Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 12548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2012, 09:19:38 »
Kolega twierdzi, że przyleciał i nic nie znalazł, więc ta opcja odpada. ;)
Wiesz... ja w odróżnieniu od Ciebie, optymistycznie zakładam, że skoro wiedział jak klikać by dolecieć do systemu (tu mamy raczej pewność), to również wiedział jak w tym systemie kliknąć na warp na misję (tym bardziej, że to kolejna z serii).  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jonas

  • Gość
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2012, 07:57:14 »
Wiesz... ja w odróżnieniu od Ciebie, optymistycznie zakładam, że skoro wiedział jak klikać by dolecieć do systemu (tu mamy raczej pewność), to również wiedział jak w tym systemie kliknąć na warp na misję (tym bardziej, że to kolejna z serii).  :P
I tu się mylisz. Jak ustawisz autopilota na system docelowy to prowadzi Cię za rączkę, albo, jak wskazał kolega, skaczesz po żółtych znaczkach (bramy są oznaczone na żółto jakbyś nie zauważył, gdy są na naszej trasie). Niestety beacon (czy to publiczny czy w szczególności misyjny indywidualny) nie są w żaden sposób oznakowane, musisz więc wiedzieć, że musisz zrobić rclick, najechać na opcję dotyczącą misji i z niej wybrać warp to. Zdziwił byś się ile osób zapomina o tym drobnym, aczkolwiek niezwykle istotnym, szczególe.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2012, 09:32:36 »
I tu się mylisz. Jak ustawisz autopilota na system docelowy to prowadzi Cię za rączkę, albo, jak wskazał kolega, skaczesz po żółtych znaczkach (bramy są oznaczone na żółto jakbyś nie zauważył, gdy są na naszej trasie). Niestety beacon (czy to publiczny czy w szczególności misyjny indywidualny) nie są w żaden sposób oznakowane, musisz więc wiedzieć, że musisz zrobić rclick, najechać na opcję dotyczącą misji i z niej wybrać warp to. Zdziwił byś się ile osób zapomina o tym drobnym, aczkolwiek niezwykle istotnym, szczególe.
A możesz wyjaśnić w czym się mylę ?
Zadanie zaakceptowane, przylatuje do stargate podanego w dziennikach misji (ustawilem cel podrozy i lceialem po żółtych znacznikach) i nic nie ma, pusto.
Znaczy się wiedział jak klikać po bramach i obiektach na overview, czy Twoim zdaniem NIE wiedział ?
Uważasz, że BEZ znajomości tego co to jest BEACON misji, albo prawoklik i rozwijalne menu byłby w stanie wykonać pozostałe 9/10 misji ?
Cash Flow for Capsuleers (10 of 10) Objectives
Może miałeś pecha i trafiałeś jedynie na idiotów dotychczas, ale uwierz, że czasem ludzie mają problem z czymś "oczywistym" nie dlatego, że są zapominalscy, albo czegoś nie wiedzą, ale dlatego, że:
- mogli zmienić overview (np. dodać tab)
- nie zauważyli beacona na liście overview
- ktoś ich "wyręczył"
- faktycznie jest bug

Możesz mi wytykać błędy, poprawiać, udowadniać, że się mylę, ale proszę wskazuj gdzie, w którym miejscu się mylę. W EVE gram dość długo i Twoje słowa o nie zauważaniu, że bramy są podświetlone na żółto... cóż po prostu są śmieszne jeśli chodzi o moją osobę. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że NAZWĘ następnego systemu masz PODANĄ na tacy po lewej stronie wraz z paskiem pokazującym w kodzie kolorystycznym security kolejnych systemów znajdujących się na TRASIE do systemu docelowego.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jonas

  • Gość
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2012, 12:23:06 »
A możesz wyjaśnić w czym się mylę ?
W tym, że wiedza i umiejętność lecenia jak AP pokazuje nie jest równoznaczna z wiedzą o konieczności warpnięcia na beacon.

