Autor Wątek: Problem sieciowy z odpaleniem EVE  (Przeczytany 14728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 21, 2012, 09:56:42 »
Lub najbardziej prozaiczna czyli ... przeinstalować windę.

Rozwiązanie domorosłych ynformatyków, czyli przeważnie gimnazjalistów którzy dużo grają w counter strike'a. Windowsy od jakichś 12 lat mają opcję przywracania systemu, którą tacy zazwyczaj wyłączają, bo za dużo miejsca na dysku zajmuje.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2012, 10:20:31 »
No ja częściej spotykam się z twierdzeniem że czynności tworzące punkty przywracania systemu włączają się w głupich momentach :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2012, 10:21:53 »
Ranshe fakt faktem ta opcje od początku mam wyłączoną a sam system na tym kompie pracuje już koło 3 lat.
2 sprawa, że mi akurat nic się nie stanie jak raz na 3 czy więcej lat przeinstaluje system. I to co Kolega Doom właśnie napisał. Motyw tworzenia kopi zapasowej silnie obciąża kompa i co by nie mówić wtedy to mogę sobie iść oglądać TV a nie siedzieć przy kompie

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2012, 10:49:16 »
a) jest zablokowane na zaporze windowsowej, mniej prawdopodobne jeśli jest ona wyłączona
Tak jak pisałem wcześniej wyłączanie zapory nie pomagało. W połączeniach wychodzących nie miałem w spisie żadnej reguły dla plików EVE i zrobiłem ręcznie 3 oczywiście z full dostępem – dla launchera (katalog launcher), pliku eve z katalogu głównego i dla exefile (katalog bin) ale nie pomogło.
Problem może dotyczyc jednak zapory windowsowej bo przed chwila odpaliłem lauchera przez blueconnect i wyskoczyl mi blad z polaczeniem. Od razu wszedłem na zapore windows wylaczylem ja i wlaczylem i launcher momentalnie zaskoczyl.

b) jest zablokowane na routerze

Ah, jeszcze jedno, jaki masz router bo nie mogę znależć w wątku tej informacji.
Nie wydaje mi się poniweaż problem pojawia sie czasmi takze na blueconnecie I na 3 róznych routerach.
Ja mam router Netgera ale u rodziców jest ten TPsowy a u teściów jeszcze jakiś inny (nie pamiętam nazwy) i problem się pojawia.
Mało tego do mojego routera mam podpięty na kablu komp stacjonarny z Win XP i nie żadnych problemów.

c) sprawdziłbym też c:\windows\system32\drivers\etc\hosts czy tam nie jest jakaś domena ccp wycięta (tak dla porządku)
Czysto nie ma żadnych wpisów z plikami EVE.


Ja mam swoje wifi jako sieć prywatną, ale we wszystkich 3 mam takie same ustawienia (to jest default windowsa):
- zapora włączona
- połączenia (przychodzące) zablokuj
- połaczenia wychodzące zezwalaj
- w zabezpieczone połączenia sieciowe - wszystkie interfejsy sieciowe zaznaczone.
Mam tak samo

Niekoniecznie. Programy zabezpieczające mają możliwość różnego definiowania poziomu ochrony przy różnych połączeniach. Ja przykładowo mam różne ustawienia firewalla dla połączenia przez wifi w domu, a inne jak korzystam z publicznych hot-spotów.
OK w takim razie dlaczego odpalenie połączenia przez bleconnect a później wylogowanie się i włączenie wifi umożliwia dostęp.
Lub najbardziej prozaiczna czyli ... przeinstalować windę.
Renstalki nie będę robił z takiego powodu, zwłaszcza, że jest to komp służbowy i będzie się to wiązać z pewnymi komplikacjami.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2012, 11:10:41 »
mialem podobne objawy kiedy uzywalem internetu z ery. Z moich obserwacji problem wystepowal  najczęsciej kiedy jakosc sygnalu byla niska.

Eve albo sie nie logowala albo tylko 1 klient. Na ekranie logowania wyswietlal sie blad ladowania linków- lub linki ladowaly sie ze znacznym opóznieniem.

