Autor Wątek: Exploracja.  (Przeczytany 9929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Exploracja.
« dnia: Luty 27, 2012, 19:51:18 »
Ostatnio zacząłem "bawić" się exploracją i cholernie spodobało mi się. Według mnie dużo ciekawsze od misji.

Było ok dopóki nie natrafiłem na Angel Cartel Occupied Mining Colony. O ile pierwszy room wyczyściłem (chociaż musiałem odwarpować parę razy) to już drugi room okazał się być zbyt ciężki dla mojego Hurricane. Muszę dodać że skille też jeszcze nie błyszczą.

I tak zastanawiam się jaki jest według z was najbardziej efektywny ship do exploracji tak aby można je było "na spokojnie" czyścić (zakładając że doskiluje się do niego odpowiednio)? Chodzi nie tylko o tzw DED ale również np o magneto/radar gdzie muszę dodatkowo zabrać analyzer/codebreaker/salvager (oczywiście nie wszystko naraz).

Jakieś sugestie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 23:50:08 wysłana przez Asag »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2012, 19:54:09 »
T3 / ishtar / może gila / pilgrim
Troche zależ to od warunków (low? null? high?)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2012, 19:55:27 »
Na razie tylko high, w późniejszym okresie nie wykluczam low/null.

Szczutek

  • Gość
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2012, 20:19:58 »
Jezeli ja mialbym ci cos doradzic to bylby to Ishtar - zmiesci wszystkie potrzebne do exploracji moduly naraz. Odpowiednie fity mozesz znalezc na killboardach i stronach temu poswieconych.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2012, 21:05:40 »
Ishtar to gallente czyli dronki na odpowiednim poziomie pewnie też musowo?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2012, 21:26:37 »
Tak. Problem z all in one mobilami jest taki ze jak montujesz skanery / analyzery proby itp to cierpi na tym uzbrojenie / tank i mozliwości ich utrzymania na chodzie (prąd).
Oczywiscie mozesz to ominąć w taki sposób:
lecisz skanującą orką, skanujesz system, jak coś znajdziesz to dokujesz / rozkładasz garaż (pos :P )
wyciągasz z hangaru właściwą raciarę do zrobienia saita i dzida

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2012, 22:05:50 »
Tak w ogóle co sprawia że Ishtar jest polecany do eksploracji a już np Vagabond nie? Chodzi o 5 mid slotów czy coś jeszcze?

Ranshe

  • Gość
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2012, 22:24:02 »
Dronowatość.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2012, 22:31:55 »
drony jako broń więc masz high sloty na salvagery, probownice, może jakiś tractor, do tego jest względnie uniwersalny pod względem tanka, może mieć i shield i armor, chociaż shield moze być rozrywkowy w osprzecie do eksploracji. Do tego jest cruiser size wiec wleci na wiekszoą liczbę saitów niż bc / t3 (liczone jak bc w tym kontekscie)

Zapomniałem wyżej jeszcze podać że comandy również nie są złe do tego celu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2012, 22:52:44 »
W hiseku w magneto/radarach itp też dobrze działa arbitrator :)

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2012, 01:52:31 »
Ja polecę Sacrilege, latałem nim na teranach Sanshy i sprawował się bardzo dobrze. Na zwykłym ficie t2 i to nie takim na betonowy tank zrobi praktycznie wszystko co może nas w hisecu spotkać. Jest miejsce na codebreakera i analyzera, jedyna wada to brak miejsca na salvager, ale ten możemy wozić w bagażniku i zakładać w razie potrzeby w miejsce probe launchera. W przeciwieństwie do Ishtara łatwiej jest go zrobić na cap stable, nawet z mwd.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2012, 19:38:29 »
Eh, tylko 53 dni skillowania do Ishtara :) Tak samo zresztą Sacri :)

Mam jeszcze pytanie na temat BC vs wspomniane cruisery. Za pomocą Hurricane nie byłem w stanie zrobić DED 4/10 (wspomniane w pierwszym poście Angel Occupation) z powodu zbyt słabego DPS/tanka (za wolno schodziły raty za to mój armor zdecydowanie za szybko). Oczywiście skille jeszcze kuleją.

Czy skoro BC miałem takie problemy to czy z Ishatrem nie będzie podobnie skoro ma mniej shield/armor? Pytanie pewnie dla niektórych śmieszne ale cóż, w końcu to Noobgarten.

