Autor Wątek: handel 3 pytania  (Przeczytany 6510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
handel 3 pytania
« dnia: Kwiecień 25, 2012, 00:27:05 »
1 chce wystawic order w stacji do skupywania i nast wiadomosc  No match " Broker found no match for your order. Others might have been before you, or your quotes might be outdated." przebijam item z 960 tys np na 1.1 mln do skupywania i czemu oferta jest slaba czy co ? z 10 razy rozne oferty i nic ;/

2 zakupilem jakis narkotyk i jest na nim czaszka chce wydokowac sie i dostaje wiad "Your ship is carrying at least one item (Crash was found) which is contraband somewhere. Are you sure you wish to undock?" czym grozi undock ?

3 lecac po hi secu od 1 do 0.5 do jity jakie jest prawdopodobienstwo ataku ( przewoze drop industrialem) ? tzn na ile moge sobie pozwolic przewozic dropu by nie kusic atakow ? i czy osoba ktora mnie zatakuje w hi secu polegnie od concordu czy moze zwiac latwo ? jesli szybko mnie ubije.. + jakies ew uwagi

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:32:59 »
Ad2: Narkotyki jak to narkotyki są nielegalne  ;) Po wydokowaniu grozi Ci co najwyżej opłata celna/karna i możesz lecieć dalej, z tym że sie spodziewaj takiej akcji na bramach, nie każdej, z tym to jest troche loteria. Nie wiem czy rzeczywiście można stracić statek podczas "przemytu", latam często z prochami i cokolwiek bym klikał w komunikacie ostrzegawczym, kończy sie jedynie na karze pieniężnej.
Ad3: Industrial z takim ładunkiem może się czuć bezpieczny w HIseku, Concord oczywiście amatora ładunku raz dwa zdejmie, dlatego nikt nie będzie ryzykował dla 100-200 mln.
Ad1 - nie mam pojęcia  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2012, 08:36:14 »
Ad.1. Wg mnie źle wystawiasz skup. Podeślij mi na PM link do screena, albo upublicznij tutaj, to spróbuję odpowiedzieć gdzie popełniasz błąd. Screen zrób w momencie jak zostanie jedynie zaakceptować ustawienia do wystawienia.
Choć na mój gust wygląda tak jakbyś chciał coś kupić w pewnej (ustalonej przez siebie) cenie, a nie wystawić buy order. Przy czym cena jest ewidentnie niższa niż najniższa pozycja rynkowa. Jakbyś wystawił wyższą to po prostu stałbyś się właścicielem dostępnych rzeczy, a sprzedający cieszyłby się, że ktoś go obdarzył lepszą ceną niż chciał - nie jestem tylko pewny czy to tak działa również jak jest więcej niż 1 sprzedający. Skupując coś w większej ilości niż dostępna po najniższej cenie skupi Ci całość po najniższej, więc to z pewnością nie kwestia ilości. Dlatego obstawiam, że próbujesz kupić coś po niższej cenie niż najniższa dostępna, a dodatkowo nie poprzez wystawienie buy orderów.
Oczywiście mogę się mylić i jesteś tym szczęśliwcem, któremu trafił się jakiś bug, a ponieważ ostatnio grzebali w kodzie marketów, to możliwe.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jonas

  • Gość
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2012, 08:44:55 »
Ad3: Industrial z takim ładunkiem może się czuć bezpieczny w HIseku, Concord oczywiście amatora ładunku raz dwa zdejmie, dlatego nikt nie będzie ryzykował dla 100-200 mln.
Żartujesz? Indyka to można w 2 trashery zdjąć (albo i jeden zależnie od indyka) więc 200m w cargo to bardzo tłusty łup. Gdzie tu ryzyko, skoro straci się 5-10m a zyskać można 100m?

A o do ad.1 to taki komunikat pojawia się, gdy próbujesz coś kupić wprost z marketu, a nie wystawić order. Upewnij się, że wszedłeś w advanced ustawienia zakupu, bo tylko stamtąd można wystawić order.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2012, 08:55:40 »
Ad3: Industrial z takim ładunkiem może się czuć bezpieczny w HIseku, Concord oczywiście amatora ładunku raz dwa zdejmie, dlatego nikt nie będzie ryzykował dla 100-200 mln.
Protest Jonasa przypomniał mi, że u mnie w korpie mieliśmy 2 przypadki ataku na BSa (wyfitowanego na tank) tylko dlatego, że wiózł stuff za ~200mln ISK. Oczywiście nieskuteczne ataki.  ::)
Ale też i wtopiliśmy swego czasu indora z kolekcją BPC... podczas zmiany siedziby w null. Co ciekawe - udało się bezpiecznie wywieźć z null i low, a indor padł gdzieś w Domain (mniej więcej połowa trasy). Na szczęście wśród kilkuset BPC "zawieruszyły" jedynie 2-3 w miarę tanie BPO.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2012, 09:56:38 »
Odnośnie pyt. 2: Chyba był skill od szmuglerki (zmniejszał ryzyko ''wpadki u miśków'' :P)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Jonas

  • Gość
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:03:27 »
Odnośnie pyt. 2: Chyba był skill od szmuglerki (zmniejszał ryzyko ''wpadki u miśków'' :P)
Może kiedyś był, teraz na pewno nie ma.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:56:30 »
Może kiedyś był, teraz na pewno nie ma.

