Autor Wątek: Centrala się zmienia  (Przeczytany 51473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Centrala się zmienia
« dnia: Marzec 26, 2012, 15:13:52 »
Centrala zmienia się!

1. Od 1 kwietnia (nomen omen prima aprilis) wszelkie obostrzenia i zasady zostaną przeze mnie zdjęte. Wszyscy moderatorzy stracą swoje uprawnienia. Całość forum dostępna będzie do pisania dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Całość forum dostępna będzie do czytania dla wszystkich użytkowników.

2. W ekipie zostanie trzech administratorów. Ja, Xart i Doom.

3. Aktualnie obowiązujący regulamin forum pozostanie. Regulaminy dla pozostałych pod-forum stracą ważność i zostaną usunięte. To oznacza, ze zarówno KSOD jak i flamewar otworza swe podwoje czy jak to sie tam zwie.

4. Uruchomione zostaną wybory na nowych moderatorów forum. Zobaczymy ile osób zechce się zaangażować.

5. Dodatkowo zrobię porządek w bazie danych. Wszystkie konta nieaktywne przez ostatnie 30 dni zostaną usunięte. Konieczne będzie ponowne zarejestrowanie się na forum.

6. Wszystkie bany zostaną zdjęte. Każdy będzie miał szansę.

7. Wy będziecie zarządzać tym forum. Wrzucę moduł, który będzie umożliwiał nadawanie ocen użytkownikom. Sami będziecie się ze sobą bić, nie my.

Ogólnie współczuję wam a zarazem zapraszam pierwszego kwietnia 2012r. Na nową centralę. Żadnych ograniczeń, żadnych obostrzeń. ja będę siedział z boku,pił piwo i patrzył co się dzieje. A może jakimś cudem się nie pozabijacie?

Macie pół roku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 16:43:59 wysłana przez Xarthias »
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2012, 16:16:29 »
1. Od 1 kwietnia (nomen omen prima aprilis) wszelkie obostrzenia i zasady zostaną przeze mnie zdjęte. Wszyscy moderatorzy stracą swoje uprawnienia. Całość forum dostępna będzie do pisania dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Całość forum dostępna będzie do czytania dla wszystkich użytkowników.

Fajnie.

Cytuj
2. W ekipie zostanie trzech administratorów. Ja, Xart i Doom.

Ale nie zostawicie Dooma samego z nami? ;)

Cytuj
3. Aktualnie obowiązujący regulamin forum pozostanie. Regulaminy dla pozostałych pod-forum stracą ważność i zostaną usunięte. To oznacza, ze zarówno KSOD jak i flamewar otworza swe podwoje czy jak to sie tam zwie.

Fajnie.

A możemy przy okazji wprowadzić połączenie tematu rekrutacyjnego korpa i tematu dyskusji? Niespecjalnie widzę sens w tym rozbiciu, szczególnie że posty rekrutacyjne są raczej mało aktywne i co najwyżej bumpowane od czasu do czasu. Równie dobrze dyskusja mogła by się w tym samym topiku co post rekrutacyjny odbywać, chyba że macie jakiś bardzo dobry powód na to, którego nie znam, to chętnie bym go poznał. :)

Cytuj
4. Uruchomione zostaną wybory na nowych moderatorów forum. Zobaczymy ile osób zechce się zaangażować.

Mogę zasugerować, żeby to oraz element zdjęcia aktualnych moderatorów z punktu 1 nie nastąpiło jednocześnie? Po zakończeniu owych wyborów, bo rozumiem, że nie będą one trwały wiecznie, będzie ok.

Cytuj
5. Dodatkowo zrobię porządek w bazie danych. Wszystkie konta nieaktywne przez ostatnie 30 dni zostaną usunięte. Konieczne będzie ponowne zarejestrowanie się na forum.

Niektórzy starzy użytkownicy będą pewnie protestować, ale brzmi okej.

Cytuj
6. Wszystkie bany zostaną zdjęte. Każdy będzie miał szansę.

Ekstra.

