Autor Wątek: Nowy gracz szuka pomocy  (Przeczytany 5343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akkarion

  • Gość
Nowy gracz szuka pomocy
« dnia: Czerwiec 19, 2012, 17:26:21 »
Witam. Jakiś czas temu usłyszałem o EVE, zaciekawiła mnie ta gra, poczytałem, pooglądałem i postanowiłem zacząć aktywnie grać. I tutaj chcę zwrócić się z prośbą do was, bardziej doświadczonych graczy: słyszałem, że istnieje jakiś Buddy Program, w którym zamiast 14 dni triala otrzymuje się 21. Czy ktoś byłby tak miły i uraczyłby mnie taką możliwością?

Poza tym mam parę pytań:
1. Jaki styl gry będzie najłatwiejszy na początek? Słyszałem, że górnictwo jest dosyć opłacalne.
2. Jaką rasę wybrać? Jest ich trochę i ciężko mi się zdecydować
3. Słyszałem, że w grze istnieje możliwość zakupu subskrypcji za ISK - czy to prawda i ile będę musiał czasu poświęcić by dojść do takiego poziomu?
4. Czy jest jakaś polska korporacja pomagająca nowym graczom?

Tim

  • Aqua
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 63
  • Year supply of fairy cakes
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tim Nitack
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2012, 17:39:11 »
Witaj! :D
Jeżeli chcesz otrzymać 21 dniowy trial wpisz się w tym temacie zgodnie z podanymi tam zasadami:
http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=7486.0

1. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jak będziesz w grze i zapoznasz się nieco z mechaniką robiąc tutoriale myślę, że sam będziesz sobie w stanie na nie odpowiedzieć. Niezależnie od tego co się wybrało, dobrze jest podążać cały czas daną ścieżką, przerzucenie się między "profesjami" jest czasochłonne, a czas to iski.
2. Rasa nie ma wpływu na grę, tylko na wygląd twojego pod-pilota.
3. To prawda subskrypcję można wykupować za iski, jeżeli jesteś konsekwentnym graczem to do fundowania sobie gry w ten sposób możesz dojść w 3 miesiące - ale to bardzo optymistyczna wersja.
4. Unseen Academy
"You don't have to shoot a man to take away his life, Mila. You can kill without ever striking your victim or firing a weapon. All you have to do is take away his hope. Take away a man's sense of purpose in life—the rock that his ego rests upon—and that man becomes the living dead." —Otro Gariushi

Akkarion

  • Gość
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 18:25:26 »
Dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie: Czy pierwszy raz muszę kupić subskrypcję ze strony czy mogę użyć PLEX'a? Bo patrząc na Allegro, to PLEX wychodzi dużo taniej.

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 18:46:02 »
[admin]Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie odnosnie RMT[/admin]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2012, 18:59:30 wysłana przez Doom »

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:05:57 »
Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie odnosnie RMT

Zielony gracz na pewno wie co masz na myśli...

PLEXY na Allegro za 30zł czy w tych okolicach są nielegalne. Mogą ci zbanować za takie zakupy konto.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:13:04 »
Cytuj
PLEXY na Allegro za 30zł czy w tych okolicach są nielegalne. Mogą ci zbanować za takie zakupy konto.
Fix
Jesli nie kupuje się tego od ccp to jedyna legalna forma przedłużenia konta to GTC. PLEX'y legalnie mozna kupić tylko i wyłącznie bezpośrednio od CCP. Podobnie wszelkie przedłuzenia itp w których nie ma mowy o tym że do ręki dostaje się kod (w sensie że dostaje się kod i trzeba go samemu wpisać, częściej dla szybkości transakcji zamiast zdrapki na maila / sms wysyłaja sam kod przepisany ze zdrapki) to ściema jesli chodzi o legalność
Cytuj
Zielony gracz na pewno wie co masz na myśli...
Ostrzeżenie nie było dla młodego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:19:50 »
Ostrzeżenie nie było dla młodego

Sorry, tak to jakoś nieszczęśliwie wygląda jakby dla niego.

Tony Solando

  • Gość
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2012, 09:34:14 »
Myślę, że trochę mu namieszaliście. Plexy kupowane poza grą za realną walutę są przeciwko EULA (licencja użytkownika gry). Takie praktyki mogą prowadzić do zbanowania konta. Kupowanie plexów w grze za ISKi jest jak najbardziej legalne. Pierwsze uzupełnienie nie musi być z GTC. Można uzupełnić konto plexem i też konto stanie się premium. (pozostałe dni triala automatycznie zamienią się na premium). Ponadto jeśli uzupełnisz konto (plexem lub GTC) to zapraszająca Cię osoba dostanie 30dni za darmo (ewentualnie plexa).