Skill nazywał się Black Market.  ;)

Jonas

  • Gość
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:16:19 »
Skill nazywał się Black Market.  ;)
:P

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:17:45 »
ok z tym kupowaniem to macie racje, wiec chodzi mi oto zeby wystawic order do skupywania ktory sie pojawi w markecie w tabelce Buyers poprostu chce skupywac w regionie towar po swojej cenie da sie tak ? ;p w zakladce sellers nie ma np zadnej oferty ( a jesli by byla to ja nie chce skupywac itemkow z zakladki sellers tylko od graczy) wiec jesli gracz wpadnie do stacji bedzie mogl sprzedac dany item mi po cenie ktora ja ustale.

a i jeszcze male pytanko jak naliczyc oplate od tych narkotykow jak to jest liczone bo nie wiem czy sie mi oplaci przewiez spora ilosc tego... jesli na bramach mnie concord krocie skasuje ;p

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:23:37 »
Ostatnio kolega właśnie prawie nie stracił statku przez narkotyki... Na szczęście dla niego udało się go wybumpować do bramy i przeskoczył w ostatniej chwili - więc może coś zmienili w tej kwestii...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:25:21 »
Zależy jakie narkotyki :P
Czy jest to NPC dobro, czy te co sprawiają że nagle statek dostaje +50% tanka :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:32:41 »
Sooth Sayer - narkotyki xD

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:37:23 »
ok z tym kupowaniem to macie racje, wiec chodzi mi oto zeby wystawic order do skupywania ktory sie pojawi w markecie w tabelce Buyers poprostu chce skupywac w regionie towar po swojej cenie da sie tak ? ;p w zakladce sellers nie ma np zadnej oferty ( a jesli by byla to ja nie chce skupywac itemkow z zakladki sellers tylko od graczy) wiec jesli gracz wpadnie do stacji bedzie mogl sprzedac dany item mi po cenie ktora ja ustale.

Na oko bez screena wygląda jakbyś w czasie trwania orderu ustawiał opcję 'Immediate' zamiast podać jakikolwiek czas - w ten sposób próbuje skupić po ustalonej przez Ciebie cenie rzeczy dostępne na markecie - czego nie udaje mu się zrobić. Ustaw cokolwiek innego niż immediate i ten order się pojawi i będzie "wisiał" na markecie dopóki się nie skończy mu czas, lub ktoś go w pełni nie zrealizuje.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:46:35 »
noi jestes genialny :)) dziekowac ja poprostu mam malo gotowki i myslalem ze to dziala na zasadzie ze po sprzedaniu itemku kase dostaje natychmiast temu tak ustawilem, balem sie dac dzien bo bym zamrozil kase ale widze oco caman teraz :) jeszcze raz dziekuje :p

zostala kwestia narkotykow.. wazna sprawa dla mnie ;p bo mam stacje na ktorej moge sprzedac je pare tys% wyzej ;p tylko musze spora ilosc przewiez

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:48:29 »
Orka -> corporet hangar 8)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jonas

  • Gość
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:03:24 »
ok z tym kupowaniem to macie racje, wiec chodzi mi oto zeby wystawic order do skupywania ktory sie pojawi w markecie w tabelce Buyers poprostu chce skupywac w regionie towar po swojej cenie da sie tak ? ;p w zakladce sellers nie ma np zadnej oferty ( a jesli by byla to ja nie chce skupywac itemkow z zakladki sellers tylko od graczy) wiec jesli gracz wpadnie do stacji bedzie mogl sprzedac dany item mi po cenie ktora ja ustale.
Korzystając z marketu można kupować i sprzedawać na dwa sposoby. Pierwszy - bezpośrednio. Kupujesz za cenę wystawioną przez innego gracza lub sprzedajesz takiemu co chce kupić za podaną przez niego cenę. Jest to metoda szybka zarówno na sprzedaż jak i kupno czegoś i nie wymaga żadnych skilli, ale jak to z marketem bywa kupując tak przepłacisz, a sprzedając dostaniesz czasami dużo mniej niż wartość itemka. Druga metoda to kupno i sprzedaż przez ordery (odpowiednio buy order i sell order) - co istotne na markecie korzystając z pierwszej metody kupujesz z cudzych sell orderów a sprzedajesz na cudzych buy orderach. Aby wystawić sell order (sprzedać item za taką cenę jaka ciebie interesuje - oczywiście jeżeli znajdzie się kupiec)wybierasz sell z opcji rclick itemka, który sprzedajesz, wybierasz ustawienia zaawansowane (ikonka w prawym dolnym rogu), wprowadzasz cenę i wystawiasz. Sell order jest wystawiany zawsze na stacji, na której znajduje się sprzedawane dobro. W przypadku wystawiania buy orderu wchodzisz na market, znajdujesz interesujący cię item i wybierasz opcję Buy order (na dole okna marketu) lub dwukrotnie klikasz dowolną pozycję z buy orderów na markecie. Otworzy ci się okno wystawiania buy orderu, gdzie wprowadzasz cenę jaką jesteś gotów zapłacić za interesujący cię itemek (musi się jeszcze znaleźć ktoś kto ci go za taką cenę sprzeda poprzez szybką sprzedaż), ilość sztuk jaka cię interesuje, batch (ilość sztuk jaką musi ktoś mieć jednorazowo, aby ci sprzedać) oraz zasięg orderu (dystans od miejsca wystawiania w jakim order będzie widoczny na markecie dla sprzedających. Maksymalny zasięg to cały region, ale do tego niezbędne są już dość wysokie skille. Jest jeszcze opcja czasu trwania orderu, czyli ile jesteś gotów czekać na sprzedających. Po tym czasie order jest anulowany.
I jeszcze jedna uwaga. Znacząca większość itemków na markecie (stawiam, że pod 95% albo więcej) to ordery wystawione przez graczy (wyjątkiem są skillbooki, które wystawiają NPCe na stacjach szkolnych), zarówno po stronie buy jak i sell.

