Autor Wątek: 26 darmowych ebooków i audiobooków po angielsku  (Przeczytany 3256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
26 darmowych ebooków i audiobooków po angielsku
« dnia: Wrzesień 11, 2012, 08:46:45 »
Nie do końca z Evką związane, ale pomaga z angielskim, więc...

Amazon wprowadza na wszelkie kindlowe urządzenia (a także te, na których można zainstalować aplikację kindle) synchronizację ostatniej przeczytanej strony pomiędzy ebookami i audiobookami.
Czyli przesłuchałem w drodze z pracy pierwszy rozdział, w domku chcę poczytać, odpalam kindla, książka otwiera mi się na kolejnym rozdziale.
Ponieważ dopiero testują tę opcję, udostępnili 26 książek (z domeny publicznej), a do nich darmowe(!) audiobooki w systemie audible. Wymagane jest konto w amazonie (założenie nic nie kosztuje, nie trzeba karty kredytowej itp).
Procedura jest taka.
1. Wchodzimy na http://www.amazon.com/s/ref=amb_link_364864422_2?ie=UTF8&node=5744839011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-4&pf_rd_r=1X68J1XSW8FEJPKZ237C&pf_rd_t=1401&pf_rd_p=1395819702&pf_rd_i=1000827761&tag=swiatka-20
2. Wybieramy książkę i ją "kupujemy". Zwracajmy uwagę, czy na pewno zero dolarów kosztuje, bo zdarzają się babole. Żeby przeczytać książkę musimy sobie zainstalować (także darmową) aplikację: http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=sa_menu_karl3?ie=UTF8&docId=1000493771 (w przeglądarce też się chyba da).
3. Po zakupie książki mamy z prawej strony link "Buy at audible.com" w który natychmiast klikamy :)
4. Za pierwszym razem musimy zalogować się tak jak do konta amazona i uzupełnić dane do faktury. Ponownie nie trzeba podawać karty kredytowej ani nic takiego.
5. Finalizujemy zakup i ściągamy audiobooka (na pc lub jedną z aplikacji mobilnych).
Profit!
Smacznego, audiobooki są naprawdę niezłe i fajnie pomagają w szlifowaniu języka.
Nie wiem jak długo ta oferta będzie aktualna.

Info za Światem Czytników.
Przedwieczny.

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: 26 darmowych ebooków i audiobooków po angielsku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:34:08 »
Dzięki za info, super sprawa.