Autor Wątek: C0VEN - dyskusja  (Przeczytany 639545 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1470 dnia: Marzec 09, 2017, 11:26:03 »
Qlko dla mnie jesteś krypto psychopatą, który nie odróżnia reala od virtuala
O, to jest jakiś konkret, podyskutujmy merytorycznie o tym. Najpierw sprawdź słowo merytorycznie.

to że staram się być grzeczny nie znaczy że nie umiem być niegrzeczny więc zamknij wkońcu tą swoją mordę bo ci znajdę dokładnie twoją jednostkę chorobową, po prostu się grzecznie pożegnaj.
Gdzieś zgubiłem moment, w którym byłeś grzeczny. Rozumiem, że powinniśmy działać według różnych standardów. Jeśli ty nazwiesz kogoś głupkiem, to jest to ok. Jeśli ja zrobię to samo w stosunku do Ciebie to będzie wielkie oburzenie :)

Twoje urocze zacietrzewienie uznam za satysfakcjonujące dla mnie rozstrzygnięcie dyskusji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1471 dnia: Marzec 09, 2017, 12:20:39 »
Alicja, ale ja jestem starym graczem. I widziałem w tym sojuszu wiele, ale nigdy tego o czym ty piszesz. Przekręty powiadasz? Jakiś konkret może dodasz?
Kto trzyma łapę na assetach? Sądząc po tym kto wyplacał mi refundy, dawał statki do wdupiania na cta, robił mi i aliansowi logistkę, tankowal posy pod jumb bridge, bridgowal mnie aliansowym tytanem jak potrzebowałem, to sądze, że Xeo, Karamba i Piosal trzymali łapę na aliansowych assetach.
Uważam, że od 2009 roku jak pierwsz raz byłem w c0venie, przez wszystkie powroty do gry i do c0venu, dostałem od tego sojuszu znacznie więcej niż w niego włożyłem. I pisze to z żalem, że nie udało mi się dać temu sojuszowi więcej, bo to grupa naprawde fajnych ludzi, któży poświęcili znacznie więcej swojego czasu w grze dla mnie, niż ja dla nich.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1472 dnia: Marzec 09, 2017, 12:48:43 »
Hipokryta, pruje się o to że ponoć CEO i jakaś klika żerowała na reszcie graczy c0ven i okradała ich a potem wykłuca się, że kradzież w grze nie jest niczym złym, tylko jedną z dostępnych opcji.

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1473 dnia: Marzec 09, 2017, 12:50:19 »
Hipokryta, pruje się o to że ponoć CEO i jakaś klika żerowała na reszcie graczy c0ven i okradała ich a potem wykłuca się, że kradzież w grze nie jest niczym złym, tylko jedną z dostępnych opcji.

KRADLI I SIE ZE MNO NIEPODZIELILI, ZŁO-DZIE-JE! ZŁO-DZIE-JE!

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1474 dnia: Marzec 09, 2017, 13:06:52 »
Czołem,

Na 43 stronie tej pasjonującej rozmowy, w moim pierwszym poście na tym forum, zwracam się z apelem do wszystkich tu piszących pod prawdziwym nickiem z gry: Nie rozmawiajcie z tchórzami chowającymi pod nickami z NPC corpa!!!

Nie mają odwagi ujawnić swojego prawdziwego nicka bo doskonale wiedzą, że forum c0ven i dyski graczy z c0ven są pełne logów, screenów i innych kwiatków, które pokazałyby prawdziwe oblicze tego tchórza.

Ci tchórze to przeważnie osoby, które nigdy nic nie znaczyły w C0venie i przeważnie zostali zapamiętani, jeśli w ogóle chce ktoś o nich pamiętać, dokładnie w taki sam sposób w jaki prowadzą tu dyskusję.

Ja wiem, że fajnie poszturchać trola patykiem ale równie fajnie może być całkowite ignorowanie trola i oglądanie kolejnych jego tchórzliwych oblicz oraz wypocin.

