Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 7903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Witam
« dnia: Październik 22, 2012, 10:16:41 »
Cześć :)
 
z tej strony Piotrek - totalny nuubek w świecie EVE. Ot przeglądając sobie sieć rzucił mi się w oko 14- dniowy trial jakiejś takiej nieznanej mi produkcji pt. EVE online. Nic nie podejrzewający biedny autor tego topicu ściągnął i zainstalował klienta. Zrobił tutka i 10 misji od jednego z 5 pierwszych agentów (business) i co by nie powiedzieć spodobało mu się. Zanim jednak wkręcę się w ta grę mam parę pytanek:
1. Granie 20-25h w tygodniu (3-4h dziennie) ew. w weekend dłużej ma sens? Czy to wystarcza żeby cieszyć się grą ?
2. Jakie są koszty (pln) miesięczne gry?
3. Co zrobić by w miarę szybko posiąść podstawową wiedzą o grze?

Prywatnie:
student V roku prawa, Kraków, stan cywilny: upolowany /zaręczony

Tim

  • Aqua
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 63
  • Year supply of fairy cakes
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tim Nitack
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2012, 10:32:43 »
Witaj w naszym skromnym gronie! :3
1. 3-4 h dziennie wystarczą w zupełności na większość rzeczy jakimi można się zajmować w tej grze.
2. W polskich sklepach z GTC można kupić przedłużenie subskrypcji na 2 miesiące za około 100 zł, w zagranicznych sklepach chyba wychodzi taniej, allegro należy omijać szerokim łukiem, ponieważ skorzystanie z tamtejszych ofert grozi banem w większości wypadków.
3. Zapisać się do Unseen Academy - jest to polska korporacja szkoleniowa, w której będziesz mógł poznać większość aspektów tej gry.
"You don't have to shoot a man to take away his life, Mila. You can kill without ever striking your victim or firing a weapon. All you have to do is take away his hope. Take away a man's sense of purpose in life—the rock that his ego rests upon—and that man becomes the living dead." —Otro Gariushi

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2012, 10:33:16 »
gdzie studiujesz to prawo? :>
UJ here :-D
pewpew

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2012, 10:34:00 »
Cześć :)
 
z tej strony Piotrek - totalny nuubek w świecie EVE. Ot przeglądając sobie sieć rzucił mi się w oko 14- dniowy trial jakiejś takiej nieznanej mi produkcji pt. EVE online. Nic nie podejrzewający biedny autor tego topicu ściągnął i zainstalował klienta. Zrobił tutka i 10 misji od jednego z 5 pierwszych agentów (business) i co by nie powiedzieć spodobało mu się. Zanim jednak wkręcę się w ta grę mam parę pytanek:
1. Granie 20-25h w tygodniu (3-4h dziennie) ew. w weekend dłużej ma sens? Czy to wystarcza żeby cieszyć się grą ?
2. Jakie są koszty (pln) miesięczne gry?
3. Co zrobić by w miarę szybko posiąść podstawową wiedzą o grze?

Prywatnie:
student V roku prawa, Kraków, stan cywilny: upolowany /zaręczony

1. Ma, można w tę grać na wiele sposobów, niektóre wymagają bardzo mało czasu online, w praktyce bardzo dużo starszych graczy w EVE nie porzuca jej mimo że grają bliżej 5-10h/tyg niż 20-25
2. Płacąc kartą cena katalogowa to EUR 14.95/miesiąc, ciut taniej jak kupujesz na dłużej. Można kupić taniej GTC (Game Time Code), wtedy wyjdzie bliżej USD 15/miesiąc. Oczywiście można płacić PLEXami kupionymi za kasę w grze, wymaga to jednak dość dużo farmienia, zwłaszcza na początku, gdy zarabia się wolno. Raczej nie polecam na starcie bo się zajedziesz. Po 3-6 miechach grania płacąc normalnie za grę można (IMHO) o tym zacząć myśleć.
3. Standardowo Unseen Academy (albo po angielsku EVE University), korpy szkoleniowe w grze. Do tego czytać dużo, i jeszcze więcej, latać, gadać czytać opisy, ułożyć sobie samemu plan skili i nie łamać się krzywą uczenia która wygląda jakoś tak: http://www.restokin.com/wp-content/uploads/2010/04/Sensory_Overload.jpg ;)

Powodzenia :)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2012, 10:40:08 »
1. Granie 20-25h w tygodniu (3-4h dziennie) ew. w weekend dłużej ma sens? Czy to wystarcza żeby cieszyć się grą ?

