Autor Wątek: c0ven stracil tytany  (Przeczytany 218213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

akira akawa

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 17, 2013, 14:07:21 »

stuff.


Tak tu się rozpyszczasz i faflunisz , a odwagi zabrakło by sie z prawdziwego nicka zalogować...


ps
twoje api jest nic nie warte
bo to postać założona tylko
do pryskania tu jadem

Rohun

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 17, 2013, 14:07:39 »
Rohun zaczyna mnie męczyć czytanie Twoich wypocin. Definitywnie jesteś kimś kto powinien psychologom pokazać na lalce gdzie CIę zła władza c0venu dotykała, w celu ustalenia terapi, względnie jesteś jednym z dyrów LFN jeśli nie samym Ozzym który jest wkurzony o to ze Xeovar zdążył zmienić hasła na tytanach coho zanim je podpierdoliliście z tym co sie dało.
Zacznij pisać merytorycznie, pokaż swojego maina a nie chara który służy najwyraźniej do anonimowego trlowania, a nede wszystko przestań próbować flejmować poza wyznaczonym na to działem bo za to ostatnie dość szybko się doigrasz

To dawaj.
Banuj od razu.
Już zauważyłem, że tylko jeden tok myślenia ma tutaj prawo bytu.
Jak Ci cytaty prawne nie wystarcza (nie będe wspominał o logicznym myśleniu) do merytorycznej treści mojego przekazu to nic więcej nie mam do dodania.

Dla jasności nie jestem z LFNu.
Jeżeli naprawdę ktoś "okradł" c0ven to jasne, że mu sie czapa należy.
Osobiście wiem co Xeowar i inni tam robią więc wychodzę z założenia, że nie rzuca sie kamieniami mieszkając w szklanym domu.

Teraz się zamykam :)

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 17, 2013, 14:10:14 »
IP z ktorego dokonano kradziezy nigdy wczesniej nie logowalo sie na tytany.

Co niestety nie wyklucza, ze nie byl to ktos z osob z dostepem maskujacy swoje slady. Ot zycie.

Rohun, piszesz takie farmazony, ze naprawde sie nie chce czytac i nie dziwie sie Doomowi, bo g...o wnosisz do tematu.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 17, 2013, 14:10:19 »
Z kontem jest tak, ze ktos je zakladal, uzyty do tego zostal jakis adres mailowy. Jezeli nawet kilka osob uzywa konta nie koniecznie musza miec dostep do maila. W sumie po tym, kto jest wlascicielem skrzynki mozna dojsc kto jest wlascicielem kont.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 17, 2013, 14:11:13 »
Już zauważyłem, że tylko jeden tok myślenia ma tutaj prawo bytu.
Tak, a centrala stoi na serwerze coven.org. To ze piszesz bzdury nie ma tu nic do rzeczy  8)


Osobiście wiem co Xeowar i inni tam robią więc wychodzę z założenia, że nie rzuca sie kamieniami mieszkając w szklanym domu.
Osobiscie wiem, co robisz pod koldra

Teraz się zamykam :)
tak jasne...
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 17, 2013, 14:17:50 »
IP z ktorego dokonano kradziezy nigdy wczesniej nie logowalo sie na tytany.
Cat, już pisałem wcześniej,to żaden dowód, jeśli masz Neo to masz codziennie inny IP, a nawet częściej niż codziennie.
Do tego na jedno konto mogę się logować z domu, z pracy, od kolegi.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 17, 2013, 14:19:59 »
Naprawdę są jeszcze ludzie którzy wierzą że jak mają dynamiczne IP Neościerwa i podobnych to są niewykrywalni? o.0
Puszke proszę Cię...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 17, 2013, 14:23:15 »
Btw ciekawe co policja zrobi jesli ktos logowal sie z jakiejs kafejki i generalnie bez szansy na "trackowanie" kto to byl.

