Autor Wątek: ManGan's Hermitage powraca na nowo  (Przeczytany 11376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2012, 17:22:45 »
Po prostu dyrektorzy zainteresowanych polskich koporacji (lub Polacy latajacy w korpach miedzynarodowych) moga dac Ci Api tylko do killi/lossow

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2012, 17:27:07 »
Łat de pluck???  ??? Co się tu dzieje? Zgankowaliście gościa równo, pod ścianę, spodnie w dół i jazda bez smaru i z szczypaniem ;) Przez Was nawet nie miałem okazji zobaczyć co na tej stronie było/jest ;D

Ja też nie zdążyłem, najpierw widziałem "strona jest sprawdzana" a potem "strona jest zamknięta". ;)

Cytuj
ManganMan do dla Ciebie może być niezły test - nie załamuj się opiniami paru ludzi, bo są jeszcze setki(tysiące?) innych ludków. Daj chociaż reszcie zobaczyć co to jest ;) Jeżeli chcesz coś robić to musisz mieć dość siły, cierpliwości, zaparcia i nerwów.

Co nie znaczy, że nie należy też dobrze trafić z pomysłem... :p

Według mnie (aczkolwiek mogę się mylić) bardziej do niego by pasowało to co mu proponowałeś jakiś czas temu - miejsce na minibloga na outpoście. Jeśli potrafiłby fajnie i regularnie pisać, to widzę w tym same plusy.

Cytuj
I weź posmaruj tą dupę kremem bo jak to mawiają  "EvE is a a dark and harsh world" nigdy nie wiadomo, kto następny będzie chciał cię 'pojechać' ;)

<reklama>
Zniszczymy twoje marzenia, pierwsze zniszczone marzenie gratis, każde kolejne tylko 39.99!
</reklama>

;)

A tak na poważnie, rozumiem chęć tworzenia rzeczy od nowa, bo to fajna sprawa jak się nie bierze pod uwagę, ile się człowiek nad tym nazapierdala, ale także nie ma żadnego wstydu w częściowym odpuszczeniu sobie i tworzeniu fajnej zawartości na jakimś istniejącym serwisie.

Panieeee.... tego mi brakowało :)

Jeżeli tylko udałoby mi się wyciągnąć kille z ostatnich dni to na EO42 można dodać działy:
- top10 najdroższych killi polskich korpów
- top10 największych wtop polskich korpów
- top kille miesiąca
- top lossy miesiąca
- top10 PvPerów
- regiony
- systemy w których się bawimy
- inne - pomysły?

Można nawet zbudować globalny KB PL korpów... Na razie nie wiem jak to ugryźć, czy stawiać KB i zasysać kille czy parsować wszystko samemu. Ale otwiera się nowa furtka do zabawy.
Nie wiem, czy stawianie KB ma sens. Bardziej jakieś zestawienie dzienne/tygodniowe. Powyciągać jakieś smaczki z innych KB. Pomysły?

Killboard nowy to najfajniej jakby powstał jakiś zupełnie nowy niż EDK, bo EDK to syf i mogiła. W sensie napisany od zera, porządnie.

To co mówisz, zestawienie tygodniowe - fajna sprawa. Albo oprzeć się na api powiązanym z listą korporacji jak Sokół pisze (tylko wtedy nie wszyscy ci takie api dostarczą), albo może lepiej na podstawie listy korporacji wyciągać te dane z eve-killa? Tam na pewno znajdziesz kompletniejszy zestaw, bo pierwsza opcja będzie raczej słaba.

Edit - globalny kb raczej nie, bo po co? wszyscy co mają mieć, to już mają własne, a kolejne EDK to po co to komu. Ale zestawienie ciekawostek - fak jea.