Eve ma w sobie substancje uzależniające. Jeżeli jestem na nie podatny, to przy takim okresie grania możesz odczuwać niedosyt. Jak nie to wystarczy ;)

Cytuj
2. Jakie są koszty (pln) miesięczne gry?

W zależności od kursu euro. Niecałe 15 ojro za miesiąc lub niecałe 39 ojro za 3 miechy (możesz też zapłacić od razu za pół roku lub za cały, wyjdzie jeszcze mniej. Możesz też płacić walutą z gry, ale to nieco później, gdy będziesz już w stanie zarabiać większe pieniądze (wirtualne), tym bardziej, że ceny plexów szybują ciągle w górę.
No chyba, że do kosztów doliczasz czas poświęcony grze. Jak się uzależnisz to może być naprawdę wysoki. Szczególnie jeśli dużo będziesz liczyć za dniówkę :P

Cytuj
3. Co zrobić by w miarę szybko posiąść podstawową wiedzą o grze?

Zrobić tutoriale i zapisac sie do Unseen Academy.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2012, 10:42:50 »
gdzie studiujesz to prawo? :>
UJ here :-D
UJ dzienne magisterskie :) VI rok dokładnie gdyż katedra KPC stwierdziła że jestem tak zajebisty że mnie potrzyma jeszcze rok ;]

Mój plan działania:
- skonczyć tutki
- Unseen aka
- koniec 14 dniowego triala - 50 pln inwestycji za 30 dni gry
- decyzja o tym czy będzie to ostatnie mmo w mojej karierze ( dotąd lol, l2 , plemiona, settlers, cs)
Seems legit?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2012, 11:07:04 »
- koniec 14 dniowego triala - 50 pln inwestycji za 30 dni gry

Jedyną opcją zapłaty za 30 dni gry jest AFAIR płatność kartą, co w pierwszym miesiącu kosztuje 20 euro (potem 15 euro miesięcznie). Za 35$ masz TC na 60 dni.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2012, 11:11:48 »
UJ dzienne magisterskie :) VI rok dokładnie gdyż katedra KPC stwierdziła że jestem tak zajebisty że mnie potrzyma jeszcze rok ;]

Drzewiej służył do tego "cywil jedynka". Jak widać czasy się zmieniają  :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2012, 11:26:12 »
Jedyną opcją zapłaty za 30 dni gry jest AFAIR płatność kartą, co w pierwszym miesiącu kosztuje 20 euro (potem 15 euro miesięcznie). Za 35$ masz TC na 60 dni.
no to 60 dni :)

Drzewiej służył do tego "cywil jedynka". Jak widać czasy się zmieniają  :)
nie ma cywila jedynki i dwójki już - jest jeden wielki cywil. Nazywa się to potocznie Cywil Grande lub Sieczkarnia

chciałem tylko wiedzieć czy z moim czasem gry będę się dobrze bawił :) no i czy mam szanse na jakieś fajne korpo :) liczy się dla mnie gra z ludźmi/society :) aha zazwyczaj grałem tankiem/suportem/healerem są w tej grze takiej specjalizacje ? ^^

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2012, 11:50:45 »
chciałem tylko wiedzieć czy z moim czasem gry będę się dobrze bawił :) no i czy mam szanse na jakieś fajne korpo :) liczy się dla mnie gra z ludźmi/society :) aha zazwyczaj grałem tankiem/suportem/healerem są w tej grze takiej specjalizacje ? ^^

Z grubsza - tak ;)

W UA będziesz miał dobry "preview" tego co w Eve można robić. Jeśli przekonasz się do PvP (a moim zdaniem to jedyne co ma tu sens na dłuższą metę), to dalej pozostaje już "tylko" skillować i mądrze wybierać takie korporacje, w których można się czegoś nauczyć. Nie siedzieć latami w jednej, bo to stagnacja - raczej "awansować" do coraz lepszych w miarę własnego rozwoju. Nie ograniczać się też tylko do polskich.

