Autor Wątek: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.  (Przeczytany 18161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« dnia: Wrzesień 15, 2012, 09:38:17 »
Co sądzicie o takiej konfiguracji?
Zaznaczam nie reklamuję tej strony ale chce ukazać pi razy oko jakie części i po ile mnie interesują. Może ktoś zna jakieś pewne miejsce, w którym będą bardziej atrakcyjne lub jaką część warto wymienić na inną. Cena kompa to 2000 (Wartość tej konfiguracji została przekroczona o ponad 300 zł ponad mój limit ];/)

http://www.arest.pl/konfiguracja-621750

Dziękuję za porady.

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:13:20 »
Jak bierzesz procek intela to grafa nVidii lepsza bedzie - GTX 560 albo 550Ti są bardzo fajne chociaż 100 zł droższe. No izasilacz mógłbyś trochę mocniejszy dać tak z 650-700W

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:28:24 »
Jaki jest cel posiadania większego zasilacza?

Dodatkowo to podniesie znów cenę.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:13:49 »
Jaki jest cel posiadania większego zasilacza?

Dodatkowo to podniesie znów cenę.

Mniejsze prawdopodobieństwo padu zasilacza jak solidnie obciążysz grafikę. A zasilacz jak pada, lubi czasami pociągnąć za sobą inne podzespoły, np. płytę główną.
To tak w skrócie  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:36:49 »
Te 650-700W to faktycznie chyba tylko dlatego że nvidia... on składa kompa czy kaloryfer?
ja mam 650w zasilacz w kompie ale był policzony dla dwóch AMD HD5770, 550w w Ci zupełności wystarczy.
I to jest nieprawda że im masz większą nadwyżke tym mniejsze prawdopodobnieństwo padu zasilacza, to stwierdzenie było aktualne 7-10 lat temu, skąd teraz taki pomysł, co wy pralki franie tymi zasilaczami napędzacie?
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:40:15 »
Te 650-700W to faktycznie chyba tylko dlatego że nvidia... on składa kompa czy kaloryfer?
ja mam 650w zasilacz w kompie ale był policzony dla dwóch AMD HD5770, 550w w Ci zupełności wystarczy.
I to jest nieprawda że im masz większą nadwyżke tym mniejsze prawdopodobnieństwo padu zasilacza, to stwierdzenie było aktualne 7-10 lat temu, skąd teraz taki pomysł, co wy pralki franie tymi zasilaczami napędzacie?
Ja mikrofalówkę  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:40:23 »
Generalnie grafe sobie wybierz firmy EVGA jesli chodzi o nvidie, co do ati(srati) to niestety niewiem kto robi najsesowniejsze rozwiazania.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:45:25 »
Mocniejszy zasilacz do takiego zestawu nie jest wymagany. Markowe 500-550W spokojnie pociągnie ten lub nieco lepszy sprzęt. Stabilnie, bezpiecznie i z pewnym zapasem mocy. Więc spokojnie z tymi watami...

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt w podanym budżecie :

Intel Core i3 2120 / ASRock H61iCafe / Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey / Western Digital Blue 500GB, SATA III, 7200RPM / Gigabyte Radeon HD7770 1024MB DDR5 OC / Lite-On iHAS124-19 C / SilentiumPC Brutus 430 Pure Black / OCZ ZS 550W 80+ (by Sn1PeR)

Na procesorze i5 bardzo ciężko zbudować sensowny zestaw w tej cenie.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:12:44 »
Mocniejszy zasilacz do takiego zestawu nie jest wymagany. Markowe 500-550W spokojnie pociągnie ten lub nieco lepszy sprzęt. Stabilnie, bezpiecznie i z pewnym zapasem mocy. Więc spokojnie z tymi watami...

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt w podanym budżecie :

Intel Core i3 2120 / ASRock H61iCafe / Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey / Western Digital Blue 500GB, SATA III, 7200RPM / Gigabyte Radeon HD7770 1024MB DDR5 OC / Lite-On iHAS124-19 C / SilentiumPC Brutus 430 Pure Black / OCZ ZS 550W 80+ (by Sn1PeR)

Na procesorze i5 bardzo ciężko zbudować sensowny zestaw w tej cenie.

