche dluzszym czasie. Tu np. wiecej w temacie
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/krajowy;rejestr;karny;-;kiedy;nastepuje;zatarcie;skazania,7,0,350727.html

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 18, 2013, 13:23:52 »
Cytuj
W przypadku natomiast skazania sprawcy na karę w zawieszeniu, zatarcie skazania następuję z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby, przy czym nie jest możliwe wcześniejsze zatarcie takiej kary.

Czyli tak jak u mnie.

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 18, 2013, 13:39:13 »
nie wiem czy juz ktos cytoal ale ..

"Thankfully a source within NCdot has brought some clarity to the situation. A C0VEN pilot contacted NCdot and inquired if they had any pilots who could fly specific titans. They then informed them that there were four unpiloted C0VEN titans inside a POS which they had the password for. Once it was confirmed by a scout, four NCdot titan pilots made their way to the system, were given the POS password and jumped the titans home."

jak dla mnie skonczy sie banem za account sharing i to wszystko. a jak CCP zacznie grzebac  przy kontach to ciekawe co jeszcze tam znajdzie.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 18, 2013, 13:49:35 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 18, 2013, 13:49:47 »
jak dla mnie skonczy sie banem za account sharing i to wszystko. a jak CCP zacznie grzebac  przy kontach to ciekawe co jeszcze tam znajdzie.

Ich prawda jest prawdziejsza, nie nauczyles sie jeszcze?

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 18, 2013, 13:57:10 »
CCP musialoby pobanowac ludzi w praktycznie kazdym aliansie/wiekszym korpie. Niektorym nienawisc/glupota/polaczenie tych elementow uniemozliwia normalne myslenie. Aliansowe/korpowe shipy to bardziej norma niz wyjatek. CCP doskonale o tym wie i nie zrobi nic, kompletnie nic.

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 14:03:36 wysłana przez Jan Morgenstern »