Goomich

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2012, 17:27:38 »
Po prostu dyrektorzy zainteresowanych polskich koporacji (lub Polacy latajacy w korpach miedzynarodowych) moga dac Ci Api tylko do killi/lossow

To tylko da mu kille, w których mieliby finale. Pozostałe 400 z tej bitwy 2 dni temu by się nie pokazały.

poconick2

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2012, 17:34:06 »
Po prostu dyrektorzy zainteresowanych polskich koporacji (lub Polacy latajacy w korpach miedzynarodowych) moga dac Ci Api tylko do killi/lossow

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

W tej chwili nie muszą mi nic dawać tak na prawdę.

Przykład :
BSI KB - http://pabllo.webd.pl/kb_bsi/?a=idfeed&startdate=1329827585
BWC KB http://kb.blackwatercompany.pl/?a=idfeed&startdate=1329827585
BUFU KB http://www.bu-fu.org/kb/?a=idfeed&startdate=1329827585

Można zrobić coś ciekawego

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 22, 2012, 17:41:57 »
Zobaczmy co inni powiedzą :D bo też jakoś straciłem przekonanie do tego zwłaszcza po stronie Ranshe :\


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 22, 2012, 17:49:23 »
Zobaczmy co inni powiedzą :D bo też jakoś straciłem przekonanie do tego zwłaszcza po stronie Ranshe :\

Znowu ja mam być ten zły i niedobry? ;)

Żeby nie było, disclaimer - nie robię tego złośliwie, bo ciebie nie lubię albo bo mam taki zwyczaj, że w środy zawsze muszę zniszczyć przynajmniej jedno czyjeś marzenie, bo inaczej nie zasnę. :)

Dobrych pomysłów się nie czepiam.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 22, 2012, 17:51:33 »
Ranshe jest starym trolem ale ... nadal nie ma umiaru w trolingu (choć się troszku już zmitygował chyba dwa Jego post wyżej).
Co do zbiorczego kb to raczej nie widzę sensu ale już rodzynki to czemu by nie ];). Zamiast tu na centrali tylko podawać namiar na kb do jakiejś ciekawej bitki czy killa to tam byłby także odnośnik.
Dodatkowo proponuje abyśmy mogli wybierać Top Ten najlepszych i najgorszych fitów jakie się przewiną przez np dany miesiąc (na zasadzie sondażu).

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 22, 2012, 18:10:02 »
Ranshe jest starym trolem ale

Wypraszam sobie nazywanie mnie starym, o ile dobrze pamiętam to jesteś nawet nieco starszy ode mnie :P

Cytuj
... nadal nie ma umiaru w trolingu (choć się troszku już zmitygował chyba dwa Jego post wyżej).

Eee tam. Po prostu uważam, że jesli ktoś jakiś pomysł pokazuje publiczności, to powinien potrafić go też obronić ewentualnie uzasadnić, dlaczego to on ma rację, a nie publiczność. :)

Cytuj
Dodatkowo proponuje abyśmy mogli wybierać Top Ten najlepszych i najgorszych fitów jakie się przewiną przez np dany miesiąc (na zasadzie sondażu).

Najlepszych to może nie - bo po jakiej kategorii to ustalać, że mój fit na cynabala jest lepszy od twojego fitu na cynabala, włożonych isków? bez sensu według mnie - ale najgorszych?

A skąd dane do tego? Ale jeśli ktoś by chciał np co miesiąc przygotować taką listę failfitów (może przy współpracy społeczności w sensie jakiś formularz kontaktowy "dodaj failfita"), to czemu nie :)

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 22, 2012, 18:14:42 »
@Ranshe:
Stronę!? PFFFU, miało być "recenzji", najmocnej przepraszam  :-[

Cytat: Rashe
Dlatego outpost jest według mnie bardzo fajny (albo będzie jak w końcu PC5 się ogarnie z nim do końca), bo nie konkuruje bezpośrednio z centralą, tylko ją uzupełnia, jako że centrala olała te akurat kawałki, które na outpoście są główne - newsy, artykuły, listę korporacji.

To mogłoby rozwiązać problem: Eve Events to SMF Importer

Cytat: Ranshe
Killboard nowy to najfajniej jakby powstał jakiś zupełnie nowy niż EDK, bo EDK to syf i mogiła. W sensie napisany od zera, porządnie.