A są jeszcze kafejki netowe, do tego nocne (ponoć koło drugiej w nocy było to feralne logowanie)? Serio pytam, ja z prowincji :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Julius Septimus

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 17, 2013, 14:24:32 »
Swoja droga to umarlbym chyba  ze smiechu jesli ta lajza ktora to ukradla poszla by na 3 miechy do aresztu za taka kradziez. Pomyslcie jakim skonczonym kretynem trzeba byc, zeby ryzykowac zarzuty o kradziez na taka sume a przy tym nie miec z tego ani zlotowki :D Nagroda darwina jak sie patrzy!

Ciekawe czy sprawca juz robi laski dyrektorom NC. blagajac o to zeby odkrecic cala sprawe :D

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 17, 2013, 14:24:54 »
Nawet jeśli były by alliansowe to konta do kogoś należały. I jesli ów właściciel nie udzielił zgody na taką akcję to w świetle polskiego prawa była to kradzież.

To nie była kradzież, bo konto nie zostało ukradzione. Po prostu ktoś na nie zalogował się. A to inny punkt kk:

Cytuj
Art. 267.§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zawartość konta jest zgodnie z EULA własnością CCP. I to zamyka temat "kradzieży".

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 17, 2013, 14:25:30 »
Naprawdę są jeszcze ludzie którzy wierzą że jak mają dynamiczne IP Neościerwa i podobnych to są niewykrywalni? o.0
Puszke proszę Cię...
Ale ja nie mówię że są niewykrywalni. Mówię tylko że "dowód" w postaci że "z tego ip nikt sie wczęsniej nie logował" nie jest kompletnie żadnym dowodem. Dowodem na włam będzie fakt wykrycia komputera z którego się tam logowano ten pierwszy i jednyny raz, do tego okaże się że zostały wykorzystane programy do łamania zabezpieczeń itp (piszę w skrócie, nie chce mnie się rozwlekać na temat trojanów, keylogerów itp).
Kurde, to nie jest film "hakerzy" gdzie klient napierdala w kalwiaturę bez ładu i składu mając przed oczami wygaszacz rodem z matrixa i włamujący się w ten sposób na serwery banków, CIA i FBI.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 17, 2013, 14:28:10 »
Cat, już pisałem wcześniej,to żaden dowód, jeśli masz Neo to masz codziennie inny IP, a nawet częściej niż codziennie.

A tepsa nie już logów?

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 17, 2013, 14:29:53 »
A tepsa nie już logów?
Kurde, ma, nie wkładajcie mi w palce słow których nie napisałem, gdzie napisałem że mając dynamiczne IP jest się niewykrywalnym????
To że ktoś się zalogował ten RAZ z danego IP nie znaczy że wcześniej sie nie lgował 10 x na dzień z błogosławieństwem dyrów Covenu. Cały czas mowa o włamie na konto. Jeśli to ktoś kto miał dostęp z błogosławieństwa lidershipu to jaki to włam?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 17, 2013, 14:30:06 »
Ciekawe czy sprawca juz robi laski dyrektorom NC. blagajac o to zeby odkrecic cala sprawe :D

Skąd wiecie, że to NC.?

Kurde, ma, nie wkładajcie mi w palce słow których nie napisałem, gdzie napisałem że mając dynamiczne IP jest się niewykrywalnym????

Twierdzisz, że to żaden dowód ten IP.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 17, 2013, 14:30:17 »
To nie była kradzież, bo konto nie zostało ukradzione. Po prostu ktoś na nie zalogował się. A to inny punkt kk:

Zawartość konta jest zgodnie z EULA własnością CCP. I to zamyka temat "kradzieży".
Moze tak, moze nie. Wydaje mi sie, ze orzeczenie sadu moze pojsc w obie strony.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 17, 2013, 14:33:21 »
Skąd wiecie, że to NC.?

