Autor Wątek: Padnięty dysk oraz ostrzeżenie  (Przeczytany 21012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Padnięty dysk oraz ostrzeżenie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:35:28 »
Z pewnością padnie od stałego używania, a nawet biernego kręcenia. To tylko kwestia czasu kiedy zużyją się ruchome części.

Natomiast gdy dysk leży i nie jest ruszany, to biorąc pod uwagę jego szczelne zamknięcia, szansa na mechaniczną degradację jest bardzo niewielka. Bardziej obawiałbym jakiejś korozji styków zewnętrznych (w komputerze są przykryte wtyczkami, więc chronione).
Nie tylko, każdy dysk ma coś w rodzaju Biosu, od długiego biernego leżakowania potrafi "zniknąć"  ;)
Miałem kilka takich przypadków.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Padnięty dysk oraz ostrzeżenie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2013, 16:46:21 »
Temat padania dysków to temat rzeka ;) nie wspominajac o tym ze kupujac "nowy",to w 30 % kupuje sie uzywany po certyfikowanej naprawie ( ale nawet im sie nie chce zresetować licznika przepracowanych godzin )

Ostatnio kupiłem w sklepie do firmy 4 dyski 2tb , to tylko 2 była "nowką" - reszta miała wygrzane ponad  4k h .... ( tak wiem ,odczyty smarta mogą siać głupoty - ale na 4 takich samych dyskach [?] , i nie jest to pierwszy przypadek )

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Padnięty dysk oraz ostrzeżenie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 30, 2013, 17:41:51 »
To normalnie zgłaszasz to jako niezgodność towaru z umową i sprawa załatwiona. Wiem bo pracuje w firmie która reklamacji dziennie rozpatruje setki.

A to że sprzedawca dyski refabrykowane sprzedaje jako nowe to inna sprawa. Nie jest to na porządku dziennym, takie rzeczy dzieją się rzadko. Do takich rzeczy nie wolno podchodzić jako do czegoś normalnego.

A to że dysk refabrykowany wychodzi w przeciwieństwie do nowych zawsze w 100% sprawny to już zupełnie inna bajka ;)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Padnięty dysk oraz ostrzeżenie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 30, 2013, 23:11:35 »
W połowie października kupiłem dysk SSD firmy OCZ i już w połowie stycznia oddałem do reklamacji bo po prostu bios go nie widział. Z tego co wiem to norma dla tego dysku.