Cytuj
7. Wy będziecie zarządzać tym forum. Wrzucę moduł, który będzie umożliwiał nadawanie ocen użytkownikom. Sami będziecie się ze sobą bić, nie my.

I co to konkretnie daje, taka ocena użytkownika?

Cytuj
Ogólnie współczuję wam a zarazem zapraszam pierwszego kwietnia 2012r. Na nową centralę. Żadnych ograniczeń, żadnych obostrzeń. ja będę siedział z boku,pił piwo i patrzył co się dzieje. A może jakimś cudem się nie pozabijacie?

A może i się nie pozabijamy. ;)

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2012, 16:19:17 »
Cytuj
A możemy przy okazji wprowadzić połączenie tematu rekrutacyjnego korpa i tematu dyskusji? Niespecjalnie widzę sens w tym rozbiciu, szczególnie że posty rekrutacyjne są raczej mało aktywne i co najwyżej bumpowane od czasu do czasu. Równie dobrze dyskusja mogła by się w tym samym topiku co post rekrutacyjny odbywać, chyba że macie jakiś bardzo dobry powód na to, którego nie znam, to chętnie bym go poznał. 

Seconded. Plus np. z tematów jak ten deathwishowy możnaby wydzielić o potylice w Syndi czy gdzieśtam indziej (bo Polacy są wszędzie)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2012, 16:44:07 »
Cytuj
Niektórzy starzy użytkownicy będą pewnie protestować, ale brzmi okej.
Wielu starych użytkowników i tak ma na tą chwilę status gość. Przy dwóch ostatnich renowacjach centrali następowało czyszczenie kont. W wyniku błędu w skrypcie szlag trafił część nieaktywnych kont weteranów forum nie tylko nieaktywne konta które miały postów 0, więc na tą chwilę i tak aktywne są tylko konta osób które logowaly się przed ostatnimi przenosinami serwera. Jak ktos ze starych użytkowników wraca i chce odzyskać posty to mu w tym pomagam, jak np PC5 i Blaster
Cytuj
I co to konkretnie daje, taka ocena użytkownika?
Jeśli Hastra pisząc to myślał to co ja myślę jak się mówi o czymś takim to jak ktoś zbierze odpowiedni poziom negatywnej karmy / reputacji / czy jak się to będzie w danym modzie nazywać dostanie auto bana

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2012, 16:52:03 »
Personalnie uwazam ze usuwanie kont starym uzytkownikom jest pomyslem calkiem do dupy. Teraz w sumie mam pytanie?

Czy osoba ktora bedzie chciala np byc modem musi grac w eve online ?

Cytuj
Ogólnie współczuję wam a zarazem zapraszam pierwszego kwietnia 2012r. Na nową centralę. Żadnych ograniczeń, żadnych obostrzeń. ja będę siedział z boku,pił piwo i patrzył co się dzieje. A może jakimś cudem się nie pozabijacie?

Na kugutsumen sie nie pozabijali i maja swoja eve uncensored i eve serious buissness, wiec moze sie nie martw i pij to piwo, ktore stoi w lodowce od kilku lat. Ja proponuje zrobic wlasnie dwa takie subfora. Jezeli ktos chce do siebie mowic per pan to do biznesu z nim, a jezeli kogos nie przeraza od czasu do czasu call out i przeklenstwo niech sobie pisze w wersji nie ocenzurowanej. Moderacji wciaz ono bedzie podlegac bo jednak zachowanie formy jezyka polskiego powinny byc przestrzeganne na kazdym forum.

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2012, 17:10:54 »
Wielu starych użytkowników i tak ma na tą chwilę status gość. Przy dwóch ostatnich renowacjach centrali następowało czyszczenie kont. W wyniku błędu w skrypcie szlag trafił część nieaktywnych kont weteranów forum nie tylko nieaktywne konta które miały postów 0, więc na tą chwilę i tak aktywne są tylko konta osób które logowaly się przed ostatnimi przenosinami serwera. Jak ktos ze starych użytkowników wraca i chce odzyskać posty to mu w tym pomagam, jak np PC5 i Blaster

A, to bez problemu większego w takim razie, przynajmniej dla tych co polecą, bo niekoniecznie dla ciebie. ;) Może warto by podnieść trochę ten limit, np do początku tego roku?

