Autor Wątek: Delve War  (Przeczytany 41166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Delve War
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:02:30 »
Widzą dlatego, kiedyś ma pojawić się ten nerf technetium.

Było kiedyś jakieś info na ten temat? Nie to żebym jakoś szczególnie regularnie czytał devblogi, ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek o tym wspominali..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:09:31 »
Było kiedyś jakieś info na ten temat? Nie to żebym jakoś szczególnie regularnie czytał devblogi, ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek o tym wspominali..

Zapraszam na fanfest tego roku, zapowiedzieli - ze na paskach będzie można kopać rude z moonów i znając życie coś jeszcze do tego dołożą i znów coś spieprzą tak jak w przypadku moonów r64 i r32. Dominion miało złamać moony r64 i oczywiście to zrobiło boostując moony r32 :v:.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:21:43 »
Widzą dlatego, kiedyś ma pojawić się ten nerf technetium. Teorie spiskowe sobie daruj.

Jak przeliczysz to na realną kasę to zrozumiesz. Tu nie chodzi o teorie spiskowe tylko o zwykłą obserwację. Rozumiem, gdyby znerfili przy okazji dronkowa technetium, byłby może jakiś balans.

Obecnie jest tak, że dziwnym trafem tylko boostneli północ jeszcze bardziej nerfiąc jedyną przeciwwagę. Sory ale nie wierzę w takie przypadki bo w rl ich nie ma :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Delve War
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:34:40 »
Wytłumaczenie mmoże być nader proste. Oni poprostu mają idiotów na stanowiskach odpowiedzialnych za strategię rozwoju gry którzy są zbyt dórni aby zrozumieć że uwalenie podstaw jednej potęgi, nie balansując tego ujebaniem drugiej = scenariusz z chińskiego serwera jeśli nieznerfionej stronie zachce się podbojów i dominacji, potem sobie nerf można wsadzić bo tamci zrobią i rezerwy i okopią się tak ze będą nie do ruszenia bez ogólnego resetu 00 na co CCCP ma za małe jaja

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:50:20 »
Jak przeliczysz to na realną kasę to zrozumiesz. Tu nie chodzi o teorie spiskowe tylko o zwykłą obserwację. Rozumiem, gdyby znerfili przy okazji dronkowa technetium, byłby może jakiś balans.

Obecnie jest tak, że dziwnym trafem tylko boostneli północ jeszcze bardziej nerfiąc jedyną przeciwwagę. Sory ale nie wierzę w takie przypadki bo w rl ich nie ma :)

Pieprzysz jak potłuczony, nie było Cię za czasów delve 1 i kiedy rządziło dyspro i promet - a tego na południu było pełno. CCP jak zwykle dało dupy bo naprawiając coś spieprzyło co innego.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:57:12 »
Zapraszam na fanfest tego roku, zapowiedzieli - ze na paskach będzie można kopać rude z moonów

O ile nie będzie tak, że rudę z moonów z północy będzie można kopać tylko na tych paskach, co są na północy :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Delve War
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:01:14 »
Albo jest tak jak pisze Doom (i jak wiele razy było to już określane) że gdzieś tam na górze w CCP siedzą inteligentni inaczej kolesie którzy albo w ogóle nie zawracają sobie głowy takimi sprawami jak moon monopol albo tego nie kapują. Jedno i drugie napawa smutkiem  :(
Chyba że...tu już jest miejsce na teorie spiskowe...
Tym bardziej, że pomijając jakieś rozwiązania pokroju komet, pasów asteroid przy planetach i innych fantazji obliczonych na ileś lat do przodu. Wystarczyło by 20 dodać linijek kodu powodujących wyczerpywanie się złóż moon minerałów co określony okres czasu, np. z przedziału 1-3 miesiące (daleka analogia do PI) i losowe "odnawianie się" tychże minerałów na losowych moonach. Proste, łatwe i przyjemne. Jest ruch w interesie, jest konieczność skanowania moonów a dodatkowo jest nawet szansa, ze gdzieś na końcu świata jacyś szaraczkowie na kilka dni chapną takiego moona i podbudują swój wallet zanim ktoś od wielkiego brata przyleci i ich pogoni.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Delve War
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:04:23 »
Soul, sytuacja z dyspro i promykiem była zjebana. BARDZO. Ale "naprawiając" ją, zrobili 1000000x gorzej.

