Autor Wątek: Problem z routerem.  (Przeczytany 22439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Problem z routerem.
« dnia: Listopad 05, 2012, 13:24:16 »
Witajcie,
Ręce mi już opadają ponieważ nie mogę sobie poradzić z moim routerem. Próbowałem wszelkich sposobów, lecz dalej nie wiem jak go poprawić. Po prostu dokładnie opiszę co i jak się stało może ktoś miał podobny problem :[ i wie jak temu zaradzić albo jest na tyle mądry, że po prostu wie.

Miałem router TP-Link dosyć długo ponieważ około 0.5 roku nie było żadnych problemów, siła sygnału znakomita, itp. W pewnym momencie zaczął się internet pierdzielić nie pamietam już dlaczego prawdopodobnie dlatego, że antenka była wyrwana, więc zmienilem router na d-link model dir 635 (model akurat chyba nie ma znaczenia ponieważ firmware jest nawet podobne).

Przyszedł mi gość, poustawiał wszystko i poszedł, było ok przed 1 dzień i nagle zaczęły sie pojawiać dziwne skoki pingu.
Mam internet UPC na moim osiedlu w tym momencie jest łączenie się go z aster, ale to nie ma (chyba) znaczenia ponieważ jak podpinam sam kabel idący bezpośrednio od modemu do mojego laptopa to nie ma żadnych przestojów, skoków pingu.
Jeżeli jest okej to ping wynosi około 20, sciąganie to 23mb/s natomiast wysyłanie około 1.2mb/s. Natomiast jeżeli się pierdzieli to ping wynosi około 1600-2000 ściaganie 0.22mb/s a jak ma mierzyć wysyłanie to speedtest.net pokazuje błąd.

Skoki pingu są zazwyczaj do takiej zawyżonej wartości, czasami skaczą do ~400 ale szybko wraca do normy. To ping 2000 jak już wskoczy to utrzymuje się np. 15min-60min.
Próbowałem już wszystkiego, update FW, restartu routera do wartości fabrycznych, zmienianiu kanałów oraz tony innych rzeczy, którą podpowiadali mi ludzie na forum informatycznych, nic to nie dalo. Na innych laptopach w moim domu problemu nie ma tylko jest problem z moim laptopem.
Wydaje mi się, że to nie jest problem zepsutej karty sieciowek lub problemu z nadajnikiem (wiem, że się to inaczej nazywa, tylko zapomniałem :P) tylko jest to konflikt ustawień routera i mojego laptopa oczywiście mogę coś robić źle jak matoł bo się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że to po prostu problem z ustawieniami.
Probowałem zmieniać każde ważne ustawienia, ale nie przyniosło to efektu.

Jedyne co na chwilę poprawia jakość internetu jest przełączenie z automatycznego skanowania najlepszego kanału na ustawienie kanału 1. Wtedy internet chodzi chwilę około 15min czasem dłużej poczym jest to samo.
Próbowałem wyłaczać wszystkie programy w tle, ale niestety nic to nie dało. Próbowalem siedzieć obok routera nic to nie dało.
Czyli możemy wykluczyć sygnał jako problem.
Tak jak powiedziałem wcześniej wydaje mi się, że problemem jest konflikt ustawień routera a mojego laptopa, tylko sam nie mogę tego wyczuć gdzie jest błąd.
Przemaglowałem 60stronnicowego pdfa na temat tego routera i próbowałem grzebać coś w ustawieniach, ale poległem, po prostu nie mam juz sił. Jedyne na co mam ochotę to strzelić w ten router z 1400mm x8.
Jeżeli ktoś nawet nie wie jak rozwiązać problem to może coś podsunie, jakiś pomysł, punkt zaczepienia. Ja w sprawach routerów jestem laikiem wiem tylko to co z forów i tego pdfu d-linku.
Przepraszam za błędy, ale jestem w pracy i mam masę work work a rzygać mi się chce jak pomyśle, że wrócę do domu i bede musiał bawić się z tym %$#%^@^#@2 routerem.
Jeżeli byście byli łaskawi wyczytać moje żale to może ktoś by mi podsunał pomysł jak to naprawić. :'(
Jeżeli coś mam jeszcze napisać, albo robie coś źle to mówcie.
pewpew

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 13:42:27 »
Z tego co napisałeś powyżej wynika że nie sprawdziłeś routera podpinając się kablem do niego. Na kablu jest tak samo?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2012, 13:55:32 »
Też byłem w Aster i też zostałem przejęty wbrew swojej woli przez UPC.

