Autor Wątek: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.  (Przeczytany 18105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:10:19 »
@Herezja: W większości wypadków jest tak, że rzeczywiście bardziej się grzeją, ale nieznacznie bardziej. Głównym problemem jest to że boxowe chłodzenia amd są gorsze od intela. Natomiast nie przejmował bym się tym, że procek nam się przegrzeje, jeżeli tylko pracuje w zakresie temperatur przewidzianym przez producenta. Procki praktycznie nie psują się same z siebie. Procek można zjarać wyłączając kontrolę temperatury przez płytę główną i zwiększając ponad normę napięcie zasilania poszczególnych elementów procesora. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale w przypadku procesorów dzieje się to tak rzadko, że można te przypadki pominąć, jest to o wiele rzadsze zjawisko niż uszkodzenie czegokolwiek innego.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:14:09 »
Jak nie kręcisz to Box wystarcza, być może masz rację z tym zasilaczem, ja mam bequaiet czy jakoś tak i jest ok :)
Herezja z tą kompatybilnością intela to średnio za chwile wprowadzą nową podstawkę a starego i7 i tak nie kupisz poniżej klocka :)

Ja mam najsłabszego Buldozera od daty premiery, nic się z nim nie dzieje.. kosztuje 300 PLN i ciągnie Radka 6870 w sumie jakoś bez problemów.
Sprzęt mi uciąga trzy Evki, Wot i jakieś inne badziewia jednocześnie.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:15:56 »
Ale ... z własnego doświadczenia napisz czy proc ze stajni amd a proc ze stajni intela o tej samej ilości GHz mają taką samą rzeczywistą szybkość (wydajność)?
Ostatnio poczytałem i ... z tego wynika, że nie. Intele są po prostu wydajniejsze.

Czyli mając ten proc na takiej płycie jaką podąłem i z grafą Gforce 260 GTX OC jest szansa na dobre wyniki (płynną pracę evki i innych programów lub gier)?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 14:35:31 wysłana przez Herezja »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:39:23 »
Gigaherz to tylko częstotliwość taktowania. To ile procek ma potoków, jakie instrukcje wykonuje(czy zrobi coś za pomocą jednej instrukcji, czy kilku, przekłada się bezpośrednio na ilość cykli), długość kolejki rozkazów, ilość pamięci podręcznej, ilość rejestrów, to czy soft został skompilowany z optymalizacjami pod dane procki etc. ma znaczenie dla wydajności.

Generalnie:
Procki o takiej samej ilości Mhz: Intel jest droższy, ale wydajniejszy.
Procki o takiej samej cenie: Intel ma mniej Mhz i jest też mniej wydajny.

Są wyjątki. Atomy Intela vs. C-50/60 AMD: AMD nie ma praktycznie konkurencji, bo jest wydajniejszy prawie zawsze, tańszy już na pewno zawsze.

Intel ma bardzo fajny segment tanich procesorów 2 rdzeniowych 2 wątkowych. Wszystkie Penriumy z serii G cenowo i wydajnościowo wypadają rewelacyjnie. A AMD nie ma tu za bardzo się pochwalić. Ale np za cenę dwurdzeniowca Intela G630 2.7 Ghz można mieć trzyrdzeniowca AMD X3 450 3.2 Ghz. Do otwierania poczty i stron internetowych lepiej wziąć tu intela, ale już do renderingu w 3ds lepiej amd.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:41:16 »

Ranking proceorów :

http://www.jaki-procesor.pl/


Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:49:26 »
Ale czy procesor jest aż tak ważny ?
Który zestaw będzie wydajniejszy :
CPU - 800pln + GPU 400 PLN
czy
GPU - 800pln + CPU 400 PLN ?
Wydaje się mi że na takim poziomie cenowym wydajność ciągnie grafika.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2012, 15:18:00 »
@FITTIpalti: Do grania? Jak najbardziej masz rację.

@Skaza: Takie rankingi są tylko wskazówkami. Wszystko zależy od budżetu i od tego do czego dany komputer ma służyć. Do 2K można złożyć maszynę do renderingu scen 3d w Rhino czy 3dsmax'ie z 8 rdzeniowym amd'ekiem. Na intelu w tej cenie nie masz szans żadnych na złożenie czegoś wydajniejszego.