Pozdrawiam
Zikko

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1475 dnia: Marzec 09, 2017, 13:32:06 »
A więc stało się.
Cytuj
LOST IDEA
Name   C0VEN   
   
Joined   2009-04-05 10:54:00
Left          2017-03-09 11:40:17

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1476 dnia: Marzec 09, 2017, 13:36:13 »
A więc stało się.
Czyli co? C0ven się finalnie rozpadł? Czy to tylko przejściowy epizod?

Shocky Industries Ltd. i REVOLTA też wyszły.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1477 dnia: Marzec 09, 2017, 13:42:10 »
huh, grubo
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1478 dnia: Marzec 09, 2017, 13:47:32 »
Czyli co? C0ven się finalnie rozpadł? Czy to tylko przejściowy epizod?

Shocky Industries Ltd. i REVOLTA też wyszły.

Shocky i Revolta to, z całym szacunkiem, epizody i back-office corpy mające na celu krabienie i utrzymywanie c0venowi indexów w sovie pod nową mechaniką. Z utratą sova, ich obecność stała się całkowicie pomijalna (Revolta zresztą już wcześniej przestała grać, nawet nie wiem co to był za corp - polski, niepolski?).

IDEA była jednym z corpów ciągnących c0ven przez ostatnich 8 lat, i głównym corpem pvp. Z tego co widzę, to w tej chwili również istotny odsetek jej memberów stanowią alty do racenia i innych form krabienia, ale tickera szkoda.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1479 dnia: Marzec 09, 2017, 13:59:27 »
Shocky i Revolta to, z całym szacunkiem, epizody i back-office corpy mające na celu krabienie i utrzymywanie c0venowi indexów w sovie pod nową mechaniką. Z utratą sova, ich obecność stała się całkowicie pomijalna (Revolta zresztą już wcześniej przestała grać, nawet nie wiem co to był za corp - polski, niepolski?).

IDEA była jednym z corpów ciągnących c0ven przez ostatnich 8 lat, i głównym corpem pvp. Z tego co widzę, to w tej chwili również istotny odsetek jej memberów stanowią alty do racenia i innych form krabienia, ale tickera szkoda.

Shocky początkowo faktycznie mieli profil głównie PvE ale ostatecznie mocno się zmienili i walczyli dzielnie w ostatnich konfliktach.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1480 dnia: Marzec 09, 2017, 14:01:51 »
Shocky początkowo faktycznie mieli profil głównie PvE ale ostatecznie mocno się zmienili i walczyli dzielnie w ostatnich konfliktach.
Napisz jakie są wasze plany. Zdementuj plotki. :)

Z c0venu odejdzie zaraz więcej osób na początek BWTF i IDEA.

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1481 dnia: Marzec 09, 2017, 14:04:53 »
Napisz jakie są wasze plany. Zdementuj plotki. :)

Nie mi pisać o tym. Osobiście opuszczam BWTF.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1482 dnia: Marzec 09, 2017, 14:15:53 »
Shocky początkowo faktycznie mieli profil głównie PvE ale ostatecznie mocno się zmienili i walczyli dzielnie w ostatnich konfliktach.

A to zwracam honor. Still, nie był to chyba corp, który można uznać za "core" c0venu?

No a co do "dysydentów" z BWTF - chyba gdzieś wszyscy razem idziecie ("gdzieś" = do Goonów jak się domyślam). Reaktywujecie BWC jako corpa i zabieracie ze sobą?

Anna Nietrzeba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: [CONDI] Goonswarm Federation
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1483 dnia: Marzec 09, 2017, 14:19:41 »
Czy C0ven nie byłby w stanie dołączyć do Fight Clubu w Querious ? Naprawdę dużo nie trzeba 50-60 osób we flocie  jakiś tytek, parę superów/kilkanascie capsów i można spokojnie parę systemów/konstelacje dla siebie wyhaczyć.
Sponsored By Technetium  ;D

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1484 dnia: Marzec 09, 2017, 14:43:26 »
W queiros to chyba trzeba mieć pozwolenstwo goonow ? C0ven po wyjściu idei, bwtf, szokow i połowy meberow wcześniej podczas i na koniec wojny, to raczej będzie oscylowal w liczbach 6 osób, a nie 60 :)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1485 dnia: Marzec 09, 2017, 14:58:01 »
My tu gadu gadu, ale przydałoby się, żeby ktoś z LOST IDEA, lub inna osoba siedząca w temacie napisała historyjkę co ich skłoniło do odwrotu po 8 latach.

