Autor Wątek: David Weber w Polsce  (Przeczytany 9458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
David Weber w Polsce
« dnia: Marzec 02, 2012, 14:07:11 »
Na razie mało informacji. Cytat to odpowiedź Rebisu na moje pytanie o to wydarzenie (podobno pierwsze nader ogólnikowe info było na FB) w którym prosiłem o jakieś klaryfikacje:
Cytuj
Autor będzie w Polsce od 20 do 28 czerwca – Warszawa, Nidzica, Poznan, Wroclaw.
To na razie tyle informacji,
Są zainteresowani?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2012, 14:08:58 »
Ja, bardzo.  :)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2012, 14:52:10 »
A cos blizej wybrzeza?  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2012, 15:02:12 »
Do wyboru pyrlandia albo nidzica. Na razie dostałem tylko (albo aż) tyle.
Watpię aby rozszerzyli trasę. Nidziaca to podejrzewam będzie tamtejsza impreza poświęcona fantastyce, nie wiem jak z innymi miastami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2012, 08:36:07 »
Cytuj

Wstępnie i ogólnie wygląda to tak, że pierwsza będzie Warszawa, potem Nidzica (spotkanie w sobotę 23.05 od 11.00, później podpisywanie książek w konwentowej księgarni). W Poznaniu, poza podpisywaniem, będzie też spotkanie organizowane przez Drugą Erę (zapewne we wtorek późnym popołudniem). Na koniec Wrocław.

W Nidzicy więcej punktów programu nie jest przewidzianych, ale Weberowie będą na konwencie od piątku wieczora do niedzieli, pojawi się więc najpewniej ileś okazji, by z nim (oraz z Sharon) porozmawiać.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2012, 14:45:03 »
Dokładny rozkład jazdy
Cytuj
20 czerwca, WARSZAWA, godz. 19.00
Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122 – spotkanie z czytelnikami

23 czerwca, NIDZICA, godz. 11.00
Zamek w Nidzicy, ul. Zamkowa 2 – spotkanie z uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki

25 czerwca, POZNAŃ, godz. 18.00
EMPIK Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44 – podpisywanie książek

26 czerwca, POZNAŃ, godz. 18.00
Aula Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Al. Niepodległości 10 – spotkanie z czytelnikami

27 czerwca, WROCŁAW, godz. 18.00
Empik Renoma, Świdnicka 40 – spotkanie z czytelnikami
Wybiera się ktoś?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2012, 16:25:36 »
Dokładny rozkład jazdyWybiera się ktoś?

Będę próbował pojawić się w Poznaniu na spotkaniu z czytelnikami, ale to na razie tylko niepewny plan ;)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2012, 22:48:01 »
Właśnie wróciłem ze spotkania z D.Weberem :)

Spotkanie organizował Rebis, który w ramach niespodzianki podarował uczestnikom po jednym (do wyboru) albumie flot (RMN albo PRH).
Przy okazji spotkania można było kupić najnowszy wydany w PL tytuł HH - Piękna Przyjaźń.

Z ciekawostek:
- Troll - nie będzie kontynuacji
- Dahak - w planach 2 tomy
- Imperium Człowieka - przygody księcia Rogera - kolejne 3 w planach
- Safehold - planuje i pisze kolejne tomy, ale cieżko mu teraz powiedzieć ilu można się spodziewać - za dużo ma pomysłów - m.in. w jaki sposób od żaglowców dojść do BSów
- generalnie teraz pracuje równocześnie nad 6-ma tytułami w tym 2 w Honorverse

W ramach Honorverse planuje jeszcze wydać/opracować:
- House of Steel
- House of Lies
- House of Shadows
Każdy będzie poświęcony jednej z trzech stron. Z kontekstu wynika, że najbardziej zaawansowane są prace nad pierwszym traktującym o Królestwie Manticore i Graysonie - a kończy pisać opowiadanie o ojcu królowej Elżbiety.
Kolejny ma opowiadać o powstaniu Republiki Heaven oraz Andermanich
Ostatni ma dotyczyć Ligii i związku z Mesą.

Wspominał o rozmowach nad filmem lub serią/serialem o Honor, ale bez szczegółów.
Aha... Specjalnie dla Mando - ma czekać na kontynuację przygód Bahzela - BĘDĄ !  :D 8)

Powyższe oczywiście nie wyczerpuje wszystkiego o czym mówił ponad 2h (no dobra - jakieś 3/4 tego czasu - reszta to tłumaczenie tłumacza, któremu się jednak parę rzeczy pomerdało, ale i tak mu się należą brawa za pamięć obeznanie z większością poruszanych tytułów !). Jak coś pytajcie - jeśli była odpowiedź, to odpowiem, a jak nie - jak znalazł na kolejne spotkanie w innych miastach.

Na wszystkie pytania brakło czasu, więc proponuję je sobie "zaplanować" i spisać przed spotkaniem. Chociaż z drugiej strony facet ma tendencję do rozwijania wielowątkowego swojej wypowiedzi i sporo zdradza niejako przy okazji.

Jeśli chodzi o tytuły pisane wspólnie z innymi (szczególnie E.Flint i L.Evans), to w zasadzie większość czeka na ich część pracy z uwagi na różnice w prędkości pisania (sam - spryciarz - korzysta z możliwości dyktowania głosowego tekstu)...

Edit:
Strarfire - Steve dostał prawo do kontynuacji (mają się konsultować), a kolejny tom - czeka na Lindę (problemy zdrowotne).