Twierdzisz, że to żaden dowód ten IP.
Mona.... czytaj dokładnie a nie po łebkach. Odnoszę się do konkretnych wypowiedzi, po to je cytuję.
Ale dla pewności żę może skumasz o czym piszę -
Do kont miało dostęp kilka osób, może kilkanaście, nie wiem. Te kilka osób logując się na konta zostawia ślad, jeden ma stałem ip, inny nie. jedna osoba mogła zostawić SETKI róznych IP. To ostatnie IP nie jest dowodem na WŁAM, bo mogła to być osoba która wcześniej zostawiła te SETKI IP.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 17, 2013, 14:35:57 »
Kurde, ma, nie wkładajcie mi w palce słow których nie napisałem, gdzie napisałem że mając dynamiczne IP jest się niewykrywalnym????
To że ktoś się zalogował ten RAZ z danego IP nie znaczy że wcześniej sie nie lgował 10 x na dzień z błogosławieństwem dyrów Covenu. Cały czas mowa o włamie na konto. Jeśli to ktoś kto miał dostęp z błogosławieństwa lidershipu to jaki to włam?

Cat, już pisałem wcześniej,to żaden dowód, jeśli masz Neo to masz codziennie inny IP, a nawet częściej niż codziennie.
Do tego na jedno konto mogę się logować z domu, z pracy, od kolegi.

A gdzie pisalem, ze to, ze nikt wczesniej z tego IP sie na konto nie logowal, oznacza ze jest to dowod na cokolwiek? Po prostu odpowiedzialem komus na pytanie, reszte sobie sam dopowiedziales
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 17, 2013, 14:40:34 »
A gdzie pisalem, ze to, ze nikt wczesniej z tego IP sie na konto nie logowal, oznacza ze jest to dowod na cokolwiek? Po prostu odpowiedzialem komus na pytanie, reszte sobie sam dopowiedziales
Sorry Cat, napisałeś to w ten sposób że można odnieść wrażenie że nie dopuszczasz do myśłi że to był ktoś wewnątrz, tylko włam z zewnątrz, co by było chyba łatwiejsze do przelknięcia niż świadomość że lidership Covenu sam dał tyłka rozdając dostęp do kont na prawo i lewo.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

garnoo

  • Leń Patentowany
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Garnoo
  • Korporacja: Eternity INC.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 17, 2013, 14:41:58 »
nom, czytanie jest trudne, lepiej w tym czasie napisac komentarz z dupy w temacie o ktorym sie nic nie wiem
ciekawe, skad masz takie informacje  8)
przeczytalem, niestety 2 strony ktore wczesniej pominalem nic nie wniosly do dyskusji
Tyle byly warte z oficerskimi fitami i wszystkim co mialy w cargo. To, ze masz na ten temat swoje domysly naprawde niewiele zmienia.
dowodow brak, ale mniejsza o to
Przelicznik na PLN pojawil sie w jakims innym poscie, naprawde nie bierzemy odpowiedzialnosci za to, co na centrali pisza zupelnie przypadkowe osoby, i czy przeliczaja ISK na PLN, ruble, dolary czy drahmy
http://cdn2.tmcdn.org/sites/default/files/styles/inline_stopgap/public/coventitansthefteditversion_0.png?itok=xk90gHkA
1 post, 3 akapit
Ciekawi mnie, skad masz informacje na temat tego, ze nie bylo wlamania. Na prawie tez sie nie znasz, wiec sie nie kompromituj.
grubo ponad 90% "włamań" to najzwyklejsze niedopilnowanie haseł (udostepnianie) oraz ludzka naiwnosc

EULA nie ma tu nic do rzeczy. Sklep sobie moze wywiesic karteczke "reklamacje nie beda uwzgledniane" czy cos w tym stylu, a i tak nijak sie to ma do systemu prawnego kraju, w jakim dany sklep funkcjonuje. Podobnie tworcy gry moga pisac regulamin, ale jezeli dojdzie do przestepstwa to sprawe rozpatruje sie wedlug systemu prawnego kraju, w jakim do danego przestepstwa doszlo, a w Polsce takie dzialania sa scigane.
niestety ale nie mozna jednoznacznie wskazac gdzie popelniono przestepstwo, bo tylko wlasciciel byl(?) z polski, a samo przestepstwo moglo zostac popelnione  z innego kraju w takich przypadkach wieksze zastosowanie ma prawo miedzynarodowe a nie polskie przepisy prawa (roznice sa oczywiste)