Albo nie kasować w ogóle, ewentualnie tylko tych z 0 postów (ale nie tak jak ostatnio z błędem :P )?

Cytuj
Jeśli Hastra pisząc to myślał to co ja myślę jak się mówi o czymś takim to jak ktoś zbierze odpowiedni poziom negatywnej karmy / reputacji / czy jak się to będzie w danym modzie nazywać dostanie auto bana

Czyli mogę założyć 1000 kont na centrali i zbanować kogo nie lubię? Helljea! A na adminów też działa? ;DDD

A tak poważnie, no różne mody są, więc pytam. Bo na przykład FHC ma coś w stylu http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1129 (tylko oczywiście do vBulletina nie do SMF), który bodajże nic specjalnego nie daje oprócz tego, że masz +/- ileś rep. A wiem, daje, pokazuje tylko czerwony/zielony kwadracik pod nazwą usera.


@Xarth - skasowałeś swojego posta, a ja się tutaj zastanawiam, czemu mi "umieść cytat" nie działa.

Szkoda, ale imho to właśnie na przekór temu, że nadal wygląda to trochę na Hastrowe tupanie nóżką, to może być jednak szansa na to, żeby Centrala odżyła.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2012, 17:14:04 »

Czyli mogę założyć 1000 kont na centrali i zbanować kogo nie lubię? Helljea! A na adminów też działa? ;DDD


AFAIK nowo założone konta są bezużyteczne przy odbieraniu (i dawaniu chyba też) komuś repa.

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2012, 17:18:00 »
AFAIK nowo założone konta są bezużyteczne przy odbieraniu (i dawaniu chyba też) komuś repa.

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, a przynajmniej powinny być bezużyteczne, bo inaczej to kompletnie do dupy mod by był.

Poza tym tak na poważnie - na Centrali nie ma ani jednej osoby, której nie lubiłbym tak bardzo, żeby się aż tak dla niej wysilać.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2012, 18:05:30 »
Cytuj
Może warto by podnieść trochę ten limit, np do początku tego roku?
Domyślnie skrypt ma pewne ograniczenia. W tym wypadku omawiana funkcja jest zerojedynkowa.
Prędzej zrobimy to ręcznie przy okazji robiąc porządek z kilkoma innymi tabelami to może od razu się zrobi podstawę pod aktualizację skryptu
Cytuj
A na adminów też działa?
Tylko jesli są idotami którzy biorą coś co na nich dziala bez opcji blokady, lub wzmiankowanej opcji nie aktywują.
Cytuj
Czyli mogę założyć 1000 kont na centrali i zbanować kogo nie lubię? Helljea!
Cytuj
AFAIK nowo założone konta są bezużyteczne przy odbieraniu (i dawaniu chyba też) komuś repa.
Wszystko zależy od ustawień i funkcji wtyczki. Widziałem już caly wachlaż tego typu ustrojstw w działaniu
Cytuj
Poza tym tak na poważnie - na Centrali nie ma ani jednej osoby, której nie lubiłbym tak bardzo, żeby się aż tak dla niej wysilać.
Po pierwsze to że Ty tak uważasz niekoniecznie oznacza że inni myślą tak samo. Ja mam diametralnie inne paranoiczne podejście i wiem, nie podejrzewam ale po prostu wiem że paru takich by się znalazło
Gdyby nie to że Hastra planuje w ramach eksperymentu socjologicznego zrobić z Centrali ZOO w którym ktoś pootwierał wszystkie klatki, to można by było spokojnie zastosować filtr w którym admin ma prawo weryfikacji dodawanej karmy i odrzucenia zarówno pozytywnych jak i negatywnych punktów w wprzypadku podejrzeń nadania ich z powodów innych niż oficjalnie podane