Objawy były podobne - niby nominalnie jest 30 Mbit, ale mniej więcej co dobę prędkość spadała o połowę. W pingach różnicy nie widziałem (odczuwalnej), ale w momencie, gdy prędkość spadała do 2 Mbit zaczynał się problem z otwieraniem stron internetowych. Restart modemu załatwiał sprawę i cykl zaczynał się od początku.

Wezwany technik bawił się siłą sygnału, sugerował wymianę modemu na nowszy model (co w końcu nie nastąpiło), w końcu rzecz przeszła sama z siebie.

Nieoficjalnie wynikało to z faktu przełączenia ruchu na infrastrukturę UPC, która nie dawała sobie rady. W końcu zrobili upgrade i jest OK.

EDIT - jeszcze jedno. Modem, który dostałem, miał fabrycznie spieprzone WiFi, które chodziło z maksymalną prędkością 1Mbita. Mam swój router Linksysa i do niego podpięty jest komputer stacjonarny (po kablu) i laptop mojej lepszej połówki (po WiFi).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 14:03:09 »
mam jeden z pierwszych budżetowych ruterów wifi d-linka- będzie coś koło 4 lat. (chyba płaciłem coś koło 100zł)

Generalnie u mnie jest tak, że jeśli więcej niż 2-3 sprzęty podłączą się pod wifi lub jeśli na wifi pójdzie za duży transfer (to jest imo jedyna przyczyna, która czasem wynika z pierwszej)  to urządzenie się "przegrzewa"i wifi się wywala, ale sprzęt podłączony kablami do rutera  neta ma nadal bez żadnych zgrzytów. Jak się wywali to ktoś musi się pofatygować i zrestartować. W sumie często się wywala, w dzisiejszych czasach gdy każdy ma phona z wifi... Były propozycje, żeby kupić jakiś porządny sprzęt - niskobudżetowego linksysa, ale przecież "jakoś działa" i nie ma się komu zrzucić, a ja mam po kablu 8).

Generalnie d-linki od początku istnienia miały złą renomę, potem niby coś się poprawiło. Sam w ramach dorabiania montowałem w firmach linksysy i jak zamontowałem tak nadal chodzi zapomniane pokryte warstwami kurzu. Byś dorzucił stówkę więcej i byś miał normalny sprzęt.

Ja bym sprawdził kabel z rutera do tego lapa, no i jaki system windows/linux?

Prowe

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 16:19:51 »
@Gaunt

Sprawdź przede wszystkim czy masz aktualne sterowniki do Wi-Fi i karty LAN. Najlepiej pobrać najnowsze ze strony producenta laptopa. Jeżeli już masz najnowsze, to mimo wszystko warto przeinstalować, czyli w pierwszej kolejności usunąć a następnie wgrać ponownie. Jak już uporasz się ze sterownikami, to... Każdy router D-Linka ma w zestawie płytkę z bardzo dobrym kreatorem konfiguracji. Zresetuj ustawienia routera, odpal płytkę i postępuj zgodnie z instrukcją. Tylko nie wybieraj wariantu dla zaawansowanych, pozwól aby aplikacja wykonała wszystko za Ciebie a Ty ogranicz się tylko do klikania "Dalej". Oczywiście nie zapomnij o szyfrowaniu Wi-Fi. Kiedy już przejdziesz proces konfiguracji zrób screeny ze wszystkich ustawień routera (wszystkie zakładki, bez wyjątku) i nam udostępnij - nie zapomnij o zamazaniu haseł.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 16:29:48 »
Może zadam głupie pytanie ale ... czy reiunstalka systemu by nic nie pomogła?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2012, 16:32:12 »
Cytuj
Każdy router D-Linka ma w zestawie płytkę z bardzo dobrym kreatorem konfiguracji.
Irony oveloaded?
Kilka razy różnym ludziom konfigurowałem sieci opart min o d-linki (w sumie to główne bo cena atrakcyjna). Ani razu te cholerne płytki nie wykonały zadania poprawnie, często wogle go nie kończyły tylko wysypywały się w trakcie i za każdym razem wszystko i tak ręcznie trzeba było ustawiać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2012, 17:42:50 »
Ok,
Reinstalowałem sterowniki kasując je i instalując od nowa. Resetowałem router po czym zainstalowałem go z płytki instalacyjnej.
Problemów jak na razie nie ma, ale tak jak mówiłem internet zachowuje się teraz tak samo jak po zmienieniu kanału na 1 czy ustawieniu automatic detection, więc muszę go potestować dzisiaj i jutro czy faktycznie to pomogło na dłuższa mete.