inna sprawa czy wy faktycznie chcecie uruchamiac cala ta machine prawna potrzasac tpsa aby dostac logi, jedna, moze kilkoma zagranicznymi spolkami tylko po to aby odzyskac cos co nie ma zadnej wartosci w realnym swiecie? zadnej waretosci - fakt moznaby je sprzedac, co byloby lamaniem eula = czystka po wykryciu (do tego nie mozesz przeniesc prawo do wlasnosci z czegos czego nie posiadasz... bo konta sa wlasnoscia ccp)
"Głupi jak komentarz na Centrali" - stara indiańska obelga

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 17, 2013, 14:45:50 »
inna sprawa czy wy faktycznie chcecie uruchamiac cala ta machine prawna potrzasac tpsa aby dostac logi, jedna, moze kilkoma zagranicznymi spolkami tylko po to aby odzyskac cos co nie ma zadnej wartosci w realnym swiecie? zadnej waretosci - fakt moznaby je sprzedac, co byloby lamaniem eula = czystka po wykryciu (do tego nie mozesz przeniesc prawo do wlasnosci z czegos czego nie posiadasz... bo konta sa wlasnoscia ccp)
Co do wartości to bym się sprzeczał. Dla mnie osobiście moja postać jest wiele warta, choćby czasu który dla niej poświęciłem i zwykła wartośc sentymentalna  :P
Nie wszystko da sie i powinno przekładać na kasę.
Każdy tffardziel twierdzący że to tylko pixele, mogę iść o zakład, wkurwiłby sie niemożebnie gdyby ktoś mu tę postać zapitolił. I niejeden poleciałby w szale na pierwszy z brzegu posterunek policji  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 17, 2013, 14:47:00 »
A bo takie juz z nas msciwe skurwysyny :D

IP wskazuje na UPC i Warszawe.

akira akawa

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 17, 2013, 14:48:37 »
Sorry Cat, napisałeś to w ten sposób że można odnieść wrażenie że nie dopuszczasz do myśłi że to był ktoś wewnątrz, tylko włam z zewnątrz, co by było chyba łatwiejsze do przelknięcia niż świadomość że lidership Covenu sam dał tyłka rozdając dostęp do kont na prawo i lewo.

jest dokładnie odwrotnie, większość uważa , że to "insider job" - na razie twardych dowodów brak.

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 17, 2013, 14:48:54 »
tak z czystej ciekawości jaką podstawe prawną podaliście? w jakim kraju został złożone zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa i jak wykazaliście tytuł prawny do skradzionej rzeczy?


poczytałem troche wywodw domorosłych prawników i pękam ze smiechu :)


Drogie panie z covenu jedynie co wam przysługuje w tym momencie to pozew do sądu cywilnego o naruszenie posiadania. Zgodnie z zapisami eula nie jesteście właścicielem niczego w EVE co oznacza iż stosownie do art 17 par 1 ust. 10 KPK postępowanie nie zostanie wszczęte a wszczęte zostanie umożone .

Teraz pytanie dotyczące miejsca popełnienia przestepstwa (zakładając że jakieś jest) jaki kraj powinien prowadzić postępowanie? polska bo wniosek złożył poszkodowany polak? islandia bo tam jest zarejestrowana spółka będąca właścicielem tego bałaganu czy może kraj miejsca w którym usytuowane są serwery?

Wcale nie jestem przekonany polskie prawo i polskie ograny ścigania mają jurysdykcję do badania tej sprawy.