D i P jest wszędzie mniej więcej. W całym EVE. Tech tylko na północy. Rok później popatrz na populację 0.0 per region i zauważ dziwną dysproporcję w gęstości zaludnienia między obszarami geograficznymi (północ południe) 0.0.

Po drugie, techu na sztuki jest mniej. Nie wiem dokładnie ile (bo nie chce mi się szukać), ale tak mi się kojarzy w okolicach 100-150 moonow techu, vs. 2x tyle D i P.

Po trzecie, kiedyś trzeba było i D i P na większość T2, teraz trzeba na wszystko techu i więcej niż D i P wcześniej.

Po czwarte, jest OTEC - czyli kartel rządzący techem, który już wywindował ceny że uhuhuh.
http://jestertrek.blogspot.com/2012/04/week-in-life-bottleneck.html

Dołóż do tego że poza techem całe 0.0 jest mniej opłacalne od WH czy loseca (inkursje/FW, choć coś tam zmieniali i nie wiem czy już widać tego efekty) no i przepis na bieżące 0.0 (czyli z jednej strony blob a z drugiej pustynia) gotowy...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:11:46 »
Pieprzysz jak potłuczony, nie było Cię za czasów delve 1 i kiedy rządziło dyspro i promet - a tego na południu było pełno. CCP jak zwykle dało dupy bo naprawiając coś spieprzyło co innego.

Nie twierdzę, że za czasów Delve było inaczej - był podobny gnój. Odnoszę się do obecnej sytuacji, która jest jeszcze gorsza.

Powinni wyciągnąć wnioski a jednak jakoś tego nie zrobili. Game developerzy to nie są idioci tylko zazwyczaj bardzo kumaci ludzie.

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej - nie wierzę w takie przypadki.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:41:08 »
Nie twierdzę, że za czasów Delve było inaczej - był podobny gnój. Odnoszę się do obecnej sytuacji, która jest jeszcze gorsza.

Powinni wyciągnąć wnioski a jednak jakoś tego nie zrobili. Game developerzy to nie są idioci tylko zazwyczaj bardzo kumaci ludzie.

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej - nie wierzę w takie przypadki.

Jest taka sama. A w przypadki mozesz sobie nie wierzyc - ale tak jest i deal with it.

Albo jest tak jak pisze Doom (i jak wiele razy było to już określane) że gdzieś tam na górze w CCP siedzą inteligentni inaczej kolesie którzy albo w ogóle nie zawracają sobie głowy takimi sprawami jak moon monopol albo tego nie kapują. Jedno i drugie napawa smutkiem  :(
Chyba że...tu już jest miejsce na teorie spiskowe...
Tym bardziej, że pomijając jakieś rozwiązania pokroju komet, pasów asteroid przy planetach i innych fantazji obliczonych na ileś lat do przodu. Wystarczyło by 20 dodać linijek kodu powodujących wyczerpywanie się złóż moon minerałów co określony okres czasu, np. z przedziału 1-3 miesiące (daleka analogia do PI) i losowe "odnawianie się" tychże minerałów na losowych moonach. Proste, łatwe i przyjemne. Jest ruch w interesie, jest konieczność skanowania moonów a dodatkowo jest nawet szansa, ze gdzieś na końcu świata jacyś szaraczkowie na kilka dni chapną takiego moona i podbudują swój wallet zanim ktoś od wielkiego brata przyleci i ich pogoni.

Programowałeś coś kiedyś czy po prostu wydaje Ci się, że to "tylko" dołożenie 20-30 linijek kodu i działa ?

Soul, sytuacja z dyspro i promykiem była zjebana. BARDZO. Ale "naprawiając" ją, zrobili 1000000x gorzej.

D i P jest wszędzie mniej więcej. W całym EVE. Tech tylko na północy. Rok później popatrz na populację 0.0 per region i zauważ dziwną dysproporcję w gęstości zaludnienia między obszarami geograficznymi (północ południe) 0.0.