A propo, skojarzyło mi się - może niepotrzebnie - z odejściem również bardzo rozpoznawalnego Lamb Federation Navy, gdzie jest dziś LFN? :)

[BCPM] Zikko Zinn

  • Zikko Zinn
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zikko Zinn
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: C0VEN
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1486 dnia: Marzec 09, 2017, 15:13:10 »
My tu gadu gadu, ale przydałoby się, żeby ktoś z LOST IDEA, lub inna osoba siedząca w temacie napisała historyjkę co ich skłoniło do odwrotu po 8 latach.

A propo, skojarzyło mi się - może niepotrzebnie - z odejściem również bardzo rozpoznawalnego Lamb Federation Navy, gdzie jest dziś LFN? :)

Rozumiem ciekawość :) W milicji nie ma takich dramatów, 3/4 graczy ma pilotów po 2 stronach frontu :)

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1487 dnia: Marzec 09, 2017, 16:16:05 »
Wiec BWTF opuszcza cOven. Owszem idziemy do GSF.

Nie bedzie reaktywacji ani BWC ani PTF. Trzymamy sie razem i to nam odpowiada. Oba powyzsze corpy rowniez opuszcza c0ven. Przypomne ze na pokladze BWTF jest tak samo Savek jak i Arrianne PL.. nic mi nie wiadomo by ktorys sie gdzies wybieral.

Nie ma sensy debatowac dlaczego tak a nie inaczej. Coven liczyl na zachowanie wlasnej torzsamosci. QFC nie daloby jej nam taka jest prawda. To co zawsze odstraszalo nas to latka peta. W sw nigdy nim nie bylismy bo mimo wzlotow i  upadkow to statystyki liczb dawanych zawsze plasowaly nas w pierwszej 4 a najczescie w pierwszej 3.

QFC to zgodzenie sie na bycie na czyjejs lasce i kaprysie. Takie moje odczucie. Jednak moze faktycznie c0ven potrzebuje odetchnac. Ludzie potrzebuja zobaczyc co jest za miedza.

Licze ze uda sie kiedys jeszcze podniesc flage c0ven na maszt. A tym czasem zapraszam trolowe szanowne towarzystko na zlot druga edycje pod patronatem BWTF wiecej informacji do konca tego tygodnia. :)



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1488 dnia: Marzec 09, 2017, 16:21:53 »
Hmm trochę nie do końca rozumiem, dlaczego czując zrozumiały opór do bycia na czyjejś łasce i niełasce idziecie do najbardziej zamordystycznego, a zarazem chimerycznego i aroganckiego sojuszu w grze, ale cóż, Wasza decyzja - oby wyszła Wam na zdrowie. Jak tylko będę mieć okazję dołączyć do Theraboisowego wypadu do Goonowa, to się chętnie z Wami postrzelam. :)

jozume

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1489 dnia: Marzec 09, 2017, 16:23:45 »
Powodzenia! Na pewno dacie sobie radę. Ciekaw jestem jednak co stanie się z C0venem. Będą walczyć dalej? Odbiją Eso?

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1490 dnia: Marzec 09, 2017, 16:36:55 »
Hmm trochę nie do końca rozumiem, dlaczego czując zrozumiały opór do bycia na czyjejś łasce i niełasce idziecie do najbardziej zamordystycznego, a zarazem chimerycznego i aroganckiego sojuszu w grze, ale cóż, Wasza decyzja - oby wyszła Wam na zdrowie. Jak tylko będę mieć okazję dołączyć do Theraboisowego wypadu do Goonowa, to się chętnie z Wami postrzelam. :)
Isen.. wyzej dalem ci moje odczucia co do postawy c0ven.

