Autor Wątek: Propozycja eventu " W obronie Jita"  (Przeczytany 8370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

edek113

  • Gość
Propozycja eventu " W obronie Jita"
« dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:02:55 »
Kolega poddał mi według mnie bardzo fajny pomysł ... zrobić event w obronie Jita
Większość słyszała na pewno o pogróżkach "złego " Mittaniego ze jak mu zdejmią bana to poleci i rozpirzy Jita , całą ekonomię , frachty i sam pewnie nie wie co jeszcze bo chyba nie ma umowy i zasad których by nie zjebał :P
Nie interesuje mnie obrona jakiś kerbirów , frachtów czy ekonomii gry bo ona sie obroni sama a kto spadnie to za grzechy swoje ale sama idea zepsucia komus dobrej zabawy . Goonsi do tej pory bawia sie swietnie psujac zabawę innym w każdy możliwy sposób , może czas zepsuć zabawę im?
Myślę ze wielu pała przyjacielskimi uczuciami do kolegów z goonsfederation a teraz nadarza się okazja je pokazać .Wiadomo gdzie będą , dokąd bedą zmierzać po udanym suisaidzie na zgrupowanie lub maruderzy . Nie interesuje mnie walka wielkich flot w Jita czy okolicy ale biorąc pod uwagę poziom wyszkolenia goonsów jestem pewien że niejeden nie zmieni homestation i będą drałowac przez kilka systemów wprost proporcjonalnie do swojej inteligencji i obycia w grze ...
A do wszystkiego wystarczy niewiele :
przygotowanie wojny i czekanie na kolegów ...jak będzie ich dużo to większość ma obcykane dockinggame , będzie leciał jeden to wpierdol ...
Gdyby ktoś się zapalił do takiej akcji i przetłumaczoną propozycje napisał na angielskojęzycznym forum można by zebrać sporą ekipę .Już raz widziałem taki zryw graczy w proteście przeciwko mikrotransakcjom może goonsi też potrafią zjednoczyć ?
A teraz czekam na uwagi , pomysły i trole ...
P.S. tylko bez specjalistycznych pytań gdzie mnie dotykali i naukowych wywodów bo to jest tylko gra a ja mam taki kaprys  8)

Gariothius

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:19:15 »
Naprawdę wierzysz że ekonomia w EVE się zawali, bo jakiś mittani dostał kopa z CSM ?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:33:45 »
Edek oddychaj głeboko może przejdzie Ci ta niedorzeczność. A jak ni to zmień dilera, ewidentnie towar który palisz jest dla Ciebie za silny. Pomysł z takim eventem czy raczej "eventem" jest tak z d**y że nie wiem czy da się głębiej sięgnąć.  ???

edek113

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:58:28 »
Nie interesuje mnie obrona jakiś kerbirów , frachtów czy ekonomii gry bo ona sie obroni sama
Prosiłem bez wywodów i innych pierdów , czytanie podobno nie boli ale za zrozumieniem tekstu niektórzy maja problemy ...
Nie patrz na to przez pryzmat tego co ty wiesz /umiesz/robisz bo zazwyczaj każdy przyrównuje wszystko  do siebie i efekty widać  - to że ty czegoś nie rozumiesz /potrafisz nie znaczy ze inni tego nie robią , wejdź spowrotem  głęboko i oddychaj , nie oddychaj mi to wisi ale nie oceniaj projektu jeśli go  nie rozumiesz albo nie potrafisz .

Gariothius

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:10:14 »
Prosiłem bez wywodów i innych pierdów , czytanie podobno nie boli ale za zrozumieniem tekstu niektórzy maja problemy ...
Nie patrz na to przez pryzmat tego co ty wiesz /umiesz/robisz bo zazwyczaj każdy przyrównuje wszystko  do siebie i efekty widać  - to że ty czegoś nie rozumiesz /potrafisz nie znaczy ze inni tego nie robią , wejdź spowrotem  głęboko i oddychaj , nie oddychaj mi to wisi ale nie oceniaj projektu jeśli go  nie rozumiesz albo nie potrafisz .