Gra w Eve to projekt na lata. Miną miesiące zanim Twój char będzie nadawał się do PvP w stopniu podstawowym. Z 2 lata zajmie zanim będziesz w stanie wystawić każdy statek o który poprosi Twój Fleet Commander i przestaniesz się przejmować cyklem buffów/nerfów serwowanym nam przez CCP, bo i tak będziesz miał skille na wszystko.

Ale nagrodą za ten cały wysiłek jest możliwość partycypacji w walce, gdzie stawką są grube ISK (nieformalnie, ale jednak - przeliczalne na realną kasę i "roboczogodziny" w grze) i gdzie nie ma żadnego sztucznego balansu. Może być tak, że w 20-30 osób będziesz stawiał czoła ponad 100 przeciwników i... wygrywał.

To jest coś co trzyma mnie w Eve już 4 rok ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2012, 11:55:43 »
ogólnie rzecz ujmująvc napaliłem sie w tym momencie na tą gre ^^ szukam gry na lata gdzie liczy się sumienność/umiejetności a nie czas in- game/grind :) see u in game

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2012, 12:08:14 »
W Eve nie ma "expienia". Czy się stoi czy się leży (pod warunkiem opłacania konta, oczywiście), char skilluje.

Z drugiej strony i "Herkules dupa gdy w portfelu kupa". Super skille nie zdadzą się na nic, jeśli nie masz ISK. Tu niestety, konieczny jest grind. Na szczęście jest bardzo dużo różnych sposobów zarabia i da się znaleźć coś dla siebie, co jest w miarę bezbolesne (czyt. dobry stosunek ISK/h). Ewentualnie jak już jednym sposobem rzygasz, to przerzucasz się na inny. Niemniej, "dobry PvPer to bogaty PvPer". Żeby uświadomić Ci skalę - PLEX (czyli miesięczny abonament) kosztuje w tej chwili ok. 580 mil ISK. Na PvP lata się shipami często wielokrotnie droższymi i... traci się je ;)

Same umiejętności latania mają również znacznie, ale odwrotnie proporcjonalnie do liczby zaaganżowanych w osób. We flocie liczącej 1000 pilotów przypomina to pracę w excellu, a nic co zrobisz, nie ma wpływu na Twój los. W gangu 20-40 osobowym jest już zupełnie inaczej, bo Twój indywidualny błąd może położyć całą sprawę. A już oddzielną kwestią jest latanie solo, daleko na zapleczu przeciwnika, gdzie naprawdę jesteś zdany na siebie i nikt nie usłyszy Twojego krzyku.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2012, 12:13:13 »
W Eve nie ma "expienia". Czy się stoi czy się leży (pod warunkiem opłacania konta, oczywiście), char skilluje.
(...)
Żeby uświadomić Ci skalę - PLEX (czyli miesięczny abonament) kosztuje w tej chwili ok. 580 mil ISK. Na PvP lata się shipami często wielokrotnie droższymi i... traci się je ;)

Sokole to było dopisać 2 zdania więcej.
1. To "wielokrotnie droższymi" to może być np. równoważność ROKu gry - opłacanej PLEXami i nie jest to MAX ile można stracić.  >:D
2. "Traci się je"...w zasadzie bezpowrotnie. Nie można wrócić na miejsce zgonu i zebrać swojego gearu. Odstępstwa od tego - czytaj Twoi koledzy zebrali to co z Ciebie zostało i ma to jakąś wartość należą raczej do wyjątków niż reguły.  >:D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2012, 12:26:50 »
1. To "wielokrotnie droższymi" to może być np. równoważność ROKu gry - opłacanej PLEXami i nie jest to MAX ile można stracić.  >:D

