Autor Wątek: Kilka pytań poczatkującego  (Przeczytany 9596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexmich

  • Gość
Kilka pytań poczatkującego
« dnia: Maj 28, 2012, 20:46:09 »
Witam. Od  pewnego czasu nosze się z zamiarem rozpoczęcia gry w EVE. Z braku czasu postanowiłem odłożyć to ja po sesji, jedna z powodu porcji na steamie dodatku "Inferno" zastanawiam się nad zmianą decyzji. Ponieważ czas nagli ( promocja trwa do jutra), a ja nie mam czasu szukać odpowiedzi na trapiące mnie pytania zapytam więc tutaj. Z góry przepraszam jeśli odpowiedzi na niektóre z nich są oczywiste.

1.) Sądziłem że Eve jest za darmo i występuje w niej system abonamentowy. Jak to w końcu jest? Co takiego dają dodatki? czy opłaca się je kupować? Czy dają przewagę w samej grze czy są czymś w stylu "zbroja dla konia"? Czy mi jako osobie zaczynającej będzie on przydatny?
2.) Jeśli powiążę swoją grę ze sreamem będę mógł ją uruchomić bezpośrednio? ( wiadomo jak dzieła steam, albo raczej jak czasem nie działa)
3) Trial - z tego co zrozumiałem to trwa 14 dni ( 21 jeśli otrzymam zaproszenie). pytam bo na starszych psotach jest mowa o 31dniowym i 60 dniowym.
4.) Abonament wynosi ok 110 zł za 2 miechy. Czy oznacza to że jeśli wykupię go powiedzmy w w styczniu to będzie obowiązywał przez styczeń i luty? Czy też jeśli nie będę aktywny np przez luty to będę mógł go zawiesić i grać w marcu?
5.) Z tego co się zorientowałem to w za grę można płacić wirtualną walutą. Czy jest to "opłacalne" (czy wielu graczy to robi)? Jak szybko można zacząć "zarabiać na siebie"? I ile trzeba poświęcić na to czasu w grze (miesięcznie aby moc opłacić abonament)?
6.) Cały czas czytam o przeliczaniu isków na realną gotówkę. Czy mam rozumieć że wielu graczy gra w EVEa tylko dla kasy? Czy kupowanie wirtualnej waluty za realne pieniądze jest nagminne? I jaki jest przelicznik (np Euro na iski)
7) Czy Unseen Academy działa również w sezonie wakacyjnym/urlopowym i czy opłaca się zaczynać grę w tym okresie? (Wiem że pytanie raczej na forum UA)
8.) Czy wybranie początkowej frakcji ma wpływ na miejsce startu w grze? I czy ma wpływ na stosunek innych graczy( tzn czy są korporacje/sojusze które przyjmują tylko osoby z danej frakcji)?
9.) Czy w mogę mieć jakieś problemy z dotarciem od sektora startowego do  Unseen Academy. Pytam bo ostatnio dość sporo się pisze o akcjach goonswarm.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2012, 21:30:55 »
1.) Sądziłem że Eve jest za darmo i występuje w niej system abonamentowy. Jak to w końcu jest? Co takiego dają dodatki? czy opłaca się je kupować? Czy dają przewagę w samej grze czy są czymś w stylu "zbroja dla konia"? Czy mi jako osobie zaczynającej będzie on przydatny?

3) Trial - z tego co zrozumiałem to trwa 14 dni ( 21 jeśli otrzymam zaproszenie). pytam bo na starszych psotach jest mowa o 31dniowym i 60 dniowym.

Obecnie są tylko 14 dni (zwykły) i 21 dni (z buddy program).

4.) Abonament wynosi ok 110 zł za 2 miechy. Czy oznacza to że jeśli wykupię go powiedzmy w w styczniu to będzie obowiązywał przez styczeń i luty? Czy też jeśli nie będę aktywny np przez luty to będę mógł go zawiesić i grać w marcu?