Po drugie, techu na sztuki jest mniej. Nie wiem dokładnie ile (bo nie chce mi się szukać), ale tak mi się kojarzy w okolicach 100-150 moonow techu, vs. 2x tyle D i P.

Po trzecie, kiedyś trzeba było i D i P na większość T2, teraz trzeba na wszystko techu i więcej niż D i P wcześniej.

Po czwarte, jest OTEC - czyli kartel rządzący techem, który już wywindował ceny że uhuhuh.
http://jestertrek.blogspot.com/2012/04/week-in-life-bottleneck.html

Dołóż do tego że poza techem całe 0.0 jest mniej opłacalne od WH czy loseca (inkursje/FW, choć coś tam zmieniali i nie wiem czy już widać tego efekty) no i przepis na bieżące 0.0 (czyli z jednej strony blob a z drugiej pustynia) gotowy...

Delve jest jednym z regionów które ma jakaś makabryczna ilość prometu i dyspro. Co jak BoB żył w tamtym regionie to też było pełno teorii spiskowych. Bardziej jestem skłonny uwierzyć w skandal t20 (który został udowodniony) niż ooooo CFC będzie żyło za lat 5 na północy to zróbmy im dobry kurwidołek. Plan był taki by zbalansować minerały ale jakiś debil nie zwrócił uwagi - że wiekszość z nich jest na północy i masz to co masz. A co do OTEC. OTEC został stworzony przez graczy, którzy chcą na tym zarobić skoro mogą to czemu nie v0v. Za dysproporcje między regionami odpowiedzialne jest CCP i tylko wyłącznie CCP. CCP ma w dupie graczy a i tak wszyscy skaczą w około tej firmy i klaskają w rączki bo dostali jakieś nowe dodatki, które "naprawiają eve".

p.s Mittani/GS/CFC z tego co wiem i pamiętam jest od zawsze za nerfem technetium.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 12:52:59 wysłana przez Soulscream »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Delve War
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:44:38 »
Albo jest tak jak pisze Doom (i jak wiele razy było to już określane) że gdzieś tam na górze w CCP siedzą inteligentni inaczej kolesie którzy albo w ogóle nie zawracają sobie głowy takimi sprawami jak moon monopol albo tego nie kapują. Jedno i drugie napawa smutkiem  :(
Chyba że...tu już jest miejsce na teorie spiskowe...
Tym bardziej, że pomijając jakieś rozwiązania pokroju komet, pasów asteroid przy planetach i innych fantazji obliczonych na ileś lat do przodu. Wystarczyło by 20 dodać linijek kodu powodujących wyczerpywanie się złóż moon minerałów co określony okres czasu, np. z przedziału 1-3 miesiące (daleka analogia do PI) i losowe "odnawianie się" tychże minerałów na losowych moonach. Proste, łatwe i przyjemne. Jest ruch w interesie, jest konieczność skanowania moonów a dodatkowo jest nawet szansa, ze gdzieś na końcu świata jacyś szaraczkowie na kilka dni chapną takiego moona i podbudują swój wallet zanim ktoś od wielkiego brata przyleci i ich pogoni.

Pol nie to żebym "wtykał kijek w szprychy czyjegoś roweru" ale o tym pomyśle, który podałeś pisałem już wiele miesięcy temu. Możliwości mieli już od dawna a czemu tego nie chcą wprowadzić to nie wiem.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:50:42 »
Pol nie to żebym "wtykał kijek w szprychy czyjegoś roweru" ale o tym pomyśle, który podałeś pisałem już wiele miesięcy temu. Możliwości mieli już od dawna a czemu tego nie chcą wprowadzić to nie wiem.

Bo to nie jest hop siup - 20, 30 linijek kodu może spowodować daleko idące błedy. Oni sami gdzieś powiedzieli, że kod na którym zostało stworzone eve to jakaś makabra i żeby go naprawić to tak jak bawić się z niemieckim urządzeniem szyfrującym z II WŚ. Dajcie im czas, szczególnie kiedy ta gra nie posiada shardów, a tylko jeden serwer. Raz się pospieszyli to skasowali mi boot.ini lol.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Delve War
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:01:54 »
Programowałeś coś kiedyś czy po prostu wydaje Ci się, że to "tylko" dołożenie 20-30 linijek kodu i działa ?