Tak jak Doom napisal wyżej oczywiście parę razy płytka się wysypała mówiąc, że czegoś nie widzi dopiero ponowne kliknięcie czy jej drugie wczytwanie dopiero chwytało.
Po instalacji nie miałem internetu dlatego pewnie, że router nie chwycił ustawień modemu. Reset modemu, reset routera.
Zobaczymy czy to coś da.

@Herezjusz
Własnie czuje pod skórą, że problemem jest połączenie a nie sam system bo on jest stale jest konserwowany i pieczołowicie się nim opiekuje :-)
pewpew

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2012, 18:02:43 »
Gaunt-usz ... z własnego doświadczenia wiem, że nie raz wszystko niby dobrze działa później się psuje kupę czasu spędzam na próbie postawienia tego na nogi i ... jedynie ponowna instalacja systemu pomaga.
Jak wolisz się X czasu bawić i nic nie wskórać to powodzenia. W dzisiejszych czasach postawienie systemu to ile 10 min?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2012, 18:04:18 »
+10 godzin instalowania tam tego co sie chce mieć ;D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Prowe

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2012, 19:17:32 »
muszę go potestować dzisiaj i jutro czy faktycznie to pomogło na dłuższa mete.

Jak nie zadziała, to będziemy walczyć dalej :) Swoją drogą tak mnie się przypomniało, że mój D-Link wariował jak zaznaczyłem opcję QoS - sprawdź, jak masz włączone to wyłącz.



Kilka razy różnym ludziom konfigurowałem sieci opart min o d-linki (w sumie to główne bo cena atrakcyjna). Ani razu te cholerne płytki nie wykonały zadania poprawnie, często wogle go nie kończyły tylko wysypywały się w trakcie i za każdym razem wszystko i tak ręcznie trzeba było ustawiać

Ja mam inne doświadczenia w tym temacie, wręcz odwrotne. Każdy z moich znajomych używa D-Linka (tani i dobry sprzęt do domu) i nigdy nie było problemu z płytą. Była kiedyś nawet sytuacja, że kumplowi coś zdechło i przepisywaliśmy ustawienia z mojego routera, bo akurat mamy takie same modele i tego samego ISP. Pięć razy sprawdzałem czy się nie pomyliłem, było kropla w kroplę i nie chciało ruszyć. Płytka rozwiązała problem w 2 minuty - tylko szkoda, że jej poszukiwania trwały ponad pół godziny :)



+10 godzin instalowania tam tego co sie chce mieć ;D

Dlatego ludzie wymyślili Ghosta itp. oprogramowanie, nie wspominając o Windowsowym Recovery, który od Win7 działa świetnie :) Na prawdę polecam robić regularny backup, zaoszczędzi to masę czasu jak system padnie, a jak wiadomo prędzej czy później i tak to nastąpi.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2012, 19:29:44 »
Dlatego ludzie wymyślili Ghosta itp. oprogramowanie, nie wspominając o Windowsowym Recovery, który od Win7 działa świetnie :) Na prawdę polecam robić regularny backup, zaoszczędzi to masę czasu jak system padnie, a jak wiadomo prędzej czy później i tak to nastąpi.