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2012, 18:27:28 »
niekoniecznie oznacza że inni myślą tak samo. Ja mam diametralnie inne paranoiczne podejście i wiem, nie podejrzewam ale po prostu wiem że paru takich by się znalazło

Sam sobie wyhodowałeś takich, to teraz cierp. ;P

Cytuj
Gdyby nie to że Hastra planuje w ramach eksperymentu socjologicznego zrobić z Centrali ZOO w którym ktoś pootwierał wszystkie klatki,

Hastrę to tam szturchnij, żeby poodpowiadał na resztę pytań parę postów wyżej. ;)

Cytuj
to można by było spokojnie zastosować filtr w którym admin ma prawo weryfikacji dodawanej karmy i odrzucenia zarówno pozytywnych jak i negatywnych punktów w wprzypadku podejrzeń nadania ich z powodów innych niż oficjalnie podane

Imho o wiele lepszym rozwiązaniem by było, gdyby karma działała na konkretne posty, nie na usera. Takie wiesz, +like/-like, przy jakimś poziomie -like post jest automatycznie chowany, ale można sobie kliknąć i zobaczyć. Tak jak na reddicie jest chociażby.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2012, 18:44:23 »
Cytuj
Sam sobie wyhodowałeś takich, to teraz cierp. ;P
Powiem tak gdyby nie wyższa wladza to wobec wspomnianych osobników dawno bym zastosował czynność opisywaną w np poczatku filmu Psy 2 (podpowiem związane jest to z pieleniem ogródka)
Cytuj
Imho o wiele lepszym rozwiązaniem by było, gdyby karma działała na konkretne posty, nie na usera. Takie wiesz, +like/-like, przy jakimś poziomie -like post jest automatycznie chowany, ale można sobie kliknąć i zobaczyć. Tak jak na reddicie jest chociażby.
Jak mówiłem widziałem już w działaniu kilka ruznych systemów karmo podobnych. To co podajesz ma swoje plusy ma też swoje minusy. Osobiście jak do tej pory za jeden z lepszych uważam taki w którym rózni userzy (oraz funkcyjni) przyznają rózne ilosci punktów ocennianemu uzytkownikowi w zalezności od siły wlasnej karmy lub przypisanej funkcji. Tam gdzie to widziałem dziala to mniej więcej tak:
- admin coś koło 50 punktów za strzał
- dwie wartości w okolicy polowy tego wyżej dla moda i global moda
- zwykły user ma siłę karmy w postaci x, gdzie x=ilość karmy/100
- świeżaki forumowe mają silę karmy 0 (owszem mogą sobi kliknąć like / hate, ale bez efektu) tak długo jak sobie nie wypracują określonego poziomu reputacji.
- do tego jest blokada na seryjne punktowanie kogoś, więc nawet jak ktoś zrobi sobie alt troll konto i admin je przeoczy to będzie miał utrudnione robienie mu repa do poziomu ruszającego uzytkownika
- siła karmy działa w obie strony czyli zarówno na plus i minus
- nie wiem tylko czy do punktów siły za rnagę doliczana jest karma zdobyta przez admina / moda od reszty forum czy też ma znaczenie dopiero jeśli reputacja przekroczy poziomem funkcyjną siłę, bądź też czy wogle jest ignorowana
- co ileś tam punktów karmy zmienia sie graficzka w odpowiednim polu oraz motto widoczne po najechaniu tam np "[nick] to dobry wzór do naśladowania" albo "[nick] jest dobrze wszystkim znany" itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2012, 19:00:13 »
Czy może ktoś mi odpowie na moje pytanie dotyczące czy wymogiem zgłoszenia na moda byłoby granie w gre komputerowa eve online?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2012, 19:11:32 »
Chcesz moją - oczywiście stronniczą i wynikającą z niechęci do Twojej goonsowej przeszłości ogólnie, a Ciebie jako takiego w szczególności - odpowiedź czy zaczekasz aż Hastra spokojnie napisze odpowiedzi na pytania w tym to Twoje?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2012, 19:21:39 »
Chcesz moją - oczywiście stronniczą i wynikającą z niechęci do Twojej goonsowej przeszłości ogólnie, a Ciebie jako takiego w szczególności - odpowiedź czy zaczekasz aż Hastra spokojnie napisze odpowiedzi na pytania w tym to Twoje?