Ok, to... Jaki masz pomysł na to ?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:22:10 »
(...) ale nie oceniaj projektu jeśli go  nie rozumiesz albo nie potrafisz .
Ok Widzę, ze przypadek z gatunku rycerskiego, czytaj zakuty łeb. Potrzebna twarda ściana i spory rozbieg. Może zróbmy tak. Skoro nie zgadzasz się z  diagnozą że to pomysł z d**y to ja poczekam z Ty za kilka dni czy tygodni (Mittani ma przerwę jakoś do 20-któregoś kwietnia jeśli dobrze pamiętam) więc niech będzie kilka tygodni przedstawisz mi/nam obszerny raport i wyniki tego "eventu" a jak będzie widać jego wymierne efekty wtedy ja tu na forum odszczekam publicznie to co napisałem i nigdy więcej nie będę krytykował cokolwiek byś napisał. Deal ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 12:51:02 wysłana przez Pol Kent »

sc0rp

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:46:26 »
Buahahahahaha pokaz na lalce gdzie cie gooni dotykali

biorąc pod uwagę poziom wyszkolenia goonsów

http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=12972304
Vs.
edek113 - evewho.com -> not found, eve-kill.net -> not found
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 21:53:54 wysłana przez Dark Flonoe »

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:17:20 »
jest inny sposob zaorac im sova ktos chetny ?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:26:25 »
Moment... Przeszkodzić? Sam bym użyczył paru działek na szczytny cel rozpieprzenia Jita (Jita is a hole, Rens has a soul 8)).
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:31:34 »
większość ludzi z polskiego community odpowie
"hu kers", więc słabo widze ten event.
Ponadto, niedość, że Mittani ma mało do gadania to i tak nic nie zdziałamy nawet mając te przykładowo 50 osób
pewpew

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2012, 01:52:47 »
Cytuj
biorąc pod uwagę poziom wyszkolenia goonsów jestem pewien że niejeden nie zmieni homestation i będą drałowac przez kilka systemów wprost proporcjonalnie do swojej inteligencji i obycia w grze ...

Ten mit jest wciąż żywy ?

edek113

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2012, 03:00:30 »
Ja myślę że Mittani ma jednak coś do gadania a biorąc pod uwagę że "wszystkie drogi prowadzą do Jita" to 50 osób już coś może [a może dołączą się inni ? ]
Co do miłości lub innych uczuć do Jita to jakie to ma znaczenie ?
 Dla mnie bezcenna byłaby mina goonsów przeświadczonych o swojej potędze ,blobie i umiejętnościach niesionych na skrzydłach arogancji do Jita a tu nagle zonk - wlecieli i nagle znikneli...
Koszty i całe przygotowania są śmiesznie łatwe i tanie - wypowiedzieć wojnę i czekać na maruderów albo jako neutrale we frejach pod stacjami z medlabem .
Nie trzeba wchodzić do jednego korpa/aliansu , wystarczy z kimś się dogadać i robić swoje tyle ze w hi
Co do mitu o gonach to nie wiem bo ja rzucę ich Kb to jakis specjalista od gnojenia wszystkiego powie ze kb nie jest wyznacznikiem ...na pytanie o jakąś epicka bitke inny mi wklei kila supera gdzie sie whorowało 500 hurków a jak spytam o iskefficiency wkleją pogrom zaplusowanych freighterów których oszukali .
ale spróbujmy ... jak dla mnie 1.4 kila do 1 losa to słabe umiejętności całego ally
a iskefficiency świadczy tylko ze latają gorszym szmelcem niż przeciwnicy nadrabiając wszystko blobem i tu sie kończą umiejętności a zaczynają liczby...
http://eve-kill.net/?a=alliance_detail&all_id=3799
Mnie ten pomysł się spodobał i go forsuję ale do wykonania /koordynacji przydałby się ktoś znany i ceniony jako FC który dopisałby szczegóły i rozmieścił ochotników

Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2012, 03:56:50 »
Misiu, a kto nie lata blobem jeśli może?
Poleć sobie solo statkiem, albo z dwoma kolegami, wszyscy Ci rzucą 20 osobowy gang "tak na wszelki wypadek".