Dziękuję za porady Panowie.
@Skaza ...
Różnica między prockami i3 a i5 jest spora
o płytach ASRock-a nie słyszałem nic dobrego
Ram chyba taki sam dobrałeś
podobnie dysk
Nadwyżkę złotówek wsadziłeś w lepszą kartę grafiki
Sporo słabsza obudowa.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:46:29 »
Możesz ograniczyć koszt zestawu (przedstawiony w Twojej pierwszej wypowiedzi) wybierając pojedyńczy moduł pamięci o pojemności 4 GB, natomiast w przyszłości dołożyć drugi. Dysk również można wybrać o połowę mniejszy, natomiast w późniejszym okresie czasu dołożyć drugi, jeśli będzie taka potrzeba.


Cytuj
Sporo słabsza obudowa.

Owszem, obudowa nieco "słabsza". Ale zawsze warto więcej zainwestować w podzespoły odpowiadające za wydajność. Chociaż rozumiem, że niektórzy lubią napawać się wyglądem komputera. Coś w tym jest, nie zaprzeczam, jednak coś za coś...


Cytuj
Różnica między prockami i3 a i5 jest spora

Cytuj
Nadwyżkę złotówek wsadziłeś w lepszą kartę grafiki

Różnica między układami i3 oraz i5 jest znacząca, jednak (nowy) procesor i5 to konieczność wydania minimum 700 PLN, co stanowi około 35 % przedstawionego budżetu. Można jednak wybrać lepszy procesor kosztem układu graficznego.


Cytuj
o płytach ASRock-a nie słyszałem nic dobrego

Obecnie posiadam ASRock P67 Pro3 (który jest tańszy o ~10 PLN od Asusa, którego podałeś w pierwszej wiadomości) i jest to moja druga płyta wyprodukowana przez ASRock. Jak na razie żadnych problemów. Ale może to kwestia doświadczeń - np. ludzie narzekają na Seagate, tymczasem miałem 5 dysków tej firmy i wszystkie działały/działają perfekcyjnie.


Cytuj
podobnie dysk

Dysk o połowę mniejszy... Sam zaczynałem od pojedyńczego 500 GB i spokojnie dawało radę.


To jedynie propozycja, polecam poprzeglądać fora komputerowe, np. Benchmark.pl. Może znajdziesz korzystniejszą propozycję. Lub zaczekaj do świątecznych promocji, prawdodpobnie ceny będą przystępniejsze.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 12:55:15 wysłana przez Skaza »
Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2012, 13:10:52 »
Z mojego doświadczenia (mój zestaw został złożony w 2006 roku i nieźle radzi sobie do dziś, choć oczywiście gdybym tylko mógł, wymieniłbym od razu):

- weźmiesz i3, będziesz za rok/dwa wymieniał procesor bo będzie za słaby.
- nie warto brać mniejszego dysku. Sam teraz szukam i widzę, że różnica między 1,5TB a 2TB wynosi 30-40 zł. 500GB? Żarty!
- 4GB RAM to mało do Eve (jak się multiboksuje).
- koniecznie pozbyć się boxowego chłodzenia na procu - wczoraj za 55 zł kupiłem niezły nowy wiatraczek i jest praktycznie niesłyszalny.
- w kwestii Nvidia vs. ATI - czy nadal karty ATI są tak cholernie głośne w stosunku do Nvidii?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2012, 14:20:04 »

Rozumiem, że zestaw który zaproponowałem nie należy do najwydajniejszych.

Ale krytykować jest łatwo, natomiast nie widzę innej propozycji odnośnie zestawu do 2000 PLN.

 ;)

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2012, 14:23:44 »
2000 zł to niestety cholernie mało... przy obecnym kursie euro i tak dalej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2012, 14:27:45 »
W tym momencie to i tak dużo dla mnie.