Miałem na myśli "normalne" subcapitale, ale oczywiście - masz rację. Wdupia się także supercapitale. Supercarrier wart jest z grubsza 50 PLEX-ów, tytan - 180-200 ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2012, 12:27:55 »
skala jest.... dla mnie w tym momencie niewiarygodna... dużo trzeba czasu poczekać/poświęcić aby grać bez płacenia pln? to możliwe?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2012, 12:48:55 »
Jak najbardziej, ale to już poziom średnio-zaawansowany. Próba płacenia plexami za grę na początku kariery zrobi z Ciebie niewolnika grindu.

Z drugiej strony, ile czasu zajmuje Ci zarobienie/skombinowanie 50 zł (koszt plexa), a ile czasu musisz poświęcić na grind 580 mil ISK?

Ach, i żeby nie było - niekoniecznie musisz latać tak drogim sprzętem. Latając shipami wartymi 50-200 mil ISK też dużo osiągniesz :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Witam
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2012, 12:49:37 »
dużo trzeba czasu poczekać/poświęcić aby grać bez płacenia pln? to możliwe?
Obiegowa i bardzo wiarygodna opinia głosi że 1-2 pierwsze miechy trzeba opłacić za kasę potem już w zależności od szczęścia/talentu/czasu w grze da się opłacać grę za kasę zarobioną w grze.
Oczywiście są od tego wyjątki.
Poza tym opłacać granie za kasę zarobioną w grze =/= grać spokojnie i mieć dosyć kasy na różne fanaberie (średnie)  ;)

Z drugiej strony, ile czasu zajmuje Ci zarobienie/skombinowanie 50 zł (koszt plexa), a ile czasu musisz poświęcić na grind 580 mil ISK?
Słusznie prawi SokoleOko. Te 50zł to tak naprawdę jedno kino/pizza/itp. Choć przy odrobinie szczęścia/talentu/magii te 500-600mil na PLEXa da się zdobyć w ciągu 1-2 godzin.

Ach, i żeby nie było - niekoniecznie musisz latać tak drogim sprzętem. Latając shipami wartymi 50-200 mil ISK też dużo osiągniesz :)

jak trafi jelenia w shuttlu wiozącego XX PLEXów to i w shipie za 5mil dużo osiągnie hehehehehe.....  ;D

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2012, 12:56:03 »
naprawdę w tym momencie mnie przekonaliście :) czy najlepsza opcją będzie przeniesienie całego majdanu blisko jakiejś aka ? dużo to może trwać?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Witam
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2012, 13:06:52 »
naprawdę w tym momencie mnie przekonaliście :) czy najlepsza opcją będzie przeniesienie całego majdanu blisko jakiejś aka ? dużo to może trwać?

Jako nowy gracz nie masz majdanu :) Prawdopodobnie wszystko co masz upchasz na jeden statek i to nawet nie transportowy. Majdan to się ma potem, ale wtedy to się przeprowadza carrierem, dwoma carrierami lub carrierem i jfem ;) Ale to w wieku 3+ ;)

Aha, nie woź w statku transportowym więcej niż 100m ISK w towarze, bo nawet w hisecu cię stukną :)

Goomich

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2012, 13:09:49 »
A jak sie przewozi na dwa carriery, supercarrierem i JFem?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2012, 13:15:02 »
A jak sie przewozi na dwa carriery, supercarrierem i JFem?
To jesteś kleptomanem.  ;D

Goomich

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 22, 2012, 13:26:09 »
Ale ja nic z tego nie ukradłem. :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 22, 2012, 15:11:43 »
Ale ja nic z tego nie ukradłem. :P
Wtedy to jest syllogomania :P
Przedwieczny.

Starakopara

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 22, 2012, 21:57:10 »
poza zdawkowym " Witaj na pokładzie " poprzednicy nie zostawili wiele miejsca na porady/wskazówki  :)

o7