Autor Wątek: Retribution PVP  (Przeczytany 26692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Retribution PVP
« dnia: Marzec 04, 2013, 00:38:12 »
Oblatałem tę afkę na niejednej bitwie z rożnymi fitami i powiem szczerze, tak sobie się ona sprawdza. Z frytami t1 owszem się sprawdza, ale z dechami/innymi afkami to niezbyt owocne polowania. Jakieś poprawki, rady? Robię inne shipy na rakietach, ale z kilka tygodni tym jeszcze polatam.

Latałem głównie tymi:

[Retribution, Bufor tank&close]
200mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
Adaptive Nano Plating II
Adaptive Nano Plating II
Damage Control II
Heat Sink II

Experimental 1MN Afterburner I
Warp Scrambler II

[empty high slot]
Small Focused Pulse Laser II, Conflagration S
Small Focused Pulse Laser II, Conflagration S
Small Focused Pulse Laser II, Conflagration S
Small Focused Pulse Laser II, Conflagration S

Small Energy Collision Accelerator I
Small Energy Burst Aerator I


[Retribution, Active tank, universal]
Damage Control II
Heat Sink II
Small Armor Repairer II
Adaptive Nano Plating II
Adaptive Nano Plating II

1MN Microwarpdrive II
Warp Scrambler II

Small Nosferatu II
Dual Light Pulse Laser II, Scorch S
Dual Light Pulse Laser II, Conflagration S
Dual Light Pulse Laser II, Conflagration S
Dual Light Pulse Laser II, Conflagration S

Small Energy Burst Aerator I
Small Energy Collision Accelerator I



Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2013, 01:49:29 »
[Enyo]
Damage Control II
Small Armor Repairer II
Small Armor Repairer II
Magnetic Field Stabilizer II

1MN Afterburner II
Faint Epsilon Warp Scrambler I
Small Capacitor Booster II,Navy Cap Booster 400

Small Nosferatu II
Light Ion Blaster II,Caldari Navy Antimatter Charge S
Light Ion Blaster II,Caldari Navy Antimatter Charge S
Light Ion Blaster II,Caldari Navy Antimatter Charge S
Light Ion Blaster II,Caldari Navy Antimatter Charge S

Small Ancillary Current Router I
Small Anti-Explosive Pump I


[Harpy]
F85 Peripheral Damage System I
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II

Experimental 1MN Afterburner I
J5b Phased Prototype Warp Scrambler I
Medium Ancillary Shield Booster
Medium Ancillary Shield Booster

Light Electron Blaster II,Void S
Light Electron Blaster II,Void S
Light Electron Blaster II,Void S
Light Electron Blaster II,Void S
Salvager I

Small Core Defense Field Extender I
Small Processor Overclocking Unit I


Może coś w tym stylu wypróbuj?
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, 02:48:42 »
Czemu zamiast podpowiedzieć jak latać Retribution, które wcale złe nie jest, wklejasz mu fity innych AF?

A do OP: w czym jest problem? Przybliż może jak latasz tym statkiem, bo same fity mówią jedynie, że chcesz operować w zasięgu scramblera, a to nie jedyny sposób na użycie Retri.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2013, 08:51:23 »
O ile mnie pamieć nie myli (i wątpię aby ją tak mocno zmienili) Retri była jedną z najtwardszych afek w grze. I jak byś chciał to może byś na ostatni wolny slot hi wsadził nawet neuta lub nosa (zależy od tego co chciałbyś osiągnąć).

Ranshe

  • Gość
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2013, 08:56:30 »
Lataj Vengeancem zamiast Retri, zawsze był lepszy - rodzaj damage do wyboru i tank jak krowa. :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2013, 09:03:19 »
A to już inna sprawa tyle, że na rakietkach. Zakładam, że kolega Zgudi nie szkolił się w kierunku missli.