Może zamiast patrzeć na liczby, sprawdź proporcje?
Więc przestań już płakać o umiejętnościach i zacznij zbierać ludzi.
Gooni potrafili swoich zebrać, Tobie nie idzie.
Gooni vs Edek 1:0 ;]

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2012, 06:56:06 »
Edek a jaki masz nick postaci?
Zgaduję, że jesteś stosunkowo młodym graczem jeżeli myślisz, że coś takiego w polish community ma w ogóle rację bytu  :-X
Nie neguje samego pomysłu, ale porywasz sie z motyką na słońce. Pozatym nikt Ciebie nie zna na centrali a ludzie pójdą raczej za kimś rozpoznawanym a nie, wybacz za wyrażenie "gościem, którego nikt nie zna i który napisał coś na centrali"
pewpew

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2012, 07:47:58 »
Edek a jaki masz nick postaci?
Zgaduję, że jesteś stosunkowo młodym graczem jeżeli myślisz, że coś takiego w polish community ma w ogóle rację bytu  :-X
Nie neguje samego pomysłu, ale porywasz sie z motyką na słońce. Pozatym nikt Ciebie nie zna na centrali a ludzie pójdą raczej za kimś rozpoznawanym a nie, wybacz za wyrażenie "gościem, którego nikt nie zna i który napisał coś na centrali"

+1
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:24:14 »
Edek, gdybys zaoferowal, powiedzmy, "1000$ in PLESK" za "ZNISZCZENIE GOONSOW", to bylo by przynajmniej smieszne, i wtedy napewno ktos by ci pomogl, i bylo by o czym rozmawiac... Przemysl to, moze masz jakas ksiazeczke mieszkaniowa do sprzedania, a moze samochod...

http://www.reddit.com/r/evedreddit/comments/pfyi0/i_offer_1000_in_plesk_to_the_first_corporation_to/
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

EverSin

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:43:29 »
Ok, to kto się przyłącza do Mittaniego?  >:D

Jita will BURN !!!

sc0rp

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:51:12 »
Edek ja Ci moge zalatwic szanowanego FC ktory Cie poprze. Ile jestes w stanie przeznaczyc iskow dla niego +25% dla mnie, uwalmy mittaniego tylko wiesz musisz rozpruc kieszen z iskami, szczegoly proponuje na pm lub ingame

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:18:21 »
zakupy łeb.

W kontekście wątku o Jita, iście freudowska pomyłka :)

Wracając do OP - autor ma rację. Przydałoby się trzasnąć Goonów w twarz. Problem w tym, że otwarta walka raczej nie wchodzi w grę, a wardec może być bardzo kosztowny i niekoniecznie praktyczny.

Ineluctable. ma swój pomysł na to jak to zrobić i jeśli czas/zasoby pozwolą, postaramy się błysnąć i narobić rabanu ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:51:30 »
W kontekście wątku o Jita, iście freudowska pomyłka :)

Hehehe...poprawione  ;)

Matzu

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:59:23 »
Nie wiem czy pamietacie jak podskoczyly ceny paliwa ? A to wlasnie byl wynik glownie akcji goonsow.
I teraz bedzie podobnie...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2012, 13:19:26 »

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:11:23 »


Ineluctable. ma swój pomysł na to jak to zrobić i jeśli czas/zasoby pozwolą, postaramy się błysnąć i narobić rabanu ;)

wszędzie wplatasz reklamę :D
pewpew

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:45:25 »
Wie ktoś* kiedy Gooni planują w ogóle tą rozpierduchę? Tak, żeby można było się przyłączyć/pogapić/poprzeszkadzać (niepotrzebne skreślić)?