Zgadzam się z kolegą choć sam ... już Ghousta od wielu wielu lat nie stosuje itp programów a windowsowym nigdy się w sumie nie posługiwałem.

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2012, 20:20:59 »
D-linki to generalnie szajs, glownie ze sprzetem tej firmy to mialem problemy. Linksys tez sie skiepscil i na dwoje babka wrozyla (sam uzywam niesmiertelnego WRT-54GL z tomato). Jak masz lacze z kablowki, to wrzuc TP-Linka TL-WR1043ND i nie powinienes miec problemow.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2012, 20:41:36 »
Cytuj
Jak nie zadziała, to będziemy walczyć dalej  Swoją drogą tak mnie się przypomniało, że mój D-Link wariował jak zaznaczyłem opcję QoS - sprawdź, jak masz włączone to wyłącz.
Jeśli musi wyłączyć QoS aby router zaczął działać to IMO powinien zmienić urządzenie. Nie po to kupuje się sprzęt z tą funkcją aby potem była wyłączona bo inaczej net nie działa.
Cytuj
Dlatego ludzie wymyślili Ghosta itp. oprogramowanie, nie wspominając o Windowsowym Recovery, który od Win7 działa świetnie  Na prawdę polecam robić regularny backup, zaoszczędzi to masę czasu jak system padnie, a jak wiadomo prędzej czy później i tak to nastąpi.
Gry też w takie zrzuty wrzucasz? Standard teraz że każda jedna zajmuje dwucyfrową liczbę GB na dysku, a i sam system z programami potrafi się spaść. Dlatego na jedno wychodzi czy się stawia system od nowa (z absolutnie niezbędnymi dodatkami wolę sobie zmontować płytkę instalacyjną która wrzuci je z automatu), czy z ghosta / recowery, bo przez miejsce jakie zajmują pełne zrzuty po prostu ich nie robię. (z drugiej strony jeszcze nie miałem maszyny z dyskiem powyżej jednego tera. Może jak ktoś ma x terabajtów na dyskach razem to nie szkoda mu 1/3 miejsca na backupy)

Ponawiam propozycję o sprawdzeniu kabla w przypadku w którym problem by zrzucił. Jesli na kablu nie bedzie problemów wtedy w zasadzie na 100% zwalone jest wifi na lapku i można się będzie na tym skupić zamiast grzebać jednocześnie w różnych kierunkach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2012, 21:29:29 »
Udało mi się skombinować karte sieciową USB taką jaką mam na komputerze obok stojącym dokładnie to

http://ottawacomputech.com/catalog/images/TP-Link-TL-WN822N-300Mbps-Wireless-USB-Adapter.jpg

podpiałem to do laptopa i chodzi bez zakłóceń czyli problem musi tkwić niestety w WIFI laptopa tak mi się przynajmniej wydaje.

btw daję wszystkim łapcie bo mi pomagacie, naprawdę doceniam  <serce>

*EDIT
No niestety mimo zewnętrznego USB dalej to samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 21:42:29 wysłana przez Gaunt »
pewpew

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2012, 22:33:52 »
Co jak co ale ode mnie też dostałeś kilka łapek w górę ];)

A co do pomocy to z chęcią każdemu pomagam jak tylko mogę i potrafię.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2012, 22:47:50 »
Po raz trzeci piszę. Sprawdź z kablem.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2012, 22:58:07 »
na kablu może nie do końca perfecto, ale lepiej niż na WIFI
pewpew

Prowe

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2012, 23:18:48 »
No niestety mimo zewnętrznego USB dalej to samo.
Czekamy więc na screeny z konfiguracji.