Tak, programowałem. Było to daaawno ale to nie ma znaczenia. Nie czepiaj się "20 linijek" niech to będzie i 2k czy 20k linijek to nadal jest mniej niż kropla w morzu EVE. A czy by działało ? Oczywiście. Skoro każdy moon ma "z góry określone" minsy lub nie ma wcale. To znaczy że jest baza gdzie taka informacja jest przechowywana. Dorabiasz kod resetujący i losujący od nowa rzeczoną wartość co określony czas i koniec. Tu nie ma co nie działać.
Drobiazgami w tym kontekście jest kwestia dogrania szczegółów jak szybko kończy się minerał danego typu, jaki info dostaje kopiący na temat owego wyczerpywania się itd.

@Herezja.
Coś mi się kołacze po głowie że tez już kiedyś o takim pomyśle wspominałem albo tylko o nim myślałem.  8) Tak czy inaczej to tylko potwierdza że jest to sensowny pomysł i powinien być dawno wdrożony albo przynajmniej w zaawansowanym stadium implementacji.

@Soulscreem
Nie przesadzaj z tym skomplikowaniem. Że CCP tak mówi, pewnie ze mówi, dzięki temu mają więcej czasu i jeśli już coś zrobią to sukces medialny będzie większy - patrzcie uporaliśmy się z Enigmą"
Zrobili PI, zrobili ty i to, bez problemu to tylko kwestia chęci i skupienia sił na tym zagadnieniu. A jak widać po ilości dyskusji na ten temat - nie tylko na Centrali - problem jest istotny.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Delve War
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:13:13 »
Pamiętam, że były dyskusje na temat zmian w kocie gry, i że powyższy kod jest po prostu pisany przez wiele osób, które od dawna już w CCP nie pracują a co za tym idzie ciężko cokolwiek w tym kodzie zmienić i być może łatwiej jest stworzyć coś nowego niż zmieniać już istniejące.

ps. Pol czytałeś moje pomysły, które tu zamieściłem i dlatego Ci się w "makówce" coś kołatało ];)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:21:25 »
Po drugie, techu na sztuki jest mniej. Nie wiem dokładnie ile (bo nie chce mi się szukać), ale tak mi się kojarzy w okolicach 100-150 moonow techu, vs. 2x tyle D i P.

AFAIR 100-150 techmoonów było w zasięgu działania NCDOT (Venal, Tribute, Vale of Silent) za moich czasów. Ja bym powiedział, że bliżej 400 w skali całego Eve. BTW, Tech występuje także na południu, tylko jest go cholernie mało (np. jeden w Immensea).

Inne dane - na pograniczu Syndicate i Outer Ring na jeden techmoon przypadało mniej więcej 5 dyspro/promet/neo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Delve War
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:36:10 »
Ja bym powiedział, że bliżej 400 w skali całego Eve.

Niekompletne dane z Dotlana dają liczbę 277 Tech moonów.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Delve War
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:40:58 »
Niekompletne dane z Dotlana dają liczbę 277 Tech moonów.

I ponad 320 D+P....

@Soul, ja nie mam pretensji do ludzi, tylko do CCP które nie dość że bardzo zjebało, to jeszcze mimo tego że temat jest znany przez półtora roku woli go nie ruszać (w żaden sposób, np zmieniając zużycie techu w produkcji) niż zmienić... i tego nie kumam, rozumiem że wg CCP nierówności to podstawowy powód konfliktów (które CCP uwielbia), ale to jest przegięta nierówność, która zamiast konfliktu może skończyć się rzezią pacyfikującą i chińskim serwerem....