Teraz podstawa prawna niezależnie czy jest to art 284 czy 287 KK to przy poprzednich wątpliwościach jestem skłonny uznać że wasze tytki "przemineły z wiatrem" a szczęśliwy posiadacz hm.. będzie szcześliwy :)

W mojej skromnej opinii możecie skoczyć kolesiowi na pukiel

garnoo

  • Leń Patentowany
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Garnoo
  • Korporacja: Eternity INC.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 17, 2013, 14:51:05 »
kazdyby sie wkurzyl to pewne, ale skoro nie mozna okreslic wartosci i jezeli podpadaloby to pod polskie prawo to od jakies wartosci jest to kradziez (czy znajac polse bedzie to mala szkodliwosc spoleczna?)
"Głupi jak komentarz na Centrali" - stara indiańska obelga

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 17, 2013, 14:51:21 »
jest dokładnie odwrotnie, większość uważa , że to "insider job" - na razie twardych dowodów brak.
No i na Wasze nieszczęście pewnie to prawda, bo jakby to był typowy, klasyczny włam na konta sprawa byłaby wybitnie prosta.
Jak mówiłem, życzę odzyskania skradzionego majątku, ale.... obawiam się że to raczej marne szanse...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 17, 2013, 14:59:59 »
Drogie panie z covenu jedynie co wam przysługuje w tym momencie to pozew do sądu cywilnego o naruszenie posiadania. Zgodnie z zapisami eula nie jesteście właścicielem niczego w EVE co oznacza iż stosownie do art 17 par 1 ust. 10 KPK postępowanie nie zostanie wszczęte a wszczęte zostanie umożone .będzie szcześliwy :)

Widzę konstrukcje prawna nieco inaczej. Przestępstwa przeciwko mieniu nie było - to oczywiste. Jeśli doszło do włamania na konto (podkreślam słowo włamania) to mamy czyn przeciwku bezpieczenstwu informacji. Jak jakimś cudem policja złapie sprawce, sąd go prawomocnie skarze, to właściciele tych kont mogą na drodze cywilnej dochodzić naprawienia poniesionych szkód. Jestem ciekawy, co by powiedział na to polski sąd  :D

ps. UE nie potrafi od 2003 roku zawrzeć z Islandią umowy o pomocy prawnej w sprawach karnych. W grudniu 2012 roku Rada UE po raz kolejny upoważniła Komisję do zawarcie takiej umowy z rządem Islandii. Nie wiem, czy Polska ma osobną umowę w tej sprawie, ale czyni sprawę jeszcze bardziej bezpieczną dla naszego żartownisia  :D

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 17, 2013, 15:01:55 »
Widzę konstrukcje prawna nieco inaczej. Przestępstwa przeciwko mieniu nie było - to oczywiste. Jeśli doszło do włamania na konto (podkreślam słowo włamania) to mamy czyn przeciwku bezpieczenstwu informacji. Jak jakimś cudem policja złapie sprawce, sąd go prawomocnie skarze, to właściciele tych kont mogą na drodze cywilnej dochodzić naprawienia poniesionych szkód. Jestem ciekawy, co by powiedział na to polski sąd  :D

ps. UE nie potrafi od 2003 roku zawrzeć z Islandią umowy o pomocy prawnej w sprawach karnych. W grudniu 2012 roku Rada UE po raz kolejny upoważniła Komisję do zawarcie takiej umowy z rządem Islandii. Nie wiem, czy Polska ma osobną umowę w tej sprawie, ale czyni sprawę jeszcze bardziej bezpieczną dla naszego żartownisia  :D

co do tego nei ma żadnej wątpliwości ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę że nikt nikomu na konto się nie włamał :)

Julius Septimus

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 17, 2013, 15:03:02 »
@azell

Na razie oczywiscie nikt niczego nie zglaszal, chocby dlatego, zw czekamy na wiecej informacji od CCP. Nikt tez nie twierdzi ze bedzie to latwe, ale nie jest tez powiedziane, ze ta, jednak dosc medialna, sprawa nie zainteresuje kogos zajmujacego sie w policji cyberprzestepczoscia.