Po raz trzeci piszę. Sprawdź z kablem.
Przecież pisał o tym w pierwszym poście:
"jak podpinam sam kabel idący bezpośrednio od modemu do mojego laptopa to nie ma żadnych przestojów, skoków pingu"



Jeśli musi wyłączyć QoS aby router zaczął działać to IMO powinien zmienić urządzenie. Nie po to kupuje się sprzęt z tą funkcją aby potem była wyłączona bo inaczej net nie działa.
Dziwne, u mnie jest wyłączone i działa :D A tak na poważnie, Doom poczytaj trochę o QoS (Quality of Service), ponieważ chyba nie bardzo wiesz do czego jest ta funkcja wykorzystywana albo Ci się pomerdało z czymś innym, skoro piszesz, że bez tego net nie działa.



Gry też w takie zrzuty wrzucasz? Standard teraz że każda jedna zajmuje dwucyfrową liczbę GB na dysku, a i sam system z programami potrafi się spaść. Dlatego na jedno wychodzi czy się stawia system od nowa (z absolutnie niezbędnymi dodatkami wolę sobie zmontować płytkę instalacyjną która wrzuci je z automatu), czy z ghosta / recowery, bo przez miejsce jakie zajmują pełne zrzuty po prostu ich nie robię. (z drugiej strony jeszcze nie miałem maszyny z dyskiem powyżej jednego tera. Może jak ktoś ma x terabajtów na dyskach razem to nie szkoda mu 1/3 miejsca na backupy)
Tak, robię backup wszystkiego i nie jest szkoda miejsca na dyskach. Bardziej byłoby mi szkoda gdyby dane cholera wzięła nie wspominając o kilku dniowym odzyskiwaniu konfiguracji (o ile w ogóle bym to wszystko z pamięci odtworzył). Natomiast co do prędkości backupu i odzyskiwania, jeżeli korzystasz z lepszego złącza niż USB 2.0 to nie ma tragedii.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2012, 23:24:38 »
Cytuj
Przecież pisał o tym w pierwszym poście:
"jak podpinam sam kabel idący bezpośrednio od modemu do mojego laptopa to nie ma żadnych przestojów, skoków pingu"
mhm, jak dla mnie to po przeczytania czegoś takiego wydaje mi się, ze sieć domowa wygląda tak : modem (od isp)-->ruter (/router prywatny?) i chyba jest różnica:

modem-->kabel-->laptop
modem-->ruter/router-->kabel-->laptop

?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2012, 23:44:05 »
Cytuj
Przecież pisał o tym w pierwszym poście:
"jak podpinam sam kabel idący bezpośrednio od modemu do mojego laptopa to nie ma żadnych przestojów, skoków pingu"
Tu odpisał Hammer. Jest różnica w podłączeniu lapa kablem do moedmu bezpośrednio, a za pośrednictwem routera. Pierwsze jest dobre jak sam korzystasz z łącza, lub jak w tym wypadku żeby sprawdzić samo łącze. Drugie w tym wypadku proponuję aby ustalić czy generalnie router / lap ma walniętą całą sieć, czy problem dotyczy jedynie wifi na którymś z nie / obu (fail z usb stację to moim zdaniem albo problem z softem który na lapku odpowiada za bezprzewodówkę, albo wracamy do routera)
Aby to zawęzić bardziej przydałby się inny router w miejsce tego podejrzanego. Problem znika winny router, problem jest -> bruździ lapek
Cytuj
Dziwne, u mnie jest wyłączone i działa  A tak na poważnie, Doom poczytaj trochę o QoS (Quality of Service), ponieważ chyba nie bardzo wiesz do czego jest ta funkcja wykorzystywana albo Ci się pomerdało z czymś innym, skoro piszesz, że bez tego net nie działa.
Przez QoS rozumiem że tak powiem kontrolę tłumu min, czyli możliwość np priorytetowania pakietów, tak żeby dajmy na to siostra wysyłająca milion zdjęć na FB nie wysadziła mi połączenia z Eve. Itp rzeczy. Nie pisałem też że bez tego net nie działa. Chodziło mi o to że jeśli wychodzi na to ze nalezy QoS deaktywować aby sieć działała to znaczy ze ktoś albo nie potrafi tego ustawić, albo router jest w tym miejscu spieprzony i kwalifikuje się do wymiany / naprawy. Nie jest to standard w routerach i jako coś extra zwykle nieco podnosi cenę -> po wacka płacić więcej za coś czego się nie chce / nie może użyć?