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Delve War
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:51:08 »
I ponad 320 D+P....

to jeszcze mimo tego że temat jest znany przez półtora roku woli go nie ruszać (w żaden sposób, np zmieniając zużycie techu w produkcji) niż zmienić... i tego nie kumam,

@Soulscream
A to jest jeszcze prostsze do zrobienia. Tak jak to już kiedyś zrobili - wystarczy pozmieniać wartości zużycia odpowiednich minerałów w odpowiednich tablicach i gotowe.
To co prawda byłoby rozwiązanie mało subtelne ale działające. A moony niech zrobią później.
Ale jak pisze Xeovar, nawet palcem nie kiwają. Tak ich ta V3 grafika do shipów zajmuje ? Zjeb**ana zresztą koncertowo.  >:(

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:53:13 »
Obiektywnie trzeba przyznać, że coś w tym kierunku CCP robi i będzie to zmiana o wiele głębsza niż "przeszuflowanie atrybutów".

Kłopot w tym, że za dużo czasu to zajmuje.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Delve War
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:03:21 »
Inne dane - na pograniczu Syndicate i Outer Ring na jeden techmoon przypadało mniej więcej 5 dyspro/promet/neo.

U nas w 2x- jest tech dojony przez pety goonsów :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Delve War
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:03:58 »
Proponowałem to już kiedyś to teraz pomysł przypomnę.
4 nacje w grze, z przypisanym im terenm 00 (można patrzeć po typach lodu / npc itp) Niech każda nacja do swoich t2 potrzebuje unikalnej mieszanki moongo dostępnej tylko na terenie przypisanego jej 00, tak jest to z paliwem do capsów i BO. Jest różnorodność, jest potężna blokada na monopol jakiegoś sojuszu na kluczowy do produkcji t2 minerał (możliwości nawet dużych koalicji oceniam na blokadę nie więcej niż dwóch takich super regionów na raz) i wszyscy są happy (no może poza tymi trzymającymi sov galente :P ) a dronkowo niech się bawi z minerałami wspólnymi dla wszystkich nacji + skałami na paskach :P

Cytuj
U nas w 2x- jest tech dojony przez pety goonsów
I pozwalacie na to? Przeca taki pos to swietna triger do zadym :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:08:17 »
U nas w 2x- jest tech dojony przez pety goonsów :P

Na pograniczu OR/Syndi to znaczy wszystko do jest na zachód od 3KNK - dwie konstelacje OR i 3 Syndi. To miałem dobrze rozpoznane ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Delve War
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:21:39 »
I pozwalacie na to? Przeca taki pos to swietna triger do zadym :P

250mln EHP skutecznie nas odstrasza :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:31:07 »
Pomijając, że do obrony tego przyleci tak ze 200 Maelstormów ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Delve War
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:41:07 »
Ale żeby nie kopal chyba wystarczy reinforce, który się załącza jeszcze na shield :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 03, 2012, 14:56:36 »
No i co to da?

Stracisz cały wieczór na strzelanie do tego, przy odrobinie pecha wdupisz dready. Potem tamci przylecą i naprawią, a Ty nie będziesz mógł ich nawet ugryźć. Szkoda zachodu na kopanie się z koniem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 03, 2012, 15:15:55 »
@Soulscreem
Nie przesadzaj z tym skomplikowaniem. Że CCP tak mówi, pewnie ze mówi, dzięki temu mają więcej czasu i jeśli już coś zrobią to sukces medialny będzie większy - patrzcie uporaliśmy się z Enigmą"
Zrobili PI, zrobili ty i to, bez problemu to tylko kwestia chęci i skupienia sił na tym zagadnieniu. A jak widać po ilości dyskusji na ten temat - nie tylko na Centrali - problem jest istotny.

Nie przesadzam. Sami mowili na fanfescie. Firma od ktorej kupili podstawy silnika czy cos nie istnieje i jak cos chca zrobic to musza robic to metodami prob i bledow. Sa na dobrej drodze, by to wkoncu wyprostowac ale potrzebuja czasu.

@Soulscream
A to jest jeszcze prostsze do zrobienia. Tak jak to już kiedyś zrobili - wystarczy pozmieniać wartości zużycia odpowiednich minerałów w odpowiednich tablicach i gotowe.
To co prawda byłoby rozwiązanie mało subtelne ale działające. A moony niech zrobią później.
Ale jak pisze Xeovar, nawet palcem nie kiwają. Tak ich ta V3 grafika do shipów zajmuje ? Zjeb**ana zresztą koncertowo.  >:(

Pieprzyć łaty, zrobić raz a porządnie.