*Soulscream np. :)
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Jonas

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:50:34 »
Podobno od 28 kwietnia.

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 11, 2012, 11:09:50 »
Jak dla mnie, to nie ma co Goonom przeszkadzać. Przy ilości ruchu w jita, nie są w stanie zniszczyć znaczącej, mającej wpływ na grę ilości frachtów (w końcu na frachta potrzeba te 20-30 osób). Skończy się więc pewnie na tym, że zabiją kilka/kilkanaście frachtów/jump frachtów a potem skupią się na biciu mniejszych statków (t3/frakcyjne). Pewnie będzie to max parę godzin, a padną głównie kerbiry z highsec do których nie dotrze intel o planowanej akcji. Oczywiście możliwe, że akcja przeciągnie się na parę dni, ale wtedy ludzie powypowiadają goonom wojny i będą mieli fun. Jeśli gooni się szybko nie poddadzą, to może wreszcie handel ładniej się rozłoży na pozostałe regiony i ludzie zaczną latać do Amarr czy Rens tak samo często jak do Jita, co było by akurat bardzo pożądane. Swoją drogą, jak do jita wleci kilkuset goonów to system przestanie wpuszczać nowych pilotów, a już na dolotach do jita będzie rozpowiadany intel, że coś się dzieje. Podsumowując, może się mylę, ale wydaje mi się ze akcja goonów nie będzie tak spektakularna jak wynika z zapowiedzi, a jeszcze może przynieść pozytywne rezultaty dla ekonomii eve.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2012, 11:21:40 »
Samo zablokowanie/ ograniczenie ruchu do/ z Jita może w dużym stopniu wpłynąć na ekonomię w Eve, zwłaszcza, jeżeli stan taki zostałby utrzymany przez kilka dni.

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2012, 11:41:18 »
Wpłynąć może, choć wątpię, że w dużym stopniu. Towary nie wyparują. Dostawcy widząc, że jita jest niebezpieczna zaczną towar dostarczać do Amarr czy innego systemu i podobnie kupcy, widząc ryzyko będą kupować gdzie indziej. Do tego dużo osób wiedząc, że mogą się pojawić problemy w jita, zrobi większe zakupy przed 28 kwietnia i w ogóle przez jakiś czas nie będzie odwiedzać jita. Problem może się za to pojawić, jeśli wszyscy wybierzemy ten sam alternatywny hub, zamiast jita, bo wtedy jego nod może nie wytrzymać obciążenia. Co nie zmienia faktu, że ciągle nie za bardzo wierzę w powodzenie blokady jity.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2012, 14:18:56 »
Takie same spekulacje byly kiedy zablokowano lod. Po co przeciez nie bedzie skutkow. Swoja droga masz swiadomosc ze populacja z Empire, nie ma dostepu do kanalow intelowych etc. Wylaczenie Jita przy samym TiDi moze uszkodzic ekonomie. Z tego co sie orientuje sam Goonswarm przygotowywuje min. 1800 bc tier III, a reszta CFC ? Nie chce myslec.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2012, 14:32:35 »
Z tego co sie orientuje sam Goonswarm przygotowywuje min. 1800 bc tier III, a reszta CFC ? Nie chce myslec.

Będzie co salvagować i jakiś mały ISK sink przy okazji.
A porównanie do lodu jest IMO nie trafione bo ilość/dostępność konkretnego typu lodu jest znacznie bardziej ograniczona i znacznie łatwiej było wpłynąć na jego pozyskiwanie.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2012, 14:33:42 »
Hmm jestem rozdarty miedzy "dolaczyc sie do goonow i robic rozpierduche" a "poprawic security status i poleciec whorowac sie na goonach". :)

Goomich

  • Gość
Odp: Propozycja eventu " W obronie Jita"
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2012, 15:00:01 »
Łajnobot?