Gaunt tak przy okazji kontrolujesz aktualizacje jak Ci wchodzą na system? Czy lecą z automatu? Może Ci poprostu bruździć "nowy, lepszy" sterownik od sieci

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2012, 23:46:42 »
Jak chcesz sie bawic to zrob dwie rzeczy:
- sciagnij program inssider ( http://www.metageek.net/products/inssider/ )i zobacz jak wyglada liczba sieci bezprzewodowych w okolicy i na jakich kanalach sa
- wejdz w zarzadzenie routerem i zobacz jak wygladaja ustawienia kanalu wifi. Jak jest auto to ustaw na sztywno na jakis malo zatloczony kanal, bo mozliwe ze masz sporo sieci w okolicy i router zongluje kanalami, lub na kanale ktorego uzywa cos zakloca radio.

Prowe

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2012, 00:07:36 »
mhm, jak dla mnie to po przeczytania czegoś takiego wydaje mi się, ze sieć domowa wygląda tak : modem (od isp)-->ruter (/router prywatny?) i chyba jest różnica:

modem-->kabel-->laptop
modem-->ruter/router-->kabel-->laptop

?

Jest różnica, tylko co z niej wynika? Podłączamy kablem modem --> komputer = działa. Podłączamy modem --> router --> komputer = załóżmy, że działa. Co wiemy? Po kablu działa, po Wi-Fi nie działa = problem nadal nie rozwiązany. Nie wspominając, że kolega próbował z zewnętrzną kartą pod USB i jest to samo.

Opcje są dwie:
1. Konfiguracja routera szwankuje.
2. System operacyjny się wysypał, może jakaś usługa odpowiedzialna za Sieć nie działa jak należy, może jakaś aplikacja szaleje, może złapał jakiegoś robaka, może sąsiad kradnie neta po Wi-Fi i zarzyna połączenie, może... itp. itd.

O ile pierwszy wariant można jeszcze zdalnie, poprzez forum, zweryfikować, to drugiej opcji nikt z nas już nie wybada w rozsądnym czasie. No, chyba, że kolega zaserwuje nam zrzut z Wiresharka a na deser dołoży logi z dziennika zdarzeń i informacje o aktywnych usługach oraz procesach.


Nie chcę krakać ale Herezja chyba wygra konkurs na najlepsze rozwiązanie, coś czuję, że będzie jednak reinstalacja systemu.

Danath Riddick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Danath Riddick
  • Korporacja: Devion Corporation
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2012, 07:20:42 »
Próbowałeś zmieniać częstotliwości na WI-FI. Możliwe ze sąsiedzi jadą na podobnych i dlatego masz skoki. Ja się nie znam ale często jest to problem na Wi-FI. Popytaj sąsiadów na jakich kanałach jadą i ustalcie sobie to, bo nawet wybór sąsiednich kanałów generuje błędy.

Prowe

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2012, 08:58:44 »
Merle78 i Danath Riddick mogą mieć rację. Może faktycznie masz takie zagęszczenie Wi-Fi, że zagłusza to Twój router a ja się doszukuję jakiegoś większego problemu. Uczepiłem się faktu, że na innych komputerach działa bez problemu, tylko u Ciebie jest coś nie tak i przez to mogłem szukać problemu w niewłaściwym miejscu.

Do sprawdzania Wi-Fi używam programu WiFi Analyzer, który jest dostępny za darmo na Androida, trzeba mieć tylko Wi-Fi w telefonie (nie wiem czy jest dostępny na inne systemy). Nie jest to co prawda profesjonalny miernik, jednak działa całkiem przyzwoicie (jeszcze mnie nie oszukał). Możesz tam sprawdzić siłę sygnału sieci i co ważniejsze, programik podpowiada, który kanał danej sieci jest najlepszy (im więcej gwiazdek, tym lepiej).

Link do aplikacji - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5mYXJwcm9jLndpZmkuYW5hbHl6ZXIiXQ..

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2012, 09:31:05 »
Od siebie dodam, że posiadam Cyfrowy Polsat jako dostawce internetu i ... tu się zaczynają problemy bo net jest wysyłany radiowo a niedaleko jest silny nadajnik straży pożarnej i 2 duże anteny play-a wysyłające internet bezprzewodowy do ludzi. Lokalizacja tych nadajników niedaleko mnie powoduje, że dość często mam problemy z netem. Oczywiście jak brałem net od cyfrowego nikt tego nie sprawdził.
Być może i u Ciebie następuję coś w tym stylu (tak jak nadmieniali moi przedmówcy).

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2012, 09:40:34 »
a moze uzywasz czesto mikrofallówki blisko routera? lub twoj sasiad, skoro problem wystepuje tylko na wi- fi  :) serio

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2012, 10:31:04 »
Od siebie dodam, że posiadam Cyfrowy Polsat jako dostawce internetu i ... tu się zaczynają problemy bo net jest wysyłany radiowo a niedaleko jest silny nadajnik straży pożarnej i 2 duże anteny play-a wysyłające internet bezprzewodowy do ludzi. Lokalizacja tych nadajników niedaleko mnie powoduje, że dość często mam problemy z netem. Oczywiście jak brałem net od cyfrowego nikt tego nie sprawdził.
Być może i u Ciebie następuję coś w tym stylu (tak jak nadmieniali moi przedmówcy).

Ty się martw skąd załatwić ołowiane majtki, a nie o internet.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2012, 10:41:46 »
zalezy czy problem pojawia sie tylko przy korzystaniu z konkretnej aplikacji (np po 2h grania w eve) czy sam z siebie po 2h

mozesz sciagnac ubuntu, wypalic plytke i odpalic livecd i potestowac kilka godzin czy problem sie pojawia,
nie stracisz systemu a bedziesz mial kilka mozliwosci:
dalej nie dziala:
-wifi w lapku (fizycznie)
- router
dziala:
-system/stery wifi w windzie

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2012, 10:44:53 »
Wiecej niz raz zdarzylo mi sie, ze siec byla zaklocana blizej nie zidentyfikowanym sygnalem (nie byla to inna siec wifi) i tylko zonglowanie kanalami pozwolilo mi znalezc normalnie pracujaca czestotliwosc. Wiec warto potestowac, chocby zwyklym pingiem do routera przez chwile (komenda: ping adres-ip-routera -t) i spojrzec jakie sa czasy i czy nie gubi pakietow - dobry sposob na prosta diagnostyke.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2012, 12:06:03 »
Ty się martw skąd załatwić ołowiane majtki, a nie o internet.

Może jeszcze dodam odnośnie tych ołowianych majtek, że ode mnie wynajmują ludzie lokal w którym prowadzą rentgen ];).

Danath Riddick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Danath Riddick
  • Korporacja: Devion Corporation
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2012, 12:25:51 »
Ty się martw skąd załatwić ołowiane majtki, a nie o internet.

Ołowiane majtki to może przesada, ale jeżeli ktoś chce to można wymalować ściany specjalną farbą pochłaniającą sygnały z WI-FI.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 06, 2012, 12:35:10 »
Ty się martw skąd załatwić ołowiane majtki, a nie o internet.
On już w takim wieku że mu raczej nie będzie przeszkadzać niemożność posiadania potomstwa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2012, 12:36:42 »
Po 1 dopiero co zrobiłem remont chałupy i malowanie ścian nie wchodzi w grę.
DOOM nie wychodź przed szereg bo w pacynkę dla odmiany sam dostaniesz ];p Nie mam jeszcze dzieciaków więc siarap ];)

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Problem z routerem.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 06, 2012, 12:45:13 »
Może czas sprawdzić najgłupsze możliwości?

Sprawdzałeś czy wi-fi zachowuje się tak samo podczas działania:
a) z baterii w lapku
b) bateria + kabelek zasilający
c) sam kabelek zasilający? (wyciągnięta bateria)

 8)