Dlatego chciałem kupić relatywnie wydajną platformę czyli jako taką płytę i procka w miarę wydajną kartę grafiki i obudowę aby nie musieć jej wymieniać przez długie lata a aby była po prostu wydajna cicha i w miarę możliwości tłumiona i z tzw filtrami na wentylatorach.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2012, 14:37:25 »
W kwestii cichości - wystarczy, żeby wiatraki miały 10-12 cm. Żadnych szybkich 8 cm pizdków, które po prostu wyją. 12 cm kręci się w okolicach 1000 obr/min i nawet jak przyśpieszy do 2000 obr w stresie to nadal jest to niesłyszalne.

8800GTX przykładowo nie daje się usłyszeć w ogóle, nawet pod pełnym obciążeniem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2012, 16:39:54 »
Herezja jak masz tylko 2k to ci powiem wprost - NIE KUPUJ NIC !
Przykladem najlepszym jest moja biedna skatowana maszyna - 6 lat temu wyrzucilem na nia cos kolo 5k zl pl, mam ja do teraz i jedyne co zmienilem to wiatraczek na procku, oraz grafe na mocniejsza. Nie mowie ze mam super komputer do wszystkiego, lecz na ta chwile wszystkie gry jakie chce odpalam gram i niemam problemow.

Naprawde lepiej wydac raz a duzo i miec na dlugo niz za przeproszeniem srac sie co pare miesiecy po 500-600zl zeby gonic wydajnosc.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2012, 16:49:59 »
Herezja jak masz tylko 2k to ci powiem wprost - NIE KUPUJ NIC !
Przykladem najlepszym jest moja biedna skatowana maszyna - 6 lat temu wyrzucilem na nia cos kolo 5k zl pl, mam ja do teraz i jedyne co zmienilem to wiatraczek na procku, oraz grafe na mocniejsza. Nie mowie ze mam super komputer do wszystkiego, lecz na ta chwile wszystkie gry jakie chce odpalam gram i niemam problemow.

Naprawde lepiej wydac raz a duzo i miec na dlugo niz za przeproszeniem srac sie co pare miesiecy po 500-600zl zeby gonic wydajnosc.

Dokładnie o tym mówiłem.

Żeby nie być gołosłownym:

CPU - E6600
GPU - 8800GTX (po roku przesiadłem się na to z koszmarnego Radka X1900-coś tam)
RAM - 4x1 GB Geil Ultra 800 MHz (zacząłem z 2x1, potem dokupiłem drugie tyle za grosze)
MoBo - Asus P5B
Zasilacz - BeQuiet 530W


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2012, 19:52:00 »
Herezja jak masz tylko 2k to ci powiem wprost - NIE KUPUJ NIC !
Przykladem najlepszym jest moja biedna skatowana maszyna - 6 lat temu wyrzucilem na nia cos kolo 5k zl pl, mam ja do teraz i jedyne co zmienilem to wiatraczek na procku, oraz grafe na mocniejsza. Nie mowie ze mam super komputer do wszystkiego, lecz na ta chwile wszystkie gry jakie chce odpalam gram i niemam problemow.

Naprawde lepiej wydac raz a duzo i miec na dlugo niz za przeproszeniem srac sie co pare miesiecy po 500-600zl zeby gonic wydajnosc.

A ja powiem ze jak wylozysz 3 koleczka na procek, mobo, ram i grafe to masz rakiete na 4 lata. Ja tak robie co 4 lata i mam spokoj. Nie musisz wydawac 5k by miec go na lata. Kupowac czesci, ktore maja jakosc odpowiednia do ceny. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 20:39:15 wysłana przez Soulscream »

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:07:00 »
Ja imo od kiedy przesiadłem się z Radka na GeForce to jestem zwolennikiem nVidii.


Poza tym jak nVidia to tylko ASUS albo ZOTAC nic innego.

A jak już Radka to najlepszy Sapphire.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:20:41 »
Ja imo od kiedy przesiadłem się z Radka na GeForce to jestem zwolennikiem nVidii.