Cena jednego plexa aktualnie to około 490 milionów isków. Na początku wydaje się być to gigantyczna kwota, później nic przerażającego. Gram w EvE od 2010r i ostatni raz płaciłem realną walutą za grę w 2010r.

Żeby wyrobić się na te 490m (czasem ceny się wahają) wystarczy zarabiać średnio jakieś 17 milionów dziennie. Początkujący gracz, który ma dostęp do misji poziomu czwartego zarabia tyle w 20 - 60 min. Oczywiście sposobów zarobkowania jest dużo a misje nie są wcale najefektywniejszym. Do wszystkiego jednak trzeba trochę wprawy i wylatanych godzin. Graj, rozwijaj się a możliwości pojawią się same.

Akkarion

  • Gość
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:14:56 »
Witam ponownie, mam kolejne pytanie. Ukończyłem już wszystkie misje treningowe (Catalysta niestety straciłem, muszę używać Tristana) i nasuwa mi się pytanie - co dalej?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:17:48 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:24:20 »
Witam ponownie, mam kolejne pytanie. Ukończyłem już wszystkie misje treningowe (Catalysta niestety straciłem, muszę używać Tristana) i nasuwa mi się pytanie - co dalej?

No i tutaj zaczynają się schody :D W przeciwieństwie do typowych MMO, tzw. ThemeParków, gdzie jest jakiś wątek który Cie ciągnie za rączkę aż zmaksujesz level, to jest sandbox.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest: cokolwiek, co tylko sobie zażyczysz i chcesz osiągnąć :)

EVE jest bardzo rozbudowanym światem i można w nim robić wszystko, ale nie ma przymusu. Częstym problemem graczy którzy pierwszy raz grają w sandbox jest wyznaczanie sobie samemu celów do osiągnięcia - czy to statku którym chce się latać, czy ilości ISK na wallecie, czy sposobu zarobinienia tych ISK czy czegokolwiek innego.

Skoro jesteś bardzo nowym graczem, sugerowałbym wstąpienie do Unseen Academy, tam w kilka miesięcy pokażą Ci różnorodność EVE i możliwości jakie otwiera, przy okazji ucząc rozsądnych podstaw.

A co do tego co można robić w EVE, to taki mały rysunek poglądowy :) : http://xeovar.net/eve/eve-wtd.jpg

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:25:54 »
Ukończyłem już wszystkie misje treningowe (Catalysta niestety straciłem, muszę używać Tristana) i nasuwa mi się pytanie - co dalej?
A jaki aspekt gry Ci się podoba najbardziej ?

W EVE możesz w wielkim skrócie być:
A) monopolistą - opanować rynek zbytu, produkcji i transportu - co prawda wódki i panienek się nie da opanować, ale pozostałe 2 obszary są do opanowania
B) tym złym inaczej - scam i naciąganie naiwniaków + dla rozrywki od czasu do czasu jakiś suicide albo canflip
C) tym złym właściwie - korsarz to taki ktoś pracujący na czyjeś zlecenie - profesja jak znalazł w FW, a pirat zaś to taki ktoś pracujący na własny rachunek - profesja jak znalazł żeby ransomować w low
D) tym dobrym inaczej - rób dalej to co robiłeś na misjach treningowych, na pewno dostałeś konszachty do NPCa, który jedyne co umie powiedzieć to: "I am disappointed by your decisiveness"
E) tym dobrym bo tak twierdzisz - lubisz kolegów, masz ich wielu, a wiadomo gdzie wojów kupa tam i Herkules dupa
F) górnikiem - grasz w MMO, ale nie lubisz ludzi, więc wpatrujesz się w pixele imitujące kamulce, ale pamiętaj - to da się leczyć
G) robaczkiem - pojawiasz się i znikasz, a gdzie Cię poniosło - co to ma za znaczenie
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

papugoz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pegasus Duke
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:09:26 »
Ok, to ja się podłączę.
Przede wszystkim witam całe forum itp... :)
zakończyłem swoje misje treningowe, gram sobie wg pomysłu na start by
http://cas101.blogspot.com/2009/07/fast-track-with-federation-navy.html
jestem na etapie robienia sobie skilli na vexora i na początku chciałbym polatać sobie z ludkiem i się pouczyć.
Złożyłem podanie do UA dwa dni temu - puki co 0 odzewu... :(
Czy zawsze to trwa tyle, czy może coś pomerdałem?

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Nowy gracz szuka pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:15:04 »
Nie zawsze, ale czasami musisz sie przypomnieć na forum UA   :D
pewpew