PS
Nite - możesz czuć się usatysfakcjonowany - kolejny WoT w moim wydaniu - jak widzisz nikt mnie nie zepsuł :P


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 23:01:18 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2012, 08:44:49 »
Czyli generalnie potwierdził to, co krąży po oficjalnym forum DW. Fajnie, szczególnie ze względu na Safehold, bo początkowo miało być tylko 7 tomów, ale po początku szóstego (snippety, które wypuszcza Baen i Flint) widać, że do konfrontacji z Gbaba jeszcze daleko :)
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2012, 10:04:20 »
Akurat jeśli chodzi o Safehold to zbyt wiele nie powiedział poza tym, że jest zaskoczony i tym z jakim entuzjazmem się spotkał ten cykl jak i z tym, w którą stronę poszedł, bo planował to początkowo inaczej. Generalnie na chwilę obecną ma szereg spraw do poukładania (wewnętrznego by nabrały spójność). Wspomniał też, że nie wszystkie wątki rozwinął/zaczął. Ciężko mi coś więcej tu mówić, bo nie czytałem jeszcze żadnego tytułu cyklu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2012, 11:44:55 »
A co z Exodusem? Będzie kontynuacja?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2012, 13:01:21 »
Tak:
Edit:
Strarfire - Steve dostał prawo do kontynuacji (mają się konsultować), a kolejny tom - czeka na Lindę (problemy zdrowotne).
Kolejny tom podobno się pisze - Steve White ma prawo do dalszych kontynuacji, a plot z grubsza David już z nim ustalił na jak stwierdził co najmniej kilka tomów naprzód. Zatem musimy zapytać Steve :D

Oczywiście Linda Evans póki co nie ma nic wspólnego ze Starfire, a mu chodziło raczej o cykl Multiverse (Hell's Gate oraz Hell Heath No Fury). W PL oba tytuły wydano w wersji dwutomowej. Tu akurat swoją część David zakończył, ale ponieważ Linda ma problemy ze zdrowiem (no i jak powiedział mało jest innych autorów piszących tak szybko jak on), to sobie jeszcze poczekamy. Aczkolwiek mogę się mylić, bo może jednak chodzić o jakąś książkę, którą Linda będzie pisać w uniwerse Starfire, ale wprost tego nie powiedział (odpowiadał na pytanie o kontynuację obu serii).

Na pewno ma poustalane jeszcze kolejne książki (kontynuacje) z Johnem Ringo (spotkanie w zeszłym albo ze 2 tygodnie temu - więc raczej nie spodziewałbym się rychłego wydania) oraz z E.Flintem (ale ten również ma problemy ze zdrowiem) - poboczny plot w Honorverse.

Na spotkaniu był również poruszony temat śmierci J.Kotarskiego i jego następcy - R.Kot - Rebis wybrał go jako namaszczonego przez Kotarskiego (w HH od Piękna Przyjaźń) dla wszystkich tytułów D.Webera ! Aczkolwiek Rebis zastrzegł, że jeśli był w jakimś cyklu inny tłumacz to nie będzie tu zmieniać (nie pamiętam który, ale któryś cykl tłumaczył ktoś inny).
Oczywiście tu nastąpiła dygresja i rozwątkowienie ze strony Webera, że tak naprawdę nikt nie czyta jego książki, a jedynie książki przez niego napisane (i blablanie o różnorodności doświadczeń, wpływie wojen w Europie na postrzeganie świata... etc. :) ).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2012, 14:40:23 »
Na spotkaniu był również poruszony temat śmierci J.Kotarskiego i jego następcy - R.Kot - Rebis wybrał go jako namaszczonego przez Kotarskiego (w HH od Piękna Przyjaźń) dla wszystkich tytułów D.Webera ! Aczkolwiek Rebis zastrzegł, że jeśli był w jakimś cyklu inny tłumacz to nie będzie tu zmieniać (nie pamiętam który, ale któryś cykl tłumaczył ktoś inny).
Ta, Safehold jest tłumaczony przez jakiegoś, za przeproszeniem, amatora... Strasznie mnie wkur... denerwuje... tłumaczenie wszystkiego - nazwisk, tytułów, lokacji, nazw statków itp itd... Jeśli komuś to nie sprawi trudności, to lepiej przeczytać w oryginale, bo niestety można się zrazić.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2012, 20:02:27 »
Leń jestem i z Nidzicy nie chciało mi się pisać relacji bo wiedziałem że wcześniej czy później będzie z tego filmik. Oto on, a raczej one bo to jest 8 czesci
http://www.youtube.com/user/michalsawa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2012, 17:13:44 »
Wiadomo coś odnośnie tłumaczenia Thunder Rising? Będzie na święta?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2012, 17:16:36 »
Ech ty leniwy...
Cytuj
Najwcześniejszy w jakimś stopniu prawdopodobny termin to luty 2013.
Wypowiedź tłumacza z innego forum

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2012, 17:19:54 »
Wiadomo coś odnośnie tłumaczenia Thunder Rising? Będzie na święta?
Ja kupiłem już Shadow of freedom...
Polecam czytanie w oryginale, nie jest to pisane jakimś wymagającym angielskim, no i nie trzeba czekać roku czy dwóch na polską wersję...
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: David Weber w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2014, 23:57:25 »
Cytuj
Wygląda na to, że nasz kraj tak przypadł Weberowi do gustu, że pojawi się u nas po raz kolejny, a mianowicie w dniu 7 listopada na XV ogólnopolskim Festiwalu miłośników Fantastyki Falkon 2014 w Lublinie  :) !
http://www.davidweber.net/events

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.