Poza tym jak nVidia to tylko ASUS albo ZOTAC nic innego.

A jak już Radka to najlepszy Sapphire.

Asus robi tylko dobre mainbordy - jesli grafa to EVGA only  - naprawde jedyna grafika ktora nie umierala, a wymienialem ja na nowa bo poprostu przychodzil czas na upgrade.

@soul - prosze czytaj ze zrozumieniem - ja zmienialem cala maszyne a nie tylko mobo itp.
-Obudowa
-Monitor
-Zasilacz
-MainB
-Procek
-Pamiec
-Grafa
-Hdd
wtedy zawsze wyjdzie ci kolo 5k

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2012, 22:51:52 »
W kwestii wyboru producenta - dobrze, żeby miał sensowne polskie przedstawicielstwo. Inaczej, jeśli zniknie sklep w którym się kupiło, można zostać z gołą dupą na lodzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2012, 11:51:47 »

Cytuj
wtedy zawsze wyjdzie ci kolo 5k

Nie przesadzajmy. Na obecnie posiadany zestaw wydałem 2700 PLN i jestem bardzo zadowolony. Spokojnie dżwiga dwa klienty EVE oraz np. Firefall lub Mechwarrior Online. Wszystko działa stabilnie i wydajnie. Jednak sprzęt zakupiłem w Marcu i porównując ceny z dnia zakupu z obecnymi, mogę powiedzieć jedno - Musiałbym sporo dołożyć, by teraz kupić identyczny zestaw.

 ;)

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:36:49 »
Proponuje nieco dolozyc do tego zestawu bo na to po prostu szkoda kasy. Obie podane grafiki 6770 i 7770 sa stosunkowo slabe i co prawda na teraz wystarcza ale beda wymagac wymiany baaardzo niedlugo. Najlepiej zloz sobie i5 z jakims 6870 lub odpowiednikiem nvidii to by bylo cos w stylu gtx560 pewnie, a reszta to wedle uznania.

To trudne z prockiem i5 bo on bardzo podnosi cene ale jest duzo duzo lepszy od i3. Tak z doswiadczenia uzytkowego moge powiedziec ze hyperthreading i3 na dwoch rdzeniach dodaje wydajnosc polowy fizycznego rdzenia. Innymi slowy i5 jest lepsze o poltora rdzenia i pewnie jakies bajery dodatkowo z cachem. Zdaniem wielu i5 to teraz najlepszy wybor szczegolnie w wersjach K.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2012, 14:48:17 »
Zastanawiam się także nad wywaleniem starego kompa a na razie dla zaoszczędzenia złotówek do nowego przenieść kilka części. Może napiszę jakie podzespoły mam w tym momencie.

Płyta główna   Gigabyte GA-P31-DS3L
Typ procesora   DualCore Intel Pentium E2180, 3000 MHz (10 x 300) (przetaktowany z 2 giga na 3 giga cztery miesiące temu)
RAM                 Patriot Memory PDC22G6400LLK
Karta wideo   Gigabyte GeForce GTX 260 (superovercloking wersja)
Dysk twardy            WDC WD5000AAKX-001CA0 (465 GB)
Zasilacz                   OCZ ModXstream PRO 600 W.

Myślę, że mógłbym ograniczyć koszty komputera wkładając do nowej jednostki kartę graficzną, dysk twardy i zasilacz. Zdaje sobie sprawę, że karta nie jest uber wydajna ale ... na tą chwilę pewnie by wystarczyła a jak dozbieram to kupie wydajniejszą.

Co Wy na to?

