Autor Wątek: VISA czy MasterCard?  (Przeczytany 15386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
VISA czy MasterCard?
« dnia: Wrzesień 05, 2012, 14:20:29 »
Omyłkowo zastrzegłem sobie działającą kartę VISA do konta (nawet nie pytajcie jak :)). Teraz dostałem wybór w banku, pomiędzy VISA i MasterCard. Rzecz jasna bank mnie zapewnia, że obie karty są takie same, tyle samo kosztują tylko ta druga jest lepsza bo nie płaci się prowizji przy przewalutowaniu (czyli jak wyciągam kasę poza strefą euro).

Wybór pomiędzy 2 rzeczami, a których jedna jest lepsza od drugiej a tyle samo kosztuje jest podejrzany tym bardziej że chodzi o bank. Zastanawiam się, gdzie jest haczyk. Do tej pory miałem VISE i nie miałem żadnych problemów stąd nie mam porównania. Może prawdziwa różnica tkwi w możliwości płatności w serwisach internetowych (za granicą) itp....

Ktoś może pomóc?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2012, 14:51:37 »
Też się nie znam :P
Choć nie wiem, czy przypadkiem nie będzie też tak, że ów "haczyk" dla Ciebie będzie obojętny, bo polegający na innych umowach (i pewnie opłatach) na lini bank - operator karty (czy jak to się nazywa).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


papugoz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pegasus Duke
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2012, 15:58:11 »
Haczyk jest taki że master card jest to karta typowo pod europę via brak prowizji za konwersję na euro i najlepsza do użytkowania w EU. Karta typu visa/visa electron jest to karta doskonała jeżeli chcesz jej używać poza EU (szczególnie w USA gdzie master card jest bezużyteczny). Jeżeli chcesz używać w tylko w pl to bez różnicy, są miejsca gdzie nie działa jedna albo druga (szczególnie knajpy).

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2012, 16:04:12 »
Innymi słowy nie zrobię MasterCardem np. zakupów w amerykańskim sklepie internetowym?

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2012, 16:23:13 »
Mastercard nie chce się zgodzić na obniżenie prowizji za płatności kartą w Polsce, dla tego po złości im wziął bym kartę Visa.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2012, 16:38:15 »
No tak też uczyniłem, co ciekawe Vise można zamówić tylko przez telefon, z poziomu panelu klienta miałem dostępne tylko mastercardy :P

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2012, 22:36:16 »
Haczyk  jest taki że MasterCard wchodzi na rynek ostro w Polsce i daje lepsze warunki bankom za wydawanie nowych kart niż Visa przez co banki często dają lepsze warunki na karty klientom.

Jeśli, tak jak myślę jesteś klientem banku z kwitkiem w logo, to weź MasterCard tym bardziej jeśli masz zamiar płacić  w innych walutach niż €.

Slabsza akceptowalność kart mastera w Ameryce to mit bo jest taka sama co visy, a do tego w eu bywa sporo lepsza.


No ale jeśli chcesz zaprotestować przeciwko zbójeckim prowizjom jakie master pobiera od agentów rozliczeniowych i odbiorców końcowych, to weź vise i daj się ciąć na zbójeckich prowizjach za przewalutowania.  :P

Yavax Zavro

  • Gość
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2012, 07:07:48 »
Ja posiadam obie. Jak na razie jestem bardziej zadowolony z MC.

HammerSnake

  • Gość
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2012, 11:18:41 »
X lat temu jak ruszało Inteligo to wszyscy rzucali się na ich visy, bo jako jedyne na polskim rynku działały wszędzie w sieci, a mbank miał wtedy tylko mastera?( w każdym razie ich karta nie przełaziła bez problemu) więc może stąd te jakieś mity- jeśli rzeczywiście master wszędzie teraz przełazi.

W stanach chyba popularne jest American Express?, pamiętam że próbowali się wbić na polski rynek swego czasu, z drugiej strony citybank zaczynał chyba od visy.

Najlepiej mieć obie jak się gdzieś jedzie, ale w takiej afryce gdzie masz terminal jeden na miasto w banku obitym dechami prędzej ci przyjmą vise niż mastera.

Cytuj
Ja posiadam obie. Jak na razie jestem bardziej zadowolony z MC.
Można wiedzieć dlaczego?

MC mam tylko kartę prepaid do płacenia w irolu-unikanie opłat.

W Inteligo mam niby jakąś kartę z sercem- czyli teoretycznie jakaś kasa powinna iść na fundacje Religi, ale ile, co jak, kiedy itd to takiej informacji nie znalazłem (marketingowa ściema?), ale jakby nie patrzeć może to być jakiś argument przy wyborze karty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 11:28:37 wysłana przez HammerSnake »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2012, 13:17:11 »
Jakieś 2 miechy temu musiałem sobie wyrobić kartę w milenium (do dziś jej nie aktywowałem ale ... to inna sprawa). Tak jak u Ciebie Młotek masz serce i niby do Religi miały iść jakieś pieniądze tak moja miała dawać pieniądze na rzecz zwierząt.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: VISA czy MasterCard?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2012, 09:29:40 »
Z Mastercardem miałem problemy we Włoszech, część sklepów go nie akceptowała w ogóle, w kilku niby akceptujących odrzucało płatność. Z Visą nie miałem problemu (pomijam fakt, że tam prawie nigdzie nie ma terminali zbliżeniowych, a większość terminali w ogóle, nie akceptuje zatwierdzania pinem tylko podpisem).
Z ciekawostek dodam, że w niemieckich Lidlach nie udało mi się zapłacić żadną kartą (próbowałem w Berlinie, w Monachium i w jakiejś dziurze przed austryjacką granicą). W Austrii i Włoszech nie miałem problemu :P
Przedwieczny.