Autor Wątek: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc  (Przeczytany 33286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2013, 12:03:21 »
"Wyrok nakazowy w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej."

Nieznajomość prawa szkodzi - jak mawiali starożytni. Zamiast pluć na prawo i lewo na państwo i Warszawę, idź na komendę i obij mordę tym swoim milicjantkom. Kurwy się pewnie ucieszyły, że mogą wystawić kolejny mandat i pierdząc w stołek wyrobić normę dla komendanta/Rostowskiego.

Ale po kolei:
- wyrok dotyczy tylko i wyłącznie nałożenia grzywny jako kary za wykroczenie nie-dopilnowania psa. Można to porównać z mandatem za zbyt szybką jazdę.
- wyrok nakazowy wydaje się tylko wtedy, kiedy policja i sąd nie mają ŻADNYCH wątpliwości co do winy sprawcy. Jak policjantki przesłuchując Twoją mamę mówiły, ze mają podejrzenia, że to "zemsta", to nie miały prawa kierować sprawy w tym trybie do sądu.
- sąd akurat ma tutaj najmniej do powiedzenia, bo takie sprawy wali z automatu. Dostaje papiery od policji, która ręczy, że sprawca jest pewien i ma na to dowodu (jak przy przekroczeniu prędkości), a sąd z automatu wali karę i wysyła pismo.

Co zrobić:
- odwołać się jak najszybciej od wyroku nakazowego (fachowo mówiąc wyrazić sprzeciw). Masz na to jak mnie pamięć mnie myli TYLKO 7 dni.
- będzie normalna sprawa; wezwać na świadka weterynarza, poprosić o dokumentacje medyczna (, skserować rachunek i wysłać do naczelnika urzędu skarbowego z informacją o całej sprawie i podejrzeniem, że mogło dojść do fałszowania dokumentacji księgowej (niech sprawdzą, czy chuj zapłacił od tego rachunku podatki).
- odwołuj się, bo uprawomocnienie sie wyroku otwiera drzwi do postępowania cywilnego o zwrot kosztów poniesionych na leczenie psa.

Przeczytaj też ten wątek:
http://forumprawne.org/prawo-cywilne/413544-pogryzienie-psa-przez-psa-moj-pogryzl.html

plus masz jeszcze to:
http://www.otowroclaw.com/news.php?id=62529
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2013, 12:10:27 wysłana przez MGGG »

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2013, 15:17:21 »
MGGG - jesteś prawnikiem ?
Owszem nieznajomość prawa - nie chroni od odpowiedzialności - tak to jest w oryginale. Ale nie w tym rzecz.
Zasadą powinien być brak potrzeby zaśmiecania sobie głowy i zajmowania czasu znajomością DEBILNEGO prawa.
Co to kur**wa ma być ? Jedna strona pisze i mówi co chce a drugiej nikt o zdanie nie pyta ?
Co jeszcze da się tak załatwić ? Za Twoimi plecami sprzedać Cię razem z domem ? Wrobić Cię w ojcostwo ? W prochy ?
Sądy i sędziowie to ostatnia instytucja siedzącą w 100% w PRL. Nikt im nie podskoczy bo są "niezawiśli". Tylko ja się pytam od kogo niezawiśli ? Robią co chcą, wydają wyroki według kaprysów i własnego widzimisię. I nikt ich w dupę kopnąć za to i pogonić do zamiatania ulic nie może ?
Nauka z tego jedna płynie. Masz syna/córkę, pchaj ją na prawnika, a najlepiej na sędziego choćbyś miał po drodze wiele dup wylizać. Zwróci się wielokrotnie.

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2013, 16:52:24 »
Wrzucam, bo sprawa jest bulwersujaca i trzeba to rozpowszechniac.

http://www.wykop.pl/ramka/1445655/mecza-mnie-pana-pytania-czyli-o-kradziezy-w-swietle-esadow/

kolejny oburzony leming się obudził i chce walczyć z tym na co głosował i czego jeszcze rok temu, a może i teraz by zażarcie bronił wyzywając innych nie posiadających mózgu leminga od kretynów.
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 17, 2013, 19:42:52 »
kolejny oburzony leming się obudził i chce walczyć z tym na co głosował i czego jeszcze rok temu, a może i teraz by zażarcie bronił wyzywając innych nie posiadających mózgu leminga od kretynów.

lol :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2013, 18:32:51 »
To jeszcze tylko powiem, że adwokat doradził, żeby się nie odwoływać, bo z jego doświadczenia może wpaść większa kara i koszty sądowe(tutaj niby straszył, że zależy co się będzie działo to i 3k może być) 8) Rodzice ponoć mają w ubezpieczeniu na mieszkanie pogryzienie psa więc w razie cywilki Pzu się będzie z nimi szarpać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 18:54:55 wysłana przez HammerSnake »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2013, 18:50:07 »
I w przyszłym roku ubezpieczenie bez ulg czyli 100%.

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2013, 18:52:13 »
Nic nie poradzisz, państwo prawa. Jak adwokat tak doradził to chyba nie ma co się pakować, chyba że masz plecy u sędziego. Jego zdaniem różnie bywa. Tak dobrze, że mają to w polisie i nie muszą się denerwować tym gównem.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2013, 18:59:52 »
Sprawdziłeś, że ten zapis w umowie ubezpieczenia na 100% istnieje?

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2013, 19:14:36 »
To jeszcze tylko powiem, że adwokat doradził, żeby się nie odwoływać, bo z jego doświadczenia może wpaść większa kara i koszty sądowe(tutaj niby straszył, że zależy co się będzie działo to i 3k może być) 8) Rodzice ponoć mają w ubezpieczeniu na mieszkanie pogryzienie psa więc w razie cywilki Pzu się będzie z nimi szarpać.

