Autor Wątek: c0ven stracil tytany  (Przeczytany 218440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 27, 2013, 12:30:50 »
A jak to ma się do sytuacji z wyjazdem do rodziny którą opisałem? Iny operator, inna sieć, podsieć, lokalizacja. Mam rozumieć że lepiej stamtąd sie nie logować bo zostanie potraktowane to jak włam?

Logowanie się na klienta nie jest problemem, ale logując się do account management zostaniesz poproszony o dodatkową autoryzację.

Mi coś takiego zdarzyło się, gdy Astera przejęło UPC.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 27, 2013, 12:33:08 »
Wlam - to najczesciej niezamowiona dzialalnosc najczesciej polaczona z przeniesieniem wlasnosci/zmiana stanu posiadania. A jak to bylo dokladnie to nie zostalo nam przedstawione w zwiazku z czym mozemy zyc w jednej z kilku mozliwych, rownoleglych rzeczywistosci. Dopoki nie poznamy faktow (tego co naprawde sie wydarzylo), nie bedziemy wiedziec w ktorej z nich sie znajdujemy :)
wszystko sie zgadza, dlaczego więc mimo niewiedzy gruba większość twierdzi i traktuje to jako włam?
Ale mowiles, ze sam zglosisz :)
Ale to sie odnosiło konkretnie do jednej konkretnej wypowiedzi.
Z tym zgłoszeniem "włamu" to była analogia do prawdopodobnego przebiegu wydarzeń z tytanami w roli głównej i przykład możliwośći wykorzystania precedensu zwrotu tych tytków.
Zauważ zresztą że wszędzie piszę "JEŚLI było to logowanie kogoś kto miał już wcześniej dostęp do kont".

i z setek tysięcy graczy nikt na to do tej pory nie wpadł? nigga pls :P

edyta: ktoś wie jak zwiększyć avatar?:P
Chyba nie jesteś za bardzo w temacie... ale ok, wytłumaczę po raz drugi.
Nie wpadł, bo nie wystąpił precedens zwrotu majątku ukradzionego "legalnie", ale wpadnie, gdy sie okaże że ten włam nie był włamem tylko zwykłym działaniem kreta od wewnątrz i majątek mimo to zostanie zwrócony.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 27, 2013, 12:34:51 »
EVE rejestruje cos takiego jak hardware id.  Wiec CCP wie duzo wiecej niz nam sie wydaje. A robia z tymi informacjami co chcą- moga dac bana, zwrot lub nic itp. Jak w urzedzie skarbowym- raz za to samo idziesz do paki a raz dostajesz zwrot vatu na konto.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 27, 2013, 12:36:44 »
IP to nie wszystko, zdaje sie ze eve pobiera jakis hardware id, bo gdzies czytalem ze bociarze ktorzy dostali perma bana logujac sie ponownie z innego provider'a na nowe konta i na czystym systemie ponownie dostawali ban'a, pomagalo postawienie wirtualnej maszyny.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 27, 2013, 12:38:36 »
Logowanie się na klienta nie jest problemem, ale logując się do account management zostaniesz poproszony o dodatkową autoryzację.

Mi coś takiego zdarzyło się, gdy Astera przejęło UPC.
Do wyprowadzenia majątku nie trzeba logować się do account managmentu.
A idąc dalej w gdybania i spekulacje, wszystko byłoby jasne i przejrzyste gdyby CCP wprowadziło autoryzację chociażby taką jak Google.

IP to nie wszystko, zdaje sie ze eve pobiera jakis hardware id, bo gdzies czytalem ze bociarze ktorzy dostali perma bana logujac sie ponownie z innego provider'a na nowe konta i na czystym systemie ponownie dostawali ban'a, pomagalo postawienie wirtualnej maszyny.
Jeśli jest tak jak mówisz, to wiele zmienia.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 27, 2013, 12:39:01 »
Jeśli rzeczywiście jedynym śladem na serwerze jest IP, a jedynym sposobem weryfikacji gracza jest hasło,  to przy odrobinie pomyślunku można sporo przykombinować  ;)