Ranshe

  • Gość
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2013, 09:48:35 »
A że nie szkolił to już nie moja wina, amarrskie statki używające rakiet to nie jest jakaś wybitnie nowa nowość. :P Poza tym pewnie ma, bo on jest z milicji, tam się raczej ma rakiety ;)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2013, 10:08:29 »
Cytuj
Lataj Vengeancem zamiast Retri, zawsze był lepszy - rodzaj damage do wyboru i tank jak krowa. :)
Już posłuchałem tej rady wczesniej i robię to na rakietach. Mam taki fit z t2 rigami na ponad 20k ehp, zobaczymy jak wyskilluję to oblatam i opowiem. Już dawno powinienem rakiety mieć, lecz priorytetem wcześnie był dla mnie "żelek".


Cytuj
Czemu zamiast podpowiedzieć jak latać Retribution, które wcale złe nie jest, wklejasz mu fity innych AF?

A do OP: w czym jest problem? Przybliż może jak latasz tym statkiem, bo same fity mówią jedynie, że chcesz operować w zasięgu scramblera, a to nie jedyny sposób na użycie Retri.

Z racji krótkiego punkta staram się przytulić do przeciwnika by mi nie zwiał. Ten pierwszy fit (żółw na ab-ku), który podałem ma 13k ehp + 254dps na conflagach na max skillach. Używam go jak chcę się zaczaić na 0km na "bikonie" na małym plexie milicyjnym, jak mi ktoś wleci to wpada na mnie. Ewnetualnie jako support do pomocy innym graczom. Jednak jak ja już próbuję wlecieć komuś na plexa to jeśli ma szybki statek i długiego punkta to zakłada mi orbitę 20km, mwd i mam pozamiatane.

Ten drugi fit to ma ok. 220dps, 9800ehp + reperka. I także z racji krótkiego punkta próbuję się przytulić. Podam jednak kilka failowych przykładów w moim wykonaniu :)  (tu przykłady frytek t1). Ostation pozamiatały mnie dwa kondory. Latały chyba ponad 3000m/s (ja 2000) i ubiły mnie orbitując w odległości 20-24km. Był także incursus z dwoma reperkami, który prawie by mnie ubił, ale korp mi pomógł. Miał dwie reperki i bosterek. Biłem się z nim potem drugi raz to stracił ship i jajo za 560m. Był Hookbill, którego nie mogłem trafić bo na krótkiej orbicie popylał jak szalony. A z desek i afek t2 to mierzyłem się z wolfem i jaguarem i były mocniejsze. O traszerze by tu dużo gadać bo sam raczej nie pojadę tą dechę.

Przydało by się coś poprawić, dlatego te negatywne przykłady wypisuję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 17:18:56 wysłana przez Zgudi »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2013, 10:27:01 »
Lataj Vengeancem zamiast Retri, zawsze był lepszy - rodzaj damage do wyboru i tank jak krowa. :)
Polecam Venge na light missilach  :) może DPS nie taki jak na rocketach (szczerze mówiąc nie mam pewności czy nie jest bardzo podobny) ale zaskoczenie przeciwnika jak pierdykniesz z 40 km bezcenne  ;)
No i po zmianach chyba jednak lepiej fitować MWD.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2013, 10:34:27 »
Już posłuchałem tej rady wczesniej i robię to na rakietach. Mam taki fit z t2 rigami na ponad 20k ehp, zobaczymy jak wyskilluję to oblatam i opowiem. Już dawno powinienem rakiety mieć, lecz priorytetem wcześnie był dla mnie "żelek".


Z racji krutkiego punkta staram się przytulić do przeciwnika by mi nie zwiał. Ten pierwszy fit (żółw na ab-ku), który podałem ma 13k ehp + 254dps na conflagach na max skillach. Używam go jak chcę się zaczaić na 0km na "bikonie" na małym plexie milicyjnym, jak mi ktoś wleci to wpada na mnie. Ewnetualnie jako support do pomocy innym graczom. Jednak jak ja już prubuję wlecieć komuś na plexa to jeśli ma szybki statek i długiego punkta to zakłada mi orbitę 20km, mwd i mam pozamiatane.