Znaczy się wiedział jak klikać po bramach i obiektach na overview, czy Twoim zdaniem NIE wiedział ?
Nie rób z siebie idioty, nie wychodzi Ci. Sam cytujesz stwierdzenie, że leciał po "żółtych znacznikach", a ja jedynie wskazałem, że misje nie są tak oznaczone, ani nie są warpowalne z poziomu overview, wiec osoba zaczynająca grę może takich niuansów nie wyłapać.

Uważasz, że BEZ znajomości tego co to jest BEACON misji, albo prawoklik i rozwijalne menu byłby w stanie wykonać pozostałe 9/10 misji ?
W aktualnym tutorialu są misje nie wymagające nawet wydokowania. Są też misje kurierskie, które można zrobić na AP, bo ten sam dokuje do docelowej stacji. Więc tak, bez umiejętności korzystania z overview i rclicka da si zrobić całkiem spory zakres tutoriala. Czy te misje tak miały, nie wiem. Nie rozumiem jednak dlaczego ty chcesz się ze mną wykłucać o to, jakie umiejętności ma kolega, który rozpoczął ten wątek.

Możesz mi wytykać błędy, poprawiać, udowadniać, że się mylę, ale proszę wskazuj gdzie, w którym miejscu się mylę. W EVE gram dość długo i Twoje słowa o nie zauważaniu, że bramy są podświetlone na żółto... cóż po prostu są śmieszne jeśli chodzi o moją osobę.
No jak ktoś w dyskusję wprowadza już stwierdzenie o wydźwięku "synku, czy ty wiesz w ogóle, ile ja w to już gram" to wiem, że czas skończyć dyskusję. Więc wybacz mistrzu, że uraziłem i próbowałem Ci coś wytykać. EOT

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2012, 15:29:35 »
W tym, że wiedza i umiejętność lecenia jak AP pokazuje nie jest równoznaczna z wiedzą o konieczności warpnięcia na beacon.
Nie rób z siebie idioty, nie wychodzi Ci. Sam cytujesz stwierdzenie, że leciał po "żółtych znacznikach", a ja jedynie wskazałem, że misje nie są tak oznaczone, ani nie są warpowalne z poziomu overview, wiec osoba zaczynająca grę może takich niuansów nie wyłapać.
Rozumiem żeby z siebie nie robić, ale wg Ciebie powinienem zakładać, że każdy newbie to idiota - to chciałeś powiedzieć ?

No jak ktoś w dyskusję wprowadza już stwierdzenie o wydźwięku "synku, czy ty wiesz w ogóle, ile ja w to już gram" to wiem, że czas skończyć dyskusję. Więc wybacz mistrzu, że uraziłem i próbowałem Ci coś wytykać. EOT
Nie uraziłeś, ale zastanawiam się po co była ta uwaga o podświetlaniu bram pod moim adresem ? Aby właśnie nie po to by mnie pouczyć lub wytknąć ?

Dla przypomnienia dyskusja NIE była o tym jak dolecieć na misję, ale dlaczego NA misji jest pustka.
Ja podałem swoje przypuszczenia, a Ty próbujesz wykazać błędy w moich założeniach (podstawowe - ktoś go wyręczył, pomocnicze - nie doleciał do deadspace):
Acceleration Gate - potocznie zwane "drabinką" - z opisu wynika, że powinny być NPCe, a jeśli nie ma = ktoś Ciebie uprzedził, albo nie doleciałeś do miejsca misji (w systemie ppm na pustej przestrzeni -> wybierasz z menu pozycję odpowiadającą misji (albo nazwa agenta albo nazwa misji) -> warpujesz).
Dyskutując ze mną na temat tego czy mam rację, czy nie, to Twoim zdaniem pomagasz nowicjuszowi ? Wolisz się obrazić, bo śmiałem wspomnieć, że gram dość długo i doskonale wiem jak się leci na misję...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...