I pozwalacie na to? Przeca taki pos to swietna triger do zadym :P

No to ja Was tylko bede pozdrawiał duchem mojego sojuszu, akurat jak ktoś postawi tech w reinforce to każdy z OTEC ma się pojawić. Taki jest układ. Kilkaset subcapsow i capsli w pogotowiu :o.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Delve War
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 03, 2012, 15:57:29 »

No to ja Was tylko bede pozdrawiał duchem mojego sojuszu, akurat jak ktoś postawi tech w reinforce to każdy z OTEC ma się pojawić. Taki jest układ. Kilkaset subcapsow i capsli w pogotowiu :o.

Z tego co widziałem w tenal to tak to działa. Z jednej strony to smutno, bo nikt nic nigdy nie ugryzie. Z drugiej strony to nie wina CFC, że alianse jak -A-, nulli, SF czy stainwagon nie potrafią przyciągnąć luda/zaplanować i wykonać bitki i zabrać tych moonów. Nie mam zamiaru gloryfikować boba, ale gdyby molle i ludki ze starych corpów boba grali i się zebrali, to w miesiąc OTEC połowy tych moonów by nie miało. Taka prawda, wszystko co zostało poza OTEC jest zbyt tępe i dupowate żeby się ogarnąć.

 -A- miało przed powstaniem kartelu jakieś pół roku z aktywnymi ludźmi, FC, flotą supercapsów, to latało sobie z roamami po całej evce. Teraz przyszło co do czego i znowu (heh) są zaskoczeni ze spuszczonymi spodniami.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:03:55 »
@Tooten - tu n ie chodzi o to, że nikt nie potrafi tego zorganizować. Chodzi o to, że nikt poza nimi nie ma "darmowej kasy" lecącej strumieniem.
Oni po prostu wrzucają sobie nowe, darmowe statki i wali ich to czy coś spadnie czy nie. Sory ale tak, to każdy głupi potrafi prowadzić wojnę i naśmiewać się z innych że "nie mają jaj".

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:07:32 »
Z tego co widziałem w tenal to tak to działa. Z jednej strony to smutno, bo nikt nic nigdy nie ugryzie. Z drugiej strony to nie wina CFC, że alianse jak -A-, nulli, SF czy stainwagon nie potrafią przyciągnąć luda/zaplanować i wykonać bitki i zabrać tych moonów. Nie mam zamiaru gloryfikować boba, ale gdyby molle i ludki ze starych corpów boba grali i się zebrali, to w miesiąc OTEC połowy tych moonów by nie miało. Taka prawda, wszystko co zostało poza OTEC jest zbyt tępe i dupowate żeby się ogarnąć.

 -A- miało przed powstaniem kartelu jakieś pół roku z aktywnymi ludźmi, FC, flotą supercapsów, to latało sobie z roamami po całej evce. Teraz przyszło co do czego i znowu (heh) są zaskoczeni ze spuszczonymi spodniami.

Tooten troche pitolisz :). Bob zawsze mial te same problemy co ma poludnie. Obluda i kicz z wiecznym we are better then you. Swoja droga Destructive Influence jest w NC. z tego co kojarze.

@Tooten - tu n ie chodzi o to, że nikt nie potrafi tego zorganizować. Chodzi o to, że nikt poza nimi nie ma "darmowej kasy" lecącej strumieniem.
Oni po prostu wrzucają sobie nowe, darmowe statki i wali ich to czy coś spadnie czy nie. Sory ale tak, to każdy głupi potrafi prowadzić wojnę i naśmiewać się z innych że "nie mają jaj".

Ja pierdziele, to zorganizujcie sie i wezcie sobie ta fontanne pieniedzy. Nic w tej kwestii nie zrobiono od zawsze i jest narzekanie. To kwestia organizacji, posiadania charyzmy etc. Polnoc to ma z CFC na czele, bo w przeciwienstwie do gowienka z poludnia to na polnocy sa partnerzy, a nie peciarnia i to jest to co od zawsze roznilo RSF/CFC od wszystkiego innego. Ludzie sie szanowali od zawsze.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Delve War
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:14:57 »
Szczekasz Soul tylko żeby szczekać.