Time Code przedłuża Ci grę o 60 dni od momentu wbicia kodu do systemu. Tyle

5.) Z tego co się zorientowałem to w za grę można płacić wirtualną walutą. Czy jest to "opłacalne" (czy wielu graczy to robi)? Jak szybko można zacząć "zarabiać na siebie"? I ile trzeba poświęcić na to czasu w grze (miesięcznie aby moc opłacić abonament)?

Da się, ale dla młodego chara jest to ekstremalnie trudne. Próba opłacania w ten sposób gry zamieni Cię w farmera niewolnika - prosta droga do zniechęcenia się i rzucenia Eve w kąt po 6 miesiącach.

6.) Cały czas czytam o przeliczaniu isków na realną gotówkę. Czy mam rozumieć że wielu graczy gra w EVEa tylko dla kasy? Czy kupowanie wirtualnej waluty za realne pieniądze jest nagminne? I jaki jest przelicznik (np Euro na iski)

Nie przejmuj się tym specjalnie, na Ciebie to nie wpłynie.

7) Czy Unseen Academy działa również w sezonie wakacyjnym/urlopowym i czy opłaca się zaczynać grę w tym okresie? (Wiem że pytanie raczej na forum UA)

AFAIR w wakacje UA działa normalnie

8.) Czy wybranie początkowej frakcji ma wpływ na miejsce startu w grze? I czy ma wpływ na stosunek innych graczy( tzn czy są korporacje/sojusze które przyjmują tylko osoby z danej frakcji)?

Nie ma żadnego wpływu na dłuższą metę

9.) Czy w mogę mieć jakieś problemy z dotarciem od sektora startowego do  Unseen Academy. Pytam bo ostatnio dość sporo się pisze o akcjach goonswarm.

UA żyje w hisecu, więc żadnego problemu nie będzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2012, 22:33:53 »
1.) Sądziłem że Eve jest za darmo i występuje w niej system abonamentowy. Jak to w końcu jest? Co takiego dają dodatki? czy opłaca się je kupować? Czy dają przewagę w samej grze czy są czymś w stylu "zbroja dla konia"? Czy mi jako osobie zaczynającej będzie on przydatny?

EVE kupujesz raz (lub aktywujesz PLEXem konto) a potem placisz abonament (mozna za kasę w grze, kupując item zwany plexem i zużywając go. Dodatki są to większe patche zmieniające gre, poważnie coś rozwijające i dodające nowe opcje. Są obowiązkowe i darmowe i zasadniczo służą temu by mieć okazje reklamować eve dwa razy do roku z nowym tematem reklamowym :)

Cytuj
2.) Jeśli powiążę swoją grę ze sreamem będę mógł ją uruchomić bezpośrednio? ( wiadomo jak dzieła steam, albo raczej jak czasem nie działa)

Nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że do zalogowania do eve nadal będziesz używał loginu EVE i hasła (inaczej nie miałbyś dostępu do forum, zarządzania kontem itp itd). Co oznacza ze można grać na zwykłym kliencie gdziekolwiek.

Cytuj
3) Trial - z tego co zrozumiałem to trwa 14 dni ( 21 jeśli otrzymam zaproszenie). pytam bo na starszych psotach jest mowa o 31dniowym i 60 dniowym.
14 dni to standard na stronie, każdy grający gracz może dać ci tzw buddy key dający 21 dni. Jest na tym forum wątek gdzie się prosi i instant dostaje, to się opłaca także dającemu więc chętnych dużo ;)

Cytuj
4.) Abonament wynosi ok 110 zł za 2 miechy. Czy oznacza to że jeśli wykupię go powiedzmy w w styczniu to będzie obowiązywał przez styczeń i luty? Czy też jeśli nie będę aktywny np przez luty to będę mógł go zawiesić i grać w marcu?

Abonament opłacasz w cyklach 30dni. 30 dni kosztuje jednego PLEXa w grze, EUR14.95 (taniej jak kupujesz na dłużej). Można kupić też GTC (to jest 60 dni lub dwa PLEXY). Kupując GTC zmieniasz je na dwa plexy i możesz wydać je nie na raz, czyli np. tak jak piszesz styczen i marzec

Cytuj
5.) Z tego co się zorientowałem to w za grę można płacić wirtualną walutą. Czy jest to "opłacalne" (czy wielu graczy to robi)? Jak szybko można zacząć "zarabiać na siebie"? I ile trzeba poświęcić na to czasu w grze (miesięcznie aby moc opłacić abonament)?