Edytka:widzę, że wyjaśnienia spóźnione, ale może się komuś przydadzą. ;)

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:19:34 »
dzieki dzieki :))  ps jak wystawiam order na caly region to moze ktos sprzedac mi item w low secu jesli w setings marketu mam ustawione display order only in hi sec ?

noi te nieszczesne narkotyki.. nie rozumiem oco caman z tym tankiem i jaka taksa za przewoz przez brame moze byc i jakie ryzyko ze npce mnie zaczna naparzac ;p



Jonas

  • Gość
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:31:59 »
dzieki dzieki :))  ps jak wystawiam order na caly region to moze ktos sprzedac mi item w low secu jesli w setings marketu mam ustawione display order only in hi sec ?
Może. Ustawienie wyświetlania nijak się ma do ustawienia orderu. Jak dasz zasięg cały region, a są w tym regionie jakieś low-seci to tam też może ci coś sprzedać. Trzeba więc znaleźć taki system do wystawienia, że jest jak najdalej od low i ustawić na określoną ilość jumpów.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:39:15 »
ano dobra rada bo tak moga trapa zastawic specjalnie w lowie kupujac ;p

Danath Riddick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Danath Riddick
  • Korporacja: Devion Corporation
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2012, 17:01:40 »
Z dragami jest tak, ze jak cię kontrabanda złapie to pytają czy je oddasz po dobroci. Jeżeli je oddasz, zapłacisz karę w iskach i spadnie ci trochę ss'a. Jeżeli nie oddasz to dostaniesz insta weba tak że nie ruszysz się wcale i cie milicja zatłucze. Skanują na bramach. Na ss'ach, koło stacji i na planetach powinieneś być bezpieczny.

Są dwa rodzaje dragów:
- Item z czachą przeważnie można je znaleźć na misjach dropią z budynków lub NPC
- Combat boostery. Po ich łyknięciu wzrasta nam odpowiedni atrybut.

Jeżeli chodzi o dragi to najlepiej je przewozić szybko zbierającą się do warpa fregatą. Kontrabanda ma duże opóźnienie w skanowaniu.
Ale i tak najpierw przetestuj z 1 dragiem w tanim statku tak dla pewności. Robiłem to ok 3 miechy temu i nie wiem czy czegoś nie zmienili.

Odpada więc transport jakimś statkiem industrialnym. Chyba że masz tech II transporta z clokiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2012, 17:10:43 wysłana przez Danath Riddick »

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2012, 00:48:51 »
do tematu ...

czy jest jakis sposob  latwego ustawiania zasiegu buy orderow w sensie takim ze jestem w danej stacji i chce sprawdzic na ile moge ustawic jumpow order aby nie siegal low seca czy musze to recznie na mapce sobie sprawdzac ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2012, 08:23:29 »
Mapa to najszybszy i najlepszy sposób

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:57:27 »
Ja mam nieco inne doświadczenia z dragami. W 99% przypadków było tak:
- łapała mnie policja, płaciłem karę i traciłem troszkę ss'a ale nigdy nie zabierali mi dragów.

Natomiast jakiś czas temu, po przeskoczeniu do 0.5 koło Amarr, czyli do miejsca w którym grzecznie wcześniej płaciłem kary, dostałem standardowe zapytanie o przewóz dragów + insta aggro od shipów na bramie.

Nie wiem, czy to była jakaś anomalia, czy wcześniej miałem szczęście, czy po prostu coś się zmieniło.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: handel 3 pytania
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2012, 17:49:38 »
czy jest jakis sposob  latwego ustawiania zasiegu buy orderow w sensie takim ze jestem w danej stacji i chce sprawdzic na ile moge ustawic jumpow order aby nie siegal low seca czy musze to recznie na mapce sobie sprawdzac ?

Nie musisz sobie psuć wzroku przy monitorze i in-game mapce. Ściągnij i wydrukuj sobie 2d EvEMaps, czyli mapy układów Nowego Edenu, i planuj swoje imperium handlowe siedząc na kibelku ;)