Ten drugi fit to ma ok. 220dps, 9800ehp + reperka. I także z racji krótkiego punkta próbuję się przytulić. Podam jednak kilka failowych przykładów w moim wykonaniu :)  (tu przykłady frytek t1). Ostation pozamiatały mnie dwa kondory. Latały chyba ponad 3000m/s (ja 2000) i ubiły mnie orbitując w odległości 20-24km. Był także incursus z dwoma reperkami, który prawie by mnie ubił, ale korp mi pomógł. Miał dwie reperki i bosterek. Biłem się z nim potem drugi raz to stracił ship i jajo za 560m. Był hobkill, którego nie mogłem trafić bo na krótkiej orbicie popylał jak szalony. A z desek i afek t2 to mierzyłem się z wolfem i jaguarem i były mocniejsze. O traszerze by tu dużo gadać bo sam raczej nie pojadę tą dechę.

Przydało by się coś poprawić, dlatego te negatywne przykłady wypisuję.

1. ortografia...
2. Co to znaczy "próbuję się przytulić"? Bo spotkałem już kilka fregat które zamiast wrzuci orbitę, alignowały :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2013, 10:41:15 »
Cytuj
2. Co to znaczy "próbuję się przytulić"? Bo spotkałem już kilka fregat które zamiast wrzuci orbitę, alignowały :)
Czyli orbita 500m. Chociaż zdaża mi się jeszcze kliknąć aproach.

Więc czekam na rady odnosnie fitu i lub oblatywanie tego shipa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 12:01:04 wysłana przez Zgudi »

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2013, 12:36:17 »
[Retribution, Close Brawler]

4x Small Focused Pulse Laser II (Conflagration S)
Small Energy Neutralizer II

Faint Epsilon Warp Scrambler I
Fleeting Propulsion Inhibitor I

400mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
Damage Control II
2x Adaptive Nano Plating II
Micro Auxiliary Power Core II

Small Anti-Thermic Pump I
Small Trimark Armor Pump I



Pomyśl nad tym



A moim zdaniem i tak lepszym wyborem byłby slicer

[Imperial Navy Slicer, LR Nano]

2x Small Focused Pulse Laser II (Scorch S)

Gistii B-Type 1MN Microwarpdrive
Faint Warp Disruptor I

2x Heat Sink II
Tracking Enhancer II
Co-Processor II
Nanofiber Internal Structure II

Small Energy Locus Coordinator I
2x Small Auxiliary Thrusters I




Tym retri po prostu kampisz plexa ma niecałe 200DPS na conf, ale za to 18k ehp bez żadnych bonusów (da się wyciągnąć 32k)

Slicerem trzymasz się na jakieś 20km i kujesz kolesia - na scorch ma prawie 190DPS na OV i optimal 21km, z tym że jak Cię złapie coś na close to jesteś trup


EDIT
[Succubus, Solo]

2x Small Focused Pulse Laser II (Conflagration S)

Coreli C-Type 1MN Microwarpdrive
Medium Shield Extender II
1MN Afterburner II
Faint Epsilon Warp Scrambler I

2x Heat Sink II

Small Anti-EM Screen Reinforcer I
2x Small Core Defense Field Extender I

Możesz jeszcze spróbować czegoś takiego na close -EHP niewiele za to 300DPS
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 12:48:52 wysłana przez MiltisUmbrae »

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2013, 16:25:21 »
 Pomimo tego dodatkowego mida, Retribution ma ten sam problem co kiedyś miało Enyo- jeśli chcesz 'brawlować' musisz jakoś utrzymać przeciwnika blisko siebie. Jak sam ostatnio się o tym przekonałem, w lowsecu bez ab + web + punkt nie da rady.
http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_detail&kll_id=24740

Jest jeden powód dla którego laserki są zajebiste.
Scorch

Dlatego uważam, że Amarrskie statki najlepiej działają jako 'kiterzy', operując poza zasięgiem scrambla i weba. Mając Warp Distruptor i MWD, odpowiednio zfitowane Retribution może bić się z każdym 'brawlerem' i odgonić wielu 'kiterów' jak Slicer, ponieważ zasięg ma podobny za to tank AF.
[Retribution, fffs]
Pseudoelectron Containment Field I
Heat Sink II
Nanofiber Internal Structure II
Tracking Enhancer II
Overdrive Injector System II