Da się, jest to jednak dośc drogie dla młodej postaci. Moim zdaniem (choć inni mogą mieć inne opinie i pewnie są szybsze metody na dojście do zarabiania na grę) trzeba zainwestować w około pół roku gry aby postać miała odpowiednią ilość skilli i wystarczająco dobrze poznać EVE by wiedzieć o co chodzi i jak Tobie będzie najwygodniej zarabiać te 500m miesięcznie (przy aktualnych cenach). Docelowo zarobienie na plexa nie powinno zająć więcej niż dzień-dwa grania, wszystko zależy od tego jak, gdzie na czym itp itd.

Cytuj
6.) Cały czas czytam o przeliczaniu isków na realną gotówkę. Czy mam rozumieć że wielu graczy gra w EVEa tylko dla kasy? Czy kupowanie wirtualnej waluty za realne pieniądze jest nagminne? I jaki jest przelicznik (np Euro na iski)

Granie dla kasy nie bardzo jest możliwe, CCP się stara aby ISK był walutą wymienialną tylko w jedną stronę - tzn możesz kupić ISKi za gotówkę ale nie sprzedać. Ludzie przeliczają, bo jest w miarę prosty kurs (poprzez GTC/PLEXy) aktualnie wynoszący około 30eur za 1b. Patrząc na podaną przez Ciebię cenę GTC 110 PLN to się przelicza na dzisiaj na około 950-980m ISK.
Dla gry nie ma to większego znaczenia, a niektórzy lubią przeliczać, bo rzeczy wybuchające w EVE są drogie i to robi wrażenie :)
"Wpłacanie" kasy w EVE nie daje ci żadnej przewagi nad bogatym normalnym graczem - a często prowadzi do kretyńskich akcji typu kolesie nie mający pojęcia o co biega fitujący drogie wypasione statki i wdupcający je na podstawowych błędach.

Cytuj
7) Czy Unseen Academy działa również w sezonie wakacyjnym/urlopowym i czy opłaca się zaczynać grę w tym okresie? (Wiem że pytanie raczej na forum UA)

Nie mam pojęcia. Pewnie tak, ale ruch znając życie mniejszy - ciepło, lato itp.

Cytuj
8.) Czy wybranie początkowej frakcji ma wpływ na miejsce startu w grze? I czy ma wpływ na stosunek innych graczy( tzn czy są korporacje/sojusze które przyjmują tylko osoby z danej frakcji)?

Wpływa na miejsce startu, ale w bardzo małym stopniu (możesz się przenieść bez problemu od razu, tutaj nie ma starting areas praktycznie, a high seca jest dużo). Na nic poza tym, definiuje skile które dostajesz na początek, ale one są "warte" może 1-2 dni skilowania, i w praktyce to nic nie zmienia.

Cytuj
9.) Czy w mogę mieć jakieś problemy z dotarciem od sektora startowego do  Unseen Academy. Pytam bo ostatnio dość sporo się pisze o akcjach goonswarm.

Nie, aż tak hardkorowi nie są, a high seca jak pisałem jest dużo :)

alexmich

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2012, 23:21:41 »
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

ad 1.) Moje główne pytanie było o to czy zakup dodatku w mojej sytuacji jest dobrym pomysłem. Jednak rozumiem, że jeżeli chodzi o dodatki w stylu "Inferno" to "Zawiera pełną wersję gry oraz 30-dniową subskrybcję" czyli nic więcej jak możliwość gry przez 30 dni i cała ich zawartość jest dostępna potem dla wszystkich graczy? I są dla nowego gracza kompletnie nie przydatne.