A Ty nie umiesz normalnie odpisac, ze Hastra pracuje nad odpowiedziami czy tak samo mam generalnie traktowac Ciebie z gory za to ze jestes po prostu chujowym modem i przyczyniles sie defacto do upadku tego serwisu ? Wiesz ja tez umiem odbijac pilke.

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2012, 19:28:45 »
Więcej miłości, kurna ;)

Pytanie jest jak najbardziej rozsądne niezależnie od tego czy się lubi goonsów czy nie. Ja też pamiętam, że kiedyś z Soulscreamem coś tam miałem nie tak, ale zapomniałem już zupełnie o co chodziło. :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2012, 19:33:40 »
Więcej miłości, kurna ;)

Pytanie jest jak najbardziej rozsądne niezależnie od tego czy się lubi goonsów czy nie. Ja też pamiętam, że kiedyś z Soulscreamem coś tam miałem nie tak, ale zapomniałem już zupełnie o co chodziło. :)

Ja jestem wyszczekany, ale ze mnie normalny czlek.  Generalnie wkurza mnie, ze ktos kogos bierze przez pryzmat sojuszu w grze komputerowej czy tudziez w co gra lub gral.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2012, 21:25:09 »
Heh, to już się mogę spodziewać 1000x minusów, ech... >:D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2012, 09:49:23 »
Ale nie zostawicie Dooma samego z nami? ;)
nie zostawimy. Będzie Doom i... Doom.
Cytuj
A możemy przy okazji wprowadzić połączenie tematu rekrutacyjnego korpa i tematu dyskusji? Niespecjalnie widzę sens w tym rozbiciu, szczególnie że posty rekrutacyjne są raczej mało aktywne i co najwyżej bumpowane od czasu do czasu. Równie dobrze dyskusja mogła by się w tym samym topiku co post rekrutacyjny odbywać, chyba że macie jakiś bardzo dobry powód na to, którego nie znam, to chętnie bym go poznał. :)
Możemy połączyć, czemu nie. Tniemy zasady więc czyścimy wszystko.
Cytuj
Mogę zasugerować, żeby to oraz element zdjęcia aktualnych moderatorów z punktu 1 nie nastąpiło jednocześnie? Po zakończeniu owych wyborów, bo rozumiem, że nie będą one trwały wiecznie, będzie ok.
wezme to pod uwagę
Cytuj
Niektórzy starzy użytkownicy będą pewnie protestować, ale brzmi okej.
da radę
Cytuj
I co to konkretnie daje, taka ocena użytkownika?
Automatyczny ban. Sami będziecie dbać o to forum. Muszę tylko odpowiednią wtyczkę znaleźć. Jakby ktoś coś takiego miał na oku, zapraszam do mnie.
Cytuj
A może i się nie pozabijamy. ;)
Może...

=================

Czy osoba ktora bedzie chciala np byc modem musi grac w eve online ?

Na kugutsumen sie nie pozabijali i maja swoja eve uncensored i eve serious buissness, wiec moze sie nie martw i pij to piwo, ktore stoi w lodowce od kilku lat. Ja proponuje zrobic wlasnie dwa takie subfora. Jezeli ktos chce do siebie mowic per pan to do biznesu z nim, a jezeli kogos nie przeraza od czasu do czasu call out i przeklenstwo niech sobie pisze w wersji nie ocenzurowanej. Moderacji wciaz ono bedzie podlegac bo jednak zachowanie formy jezyka polskiego powinny byc przestrzeganne na kazdym forum.
Nie wiem. Są plusy i minusy. Moim zdaniem lepiej żeby grał, bo będzie miał lepszy wgląd w sytuację. Ja nie gram od dwóch lat prawie i nie mam zielonego pojęcia co się dzieje na serwerze. Z drugiej strony osoba nie grająca nie będzie pod wpływem własnych kolegów z gry, nie będzie też pod wpływem własnych animozji... Zastanowię się, albo będziecie głosować.
Co do podfor, mamy już takowe. To KSOD i Flame.
====================================
Cytuj
wygląda to trochę na Hastrowe tupanie nóżką, to może być jednak szansa na to, żeby Centrala odżyła.