Limited 1MN Microwarpdrive I
J5 Prototype Warp Disruptor I

Small Focused Pulse Laser II, Scorch S
Small Focused Pulse Laser II, Scorch S
Small Focused Pulse Laser II, Scorch S
Small Focused Pulse Laser II, Scorch S
[empty high slot]

Small Energy Collision Accelerator I
Small Energy Burst Aerator I


21km Scorch S, 182 DPS, 2795 m/s

Oczywiście ten fit też ma swoje ograniczenia. Nie zbliżałbym się tym do żadnego Destroyera, poza ac Thrasherem, rakietowym Coraxem czy blaster Catalyst nad którymi masz przewagę zasięgu i prędkości. Nie możesz również na ślepo wlatywać tym na plexa, ponieważ każdy czekający na 0 blasterboat szybciutko to wpierdoli. Wolf i Jaguar również są ciężkie do pokonania z powodu naturalnych T2 rezów Minmatar. TD Hookbill to AIDS, jedyną skuteczną kontrą na to kurestwo jest imho Sentinel/Ishkur.

Jeśli nadal uważasz, że Twój styl to 'wskoczyć komuś z glanami na pysk', wybierz inny statek, jak choćby wspomniane już Vengeance lub inna opcja z crosstrain.


EDIT: Puszek, nie pierdol w Noobgarden plox.
         Miltis, Succubus jest bezużyteczny.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2013, 17:14:34 »
Dzięki wielkie Theronth I Miltis, zafituję i oblatam.

Cytuj
poza ac Thrasherem, rakietowym Coraxem czy blaster Catalyst nad którymi masz przewagę zasięgu i prędkości.
1. Na szczęście traszery i coraxy to najczęściej widziane deski u nas w okolicy, chyba ponad 50% liczebności desek.

Cytuj
Wolf i Jaguar również są ciężkie do pokonania z powodu naturalnych T2 rezów Minmatar.
2. Z jakimi assault shipami mogę się mierzyć solo?

3. Za frytami t1 muszę się nieźle naganiać, bo uciekają. Pozostają deski i inne afki do bicia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 17:45:09 wysłana przez Zgudi »

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2013, 23:07:57 »
Cytuj
TD Hookbill to AIDS, jedyną skuteczną kontrą na to kurestwo jest imho Sentinel/Ishkur.

Jeśli masz na myśli Hooka z jednym TD i na rakietkach to powiem ci że bez większych trudności udało mi się go zjeść blaster merlinem

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2013, 02:55:15 »
Z jakimi assault shipami mogę się mierzyć solo?
Jeśli zdecydowałbyś się na nano fit, to wszystko z co nie sięga dalej niż ~15km i nie jest od Ciebie szybsze. Musisz pamiętać, że statki mogą być fitowane na różne sposoby i stwierdzenie 'Enyo zawsze pociśniesz' nie do końca jest prawdą.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2013, 06:21:48 »
EDIT: Puszek, nie pierdol w Noobgarden plox.
A bawiłeś sę choć raz taką Afą jak wspomniałem, czy po prostu jest to coś innego niż standard stosowany od lat i musi być według ciebie do bani? Mając zasięg, prędkość z MWD, to ja dyktuje warunki nie przeciwnik. Na rocketach masz zasięgu tyle co rzut veldsparem z okna kabiny. DPSa też nie za wiele.


Dlatego uważam, że Amarrskie statki najlepiej działają jako 'kiterzy', operując poza zasięgiem scrambla i weba. Mając Warp Distruptor i MWD, odpowiednio zfitowane Retribution może bić się z każdym 'brawlerem' i odgonić wielu 'kiterów' jak Slicer, ponieważ zasięg ma podobny za to tank AF.