Da się, jest to jednak dośc drogie dla młodej postaci. Moim zdaniem (choć inni mogą mieć inne opinie i pewnie są szybsze metody na dojście do zarabiania na grę) trzeba zainwestować w około pół roku gry aby postać miała odpowiednią ilość skilli i wystarczająco dobrze poznać EVE by wiedzieć o co chodzi i jak Tobie będzie najwygodniej zarabiać te 500m miesięcznie (przy aktualnych cenach). Docelowo zarobienie na plexa nie powinno zająć więcej niż dzień-dwa grania, wszystko zależy od tego jak, gdzie na czym itp itd.


ad 5) Grę w EVE mam zamiar potraktować jako coś więcej niż "zagraj i zapomnij". Myślałem już o niej już na przełomie 2004/2005 roku, ale zniechęciło mnie brak lokalizacji i mentalność Polskich graczy od których w jakimkolwiek grze społecznościowej należy możliwie jak najbardziej się odciąć ( fakt nie wymagający chyba żadnych wyjaśnień).
Dzięki artykule na Polygami jakoś "przypomniałem" sobie o tym tytule, obejrzałem kilka filmików, przejrzałem centrale, forum C0VENTu,  UA, przeczytałem kilka innych artykułów i stwierdziłem, że polska społeczność w Eve mocno się wyróżnia. Chciałem się zorientować czy przez cały okres granie będę musiał bulić ponad 6 stów rocznie za tę przyjemność, czy też w pewnym momencie będę mógł zapłacić za to moim zaangażowaniem w grę.

ad 6) Chodziło mi głownie o to czy w EVE można spotkać ludzi którzy za kasę próbują uzyskać przewagę nad normalnymi graczami i ciesze się że jest to utrudnione.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2012, 00:03:03 »
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

ad 1.) Moje główne pytanie było o to czy zakup dodatku w mojej sytuacji jest dobrym pomysłem. Jednak rozumiem, że jeżeli chodzi o dodatki w stylu "Inferno" to "Zawiera pełną wersję gry oraz 30-dniową subskrybcję" czyli nic więcej jak możliwość gry przez 30 dni i cała ich zawartość jest dostępna potem dla wszystkich graczy? I są dla nowego gracza kompletnie nie przydatne.

Czyżby wpływ WoW? :)

W Eve płacisz abonament, a CCP 2 razy do roku wypuszcza "dodatek" (expansion). Aktualnie obowiązujące jest "Inferno". Nie masz żadnego wyboru czy to instalujesz czy nie, bo bez aktualnego klienta nie zalogujesz się do serwera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jonas

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2012, 08:23:31 »
A tak w ogóle nie daj się naciągnąć na zakup na Steamie (choć nie wiem jak kwotowo ta oferta wygląda). Klient EVE jest darmowy, można go ściągnąć i zainstalować bez płacenia czegokolwiek. Później tworzysz konto najlepiej korzystając z zaproszenia osoby już grającej i dostajesz 21 dni triala free. Jeżeli w tym okresie zdecydujesz się na kontynuację zabawy to kupujesz TimeCoda (u uprawionych retailerów), który automatycznie zmienia konto trial (z dość dużymi ograniczeniami) na pełne konto i przedłuża czas gry o 60 dni. Później zabawę możesz finansować z pomocą kolejnych TC kupowanych za żywą gotówkę, albo zarabiać w grze i kupować PLEXy (item in-game), które przedłużają grę o 30 dni.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2012, 08:30:33 »
Termin "dodatek" został wprowadzony po to, żeby gracze z innych mmo nie czuli się zagubieni. Ale nie są to "dodatki" sensu stricte jak w WoW itp.
Nie płacisz za te "dodatki", bo wszystkie rozszerzenia Eve są zawarte w cenie abonementu (niezależnie jak go płacisz).
I nie, to nie jest jak w wielu mmo, że dodatki nic nie dają początkującym graczom. Evkowe dodatki zmieniają wiele aspektów gry, często także te, które dotyczą ludzi zaczynających (player first experience). Nie pamiętam jak to wygląda w Inferno, ale na pewno coś dla świeżaków też wnosi.
Poza tym instalacja patchy (czyli tych "dodatków") i tak jest obowiązkowa do gry, więc dyskusja czy się opłaca jest trochę akademicka, patrząc na całość od tej strony. Imo trzeba rozpatrywać tylko wątek finansowy.
Z tego co pamiętam, to na Steamie nie było możliwości rozszerzenia istniejącego konta trialowego promocją, tylko zakładało się nowe konto. Jeśli tak jest nadal, to biorąc pod uwagę dostępny 21-dniowy trial, za cenę "promocji" na steamie to z tych 30 dostajesz tak naprawdę tylko 9 i ten czas należy przeliczyć i porównać z normalnym gtc, aby określić opłacalność.
Jeśli jednak można rozszerzyć istniejące konto, to co innego...
I nie, przy zakupie Eve przez Steama nie musisz się logować przez niego. Odpalenie gry z poziomu klienta Steam powoduje tylko uruchomienie launchera Eve, który można też odpalić normalnie z poziomu windy.
Przedwieczny.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2012, 08:39:38 »
automatycznie zmienia konto trial (z dość dużymi ograniczeniami) na pełne konto i przedłuża czas gry o 60 dni.
Tu wypadaloby doprecyzowac, ze po zamianie konta trial na pelne czas triala caly czas jest do wykorzystania, wiec jak wezmie sie 21 dniowego triala i od razu przedluzy o 30/60 dni to ma sie pelne konto na 51/81 dni.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Jonas