Pamiętam jak wprowadzili TiDi to na początku był płacz goonsów bo już nie można było wywalać noda. Nawet sam uczestniczyłem w takich bitkach i dostali sromotne bęcki.
To pokazało, że ich siła nie drzemała w skillu.

Teraz ich siła, oraz kolegów siedzących okrakiem na jedynej darmowej fontannie kasy, właśnie polega na tej kasie. Na niczym więcej. Niemniej jednak daje to dużą przewagę bo jak dupni nie byli by membersi to wiedzą, że walka ich nic nie kosztuje. To raczej duży plus.

Na pocieszenie powiem Ci, że to nie ma znaczenia kto by miał pod kontrolą pole z tech mooonami - zachowywał by się dokładnie tak samo :P

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:36:15 »
Szczekasz Soul tylko żeby szczekać.

Pamiętam jak wprowadzili TiDi to na początku był płacz goonsów bo już nie można było wywalać noda. Nawet sam uczestniczyłem w takich bitkach i dostali sromotne bęcki.
To pokazało, że ich siła nie drzemała w skillu.

Teraz ich siła, oraz kolegów siedzących okrakiem na jedynej darmowej fontannie kasy, właśnie polega na tej kasie. Na niczym więcej. Niemniej jednak daje to dużą przewagę bo jak dupni nie byli by membersi to wiedzą, że walka ich nic nie kosztuje. To raczej duży plus.

Na pocieszenie powiem Ci, że to nie ma znaczenia kto by miał pod kontrolą pole z tech mooonami - zachowywał by się dokładnie tak samo :P

Szczekać to możesz ze swoimi kolegami. Ja Ci nie ubliżam gnojku i nie będę z Tobą dyskutował skoro nie umiesz normalnie rozmawiać. A ta Twoja mantra jacy my jesteśmy dobrzy tylko wyłącznie przez technetium jest tak nudna i stara, że wolałbym już tutaj Strasznego czytać bo w trollingu to mu do pięt nie dorastasz.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Delve War
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:43:24 »
@Tooten - tu n ie chodzi o to, że nikt nie potrafi tego zorganizować. Chodzi o to, że nikt poza nimi nie ma "darmowej kasy" lecącej strumieniem.
Oni po prostu wrzucają sobie nowe, darmowe statki i wali ich to czy coś spadnie czy nie. Sory ale tak, to każdy głupi potrafi prowadzić wojnę i naśmiewać się z innych że "nie mają jaj".

To kasa ze zdobytego technetu to "darmowa kasa" (bo WN i Raiden wykopały się z Branch i Tenal/Venal same), a kasa z bocących rentierów na całym południu jest ciężko wypracowana? Wszystko sprowadza się do tego, że kasa z technetu jest wykorzystywana przez ogół ludzi przez reimubrsementy etc., a kasa z rentowania botom na południu jest niewidziana przez nikogo. Każdy z podstawową znajomością kalkulatora może w jita policzyć ile isków będzie generował jeden, dziesięć czy 300 posów z technetem przez miesiąc. A kto policzy ile doi południe z renterów, plus własnych botów? Tam, gdzie nie widać, tam zawsze machloje i przekręty. I potem słyszymy jakie to południe biedne. A czy nie ma kasy na reimbursement/kupno "darmowych statków"  bo teren dupny, czy dlatego, że ktoś napycha sobie kieszenie i po prostu łże wszystkim innym, nigdy nie wyjdzie na światło dzienne.

Cytuj
Tooten troche pitolisz . Bob zawsze mial te same problemy co ma poludnie. Obluda i kicz z wiecznym we are better then you. Swoja droga Destructive Influence jest w NC. z tego co kojarze.