Kiedyś parę osób zamawiało kompy na radkach 5970 x2 i taniutkich jednordzeniowych Sempronach. To były kompy do łamania simlocków w nowszysz nokiach. Żadne nowsze radki, żadne karty nvidii nie miały szans tutaj być wydajniejsze, ze względu na specyficzną strukturę shaderów w radkach z serii 5xxx i starszych. A procek był bez znaczenia, bo i tak najmocniejsze jednostki liczyły by to dniami a nie godzinami.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 18, 2012, 16:06:27 »
Mała zmiana nastąpiła

Zamiast P67 PRO3 będzie Z77 Pro3

Dodatkowo jak już wcześniej pisałem mam zamiar wykorzystać w tym zestawie kartę, którą już posiadam czyli Gigabyte GTX 260 Super Overclock .

Zdaje sobie sprawę z tego, że ta karta już jest dość leciwa bo z końca 2009 roku i ciągnie nieporównywalnie więcej prądu niż jej odpowiedniki w wydajności ale ... nie muszę dokupować nowej grafy a to koszt przynajmniej 350 do 600 zł.   

ps. Może dodam jeszcze taką tabelkę. http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/gigabytetgx260superoverclockreview/2.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 17:04:10 wysłana przez Herezja »

Chomczul

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chomczul1
  • Korporacja: VIDE
  • Sojusz: STFU.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 18, 2012, 19:25:22 »
Gdybym mógł coś doradzić to jeżeli masz zamiar brać core i5 weź model 2500k. Taki bajer że ma odblokowany mnożnik i jeżeli jesteś zainteresowany jakimś OC w przyszłości to będzie elegancki :)

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 18, 2012, 19:37:33 »

Ranking kart graficznych : http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Narzędzie do porównywania układów graficznych : http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html


Cytuj
Wydaje się mi że na takim poziomie cenowym wydajność ciągnie grafika.

Obawiam się, dobra karta graficzna przy najwyżej przeciętnym procesorze, nie pokaże pełni swoich możliwości.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 18, 2012, 19:56:00 »
Gdybym mógł coś doradzić to jeżeli masz zamiar brać core i5 weź model 2500k. Taki bajer że ma odblokowany mnożnik i jeżeli jesteś zainteresowany jakimś OC w przyszłości to będzie elegancki :)

Ogolnie wersja K czy sandy czy ivy z miejsca rusza na 4ghz i zapominasz ze cos zmieniales ;p

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 18, 2012, 20:09:09 »
Faktycznie wersja K ma odblokowane mnożniki ale w sklepie, z którego biorę sprzęt takowej wersji nie ma w sprzedaży. Dodatkowo z własnego doświadczenia wiem, że procesor jest tak naprawdę ostatnią rzeczą jaką będę zmieniał. Dodatkowo dodam, że ten konkretny proc i tak można bezproblemowo przetaktować z 3,1 do 3,8 albo 3,9 (nie pamiętam) a co za tym idzie i tak będę miał wystarczającą moc jak na moje potrzeby.
Jeśli znajdę fundusze na zmiany części w kompie to raczej kupie kartę grafiki a nie proc.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 19, 2012, 09:29:11 »
Tak ale z wersja K jest to latwiejsze bo bawisz sie wylacznie mnoznikiem, ktory ma wplyw tylko na procesor i patrzac po popularnosci jest bardzo latwe i wygodne, to co mozesz zrobic w swoim planowanym modelu to krecenie calej magistrali co wplywa na wiecej podzespolow i niekoniecznie pozytywnie ;]

Mozna powiedziec ze wersja K w zasadzie powinna pracowac na wyzszych czestotliwosciach i jakoby byla do tego "przystosowana" fabrycznie. Jesli procesor I5 lub i7 to jak dla mnie tylko wersja K.
Ale sam zdecyduj bo troszke dolozyc trzeba.

Emtecpl

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • jestem bo jestem
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: emtecpl
  • Korporacja: Thou shalt not kill
  • Sojusz: A Nest of Vipers
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 19, 2012, 09:42:31 »
Słuchaj rade 6870 i 4 gb ramu przy procku 2 rdzeniowym powinno dać radę no i dobry net co w Polsce rzadkość
Kto żyje w pamięci ..., żyje wiecznie

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:09:45 »
Dobra dzieci, widzę, że tu full ekspertów, to może i mi doradzicie :)
Przymierzam się do zakupu laptopa. Konkretnie laptopa pod projektowanie i renderowanie grafik 3D. A najdokładniej pod program Maxon Cinema 4D :P
W związku z tym mam takie wymagania: matryca co najmniej 17" full HD (najlepiej 18-19"), jak najsilniejszy procesor (Cinema nie wykorzystuje karty graficznej więc ta, to sprawa trzeciorzędna) intela 4+ rdzenie, minimum 8GB ramu, dysk bez znaczenia, dvd/br bez znaczenia, cena do około 5k brutto.
Zastanawiałem się na macbookiem, ale wydaje mi się, że tam cena nijak ma się do osiągów, więc zostanę przy kompie pod windozę.
Poradzicie coś? Bo ja się już w tych procesorach gubię, a to jest najważniejsza dla mnie część kompa.
Przedwieczny.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:21:59 »
http://allegro.pl/laptop-dell-7720-i7-16-1000g-gt650-fullhd-win8-nbd-i2954083516.html - ten jest fajny