O motywacji bwtf moge ci poopowiadac na zlocie :p przy gorzale

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1491 dnia: Marzec 09, 2017, 16:48:03 »
goonowo jakie jest takie jest, ale na pewno nie zabraknie im tam spokoju, dużej ilości fc, flot po angielskiemu (ile można słuchać ruskiego pierdolenia podczas flot?), kopania jeśli ktoś woli i świetnej organizacji. CEO korpa nie będzie miał może nic do powiedzenia w kwestii alliancu, w przeciwieństwie do c0venu, ale może i dobrze ;]. Ja jestem zdania, że w ally powinien być lekki zamordyzm i jakieś wymagania. Inaczej co to za ally ? Można życzyć jedynie powodzenia, zarówno korporacjom jak i C0venowi.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1492 dnia: Marzec 09, 2017, 16:54:34 »
goonowo jakie jest takie jest, ale na pewno nie zabraknie im tam spokoju, dużej ilości fc, flot po angielskiemu (ile można słuchać ruskiego pierdolenia podczas flot?), kopania jeśli ktoś woli i świetnej organizacji. CEO korpa nie będzie miał może nic do powiedzenia w kwestii alliancu, w przeciwieństwie do c0venu, ale może i dobrze ;]. Ja jestem zdania, że w ally powinien być lekki zamordyzm i jakieś wymagania. Inaczej co to za ally ? Można życzyć jedynie powodzenia, zarówno korporacjom jak i C0venowi.

Co do zmiany aliansu, również życzę powodzenia! Tylko co na to Xeovar. Jest tu gdzie? Licząc na koniec w c0ven zostaje jakieś ~200 kont z czego 70-80% to (wg opinii paru osób) nieaktywni gracze lub alty.

A propo, Soulscream chyba dzisiaj pije szampana. Przez X długich lat c0ven (a raczej jego członkowie) mówił, że nie skumają się z goonsami, pamiętam jak soul całymi miesiącami sam bronił podłych gonsów psujących EVE, a tu zwrot. :)

[I-DEA] yrek-76

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 09, 2017, 17:48:52 »
My tu gadu gadu, ale przydałoby się, żeby ktoś z LOST IDEA, lub inna osoba siedząca w temacie napisała historyjkę co ich skłoniło do odwrotu po 8 latach.

A propo, skojarzyło mi się - może niepotrzebnie - z odejściem również bardzo rozpoznawalnego Lamb Federation Navy, gdzie jest dziś LFN? :)

Jakoś nie czuję się w obowiązku do przedstawiania takich historyjek oraz naszej motywacji.
Jedne co mogę powiedzieć, że nie idziemy szukać zielonych pastwisk, idziemy bezpośrednio na front, szukając kontentu PVP.
Będziemy próbować odbudowywać naszą siłę bojową nie zaś siłę krabiącą.
IDEA od zawsze kojarzyła się z PVP i właśnie tego szukamy na chwilę obecną, w tym kierunku chcemy dalej podążać.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1494 dnia: Marzec 09, 2017, 17:52:47 »
plus jest taki, że będzie więcej polskich korpów w różnych ally a nie dwa na krzyż
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1495 dnia: Marzec 09, 2017, 17:54:45 »
plus jest taki, że będzie więcej polskich korpów w różnych ally a nie dwa na krzyż

Za to nie będzie "polskiego" ally. Chociaż może to w sumie też plus, czasy "narodowych" sojuszy skończyły się w EVE jakiś czas temu, w zasadzie tylko rosyjskie sojusze (od Legionu of xDeathx, przez Solar po Soviet Union i Red Alliance) są wyjątkami, ale biorąc pod uwagę ilość rosyjskojęzycznych graczy, to nie ma się co szczególnie dziwić.