Vengeance na light missilach spełnia idealnie te warunki, do tego ma opcję doboru rodzaju dmg, więc gdzie to moje pierdolenie?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2013, 11:01:43 »
Vengeance ma bonus do RoF i Rocket Damage. Montowanie na niej LML mija się z celem, bo uzyskujesz DPS Condora. Jedyna z tego i ponadto wątpliwa korzyść to 'lol factor'.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2013, 11:24:05 »
Vengeance ma bonus do RoF i Rocket Damage. Montowanie na niej LML mija się z celem, bo uzyskujesz DPS Condora. Jedyna z tego i ponadto wątpliwa korzyść to 'lol factor'.
Różnica w DPSie jest około 30.... rockety same z siebie są fatalne, nawet z bonusami dają jakieś drobne więcej niż light missile bez bonusów. Za to różnica w zasięgu jest ogromna. Fitując dodatkowo TD, trzymając dystans jesteś w stanie zezłomować deskę na działkach bez uszkodzeń własnych.
Ma też jedną poważną zaletę, ROF mniejszy, ale w salwie większy wypierd niż na rocketach, pare bomberów czując
się bezpiecznie bombardując mnie ze swoich 30 km boleśnie sie o tym przekonało  ;)
Piszę to z praktyki.
Te kilka razy które wyciągnąłem ten statek z hangaru sprawdził sie świetnie czy to w pojedynku z Trasherem czy sentinelem dla przykładu. Do tego stuprocentowo cap stable, tank lepszy niż większość innych AFek.
Wszystko kwestia gustu, ja osobiście wolę strzelać kogoś pół minuty dłużej ale na spokojnie  ;) Wole po prostu 120 DPS z 40 km niż 150 z 10  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2013, 11:31:55 »
Różnica w DPSie jest około 30.... rockety same z siebie są fatalne, nawet z bonusami dają jakieś drobne więcej niż light missile bez bonusów. Za to różnica w zasięgu jest ogromna. Fitując dodatkowo TD, trzymając dystans jesteś w stanie zezłomować deskę na działkach bez uszkodzeń własnych.

I właśnie dałeś popis swojej wiedzy.

1) Rakiety zostały naprawione dawno temu i radzą sobie doskonale.
2) Różnica w DPS - 120 vs. 84 (4 launchery, bez dmg moda, faction missile) plus light missile gorzej biją małe cele
3) Po wsadzeniu 4 light missile launcherów, MWD, punktu i TD możesz zapomnieć o BCS, a i ze zwykłym DCU trzeba już kombinować.

Zdaje się, że do takiej zabawy to już Kestrel będzie lepszy.




No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2013, 11:37:55 »
I właśnie dałeś popis swojej wiedzy.

1) Rakiety zostały naprawione dawno temu i radzą sobie doskonale.
2) Różnica w DPS - 120 vs. 84 (4 launchery, bez dmg moda, faction missile) plus light missile gorzej biją małe cele
3) Po wsadzeniu 4 light missile launcherów, MWD, punktu i TD możesz zapomnieć o BCS, a i ze zwykłym DCU trzeba już kombinować.

Zdaje się, że do takiej zabawy to już Kestrel będzie lepszy.
http://kb.cva-eve.org/?a=kill_detail&kll_id=267311
bardzo przepraszam, ale po prostu nie wiedziałem że się tak nie da...pewnie dostane bana za exploita  :(
Nie wiem skąd wziąłeś te 84 dps.... mi EVE na upartego pokazuje 120... pewnie inna wersja gry, muszę zobaczyć czy aktualna...
Pewnie że rakiety naprawiono...z beznadziejnych na słabe.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2013, 12:07:05 »
Nie wiem skąd wziąłeś te 84 dps.... mi EVE na upartego pokazuje 120