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2012, 15:00:31 »
http://www.anandtech.com/bench/Product/664?vs=536

Masz praktycznie taka sama karte jaka planowales kupic:)

Zasilacz jesli jeszcze pracuje to chyba daje rade wiec raczej po co placic za nowy, dysk to akurat w zaleznosci od potrzeb pojemnosciowych. Jesli ten Ci wystarczy to smialo, pozniej mozesz rozwazyc dokupienie ssd pod system i czesciej uzywane programy/gry - tak mam i powiem ze przesiadka na ssd to lepszy kop niz 4gb ramu zwiekszone na xxx gb ;p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 15:07:08 wysłana przez Kira Korpii »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 16, 2012, 15:11:47 »
Czyli ... ogólnie dobry pomysł?
Z przeliczenia wynika, że koszt tych 3 części to około 850 zł. Za te złotówki może pannie jakiś używany laptop kupie na allegro albo małoekranowego lapka?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:05:16 »
Asus robi tylko dobre mainbordy - jesli grafa to EVGA only  - naprawde jedyna grafika ktora nie umierala, a wymienialem ja na nowa bo poprostu przychodzil czas na upgrade.

@soul - prosze czytaj ze zrozumieniem - ja zmienialem cala maszyne a nie tylko mobo itp.

wtedy zawsze wyjdzie ci kolo 5k

Nie wyjdzie Ci 5k. Jak kupujesz z glowa to zamkniesz sie w 4k. Swoja droga nie widze sensu wydawania pieniedzy na rzeczy, ktore sa calkiem sprawne jak HDD, zasilacz z obudowa.

Cytuj
Płyta główna   Gigabyte GA-P31-DS3L
Typ procesora   DualCore Intel Pentium E2180, 3000 MHz (10 x 300) (przetaktowany z 2 giga na 3 giga cztery miesiące temu)
RAM                 Patriot Memory PDC22G6400LLK
Karta wideo   Gigabyte GeForce GTX 260 (superovercloking wersja)

Teoretycznie to masz do wymiany. Stety badz niestesty juz miales okrojone c2d. Wiec przesiadka na takiego I5 wniesie Ci duzo dobrego.

http://forums.somethingawful.com/showthread.php?threadid=3458091

W tym watku w 2 czy 3 poscie jest lista podzespolow na ktore warto zwrocic uwage (cena co do jakosci).  Dodam od siebie ze w lato karty nvidii to problem bo lubia sie przegrzewac, a i z doswiadczenia Ci powiem nie kupuj przetaktowanych kart przez producenta bo moga sprawiac klopoty.


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2012, 13:15:23 »
Nie napisałeś do czego będziesz używał tego kompa. Proponuję coś takiego: http://www.arest.pl/k-622115
Wybrałeś Arest.pl aby pokazać ceny, a tak się składa... że tam pracuję :)

Czemu AMD? Bo do grania wystarczy, a jest sporo taniej. Stosunek ceny do wydajności 965 jest rewelacyjny.
Czemu inny dysk? Bo greeny się statystycznie częściej psują niż blue jeżeli dysk służy jako główny dysk systemowy.
Czemu 6870? Znajdź mi coś wydajniejszego nvidii w tej cenie. W segmencie kart do grania nie ma żadnej karty nvidii która była by wydajniejsza i tańsza od porównywalnego radeona.
Budę za prawie 3 stówy chcesz bo... masz za dużo czy za mało pieniędzy? ;)
Chłodzenie do procka obligatoryjnie, te stockowe wyją jak szalone.
Zasilacz... może być, nie jest to jakieś cudo, ale... może być.

Do grania w Eve nie ma sensu wydawać 4k zł czy więcej, bo ta gra nie ma takich wymagań (i wliczam w to włączone 3 instancje evki na raz, ja na gorszym sprzęcie odpalam eve x2 + BF3 :P)


PS. W kwestii producentów kart: Sapphire i Zotac, jedyny naprawdę słuszny wybór. Jest to praktycznie ta sama firma, ale nie o to chodzi. Piszę z perspektywy osoby która karty sprzedaje. Nie lubię klientów którzy wracają z zepsutą kartą, bo to dla mnie żaden interes. Nie lubię jeszcze bardziej asusa czy np. msi których karty z serwisu potrafią wrócić do nas nie naprawione. Jest większa szansa, że klient będzie zadowolony jak dostanie sapphire'a czy zotaca, niż np. msi. Cokolwiek by twierdziły testy, statystyki z serwisu jasno określają co lepiej sprzedawać.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 13:22:08 wysłana przez sztosz »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2012, 15:51:59 »
Troszkę za późno napisałeś @Sztos.
Właśnie pochodziłem po swoim miasteczku i tu będę części nabywał (już są zamówione)