Wpuszczam powietrza, mając nadzieję, że nie udusicie się jego nadmiarem.
====================================
Cytuj
Gdyby nie to że Hastra planuje w ramach eksperymentu socjologicznego zrobić z Centrali ZOO w którym ktoś pootwierał wszystkie klatki,
Prawda jest taka, że już teraz mamy tu zoo z otwartymi klatkami, tylko powietrza brak.
====================================
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ranshe

  • Gość
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2012, 10:08:12 »
nie zostawimy. Będzie Doom i... Doom.

Nie sądzisz, że światu zdecydowanie wystarcza jedna jego kopia? ;)

Cytuj
Automatyczny ban. Sami będziecie dbać o to forum. Muszę tylko odpowiednią wtyczkę znaleźć. Jakby ktoś coś takiego miał na oku, zapraszam do mnie.

To ja proponuję http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1890

Automatycznego bana to nie ma (nie to żebym się bał, że mnie tu aż tyle osób nie lubi i same minusy będę dostawał ;) ), po prostu według mnie takie systemy sprawdzają się całkiem dobrze.

Plus jest taki, że moderatorzy też nie są online 24/7, więc mogą się zajmować czymś poważniejszym niż głównie pilnowanie, żeby sobie parę osób nie pourywało głów, przeszkadzając reszcie w dyskusji - bo to sobie użytkownicy sami załatwią minusując odpowiednie posty.

Minusów nie znam, ale może ktoś jakieś wymyśli. :)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2012, 11:20:54 »
To ja czas marnuje na porządki w garazowni, ludzi po ryjach kopie dla ich utrzymania a teraz będzie anarchia ?
Pomysł słaby
Usuwanie kont po 30 dniach to tez
Pomysł słaby
Usun nieaktywne 3-6 miesięcy
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2012, 12:34:56 »
5. Dodatkowo zrobię porządek w bazie danych. Wszystkie konta nieaktywne przez ostatnie 30 dni zostaną usunięte. Konieczne będzie ponowne zarejestrowanie się na forum.

Nie kasujcie kont po 30 dniach... niektorzy starzy ludzie (tak jak ja - ech 40'tka stuknela) wchodza tu rzadko - ale wchodza... dajcie choc kwartal, a najlepiej pol roku szansy na nie kasowanie konta...

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2012, 13:00:50 »
ok. ostatnie 6 miesięcy. Niech będzie, niech stracę :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2012, 13:10:43 »
Dzieki Hastra za odpowiedz. Czekam na decyzje, jednak osobiscie mysle, wymog grania w gre by byc modem jest lekko z kosmosu. Dopoki osoba, ktora chce jest czlonkiem community i cos tu pisze powinna miec szanse.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 27, 2012, 14:36:25 »
Centrala zmienia się!



A teraz jedna generalna uwaga do wszystkich - bądźcie ambasadorami nowej Centrali i nieście "dobrą nowinę" na chatach korporacyjnych, aliansowych, na polisha i na wszystkie inne. Bo nawet najlepsza zmiana niczego nie da, jeśli nikt się o niej nie dowie, a mam takie poczucie, że na Centralę zaglądają już tylko jacy bitter-veci. Tu potrzeba (młodej) KRWIII! ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2012, 14:54:07 »
Hmmm trochę mnie nie było a tu takie zmiany...
I niestety obawiam się że nie będzie to na lepsze...