Nawet nie zaglebialem sie w kewstie firewali, routerow itp bo nie bylo to dla mnie az tak ucizzliwe i częste

fakt faktem po zmianie operatora na orange - nigdy wiecej taki problem nie wystąpil.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2012, 11:18:45 »
Tylko, że u mnie jest odmienna sytuacja bo przez ere (a w zasadzie T-mobile) wszystko dziala ok a przez "sztywne lacze" (1mb) nie.
Modem blueconnect i sygnal swoja droga tez mam bardzo dobry (hspa).
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 13:02:13 wysłana przez Blaster »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 21, 2012, 11:55:19 »
A próbowałeś na ruterze przekierować porty na swojego kompa?
Eve korzysta z numeru 80, 26000 i 26001 (i jakiegoś do voica) i czasem warto je przekierować na wewnętrzny IP kompa, na którym grasz...
Przedwieczny.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 21, 2012, 12:25:39 »
A próbowałeś na ruterze przekierować porty na swojego kompa?
Eve korzysta z numeru 80, 26000 i 26001 (i jakiegoś do voica) i czasem warto je przekierować na wewnętrzny IP kompa, na którym grasz...
Nie próbowałem ale czy gdyby mój komp nie miał dostępu do portu 80 to działała by przeglądarka internetowa (nie jestem znawca i może to nie ma związku)?

Jonas

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2012, 12:38:26 »
Nie próbowałem ale czy gdyby mój komp nie miał dostępu do portu 80 to działała by przeglądarka internetowa (nie jestem znawca i może to nie ma związku)?
Pewnie by nie działała, ale przy próbie takiego zdalnego rozwiązywania takich problemów próbuje się wszystkich dostępnych opcji eliminując różne rozwiązania. Jeżeli problem masz na różnych routerach to jednak trzeba założyć, że bug jest gdzieś w twoim systemie. Spróbuj zrobić to o czym mówiłem, czyli przeczyścić system z pozostałości NODa (który jak samo CCP stwierdziło generuje problemy z działaniem EVE). Sprawdź też pozostałe możliwości, o których pisałem, bo nie odniosłeś się do nich, więc nie wiem czy sprawdzałeś, czy nie. Możesz też spróbować zrobić trace routa do serwerów wskazanych wcześniej przez Ranshe po porcie 80 i zobaczysz jak to wygląda.
A co do tego działania na BT, to rozumiem, że włączasz EVE przy necie przez BT, a później przełączasz neta na wifi/kabel. Ale przełączenie robisz przy włączonej evce czy wyłączonej?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2012, 12:42:19 »
Działałaby, bo to nie chodzi o dostępność portu, a przekierowanie danych z rutera na odpowiedni port w odpowiednim kompie w sieci lan (taki listener na porcie, żeby wiedział gdzie dokładnie wysłać to co usłyszy - a nie gdzie komp docelowy sam zdecyduje). Mniej więcej.
U mnie w ruterze jest to na zakładce aplications & gaming, bo sprawa dotyczy głównie gier i torrentów :P - w każdym razie rzecz warta spróbowania.
Przedwieczny.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 21, 2012, 14:11:02 »
Poszukałbym też jakichś pozostałości NODa, bo to może być ten false positive o którym ktoś tam na eveonline pisał. To co Xarth proponuje jest dobrą rzeczą do przetestowania też.

Najbardziej mnie dziwi to, że po jakimś czasie albo po przekopaniu zapory windowsowej to zaczyna działać, tylko cholernie trudno jest coś takiego naprawić zdalnie bez wynalazków typu remote desktop... Skoro masz tak samo poustawiane jak ja napisałem, to działać powinno.

Nie mam niestety blueconnecta więc nie wiem czy soft od niego coś robi i co dokładnie.


Ranshe fakt faktem ta opcje od początku mam wyłączoną a sam system na tym kompie pracuje już koło 3 lat.
2 sprawa, że mi akurat nic się nie stanie jak raz na 3 czy więcej lat przeinstaluje system. I to co Kolega Doom właśnie napisał. Motyw tworzenia kopi zapasowej silnie obciąża kompa i co by nie mówić wtedy to mogę sobie iść oglądać TV a nie siedzieć przy kompie

Trzeba nie grać na kalkulatorze, to wtedy obciążanie nie jest problemem. ;p Nie mówię o pełnych kopiach zapasowych, tylko o punktach przywracania systemu. I to nie odpala się w głupich momentach, tylko w 99% przy instalacji nowych sterowników, czyli w 120% najlepszym momencie. No ale to offtopik.