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2012, 10:17:22 »
Tu wypadaloby doprecyzowac, ze po zamianie konta trial na pelne czas triala caly czas jest do wykorzystania, wiec jak wezmie sie 21 dniowego triala i od razu przedluzy o 30/60 dni to ma sie pelne konto na 51/81 dni.
Przecież napisałem, że PRZEDŁUŻA czas gry, więc co jeszcze chcesz doprecyzować. ;)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2012, 10:23:20 »
ad 1.) Moje główne pytanie było o to czy zakup dodatku w mojej sytuacji jest dobrym pomysłem. Jednak rozumiem, że jeżeli chodzi o dodatki w stylu "Inferno" to "Zawiera pełną wersję gry oraz 30-dniową subskrybcję" czyli nic więcej jak możliwość gry przez 30 dni i cała ich zawartość jest dostępna potem dla wszystkich graczy? I są dla nowego gracza kompletnie nie przydatne.

Dodatek do EVE to coś co bardziej przypomina updejt. I to updejt obowiązkowy. Obowiązkowy w tym sensie, że bez niego nie pograsz. Możesz na komputerze zainstalować starszą wersję gry (bo miałeś ściągniętego wcześniej klienta, bo kupiłeś wersje pudełkową etc.). Z samą instalacją problemu nie będziesz miał. Ale jak odpalisz klienta, to on automatycznie zacznie pobierać najnowszy dodatek i go instalować. Jak przerwiesz ten proces to po prostu do gry się nie zalogujesz. A sam klient i te wszystkie updejty są darmowe. Nic za to nie płacisz.
No i jak gry jeszcze nie masz zainstalowanej, to ściągasz pełnego klienta (obojętnie, czy tego online, czy offline). Pełny klient na stronie EVE jest zawsze (a przynajmniej powinien być) aktualny - zawierający najnowsze "dodatki".
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2012, 10:26:31 »
Eee, bez przesady, poczytaj takie najbardziej znane "prywatne" forum o EvE, www.kugutsumen.com i zobaczysz, ze polska community to jest gromadka sympatycznych misiow, ktorzy od czasu do czasu o cos tam sie pokloca. Natomiast nikt Cie tu raczej nie nazwie "retarded faggotem", "fucking niggerjewem", "sperging publordem" i nie zasugeruje, ze Twoja matka byla manatem. Co na kugu zdarza sie nagminnie. ;)

To tak a propos tego, ze community EvE, zwlaszcza skoncentrowane na PVP (polskie czy nie polskie) jest dosc specyficzne i nalezy miec w tej grze do siebie i rzeczywistosci sporo dystansu oraz zdrowa dawke socjopatii. Musisz zalozyc, ze kazda oferta handlowa, ktora wydaje sie atrakcyjna, jest proba oszustwa. Kazdy, kogo nie znasz, a kto oferuje Ci pomoc (np. zaprasza do korporacji bez wczesniejszej znajomosci), probuje Cie zabic albo okrasc (albo zabic i okrasc  >:D ). Jezeli ktos w malym statku okrada wraki NPC ktorych zabiles, to nie strzelaj do niego, bo Ci ucieknie i wroci w bojowym statku, ktory rozniesie Cie na strzepy. Itp., itd. Dlatego wlasnie EvE jest taka zajebista. Bo Ty mozesz zrobic im to samo. :)