Problemy miał podobne, ale potrafił stworzyć wokół siebie aurę która przyciągała ludzi żeby być w bobie/z bobem/pod bobem (to, czy wychodziło im na zdrowie czy nie to inna sprawa) w postaci właśnie takich kiczowatych kampanii. A kto poleci na appeal -A- czy RoL? Widać od razu, że spektakularnych wypadów nie będzie, jedyne ofensywy jakie mogą wyprowadzić to ze Stain na Catch (jak uda się pożyczyć od kogoś FC do prowadzenia flot). Jak już, to zrobią gdzieś roadtripa oraclami czy stealth bomberami, a potem będą płakać jak ktoś ich dojedzie, tak jak dzisiaj CFC czy niegdyś Init...


Edit:
Cytuj
Pamiętam jak wprowadzili TiDi to na początku był płacz goonsów bo już nie można było wywalać noda. Nawet sam uczestniczyłem w takich bitkach i dostali sromotne bęcki.

Mylisz się, jeszcze w grudniu to Goonsi czekali niecierpliwie na TiDi, bo to dzięki niemu te 1500 draków/maeli mogło rzeczywiście wskoczyć do systemu i strzelać do Raidenowych matek/tytków.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Delve War
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:58:43 »
Problemy miał podobne, ale potrafił stworzyć wokół siebie aurę która przyciągała ludzi żeby być w bobie/z bobem/pod bobem (to, czy wychodziło im na zdrowie czy nie to inna sprawa) w postaci właśnie takich kiczowatych kampanii. A kto poleci na appeal -A- czy RoL? Widać od razu, że spektakularnych wypadów nie będzie, jedyne ofensywy jakie mogą wyprowadzić to ze Stain na Catch (jak uda się pożyczyć od kogoś FC do prowadzenia flot). Jak już, to zrobią gdzieś roadtripa oraclami czy stealth bomberami, a potem będą płakać jak ktoś ich dojedzie, tak jak dzisiaj CFC czy niegdyś Init...

Ja z moich doświadczeń z BoBem i ludzmi, którzy zawsze byli wokoło nich mam wrażenie (swoją drogą później potwierdzone przez upublicznienie forów dyrektorskich), że zawsze byłeś gorszy i to stety bądź niestety nie pozwalało na zdrowy układ, który zawsze był w RSF, a teraz w CFC. Goonswarm miał swoje fuckupy ale to głównie przez nas samych, a nie przez partnerów. Zresztą co ja będę tutaj dużo gadał - Hargoth Agaamar to książkowy przykład różnic w podejściach do ludzi.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Delve War
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 03, 2012, 17:22:55 »
rentierów na całym południu jest ciężko wypracowana? Wszystko sprowadza się do tego, że kasa z technetu jest wykorzystywana przez ogół ludzi przez reimubrsementy etc., a kasa z rentowania botom na południu jest niewidziana przez nikogo. Każdy z podstawową znajomością kalkulatora może w jita policzyć ile isków będzie generował jeden, dziesięć czy 300 posów z technetem przez miesiąc. A kto policzy ile doi południe z renterów, plus własnych botów?

Ja ci powiem. Pół regionu Esoteria przynosi mniej przychodu niż 2 moony z techem (aktualnie moon z techem to 20-25b/mies). Tak się przypadkiem składa że to tyle co zarabiamy, bo własnych botów niet. A my mamy dość drogi koszt najmu z tego co plotka niesie...

Druga połowa zdania to blanket statement, który właściwie mam w dupie, ale że nie ma innego polskiego sojuszu na południu, to odpowiem - z tego co zarabiamy 1/4 zjada utrzymanie sova, 1/4 utrzymanie kont aktywnych FC i oficerów oraz używanych przez ally (cynonet, tytki, CIA) plus paliwo do posów, capsli i logistyki, 1/4 reimburs (tak mało, bo jest limitowany), 1/4 idzie w rezerwę tudzież jest wydawana na extra reimbursy (jak coś nadmiernie wjebiemy, czy też na akcje typu frachtówka).

Nie wiem co robi reszta tzw. południa z kasą i mam to w dupie, ale byłbym wdzięczny za nie wrzucanie nas do jednego worka z -A-, ROL czy Nulkami jak chodzi o podejście do ludzi i kasy we własnym sojuszu.