Poza EDK (obecna wersja: 4.0.4 Crucible) jest jeszcze:
- Karambit Killboard System (wersja ALPHA, martwy)
- Evolution KMS (wersja UNKNOWN, martwy)
- Inne (IRON killboard, BoB killboard, PLs board), ale nie można ich pobrać.


Czyli więc tylko EDK został...

Jeszcze pamiętam, że na Centrali miał być KB (www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=6647.0), ale widać że nie działa, szkoda :/
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 12:16:39 wysłana przez ManganMan »


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Jonas

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 24, 2012, 08:13:06 »
Poza EDK (obecna wersja: 4.0.4 Crucible) jest jeszcze:
- Karambit Killboard System (wersja ALPHA, martwy)
- Evolution KMS (wersja UNKNOWN, martwy)
- Inne (IRON killboard, BoB killboard, PLs board), ale nie można ich pobrać.

Czyli więc tylko EDK został...
Ranshe chodziło raczej o napisanie systemu KB od zera, czyli bez korzystania z systemów już istniejących, w szczególności EDK.

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 24, 2012, 09:50:04 »
Tak właśnie, dlatego że istniejące, a w szczególności EDK, to przykłady szczególnie paskudnego kodu.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2012, 11:03:56 »
Tak właśnie, dlatego że istniejące, a w szczególności EDK, to przykłady szczególnie paskudnego kodu.

A ten paskudny kod może być przecież użyteczny w pisaniu nowego KB, jako wzór na przykład, no nie?
A na PHP się niestety nie znam, a szkoda, coś bym próbował zmiksować z tych martwych KB-ków...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2012, 11:17:48 »
Paskudny kod to może być użyteczny co najwyżej do tego, żeby go wydrukować i ceremonialnie spalić.

Edit - miksowanie istniejących to też nie rozwiązanie, takie kb to nie jest jakieś rocket science, żeby w miarę porządny developer nie potrafił czegoś takiego napisać od zera.

A o to tu chodzi, o napisanie tego porządnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2012, 14:08:10 »
Paskudny kod to może być użyteczny co najwyżej do tego, żeby go wydrukować i ceremonialnie spalić.

Edit - miksowanie istniejących to też nie rozwiązanie, takie kb to nie jest jakieś rocket science, żeby w miarę porządny developer nie potrafił czegoś takiego napisać od zera.

A o to tu chodzi, o napisanie tego porządnie.

Jak wg ciebie miałby wyglądać taki KB?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Ranshe

  • Gość
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2012, 14:31:40 »
Jak wg ciebie miałby wyglądać taki KB?

Pytanie ogólne, to i odpowiem ogólnie (nie na wszystko mam też konkretne odpowiedzi zresztą, bo nie mam czasu na to).

- optymalizacja od strony bazy danych - aktualnie EDK jest dość słabe pod tym względem (sam jego developer na eve-killu przecież jakiś czas temu robił "optymalizację" polegającą na przeniesieniu wszystkich killi do jakiegoś archiwum i wyczyszczeniu tabel), więc albo trzeba to zoptymalizować albo zmienić, bo przy większej ilości killi robi się tragedia.

- sensowny kod - EDK w tym momencie sensowny nie jest w żadnym wypadku.

- do tego jakieś bzdury kosmetyczne, których nawet nie chce mi się teraz wszystkich wymieniać, bo powinienem siedzieć i tworzyć dokumentację - ale chociażby idiotyczne battlereporty czy kretyńskie "ships & weapons used", gdzie nic właściwie nie można zrobić.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ManGan's Hermitage powraca na nowo
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 24, 2012, 21:44:35 »
Na początek przydałoby się rdzeń obsługujący funkcje podstawowe, ale powiedz, jaki zamiennik MySQL, (PostgreSQL na przykład) ogarnie tak dużo danych tak, aby nie było masakry jak to bywa w EDK... Bo zakładam, że Outpost korzysta z mysql, które do szybkich raczej nie należą (co w połączeniu z kodem edk mamy wiadomo co) :/


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681