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1496 dnia: Marzec 09, 2017, 18:16:10 »
hm wybór powiadasz ;]. Największe polskie korpy z 0.0 będą teraz w goonowie. CBC, Wataha, Shocky, BWTF i może ktoś jeszcze. Zobaczymy jak tak dużej grupie polaków będzie się żyło pod przewodnictwem kogoś nie mówiącego po polsku. Kto wie co z tego wyjdzie ;]

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1497 dnia: Marzec 09, 2017, 18:29:53 »
W sumie w goonowie będzie ponad 1000 polskich charow...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1498 dnia: Marzec 09, 2017, 18:31:12 »
hm wybór powiadasz ;]. Największe polskie korpy z 0.0 będą teraz w goonowie. CBC, Wataha, Shocky, BWTF i może ktoś jeszcze. Zobaczymy jak tak dużej grupie polaków będzie się żyło pod przewodnictwem kogoś nie mówiącego po polsku. Kto wie co z tego wyjdzie ;]

IDEA gdzie?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 09, 2017, 18:33:34 »

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1500 dnia: Marzec 09, 2017, 18:41:04 »
P.S. c0ven się rozpada a zobaczcie kto tymczasem wrócił do akcji!

http://evemaps.dotlan.net/alliance/Zombie_Ninja_Space_Bears

Tylko patrzeć aż Tribale wrócą... i co wtedy, kto się zajmie ich rozmontowywaniem od środka?
 ;D

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1501 dnia: Marzec 09, 2017, 18:58:25 »
W sumie w goonowie będzie ponad 1000 polskich charow...
A może by tak stworzyć z tego nowy polish ally i dogadać się z goonami o parę systemów co by na mapie zaistnieć?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1502 dnia: Marzec 09, 2017, 19:17:00 »
A może by tak stworzyć z tego nowy polish ally i dogadać się z goonami o parę systemów co by na mapie zaistnieć?

toż to pomysł stary jak świat  :P
od zawsze były pomysły aby c0ven zmienił miejsce... póki jeszcze istniał
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1503 dnia: Marzec 09, 2017, 19:17:25 »
Alicja, poczytaj sobie dzieła Thomasa Hobbsa. Twórca pojęcia umiwy społecznej. Eve to piękny przyklad prawdziwości jego założeń.

W eve zaczynasz grę w stanie wojny wszystkich ze wszystkimi. Coś co Hobbes uważał za naturalne. W eve jest to jeszcze bardziej prawdziwe bo nie zaczynasz z wiezami emocjonalnymi z rodziną. Ccp nie ingeruje w ten stan, nie kara za nic co wewnątrz gry.
Gracze sami stworzyli coś co można nazwać społeczeństwem. Sami sobie kształtują zasady. Co jest akceptowalne, a co nie. W tym sensie jeżeli grupa nie akceptuje kradzieży to kara za nią i to bardzo surowo, bardziej niż w realu, wykluczeniem z grupy.
Tak samo działa realny świat. W prawdziwym życiu też żaden Bóg nie ześle na ciebie pioruna za popełnione przestępstwo, nie zabije cie i nie wyświetli napisu "dostałeś bana". Kara za przestepstwo jest tak samo umowna sprawą grupy w ktorej żyjesz.
Ba, spójż na abonament telewizyjny, jak akceptowalne jest okradanie społeczeństwa (bo telewizja jest przecież własnością publiczną) i zauważ też, że nie ma za to kary.
Także skoro kradzież w realnym świecie jest tak samo dozwolona jak w wirtualnym, to jak widzisz, możesz spokojnie iść i kraść.

Zauważ jednak, że nie wszyscy kradną, nawet jeżeli mogą. Uważają to za niewłaściwe nie zależnie od kary lub jej braku.

Yay, normalnie filozofia :)  Czy moze teoria socjologiczna...

Ja bym po prostu napisal "sandbox" :)  Tylko, ze to slowko jest niewlasciwie rozumiane przez graczy Eve. Prostacko nawet :)  Bo sandbox
to po prostu izolacja od swiata zewnetrznego. Wewnetrzne *mechanizmy* dzialaja wedlug swoich praw. A tu mowimy o moralnosci, ktora
nie jest (oficjalnie) narzucona przez CCP. Lub moze nie byla...