Z czego 26 to ten autocannon, który świetnie sprawdza się z 42 km :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2013, 12:16:15 »
Z czego 26 to ten autocannon, który świetnie sprawdza się z 42 km :)
Dobrze, widzę że muszę wytłumaczyć łopatologicznie jak dziecku...
Cały czas mówię o róznicy między rakietami a missilami... nie wiem...obrazki mam malować i dorzucać jako wizualizację?
Tan fit wkleiłem dla pokazania że wbrew twojej experckiej opinii da sie zafitować jak pisałem wcześniej...mało tego, starczyło żeby dla jaj wsadzic AC.... bo ładniej wygląda  :P
Poza tym cały czas piszę o statku który MAM i mogę zajrzeć w jego statystyki, a nie MIAŁEM. Aż taka to abstrakcja żeby sie samemu domyśleć?
A skoro ten AC tak cie zafascynował, to cóż.... w tej wersji miał prawie 150, oczywiście te 150 to DPS papierowy. Piszę tak żebby znów niedowmówień nie było.
Inna sprawa że całkiem fajnie sie sprawdza na małych dronkach gdy ktos je na ciebie poszczuje. Mam nadzieję że nie muszę opisywać jak to robie krok po kroku?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2013, 12:20:24 »
Ale mistrzu... wziąłem fit z tego killmaila, skopiowałem do EFT, ustawiłem moje skille (all V minus specka na IV) i wyszło co wyszło.

Jakie 150? Walisz w cel całe 93 DPS (+ heat ewentualnie), bo tym autocannonkiem nie sięgniesz. Rig daje Ci jakieś 10 dps. Jak coś Cię dogoni, jesteś w dupie.

Per saldo, Twój fit jest jak dawne fity na Vengeance z autocannonami - ignoruje bonusy, daje jakis tam "wtf factor", ale dziś tego shipa można używać już zgodnie z instrukcją obsługi i założeniem projektanta.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2013, 12:33:33 »
Ale mistrzu... wziąłem fit z tego killmaila, skopiowałem do EFT, ustawiłem moje skille (all V minus specka na IV) i wyszło co wyszło.

Jakie 150? Walisz w cel całe 93 DPS (+ heat ewentualnie), bo tym autocannonkiem nie sięgniesz. Rig daje Ci jakieś 10 dps. Jak coś Cię dogoni, jesteś w dupie.

Per saldo, Twój fit jest jak dawne fity na Vengeance z autocannonami - ignoruje bonusy, daje jakis tam "wtf factor", ale dziś tego shipa można używać już zgodnie z instrukcją obsługi i założeniem projektanta.
Spoko EFT wojowniku, nie będę sie spierał z najdokładniejszym źródłem wiedzy jakie jest EFT  :D
Chyba podrzucę temat CCP żeby ich klient jednak pobierał dane z EFT, jest dokładniejszy  :D
Wsiądź w ten statek chociaż raz, zrób na rakiety, zrób na missile i możemy pogadać, na razie pokazałeś jedynie że jesteś jedynie teoretykiem.

A co do AC, to jednak kompletnie nie zrozumiałeś co pisałem, szczególnie w kontekście wcześniejszych postów, powtarzać mi sie nie chce, szczególnie że wytłumaczyłem jego rolę i udział w DPS bardzo dokładnie.
A tak prywatnie, strasznie mi sie podoba jak nie doczytując czyichś postów, walisz po łebkach, reszte sobie dopowiadasz i próbujesz tymi wyobrażeniami kogoś zdyskredytować  ;D
 Normalnie za chwilę będzie drama pod tytułem "jeden AC na vengeance"  ;D

p.s.: Poza tym jedna zasadnicza sprawa, Vengeance posiada bonusy do missili, a dokładniej do ROF, poczytaj i dopiero dyskutuj
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 13:15:36 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2013, 13:22:47 »
Spoko EFT wojowniku, nie będę sie spierał z najdokładniejszym źródłem wiedzy jakie jest EFT  :D
Chyba podrzucę temat CCP żeby ich klient jednak pobierał dane z EFT, jest dokładniejszy  :D
Wsiądź w ten statek chociaż raz, zrób na rakiety, zrób na missile i możemy pogadać, na razie pokazałeś jedynie że jesteś jedynie teoretykiem.

...

p.s.: Poza tym jedna zasadnicza sprawa, Vengeance posiada bonusy do missili, a dokładniej do ROF, poczytaj i dopiero dyskutuj

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2013, 13:46:07 »
Kapitalnie się pogubiłem w tym. Wieloletni gracze i skrajne opinie na temat biednego vengeance. :P Zafituję oba i oblatam....