Co do form platnosci, to koledzy w zasadzie juz wiekszosc opisali, jest jeszcze opcja po prostu na staly abonament, platny bezposrednio karta (albo PayPalem) na konto CCP. I tak jak pisali, EvE sie nie kupuje, klient jest do sciagniecia za darmo, "dodatki" tez, placisz tylko abonament.

Za realna kase nie ma "zbroi dla konia" i Bogu dzieki. Mozesz najwyzej kupić jakieś tam ubrania dla swojej postaci, być może w niedalekiej przyszłości będzie opcja na pomalowanie statku na różowo czy w jakiś inny wzorek, ale bez przełożenia na gameplay (nie będzie "Gold Ammo"). Za to faktycznie fajne jest, ze od czasu do czasu jakis misiek kupuje sobie postac (co jest mozliwe i legalne, jesli ) oraz wypasiony sprzet i ginie takim wypasionym pimpmobilem zabity przez 3 lekkie statki,  bo nie umie grac.

alexmich

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2012, 11:06:04 »
Wielkie dzięki za rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi. Z czystym sercem odłożę sobie grę na "po sesji".

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2012, 12:25:46 »
Przecież napisałem, że PRZEDŁUŻA czas gry, więc co jeszcze chcesz doprecyzować. ;)
Ale nie napisales od kiedy przedluza, a calkiem sporo osob potem kombinuje ile beda mieli czasu gry przy wczesniejszym odpaleniu plexa i np czekaja do konca triala zeby przejsc na pelne konto, bo licza tak
Trial 14d, plex +30
Jak przedluze pierwszego dnia to mam 30d czasu gry, jak 5. to 35, a jak ostatniego to 44.
A tak to wszystko jasne. Czy odpalisz plexa pierwszego czy ostatniego dnia triala masz tyle samo czasu na gre  :P
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Jonas

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2012, 12:53:10 »
Ale nie napisales od kiedy przedluza, a calkiem sporo osob potem kombinuje ile beda mieli czasu gry przy wczesniejszym odpaleniu plexa i np czekaja do konca triala zeby przejsc na pelne konto, bo licza tak
Trial 14d, plex +30
Jak przedluze pierwszego dnia to mam 30d czasu gry, jak 5. to 35, a jak ostatniego to 44.
A tak to wszystko jasne. Czy odpalisz plexa pierwszego czy ostatniego dnia triala masz tyle samo czasu na gre  :P
Hint: słowem kluczowym jest PRZEDŁUŻA  :P

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2012, 14:35:05 »
Przeca nikt nie kwestionuje tego, ze przedluza.
Doprecyzowalem tylko od kiedy liczone jest to przedluzenie  :P
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2012, 16:41:15 »
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

ad 1.) Moje główne pytanie było o to czy zakup dodatku w mojej sytuacji jest dobrym pomysłem. Jednak rozumiem, że jeżeli chodzi o dodatki w stylu "Inferno" to "Zawiera pełną wersję gry oraz 30-dniową subskrybcję" czyli nic więcej jak możliwość gry przez 30 dni i cała ich zawartość jest dostępna potem dla wszystkich graczy? I są dla nowego gracza kompletnie nie przydatne.


Tu Ci już chłopaki wytłumaczyły, dodatek to marketing, gra jest jedna, a dodatek to bieżące hasło reklamowe i wspólna nazwa pakietu nowości i zmian w grze.

