Autor Wątek: Nierówne działanie klientów.  (Przeczytany 3766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Nierówne działanie klientów.
« dnia: Styczeń 11, 2013, 16:28:26 »
Dobra komp do highendowych nie należy, ale do tej pory oba klienty eve chodził ładnie grzecznie po około 15 fps każdy (co mi wystarczało do płynnej rozgrywki - na pojedynczym kliencie mam około 30).
Od niedawna coś się zepsuło. Wygląda to tak że jeden klient idzie mniej więcej na tych 15 fps może nawet na nieco większej ich liczbie a drugi dostaje 1-3 fps. Bonusowo przełączenie na tego klienta ma wyraźne opóźnienie. To "niedawno" jest mocno trudne do ustalenia. Problem dręczy mnie od kilku dni, czasem znika po restarcie klientów, czasem znika po restarcie lapka, a czasem nie znika.
Podejrzewam związek z którymś z ostaniach dwóch patchy jakie były serwowane w trakcie dt.
Ostatnia aktualizacja jakichkolwiek sterowników itp miała miejscae wczoraj w nocy w ramach aktualizacji windowsa, czyli nieco za późno aby być przyczyną problemu, wcześniejsza aktualizacja to jakoś tak połowa grudnai była.
Aktualnie jestem w trakcie patroszenia śmieci w systemie aby powywalać catch itp syf.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną i jak to spacyfikować?

PS
Gram w trybie fixed window

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nierówne działanie klientów.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2013, 16:39:36 »
Nie to żebym miał alta czy coś, ale ostatnio Casa marudził na ten temat i odkrył że ingame browser może mieć na to wpływ.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nierówne działanie klientów.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2013, 16:44:35 »
W zasadzie nie używam tego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nierówne działanie klientów.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2013, 16:57:52 »
Ja mam IGB otwarte non stop i to z dość ciężkim narzędziem do mapowania WH i nie widzę żadnego wpływu na wydajność na moim drewnianym PC.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

N'ayashee

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Nierówne działanie klientów.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2013, 00:17:39 »
Jakis czas temu mialem podobny problem.
Dziwne bylo to ze na dwoch monitorach/dwoch klientach ale na gf 560ti w sli.
Co pomoglo?
Ustawienie klienta w trybie 'interval immediate' i ograniczenie fps do 60fps (sic!) na sterowniku. :D
Tak, wiem ze 'interval one/def' tak wlasnie powinien ograniczyc.
Jesli masz GF to polecam nvidia inspector http://downloads.guru3d.com/NVIDIA-Inspector-1.94-download-2612.html
czy EVGA Precision jak lubisz OSD etc.
Po tym bezsensownym 'zabiegu' EVE smiga u mnie na win8 na hi detalach bez zajakniecia.
GL