A przecież wystarczyłaby dobra zmiana skoro wg części użytkowników Doom to wszelkie zło - a raczej jego moderowanie to wystarczyłoby aby przestał moderować forum a zajął się nim od strony technicznej oraz reagował w przypadku skarg na konkretnych moderatorów - tylko to by wymagało zmiany moderatorów na aktywnych (nie tak jak ja ostatnim czasem za co przepraszam)...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2012, 15:04:48 »
Tylko kto by miał być tym modem? Kogo ludzie by tolerowali a nie trolowali?

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2012, 15:36:55 »
Tylko kto by miał być tym modem? Kogo ludzie by tolerowali a nie trolowali?

No cóż idąc z duchem czasu trzeba byłoby zrobić casting wśród użytkowników... [irony mode on] chętnych albo chętnych z łapanki (sugeruję najbardziej aktywnych na całym forum) >:D >:D [irony mode off]
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2012, 15:52:58 »
Herezja dajesz, nie załapałeś się na CSM to chociaż modem na Centrolli zostaniesz.  >:D

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2012, 16:04:28 »
Za moich czasów (2009?) to modzi byli brani na ochotnika, pamiętam, że sam się po prostu zgłosiłem do moderowania KSODa. Wszystkie kontrowersyjne decyzje były dogadywane na forum technicznym w całkiem kulturalnych dyskusjach i wszystko sprawnie działało. TBH, nie widzę przeszkód, żeby po prostu ogłosić nie casting, a po prostu rekrutację, wziąć kilku chętnych, sprawdzić czy mają chociaż podstawowy poziom znajomości ortografii oraz gramatyki języka polskiego oraz czy kiedy chcą, to potrafią zachować jako-taką kulturę wypowiedzi i tyle.

Disclaimer: nie jestem już aktywnym ani graczem, ani użytkownikiem, ani moderatorem tego forum i śmiało możecie powiedzieć, że gówno mi do tego :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 28, 2012, 17:03:02 »
Cytuj
A przecież wystarczyłaby dobra zmiana skoro wg części użytkowników Doom to wszelkie zło - a raczej jego moderowanie to wystarczyłoby aby przestał moderować forum a zajął się nim od strony technicznej oraz reagował w przypadku skarg na konkretnych moderatorów - tylko to by wymagało zmiany moderatorów na aktywnych (nie tak jak ja ostatnim czasem za co przepraszam)...
Fajne założenia tylko że:
Grupa Starszy moderator - 8
Grupa Moderator - nie mam danych w PA, ale ci w dzialach co nie pokrywają się z SM to mniej wiecej drugie tyle.
Z obu grup aktywni to MonaX przy czym ten drań częsciej sam troluje i Col, który jesli chodzi o popularność to mnie goni w rankingu naszych troli.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2012, 17:10:04 »
Fajne założenia tylko że:
Grupa Starszy moderator - 8
Grupa Moderator - nie mam danych w PA, ale ci w dzialach co nie pokrywają się z SM to mniej wiecej drugie tyle.
Z obu grup aktywni to MonaX przy czym ten drań częsciej sam troluje i Col, który jesli chodzi o popularność to mnie goni w rankingu naszych troli.

no więc dlatego piszę o zmianie moderatorów na aktywnych a nie tak jak np ja... Choć ostatnio planuję trochę dłużej na centrali posiedzieć ale jak wiadomo plany a fakty to są dwie różne dziedziny
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2012, 20:02:48 »
Herezja dajesz, nie załapałeś się na CSM to chociaż modem na Centrolli zostaniesz.  >:D

Cichaj bo w ucho niedorostku kompletny ];ppppp
A ja na to stanowisko tak samo pasuje jak na CSM-a czyli //idź i nie wracaj// ];)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2012, 04:21:57 »

Disclaimer: nie jestem już aktywnym ani graczem, ani użytkownikiem, ani moderatorem tego forum i śmiało możecie powiedzieć, że gówno mi do tego :)

To nie ma kompletnie znaczenia, ze nie grasz czy grasz. Przychodzisz, postujesz, udzielasz sie, czyli wciaz wspoltworzysz to forum.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2012, 18:16:01 »
Już jutro zerujemy centralę. Gotowi?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Centrala się zmienia
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2012, 18:34:23 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.