W tym momencie jest to
P8H61-MX S1155 H61 PX
Core i5-3450 3,1 GHz BOX
DDR3 *GB / 1600 / CL11
i obudowa którą podawałem w swoim poście czyli Fractal core 3000

Dodatkowo dokupuje 60 gigowy dysk SSD i monitor Philipsa Led 19 calowy

Poza tym poprzekładam ze starej puszki te części, o których tu pisałem czyli zasilacz kartę grafiki czytnik cd i dysk już jako dodatkowy.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2012, 16:35:05 »
Nie napisałeś do czego będziesz używał tego kompa. Proponuję coś takiego: http://www.arest.pl/k-622115
Wybrałeś Arest.pl aby pokazać ceny, a tak się składa... że tam pracuję :)


O dzieki. Szykuje się do wymiany kompa i myślałem nad bardzo podobną konfiguracją. I dostałem od ciebie gotowca. Tylko będę szukał tanszej karty - takiej do 500 zeta. Co być polecił?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 17, 2012, 16:42:45 »
Sapphire 7770 http://www.arest.pl/28281 :) Wydajne i tanie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:43:18 »
Troszkę za późno napisałeś @Sztos.
Właśnie pochodziłem po swoim miasteczku i tu będę części nabywał (już są zamówione)

W tym momencie jest to
P8H61-MX S1155 H61 PX
Core i5-3450 3,1 GHz BOX
DDR3 *GB / 1600 / CL11
i obudowa którą podawałem w swoim poście czyli Fractal core 3000

Dodatkowo dokupuje 60 gigowy dysk SSD i monitor Philipsa Led 19 calowy

Poza tym poprzekładam ze starej puszki te części, o których tu pisałem czyli zasilacz kartę grafiki czytnik cd i dysk już jako dodatkowy.

Małą korektę dokonałem
Zamiast płyty podanej wyżej biorę ASROCK P67 PRO3 gdyż P8h61-mx nie obsługuje szyny 1600 a jedynie 1333 dodatkowo nie ma możliwości prawidłowej obsługi dysków ssd bo brakuje sata 3

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:44:07 »
Kurcze ja to zawsze kłade lache na procek, kupuje taki za 300-400 i reszte wale w grafe :]
http://www.arest.pl/konfiguracja-622372
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:31:17 »
Odradzam zasilacze Corsaira z serii CX. Niewspółmiernie często do innych serii się psują. W ogóle wychodzą z zupełnie innych fabryk niż TX, HX czy AX. I tak jak te 3 serie są rewelacyjne, tak CX to jakieś nieporozumienie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komp - Muszę zmienić swoją padakę.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:43:20 »
@FITTIpalti zamierzam kupić kompa, który popracuje troszkę dłużej niż 2 latka. Dlatego staram się relatywnie niskim kosztem kupić platformę, która na to po prostu pozwoli.
Dlatego starałem się kupić niezła płytę (daje dużo możliwości choćby 4 x sata 3 lub obsługę procków i7 dodatkowo obsługuje nawet taktowanie o wielkości 2133).
Przy tym układzie jaki wybrałem nawet po 4 latach będę mógł dokupić relatywnie niskim kosztem proc, ram czy kartę graficzną nie martwiąc się o to czy płyta to udźwignie dodatkowo proc np i3 to już na tą chwilę troszkę mała wydajność patrząc na koszt.

@Sztosz czy tylko mi się wydaje, że procki AMD wymagają lepszego chłodzenia niż to tzw. box-owe? Z innej strony patrząc. Im coś się grzeje mocnej tym samym szybciej ulega uszkodzeniu.