Baba kłamie w żywe oczy a chcesz odpuścić?
Policjantka dała to do sądu z grzywną na tylko 50zł tylko po to żeby się sprawy pozbyć, bo prawdopodobnie założyła, że odpuścisz, Będzie miała sprawę z głowy, a i wykrywalność rośnie.
W/g mnie nie zostawiaj tak tego, pisz sprzeciw do sądu i jak MGGG polecił, uprzejmy donos do skarbówki na weterynarza. Jeśli oczywiście jesteś pewnien, że takiego wydarzenia nie było.
Poza tym jak odpuścisz to kobieta będzie miała w ręku prawomocny wyrok sądu, którym będzie mogła się podpierać zakładając sprawy o uraz psychiczny pimpusia i odszkodowanie na leczenie u psiego psychiatry (piszesz, że to wariatka)

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2013, 19:54:36 »
Adwokat obejrzał wszystkie papiery z sprawy, zeznania rachunki itd i powiedział mamie, że rozprawa to rzut monetą, bo przy czymś takim wszystko zależy od humoru sędziego i jego zdaniem mamy mniejszą szanse na wygranie niż przegranie, a tych kosztów to PZU nie pokryje, a nawiasem mówiąc koleś zeznał, że moja siostra wychodziła wtedy z psem a nie moja mama, wtf? Moja siora w Poznaniu mieszka, a w wawie to jest parę razy w roku. Cyrk na kółkach, a i adwokat był świadomy, że jest polisa.

Ja tam nic nie mogę, nie mam autorytetu u moich rodziców w takich sprawach, a na pewno nie taki jak prawnik, który bierze stówkę za samą konsultacje 8).
Ubezpieczenie jest na 100% to sprawdzone i już dzwonili tam się dowiadywać co i jak w razie czego.

Także tak to się skończyło :D.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 20:40:59 wysłana przez HammerSnake »

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2013, 20:46:01 »
a z tym donosem to nie wiem czy to dobry pomysł, bo jak ni z gruszki ni pietruszki nagle weterynarza odwiedzą z tym rachunkiem, to za parę dni przyjdzie donos na moich rodziców, że im się chyba za dobrze powodzi i znowu ise napisze, że wszystko jest ok bo można się odwoływać. Nie dziekuje.

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:50:38 »
a i zdaniem adwokata ona nie wyskoczy na cywilną, a nawet jeśli to jego zdaniem rzeczoznawcy pzu wezmą jej psa w obroty. Więc kasy nie dostanie, chyba że jakiś inny pies go pogryzł i wszystko zgadza się z tym rachunkiem, ale to już bardziej gdybanie.

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:11:26 »
Sorry ale jeśli adwokat ci mówi, że ktoś ma dużą szansę na wygranie sprawy (pogryzienie psa) zgłoszonej rok po zajściu, to albo nie mówisz wszystkiego albo adwokat do wymiany bo niekompetentny.

HammerSnake

  • Gość
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:26:32 »
Słowo przeciw słowu, widać z jego praktyki oskarżony jest na przegranej pozycji w takich sprawach. Bardziej chodziło mu rzut monetą z wskazaniem?
Nie znam się, nigdy nie byłem na sali sądowej, ale czytając prasę wcale bym się nie zdziwił, ale jego zdaniem nawet to, że moja siostra nie mogła fizycznie wyprowadzić tego psa to nie ma nic do sprawy, bo mógł się koleś pomylić, a ważny jest sam fakt pogryzienia psa. Naprawdę dla mnie to czarna magia.

Sprawa zamknięta i tyle. Może łatwo się teraz mądrzyć jak jest się adwokatem lub to o nie o twoją kasę i nerwy idzie, może rzeczywiście dla was to norma, że trzeba się odwoływać  :P.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:43:43 »
Cytuj
Ja tam nic nie mogę, nie mam autorytetu u moich rodziców w takich sprawach, a na pewno nie taki jak prawnik, który bierze stówkę za samą konsultacje .
Jak tak patrzą na świat to w takim razie Ty od starych weź dwie stówy za konsultację i idź z MGGG na browca za to. Zmiażdżysz adwokacinę autorytetem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2013, 16:22:49 »
Sorki ze z innej beczki ale tez powiazanej z tematem - wie ktos jak zakonczyła sie sprawa kradzieży Tytanów z Covenu , gdzies czytałem ze sprawa trafiła do prokuratury ?

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 24, 2013, 01:57:28 »
I w przyszłym roku ubezpieczenie bez ulg czyli 100%.

System bonus malus, czyli tzw. ulgi są tylko w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Polisa dotyczy mieszkania.

Jak już jesteśmy przy psach, to roczne OC dla psa to ok. 40-50 zł, roczna polisa OP (ochrony prawnej, czyli sfinansowania uslug prawnika i kosztow sądowych w takiej sprawie) to od 20 do 150 zeta, a roczne polisa OC w życiu prywatnym kosztuje podobnie.


Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:43:26 »
Sorki ze z innej beczki ale tez powiazanej z tematem - wie ktos jak zakonczyła sie sprawa kradzieży Tytanów z Covenu , gdzies czytałem ze sprawa trafiła do prokuratury ?

Na wypadek gdyby to nie był troll...

http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=11995.msg195186#msg195186

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: O tym, jak legalnie i zgodnie z prawem krasc
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 27, 2013, 17:40:36 »
Dzieki za info , dobrze ze odzyskaliście te Tytany - nauczka dla innych , tylko szkoda ze zawsze znajdzie się ktos kto wykorzysta zaufanie .