Rany... S.A.N.D.B.O.X. oznacza, ze interwencje z zewnarz sa niemozliwe (w praktyce (bo nielegalne)) lub to co w srodku nie wplywa na dopelnienie zbioru... Zadne "czekanie na kaske" nie zadziala bo akcje sa anulowane i zawartosc kat jest przywracana do stanu poprzedniego. Obrazowo: ten co stracil odzyskuje a ten kto zyskal traci. Male szanse na ominiecie tego mechanizmu lub jego duze naciagniecie. A jakby sie udalo to to by byl exploit, ze wszystkimi konsekwencjami  ::)
--
Net

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 27, 2013, 12:40:06 »
Puszek
Młodym w tej grze ale coś mi się wydaję że sporo ludzi w naszym kochanym sandboxie to jednak cwane bestię które potrafią każdą lukę systemu wykorzystać na swoją korzyść - nie żebym  z tobą jakoś szczególnie chciał się sprzeczać ale coś mi intuicja podpowiada że po prostu o takich iincydentach wykorzystania luk w systemie raczej się nie mówi - publicznie :) tu mamy duży nagłośniony przypadek - ale czy precedens? sprzeczał bym się :)

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 27, 2013, 12:41:02 »
Rany... S.A.N.D.B.O.X. oznacza, ze interwencje z zewnarz sa niemozliwe (w praktyce (bo nielegalne)) lub to co w srodku nie wplywa na dopelnienie zbioru... Zadne "czekanie na kaske" nie zadziala bo akcje sa anulowane i zawartosc kat jest przywracana do stanu poprzedniego. Obrazowo: ten co stracil odzyskuje a ten kto zyskal traci. Male szanse na ominiecie tego mechanizmu lub jego duze naciagniecie. A jakby sie udalo to to by byl exploit, ze wszystkimi konsekwencjami  ::)
Jezu, wiesz co to jest analogia i przykład na szybkiego?

Puszek
Młodym w tej grze ale coś mi się wydaję że sporo ludzi w naszym kochanym sandboxie to jednak cwane bestię które potrafią każdą lukę systemu wykorzystać na swoją korzyść - nie żebym  z tobą jakoś szczególnie chciał się sprzeczać ale coś mi intuicja podpowiada że po prostu o takich iincydentach wykorzystania luk w systemie raczej się nie mówi - publicznie :) tu mamy duży nagłośniony przypadek - ale czy precedens? sprzeczał bym się :)

Jeszcze raz przypomnę - wszędzie piszę słowo JEŚLI
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 27, 2013, 12:43:35 »
Hipotetycznie
Skoro accountshare jest niedozwolony to nawet jeśli osoba niebędąca właścicielem konta zaloguje się na nie i coś podprowadzi to nie będzie to traktowane jako zhackowanie konta?
Nawet jeżeli ta osoba pozna hasło od właściciela w legalny sposób.
Czyli np. sytuacja w której podaje komuś hasło bo proszę go o zmianę skila a on czyści mi assety.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 27, 2013, 12:45:56 »
Hipotetycznie
Skoro accountshare jest niedozwolony to nawet jeśli osoba niebędąca właścicielem konta zaloguje się na nie i coś podprowadzi to nie będzie to traktowane jako zhackowanie konta?
Nawet jeżeli ta osoba pozna hasło od właściciela w legalny sposób
No właśnie to jest bardzo ciekawe, bo wedle CCP nielegalne jest DANIE komuś dostępu  ;) winny jest ten kto udostępnił hasła nie ten kto je uzyskał w ten sposób.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 27, 2013, 12:46:28 »
Specjalnie dla VonBeerpuszkena:

Dzisiaj ok 2 w nocy ktos wlamal sie nam na konta z 4 tytanami i je ukradl, ...

