Autor Wątek: Router do neostrady zamiast Liveboxa.  (Przeczytany 13197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« dnia: Grudzień 11, 2012, 14:55:58 »
Obecnie mam neostradę 6MB z modemem Livebox. Od lutego mam nową umowę na 10MB i przy okazji chciałbym zmienić router. Livebox to totalna lipa, część urządzeń ma problem z połączeniem wifi (często gubi połączenie i dopiero restart pomaga) a zasięg... hmm, najlepiej nie wychodzić z pokoju ;/

A że jestem kompletnie zielony w tego typu urządzeniach to pytanie, jaski router polecacie? Oczywiście musi pasować do neostrady (słyszałem że są 2 typy wejść, pod telekomunikacyjne adsl i inne np osiedlówki). Oczywiście musi mieć wbudowany modem żeby nie trzeba było podpinać zewnętrznego (chociaż są jakieś bez?). Musi do tego umożliwiać podpięcie komputera przez kabel (bo pc chce po kablu) jak i oferować wifi o przyzwoitym zasięgu w domu.

Jakieś propozycje?

PS: Nie byłem pewien czy temat tu czy w offtopic jeżeli zły dział to niech modek przeniesie.
PS2: Coś mi się obiło o uszy o standardzie N, co to u licha jest i po co?

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:01:38 »
Najlepiej ? jakis np tplink w bridge ,a za nim cos mocniejszego ,jakies openwrt,tomato ... :) 

Np TPlink W8901G .

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:03:54 »
Od lat używam routerów Linksys i jestem bardzo zadowolony. Poszukaj jakiś prostych modeli z "E-1xxx" w nazwie.

WiFi ma kilka prędkości, standard "n" jest obecnie obowiązujący.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:04:05 »
Jak jesteś zielony to najlepszym wyjściem imo jest wypad do przyzwoitego sklepu komputerowego i prośba o pomoc z wyborem. Standard N jest ogólnie lepszy (szybszy, większy zasięg) więc w niego bym zainwestował, tylko upewnij się czy na pewno konkretny router ma kompatybilność wsteczną, jeśli masz jakiś sprzęt z kartą sieciową na standardzie G. Warto też pomyśleć o routerze, który będzie miał ustawienia pod graczy - wtedy można w nim ustawić, żeby gry zawsze miały pierwszeństwo.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:56:58 »
Netgear - najlepszy po własnych testach. Posiadałem 3x routery/access pointy TP-Link - kpina, zawieszanie się i probelmy z wifi. Linksys był przyzwoity, ale miał problemy z wifi, od 2 lat siedzę na Netgearach i jak do tej pory jest najlepiej.

Wszystko jednak tak na prawdę zależy od budżetu... imo należy wydać te 200-300 zł żeby potem się nie wqrwiac i nie mieć do siebie pretensji, że się nie kupiło czegoś lepszego.


Jak jesteś zielony to najlepszym wyjściem imo jest wypad do przyzwoitego sklepu komputerowego i prośba o pomoc z wyborem.

Na 99% doradzą Ci TP-Linka tym sposobem :p

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2012, 16:11:42 »
Jakos w firmie mam 11 urzadzen TPlinka i nic mi sie nie wiesza :) w domu rowniez mam ,  jak robie fuchy gdzie budzet mam mega skromny ,tez instaluje TPlinka . Jak chcesz miec spokoj na dlugie lata to kupujesz ten model ktory Ci wskazalem ,albo nowsza wersje , i kupujesz cos na co mozna wgrac Tomato . np wrt54 - albo ovislinka wl-1600 . Dwa urzadzenia bywaja upierdliwe ,bo troche wiecej kabli ,ale patent sprawdzony w okolo ~20 lokalizacjach i dziala 24/24/7 - nie uwzgledniajac odgornego resetu neostrady. Jak zmienisz providera - to bramka Ci zostaje na nastepna neostrade ,a router z Tomato mozesz juz wpiac gdziekolwiek gdzie masz RJ45 .

edyta //

Jesli chodzi o pojedyncze urzadzenie z obsluga ADSL - to nie zwracaj uwagi na to co pisze ,zaden z routerow ADSL nie dal nigdy rady spelnic moich oczekiwan - dlatego rozwiazanie bramka + router z linuxem uwazam za najlepsze .

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2012, 16:29:45 »
No ale mi właśnie chodzi o jedno urządzenie. oprócz neostrady jak na razie nie mam mozliwości podpięcia innego netu, na dodatek mam słabą linię (czy jak to określić) i 10 mega to takie max, z 20 mógłby być problem aby wycisnąć przynajmniej narazie dlatego jednak wolałbym pojedyncze urządzenie.

Na dodatek nawet nie wiem co to jest to Tomato więc tym bardziej chyba odpada :o

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2012, 16:35:16 »
Szczerze, nie musisz miec jakies mega wiedzy ,wystarczy ze potrafisz czytac i pisac - linki z lopatologicznym opisem co i jak zrobic ,moge Ci wyslac w 5 min - tylko sie odezwij na PM . Calosc sie podpina w ok 20 min , w stanie kompletnego upojenia alkoholowego trzeba wziasc poprawke ok 10 min na literowki w loginie neo ;)  Tomato ma bardzo fajne i przejrzyste GUI - imo o wiele lepsze niz w wiekszosci brandowanych routerow , i przedewszystkim masz sztywny lub dynamiczny QOS ( ale to juz jak masz jakis uzyszkodnikow w sieci ktorzy lubia przywalic jakims p2p :)

Prowe

  • Gość
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:31:23 »
Do neostrady tylko TPLink. Na innych możesz mieć problem.

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:21:59 »
Linksys jak i Netgear - ta sama lipa, tylko niektore modele sie do czegos nadaja. Tani i dosc dobry - TpLink.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Router do neostrady zamiast Liveboxa.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2012, 08:07:39 »
Od paru lat używam Pentagrama, jedyny router który mi na wsi burze potrafi przetrwać, gdy zapomnę odłączyć przed wyjściem z domu  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.