Ludzie byli i sa ciagani po sadach na podstawie mniej kontrowersyjnych przeslanek.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 17, 2013, 15:05:55 »
A bo takie juz z nas msciwe skurwysyny :D

IP wskazuje na UPC i Warszawe.

UPC ma dynamiczne IP również,

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 17, 2013, 15:08:40 »
A bo takie juz z nas msciwe skurwysyny :D

IP wskazuje na UPC i Warszawe.

LOL myslalem, ze to bedzie ktos sprytniejszy a tu kablowka. Przeciez to jakby sie samemu na widelec nabic.

UPC ma dynamiczne IP również,

I myslisz, ze tak duzy operator jak UPC ignoruje prawo i nie ma logow ruchu?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 17, 2013, 15:08:58 »
azell podejrzewam że na Twoją opinię w dość znacznym stopniu rzutuje sprawa 1PAD z czołgów gdzie jak doszły mnie słuchy to był faktycznie inside job i nawet podobno dostaliście o tym info od WG. Tutaj podobno jeszcze nic nie wiedomo

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Egzarcha

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 17, 2013, 15:11:23 »
poczytałem troche wywodw domorosłych prawników i pękam ze smiechu :)

Twój wywód też nie świadczy o tym, iż wiesz o czym mówisz.


Po co tyle jadu. Chłopaki chcą zgłosić sprawę do prokuratury. Mają prawo. Jeśli nie spróbują, nie poznamy praktycznej wykładni prawnej w tym zakresie. Tym samym w interesie wszystkich, poza złodziejami, jest poznać tego finał.

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 17, 2013, 15:13:21 »
w przypadku 1PAD to wg nic nam nie powdało nawet ip :)


tu bardziej chodzi o to co ludzie wypisują. Uwielbiam takie forumowe Ally McBeal :)
Twój wywód też nie świadczy o tym, iż wiesz o czym mówisz.


Po co tyle jadu. Chłopaki chcą zgłosić sprawę do prokuratury. Mają prawo. Jeśli nie spróbują, nie poznamy praktycznej wykładni prawnej w tym zakresie. Tym samym w interesie wszystkich (poza złodziejami), jest poznać tego finał.

chyba wiem bo już w swoim krótkim życiu pisałem już kilkadziesiąt zawiadomień o popełnieniu przestepstwa :) ale co tam pewnie masz racje

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 17, 2013, 15:15:11 »
czytaj się tego juz nie da  ;).
a jeśli to właściciel tych kont stwierdził że dość tego - koniec z dawaniem do potrzymania - już się natrzymali w paszczach - i sam przeniusł tytany w bezpiezne miejsce bo jest tak wpływowy i potężny że ma wtyki wcześniej - to była by to waszym zdaniem kradzież czy nie...?

jeśli tak towarzysze - no to ugrzeźliście w czarnych wiekach komunizmu. To musi być cięzkie tyle lat trzymać w paszczy, czuć tą nieskazitelną woń tytana... a potem się to zabiera - jeśli właściciel konta podją taka decyzje, a mogl ja podjac bo wkoncu to byly jego konta niewazne jakim komunistycznym przekrętem zdobył tą virtualną valutę, no to stawia was panowie w zabawnym świetle - tropiąć czarownice która prawdopodobnie jest najzwyczajniej właścicielem - zresztą jeśli te konta były pana Xeo, zobaczcie jak mało napisał na ten temat, bo tam pewnie boki zrywa i bym się wcale nie zdziwił i ma zjebisty humorek.

przeanalizujcie se jaki był zawsze c0ven jak dawał do potrzymania "dreda" itd  ;D, może dotrze do poniektórych czym to było naprawde...
że zarząd wywodził się z czasów PRL`u a styl zarządzania to Lenin. W każdym razie z bardzo dużym prawdopodobieństwem towarzysz Xeo wam pokazał  ;D, spuście wodę, zamknijcie kibel i zacznijcie zbierać na swoje własne tytany.
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

akira akawa

  • Gość
Odp: c0ven stracil tytany
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 17, 2013, 15:21:19 »