Cytat z pierwszej wiadomosci w tym watku. Wyjasnienie: ci ktorzy maja jakies tam informacje twierdza ,ze to byl wlam. Dostali tytany z powrotem czyli mieli racje w stopniu wystarczajacym.
--
Net

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 27, 2013, 12:49:09 »
Specjalnie dla VonBeerpuszkena:

Cytat z pierwszej wiadomosci w tym watku. Wyjasnienie: ci ktorzy maja jakies tam informacje twierdza ,ze to byl wlam. Dostali tytany z powrotem czyli mieli racje w stopniu wystarczajacym.
Moja pierwsza reakcja też by była taka, nawet gdybym wcześniej komuś podał hasło do konta żeby sie np. zaopiekował pod moją nieobecność.
Druga sprawa, warto przeczytać cały wątek, bo gdzieś po drodze wrzucający ten post przyznał sie że sie zdeka pośpieszył  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 27, 2013, 12:51:36 »
A wprowadzenie autentykatora by rozwiazalo mase problemow just saying.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 27, 2013, 12:53:06 »
No właśnie to jest bardzo ciekawe, bo wedle CCP nielegalne jest DANIE komuś dostępu  ;) winny jest ten kto udostępnił hasła nie ten kto je uzyskał w ten sposób.
No tak, ale przecież nie jesteś w stanie udowodnić CCP w jaki sposób je ktoś uzyskał  :P
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 27, 2013, 12:55:10 »
Druga sprawa, warto przeczytać cały wątek, bo gdzieś po drodze wrzucający ten post przyznał sie że sie zdeka pośpieszył  ;)

Czytalem calutki !!! Bo ten wontek to aktualnie jedyny zywy :)

Xeo sie przyznal (do czego innego). Cat by sie nie przyznal :) Ani VBp  ::)

Stop feed the troll ?
--
Net

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 27, 2013, 12:58:16 »
A wprowadzenie autentykatora by rozwiazalo mase problemow just saying.

Czyli? Karta-zdrapka?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 27, 2013, 12:59:24 »
No tak, ale przecież nie jesteś w stanie udowodnić CCP w jaki sposób je ktoś uzyskał  :P
Dlatego napisałem że to jest ciekawe, bo nikt nie jest w stanie nikomu udowodnić jak uzyskał te hasło... bo Ty będziesz twierdził że ja Ci je ukradłem, ja bedę twierdził że to bujda, bo sam mi je dałeś, ale sie poprztykaliśmy i teraz sie na mnie odgrywasz  ;)
Chyba  że wykażesz że ukradłem je np. keylogerem.

Czytalem calutki !!! Bo ten wontek to aktualnie jedyny zywy :)

Xeo sie przyznal (do czego innego). Cat by sie nie przyznal :) Ani VBp  ::)

Stop feed the troll ?

Aha, czyli wedle Ciebie słowa pisane na gorąco pod wpływem wzburzenia to dowód?
Więc ja mówię że to NIE był włam.
Co jest prawdą?

Czyli? Karta-zdrapka?
Fajnym sposobem byłoby wprowadzenie identyfikacji jak ma Google, sms z kodem. Można by było wpisać w ustawieniach np. kilka telefonów które są "bezpieczne" i w razie takiego wałka jak ten z tytanami błyskawicznie byłoby wiadomo kto i kiedy .
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 27, 2013, 12:59:40 »
Czyli? Karta-zdrapka?

http://eu.blizzard.com/store/details.xml?id=221003132

Dużo innych gier mmo też ma coś już takiego, ba nawet cześć korporacji stosuje tokeny w swoich systemach również.

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 27, 2013, 13:02:52 »
Czyli? Karta-zdrapka?

Niee, musieliby rozsylac do kazdego gracza... Za to istnieje MMO, ktore daje graczom tokeny generujace kody jednorazowe do logowania :) To mniej wiecej odpowiada poziomowi zabezpieczen
kont super-VIP w niektorych bankach. O ile tego nie zaprzestali (w bankach)  ;)
--
Net

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 27, 2013, 13:04:40 »
--
Net

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 27, 2013, 13:05:52 »
Oo, jestem nie na czasie :) To wiecej gier juz przegonilo banki ? ;)
Bo niektóre gry to większa kasa niż niejeden bank  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Keniutek

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Keniutek
  • Korporacja: Rave Technologies Inc.
  • Sojusz: C0VEN
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 27, 2013, 13:09:06 »
Zdaje się, że są tez blizzardowskie aplikacje na smartfony ktorymi mozna zastąpić ten authenticator .