Masz dużo ramu, 4 rdzenie po 2,2GHz na każdym przy czym masz jeszcze HT (czyli jakbyś miał ich osiem), matryca 17,3 cala większych na allegro po prostu nie ma :)


Z dodatków które zawsze moga się przydać - dysk 1TB, niezła grafika od nVidii z technologia optimus przez co laptop dłużej trzyma na baterii (podobno nawet 8h ale coś mi się nie chce wierzyć), i 4x USB 3.0


Poza tym ->
Gwarancja: 24 miesiące
Next Business Day (błyskawiczna naprawa u klienta, już następnego dnia po zgłoszeniu usterki) - to brzmi naprawdę interesująco :)

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:45:27 »

Proponuję poszperać tutaj :

http://laptopy.benchmark.pl/

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Prowe

  • Gość
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 21, 2013, 13:46:09 »
Dobra dzieci, widzę, że tu full ekspertów, to może i mi doradzicie :)
Przymierzam się do zakupu laptopa. Konkretnie laptopa pod projektowanie i renderowanie grafik 3D. A najdokładniej pod program Maxon Cinema 4D :P
W związku z tym mam takie wymagania: matryca co najmniej 17" full HD (najlepiej 18-19"), jak najsilniejszy procesor (Cinema nie wykorzystuje karty graficznej więc ta, to sprawa trzeciorzędna) intela 4+ rdzenie, minimum 8GB ramu, dysk bez znaczenia, dvd/br bez znaczenia, cena do około 5k brutto.
Zastanawiałem się na macbookiem, ale wydaje mi się, że tam cena nijak ma się do osiągów, więc zostanę przy kompie pod windozę.
Poradzicie coś? Bo ja się już w tych procesorach gubię, a to jest najważniejsza dla mnie część kompa.

Jak chcesz sprzęt do profesjonalnych zastosowań, to polecam Dell Precision ale może być ciężko kupić coś sensownego do 5k. Jeżeli 5k to ostateczna granica, zastanów się nad czymś stacjonarnym. Zaoszczędzisz na opłacie za mobilność stacji co grafikowi akurat nie powinno przeszkadzać, ponieważ w tym zawodzie mobilność nie jest konieczna.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 21, 2013, 14:14:02 »
matryca 17,3 cala większych na allegro po prostu nie ma :)
Jak nie ma większych. a to: http://allegro.pl/asus-r900vj-k95vj-i7-32gb-br-rw-gt635-win8pro-i2960128252.html ;)
Proponuję poszperać tutaj :
http://laptopy.benchmark.pl/
Dzięki, popatrzę.

Jak chcesz sprzęt do profesjonalnych zastosowań, to polecam Dell Precision ale może być ciężko kupić coś sensownego do 5k. Jeżeli 5k to ostateczna granica, zastanów się nad czymś stacjonarnym. Zaoszczędzisz na opłacie za mobilność stacji co grafikowi akurat nie powinno przeszkadzać, ponieważ w tym zawodzie mobilność nie jest konieczna.
Stacjonarka niestety odpada, nawet jakbym mobilności nie potrzebował, to zwyczajnie nie mam gdzie upchnąć kolejnego pudła z peryferiami i monitorem.
5k jest granicą, bo grafika to nie jest moje główne zajęcie, a sprzęt za taką kwotę powinien mi się zwrócić w miarę rozsądnym czasie, a wciśnięcie vatu i amortyzacji nie przyprawi mojej księgowej o zbytnią nerwowość :P
Oczywiście, gdyby to robiło widoczną różnicę, to jestem w stanie tysiączek do tego dorzucić, ale z tego co przeglądałem na alledrogo, droższe modele to już głównie jakieś wypaśne karty graficzne, dyski ssd czy o jakiś masakrycznych pojemnościach, a nic z tego nie jest mi do życia potrzebne.
Przedwieczny.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 21, 2013, 14:23:03 »
Jak nie ma większych. a to: http://allegro.pl/asus-r900vj-k95vj-i7-32gb-br-rw-gt635-win8pro-i2960128252.html ;)


A nie wiem nie wyświetliło mi go, ale takiego potworka brałbym w ciemno szczególnie że sprzedaje go solidna firma ;)