Ciekawie tez pisal Levis - spoleczestwo jest podobne do pułku w wojskowosci, samodzielny oddzial ze swoimi zadaniami, oficarami,
sposobami postepowania i kultura. Np. brutalnoscia. Ale gdy ktos przeniesie sie do innego pulku to obowiazujace sposoby postepowania moga
byc zupelnie inne...

Co do Boga to tez nie wierze w Zeusa :)  Ale teologia to calkiem rozbudowana nauka. Moze ktos nie wierzyc w Boga chrzescijan i Zydow
ale warto przynajmniej zapoznac sie z historia narodu starszego o kilka tysiacleci :)  I jak im szlo gdy robili burdel w swoim kraju... Tip: niewola.
Niektorzy dopatruja sie w takich sytuacjach kary boskiej ale (nawet jak bylbym niewierzacy to) nie widze mozliwosci zaprzeczenia jednemu
faktowi: w RL (i nie tylko) szeroko pojęta uczciwosc buduje. Spoleczenstwo. I dlugoterminowa przyszlosc :)

Ale mowimy o Eve :)

Wiec jak CCP zaplanowalo Evke ?

a) tak jak w grach Elite/Frontier
b) jak a) (bo statki kosmiczne) + mentalnosc z Warhammera...   https://www.youtube.com/watch?v=XuypOzJvz6k

Zaloze sie (Hi Ramzes !!) ze mialo byc a) - handlowka, troche bandytow pomiedzy masa NPCow, "questy", handel pomiedzy
stacjami (zakladka Trade goods na markecie).

Też wydaje mi sie, ze termin "tears" pojawil sie po 2011 roku... Oczywiscie legendarna i bedaca rysem charakterystycznym Eve
socjopatia :>>>  o wiele, wiele wczesniej...

A obecnie cale to sku********wo jest po prostu uzywane do regulacji ekonomii i wspierane przez CCP.  Co dowodzi, ze
sandbox nie jest juz 100%-owy.

Tez duze koalicje a nawet niektore alianse przerosly oczekiwania CCP i chociaz (CCP) robi dobra mine do zlej gry to mega-power bloki sa
(potencjalnym) zagrozeniem dla swiata Evki i dewelopera.

Niemniej Ewka (lore) od poczatku byla "wykrzywiona" w strone cynizmu, egoizmu i ogolnie barbarzynstwa w epoce zaawansowanych
technologii kosmicznych. Co przemawia za b)...

PS. (bez EDITa) Nie zakladam sie o nic, to tylko takie sformulowanie :)

PPS. Warhammer 4k to porazka ludzkiego rozumu...
--
Net

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: C0VEN - dyskusja
« Odpowiedź #1504 dnia: Marzec 09, 2017, 19:31:43 »
>> A może by tak stworzyć z tego nowy polish ally i dogadać się z goonami o parę systemów co by na mapie zaistnieć?
toż to pomysł stary jak świat  :P
od zawsze były pomysły aby c0ven zmienił miejsce... póki jeszcze istniał

Nie wydaje mnie sie, ze C0ven zdechl dopoty, dopoki nie zobacze, ze nie probowali odbic Eso gdy nadazy sie okazja :)
Tez nikt ze stada owieczek tego nie potwierdzil.

Co do polish ally: ciezko, za malo Polakow gra. Poza tym co to znaczy p.a. ? Bo np. Miniony to (podobno) ally mocno PVP, czy
pasuja do definicji ? Nie sadze, bo tak na wyczucie, p.a. musialoby byc noob friendly. I bardzo wyrozumiale dla mniej napalonych
killboarderow :)

Zazwyczaj mowi sie tez o polish community i to zdaje sie jest nadzbior polish ally. Ale moze wystarczyl by jakis ogolnodostepny
TS, kilka kanalow do pogaduszek, jakis kanal handlowy z cenami dla ziomkow ?  ;)

W kazdym razie na nie ma co liczyc na sov spajajacy ally czy community :)

EDIT: Ok, Old Piosall potwierdzil, ze C0ven zahibernowal sie w stanie nieodroznialnym od przejscia do historii. Rip in Stain :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 19:39:57 wysłana przez Net »
--
Net