Cytuj

ad 5) Grę w EVE mam zamiar potraktować jako coś więcej niż "zagraj i zapomnij". Myślałem już o niej już na przełomie 2004/2005 roku, ale zniechęciło mnie brak lokalizacji i mentalność Polskich graczy od których w jakimkolwiek grze społecznościowej należy możliwie jak najbardziej się odciąć ( fakt nie wymagający chyba żadnych wyjaśnień).
Dzięki artykule na Polygami jakoś "przypomniałem" sobie o tym tytule, obejrzałem kilka filmików, przejrzałem centrale, forum C0VENTu,  UA, przeczytałem kilka innych artykułów i stwierdziłem, że polska społeczność w Eve mocno się wyróżnia. Chciałem się zorientować czy przez cały okres granie będę musiał bulić ponad 6 stów rocznie za tę przyjemność, czy też w pewnym momencie będę mógł zapłacić za to moim zaangażowaniem w grę.

EVE is not a game it's a hobby ;) Statystki pokazuja że są 2 "punkty krytyczne": jak pograsz więcej niż 6-12 miechów, zostaniesz na kilka lat, jak przeżyjesz kryzys w okolicach 3-4 roku gry to raczej zostaniesz na stałe ;) Ja osobiście bardzo żałuję że nie zacząłem grać w 2003, tylko dałem się wciągnąć w SWG i nawróciłem się dopiero w 2005 ;) Wtedy jednak EVE było jeszcze bardziej hardkorowe i jeszcze trudniejsze niż dziś, do tego UI bardzo zniechęcało... plus logo StarWars i SWG mnie przekonało... jak spartolili SWG to momentalnie poszedłem do EVE, zostałem i nie żałuję :)

Tak jak pisał Isen, wokalna społeczność w eve to najgorsza możliwa zbieranina trolli forumowych, l337 doodz itp itd, centrala to tylko przedszkole przy tym co się dzieje gdzie indziej :) Napisałem wokalna, gdyż 80% ludzi i tak siedzi w hisecu, nie wie co to jest forum, 0.0, pvp i generalnie zarabiają iski, których cała masa oszustów, piratów, złodziei i złoczyńców próbuje ich pozbawić ;) Co jest w tym wszystkim najlepsze :)
Polska społeczność, choć oczywiście dramogenna, trudna, złośliwa, trolująca, itp wcale nie wyróżnia się negatywnie na tle reszty - generalnie większość pvperów niezależnie od kraju tworzy podobne społeczności, a reszta i tak nic nie pisze bo siedzi w hisecu ;) Jak ktoś nie wierzy niech se pogada z ruskimi o ich CAODzie, czy z tbh z dowolną inną nacją/sojuszem ;)
I choć nigdy nie wypali opcja jednego sojuszu dla Polaków (jak i dla każdej innej nacji) to jest wiele grup bawiących się razem na różne sposoby - od faction warfare i piratki, przez WH, low-sece do npc i true 0.0. I czasem sobie nawet pomagają i polecą razem. A czasem się ponapierdalają :)

Zarabianie na granie w grze jest jak najbardziej typowe, i nie jest problemem jak się ma już doświadczenie a EVE przestanie być czarną magią. A sposobów jest multum.

Cytuj
ad 6) Chodziło mi głownie o to czy w EVE można spotkać ludzi którzy za kasę próbują uzyskać przewagę nad normalnymi graczami i ciesze się że jest to utrudnione.

Nie da się. Nie ma przedmiotu wpływającego na grę, który dałoby się kupić za RL kasę a którego nie byłoby dostępnego za ISK. Możesz za ISKi stać się bogaty i tyle. Głupi i/lub niedoświadczeni bogacze to raj dla wszystkich oszustów i suicide gankerów :D

Yergall

  • Gość
Odp: Kilka pytań poczatkującego
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2012, 17:01:40 »
A tak w ogóle nie daj się naciągnąć na zakup na Steamie (choć nie wiem jak kwotowo ta oferta wygląda).

Czemu ma nie dać się naciągnąć? Kluczem ze Steam można normalnie aktywować konto trialowe, ja tak zrobiłem i był to nawet trial 60 dni. Dostałem 90 dni gry za śmieszne 30zł, bo kupiłem EVE na przecenie -66%.
Do tego jakiś czas temu posiadaczom EVE na Steam, rozdawali kupony zniżkowe na EVE, które łączyły się z promocją -66% która wtedy trwała. Znajomy dzięki temu kupił EVE za niecałe 2 euro.