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 27, 2013, 13:11:37 »
Zdaje się, że są tez blizzardowskie aplikacje na smartfony ktorymi mozna zastąpić ten authenticator .

Nawet jest port na pc co sie nazywa winauth, ale jak mowilem masa jest firm co stosuje system tokenow. CCP za dinozaurami.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 27, 2013, 13:13:22 »
Tia, tylko problem jest taki że ccp z tymi swoimi dinozaurami  nawet  takim mutantem jak Nova ma dużo lepsze podejście do klienta niż dowolny developer z grup tych "nowoczesnych"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 27, 2013, 13:14:35 »
Nawet jest port na pc co sie nazywa winauth, ale jak mowilem masa jest firm co stosuje system tokenow. CCP za dinozaurami.
Przy okazji znikłby problem współdzielonych kont. Chyba że właściciel tokena byłby 24 na telefonie  :P
Myślę że pomysł wykorzystania smsów i możliwości kilku telefonów na konto byłby lepszy. Gracze by udawali że wpisują numery awaryjne żony i służbowe, CCP by udało że nie wie o współdzieleniu kont i każdy byłby zadowolony.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 27, 2013, 13:16:30 »
Ale co szkodzi współdziałaczowi ściągnąć sobie apkę na telefon?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 27, 2013, 13:17:52 »
Ale co szkodzi współdziałaczowi ściągnąć sobie apkę na telefon?

Kazdy token ma swoj numer seryjny, ale mozna je skolonowac na androidzie przynajmniej. Tyle, ze musisz miec dostep do tego telefonu heh.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 27, 2013, 13:18:06 »
ale się znęciacie nad biednym tematem...
CCP nie może zbierać niepublicznych informacji o środowisku w którym pracuje klient EVE Online (a po ludzku, nie może generować sobie takiego unikalnego ID na podstawie systemu operacyjnego czy sprzętu) jeśli udostępnia oprogramowanie za darmo, a równocześnie sankcjonuje dostęp do "systemu" w inny sposób (opłata za subskrybcję).
Musieli by się prawnicy wypowiedzieć.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 27, 2013, 13:19:58 »
Kazdy token ma swoj numer seryjny, ale mozna je skolonowac na androidzie przynajmniej. Tyle, ze musisz miec dostep do tego telefonu heh.

Udostępniający konto, udostępni też telefon...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 27, 2013, 13:21:24 »
Udostępniający konto, udostępni też telefon...
Ale przecież nie chodzi nam o zablokowanie współdzielenia tylko o lepsze zabezpieczenia kont. bądźmy szczerzy, CCP też nie bardzo chyba zależy na blokowaniu nagle setek kont z których płynie kasa  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 27, 2013, 13:22:13 »
Udostępniający konto, udostępni też telefon...
zwłaszcza komuś kto mieszka na drugiej półkuli i jest zmienikiem tego kogoś na koncie z superem? (PL tak robi jeśli wierzyć plotkom)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 27, 2013, 13:23:16 »
No to udostępni linka z klonem. :P

PS. Doczytałem na BNecie, że można mieć tylko jeden token przypisany do konta, więc tu dziury nie ma.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 27, 2013, 13:29:33 »
ale się znęciacie nad biednym tematem...
CCP nie może zbierać niepublicznych informacji o środowisku w którym pracuje klient EVE Online (a po ludzku, nie może generować sobie takiego unikalnego ID na podstawie systemu operacyjnego czy sprzętu) jeśli udostępnia oprogramowanie za darmo, a równocześnie sankcjonuje dostęp do "systemu" w inny sposób (opłata za subskrybcję).
Musieli by się prawnicy wypowiedzieć.

Że co?

Blizzard ma do swoich gier authenticatory, tak samo jak np. SWTOR który jest F2P ma także takie urządzenia/aplikacje i jakoś prawnie jest to ok. Poza tym, zawsze jest to opcjonalne (i mocno promowane) w dodatku apliacja na iOS/Andka jest darmowa.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 27, 2013, 13:33:40 »
Właśnie to opcjonalne wszystko zmienia, chodzi mi o to nie możesz wymusić na kimś żeby podawał dane które nie są konieczne do funkcjonowania oprogramowania.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"