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2013, 13:51:34 »
Kapitalnie się pogubiłem w tym. Wieloletni gracze i skrajne opinie na temat biednego vengeance. :P Zafituję oba i oblatam....
Skrajne, bo skrajnie inne fity i skrajnie inne techniki latania.
Poza tym jak maja byc nie skrajne jak przeciwko doświadczeniom z latania przeciwstawia się cyferki z EFT ?  :P
Jeszcze żebym próbował przekonywać że fit na missilach jest lepszy od rakietowego, a nie tłumaczył że jest to jakaś alternatywa dla tego statku, ani lepsza ani gorsza, po prostu inna...
No...ale przeca niektórzy i w takim temacie muszą wykazać swoją zajebistyczność.... w obsłudze EFT  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2013, 13:58:12 »
Kapitalnie się pogubiłem w tym. Wieloletni gracze i skrajne opinie na temat biednego vengeance. :P Zafituję oba i oblatam....

Jaki z tego morał ??
1 są lepsze strony/fora z fitami (nie, nie battleclinic).
2 testuj giń testuj giń itd. aż wyeliminujesz elemnt giń.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2013, 14:08:02 »
Jaki z tego morał ??
1 są lepsze strony/fora z fitami (nie, nie battleclinic).
2 testuj giń testuj giń itd. aż wyeliminujesz elemnt giń.
Nie zawsze porównanie fitu polega na tym który lepszy, po prostu wiele fitów jest tak samo dobrych, tylko kompletnie innych i wymagających innego sposobu latania/walki.
W vengeance podoba  mi sie jego stabilny cap (mogę odpalić wszystko na pokładzie i nie martwić sie że cap spada, jak to jest z retri), 3 medsloty i tank, za to typowy książkowy na rakietach kompletnie sie nie podoba, bo rakiety są marne, nie dość że DPS kiepski, to zasięg wymagający wejścia w scram + web. Na tym dystansie większość blaster czy AC boatów ma o wiele lepszy DPS. Fitując missile rezygnuję z odrobiny DPSa, ale zyskuję możliwość kontrolowania walki, szczególnie z nałożonym na przeciwniku tracking disruptorem.
I nie..nie uważam że Venga na missilach jest lepsza, jest po prostu inna.... i nie moja wina że niektórzy propefauperzy za boga nie potrafią przyjąć czegoś innego niż natłuczono im w UA.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2013, 14:16:29 »
dlatego mówię że czyiś fitt może ewentualnie służyć za schemat poglądowy, a samemu trzeba wyczuć jaki styl Ci pasuje. No chyba że latasz we flocie to wtedy FC wie lepiej ;).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2013, 14:22:01 »
dlatego mówię że czyiś fitt może ewentualnie służyć za schemat poglądowy, a samemu trzeba wyczuć jaki styl Ci pasuje. No chyba że latasz we flocie to wtedy FC wie lepiej ;).
Nic dodać, nic ująć  :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2013, 14:24:17 »
Kapitalnie się pogubiłem w tym. Wieloletni gracze i skrajne opinie na temat biednego vengeance. :P Zafituję oba i oblatam....

Nie fituj tego z light misslami. To ship-kamikadze bez ladu i skladu. Condor/kestrel w roli lepiej sie sprawdzi, a bedzie o 80 proc. tanszy. Za jedna taką vengę bedziesz miał 5 zwyklych fretek do kitowania. Szybszych, zwrotniejszych, z lepszych e-warem i porównywalnym dpsem.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2013, 14:33:39 »
Zgudi osobiscię proponuję jeszcze ogarnąć Failheap Challenge ;)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Retribution PVP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2013, 15:00:51 »
Biorąc cały ten temat do kupy i wypowiedzi innych wychodzi taki bardzo wesoły wniosek:

Vengeance na rakietach jest ok, ale nieco lepszy jest na missilach bo ma dużo większy zasięg i nieco mniej dps, ale skoro już mówimy o zasięgowym shipie to i tak lepszy jest condor. Czyli venge ssie. :)