I jeszcze jedno pytanie na temat exploracji, na poniższym filmiku koleś "zsuwa do środka" po zmianie range wszystkie probe jednym posunięciem, jak to zrobić, z Shiftem wszystkie się przesuwają. Tu link, chodzi o fragment pomiędzy mniej więcej 9:35-9:45.

http://www.youtube.com/watch?v=M4_w26wY18Y


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2012, 19:51:58 »
Proby z altem zsuwasz / rozsówasz  z shiftem relokujesz

Statki - hac to t2 maszyna z t2 resami = lepszy tank. HAC ma mniejszą sygnaturę niż hurek = lepszy tank.
Niemniej na kulawych skilach może być równie "zabawnie" jak na hurku a drożej.
HAC mają jeszcze jeden atut. Wlecą na część 3/10 podczas gdy bc to dopiero 4/10 i lepsze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2012, 21:29:55 »
Eh, tylko 53 dni skillowania do Ishtara :) Tak samo zresztą Sacri :)

I jeszcze jedno pytanie na temat exploracji, na poniższym filmiku koleś "zsuwa do środka" po zmianie range wszystkie probe jednym posunięciem, jak to zrobić, z Shiftem wszystkie się przesuwają. Tu link, chodzi o fragment pomiędzy mniej więcej 9:35-9:45.

"z Altem"  ;)

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2012, 19:03:42 »
Do Ishtara długa droga, exploruje teraz tylko w high i latając Hurricane blokuje sobie możliwość wejścia do kilku plexów. Dlatego rozważam zakup Vexora zwłaszcza że mam już gallente cruiser na 4.

Da rade ten ship w DED 4/10?

Czy taki fit do exploracji jest ok czy warto coś zmienić?
(oczywiście hardenery pod robiony plex)

[Vexor, High-Sec Exploration]
Medium Armor Repairer II
Damage Control II
Armor Thermic Hardener II
Armor EM Hardener II

Codebreaker I
Analyzer I
Cap Recharger II

Salvager I
Small Tractor Beam I
250mm Railgun I, Antimatter Charge M
250mm Railgun I, Antimatter Charge M
Core Probe Launcher I, Core Scanner Probe I

[empty rig slot]
[empty rig slot]
[empty rig slot]


Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2012, 19:46:57 »
Dorzuć do tego rigi

Medium Anti-Thermic Pump I
Medium Anti-EM Pump I
Medium Auxiliary Nano Pump I


i większość powinieneś dać radę. Tych najcięższych nie dasz rady, bo tank będzie na granicy, a albo już za mały. Co gorsze dps jest skromny i nie pozwoli na zredukowanie przyjmowanych obrażeń w wymaganym czasie, czyli przed rozładowaniem baterii, a tych wystarczy na 2-3min (w zależności od skilli)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2012, 20:02:56 »
Do 4/10 bierz myrmidona. Wleci tam, też ma drony ale tank jest wywalny w kosmos w porównaniu z vexem
Do tego uważaj, na plexach czesto są neuty i to mocne dość, przynajmniej w tych amar space

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2012, 20:19:58 »
Tak jak kolega Doom pisze. Skoro latasz hurkiem, masz lev 4 w galante kruzach czyli masz i dostęp do myrmidona.
Na nim nie musisz wkładać nawet działek tylko postaw na uber tank i tłucz wrogów dronkami.
Myrm ma jeszcze ten bonus, że gdy polecisz tłuc sobie npc-e, które jammują i zdejmują tym samym lock-a to nie będzie to miało wpływu na dronki ustawione na agresywne i same będą szukać celu.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2012, 20:25:08 »
Hmm, a chciałoby się komuś wkleić tutaj jakiś fit na myrmidona pod exploracje? Chciałbym ocenić na ile jestem w stanie założyć/wykorzystać dany fit.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2012, 20:44:08 »
Cytuj
[Myrmidon, New Setup 1]
Medium Armor Repairer II
Medium Armor Repairer II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
10MN Afterburner II
Codebreaker I

Salvager II
Salvager II
Small Tractor Beam II
Small Tractor Beam II
Core Probe Launcher I, Core Scanner Probe I
720mm Howitzer Artillery II, EMP M

Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Capacitor Control Circuit I


Hammerhead II x5
Valkyrie II x5
Hobgoblin II x5
Warrior II x5
Np takie coś. Hardy wymienne, podobnie jak moduł eksploracyjny (zakładasz jak wiesz co znalazłeś)
Dronki to zestaw uniwersalny, fit na moich skilach jest cap stabel nie wiem jak u Ciebie. działo obojetnie jakie byle mieć coś do brania agro na siebie. Mozna nieco zwiekszyć siłę ognia rezygnując z zestwu tractor i salvager ładując w to miejsce dodatkowe działa, kolejne w miejsce próbnika jak konczysz skanować i lecisz zabijać, polecam matarskie bo nie biorą prądu. (fit liczony na tank i ab, dlatego też dobrze jest nie odpalać innych modów w trakcie strzelaniny)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja - optymalny statek?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2012, 23:49:51 »
Wie ktoś gdzie w ustawieniach overview szukać budynków po zniszczeniu których jest szansa na spawn NPC dającego frakcyjny loot lub wyrzucające cargo z lootem na plexaxh?

Próbowałem Large Collidable Objects ale wtedy nieraz i 100+ obiektów mi się pokazuje a na wielu filmach widziałem że ludzie mieli w OV ledwie 2-3 struktury. Jest jakaś odrębna kategoria do tego?

PS: Zmieniłem temat topicu na bardziej ogólny "Exploracja" bo już trochę schodzę z tematu a nie chce nowego topicu zakładać :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2012, 00:40:39 »
Takie budynki są jakoś inaczej liczone i włażą na over przy normalnie wyłaczonych łącznikach, storagach itp
Druga metoda szukania ich to wiedza czego szukać dzięki stronie i rozwalenie tylko tego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2012, 16:17:14 »
Ishtar będzie gotowy za 16 dni. Jak go wyskilluje zamierzam podciągnąć sporo skilli bo ostatnio skilluje non stop typy statków a reszta skilli nietykana (ah ten rush po Ishtara).

I teraz zastanawiam się jak go sfitować. Potrzebuję wykombinować dwa tzn All-In-One do high sec expoloracji gdzie mogę pozwolić sobie na zamontowanie wszystkich modułów pod explo oraz do low. Do tego drugiego słyszałem ze pasowałoby mieć cloaka ale nie wiem jak to wszystko poupychać. Jakieś propozycje (w sumie nie wiem czy tematu w garażowni nie założyć bo to chyba rozległy temat)?

Druga sprawa, kiedyś zapewne będę chciał wsiąść w t3 (bonusy do scaningu z subsystemów). Myślałem nad Proteusem bo brakowałoby mi do niego tylko 9 dni po skończeniu Ishtara (oczywiście po tych 9 dniach nadal byłby bezużyteczny bez dodatkowego skillowania zresztą jak każdy inny t3). Problem w tym że wszędzie piszą że to najgorszy t3 i nie wiem czy warto się w niego pchać.
Najlepszy ofc tengu ale 43 dni skillowania trochę odstrasza (przynajmniej na razie). Alternatywą byłby Loki (35 dni), Legion to 38 dni a więc już lepiej chyba tengu.
W skrócie, warto zrobić Proteusa czy od razu mierzyć wyżej?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 16:28:49 wysłana przez Asag »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2012, 16:21:40 »
Z moich osobistych obserwacji wynika ze Legion jest najsłabszym z tech 3 bo ciężko się go fituje (chyba, że zbudujesz go na heavy assault misslach).
Proteusa bym ustawił na równi obok lokiego. A tengu jest dość dobrą zabawką do racenia i do pvp z racji dość niskiej sygnatury i dużego zasięgu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:23:18 »

W skrócie, warto zrobić Proteusa czy od razu mierzyć wyżej?

w skrocie to warto odwiedzic inne zakladki niz spaceship command ;)
T3, przynajmniej jak chodzi o tengu,lokiego i legiona (protem nigdy nie latalem) pokazuja pazur DOPIERO jak masz wszystko dookola wyskillowane, a tak to t2 na subtelnych sterydach i to nie zawsze.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 21, 2012, 00:25:00 »
Dlatego właśnie pisałem że po skończeniu Ishtara biorę się ostro za pozostałe skille. Ale myślę że po około miesiącu, dwóch już można by pomyśleć nad jakimś kierunkiem w kwestii t3 :)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Exploracja.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 21, 2012, 11:02:58 »
Dlatego właśnie pisałem że po skończeniu Ishtara biorę się ostro za pozostałe skille. Ale myślę że po około ROKU, dwóch już można by pomyśleć nad jakimś kierunkiem w kwestii t3 :)

fixed
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit