Autor Wątek: Złoczynie.  (Przeczytany 5756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Menda społeczna

  • Gość
Złoczynie.
« dnia: Luty 04, 2012, 14:16:14 »
Czołem.
Dzisiaj mija 30 dni od rozpoczęcia przygody z eve, postanowiłem więc się przywitać i napisać co nieco o sobie.

Mam na imię M. mieszkam w stolicy, chociaż stąd nie pochodzę i nie czuje się warszawiakiem. Mam umiarkowanie monotonną pracę wymagającą bardzo wysokiej dokładności - niewspółmiernie do zarobków :/
Mam kotkę - tą z profilowego zdjęcia, jest bardzo zaborcza i uzależniona od tuńczyka.
Lubię rower, miód, chilli, porto, jagermeister, RPG i 9deltaTHC.
Aha, mam też Żonę.

W grze jestem Mendą społeczną, złodziejem i szelmą. Tutaj zwanym Ninja?
Operuję w rejonie... Imperium Amarrskim.

Cytuj
X > Musztarda Kozacka what a loser lol
Y > he stealing your wrecks too?
Z > On the contrary then.
Z > You two are the losers. :D

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2012, 14:25:20 »
Witam w trollandzie.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2012, 16:39:50 »
miło mi powitać kolejnego porządnego pilota

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2012, 17:00:44 »
Mam na imię M. mieszkam w stolicy, chociaż stąd nie pochodzę i nie czuje się warszawiakiem.

Cześć Słoiku :)

http://www.youtube.com/watch?v=zTRjguCY7do


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2012, 12:07:34 »
Ooo kolega z talentem blogerskim  ;)
i kolejny fankot
dobrze przyteksciles, witaj !
oby EVE sprawialo Ci radoche.
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Starakopara

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2012, 07:37:09 »
powitać na pokładzie :), też lubię delta9 ;D

Menda społeczna

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2012, 13:15:51 »

Czołem centralowicze.

Czas na trochę statystyk.
Minęło 41 dni od dnia moich narodzin w eve, posiadam aktualnie dwa konta - na pierwszym właśnie pękło 2mil sp, na drugim 1mil sp.
Do tej pory nie udało mi się ustrzelić żadnego okrętu, chociaż raz było blisko - armaggedon z którym walczyłem zdołał odwarpować na strukturze (brak warp disrupta na statku) Udało mi się również sprowokować nighthawka aby do mnie strzelił bez agresji, concord załatwił sprawę szybko i bardzo boleśnie.
Straciłem jedną fregatę jak do tej pory - MR zniszczył strukturę na misji damsel in distress, wybuch zniszczył mnie.
Do tej pory udało mi się nakraść modułów i salvage o łącznej wartości ponad 3 miliardy isk, na grę nie wydałem ani złotówki.

Kilka hate maili
-------------------------

Cytuj
age if you do not stop coming into my cobalt missis I will send you a
  parr söltner on the neck
Odpowiedź: "Thank You for supporting new eve players. Your salvage donetion will be used in a good cause. Have a nice day."

Cytuj
Come back punk mother fiucker, let's dance
Odpowiedź: "http://www.youtube.com/watch?v=7movKfyTBII"

I rodzynek:
Cytuj
If i see you  next time in the game i take your account + private convo o zamiarze zhackowania konta.
Odpowiedź: Zgłoszenie do ccp naruszenia zasad Eula
Reakcja:
Cytuj
Dear Musztarda!
I would like to apologize for my behavior, it was not my normal thing that can burn threatened. But I want to thank you because you were the one who is showing me the signal that can power not only to achieve things. This is due to become a better person in the future. I hope one day you can forgive me.
Best regards: xxx
Fly Safe!

Pamiętajcie z chamstwem misjonarzy walaczymy "godnościom i kulturom osobistom"

Do następnego!

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2012, 14:12:41 »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2012, 12:35:36 »
Hahah Epic :P

Tony Solando

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 14:02:40 »
Musztarda wydaje mi się, że widziałem Cię gdzieś przelotem (w okolicach Domain?... sklerozę mam, ale nick utkwił mi w głowie)
Wyrazy uznania dla stylu życia i stylu literackiego. Colonel ma rację... może załóż bloga? Generalnie masz dobre podejście do gry :)
3bln z samych śmieci od misjonarzy? Omg... przybliżając do 5mln przeciętny zysk ze złomu typowej misji lvl4 wychodzi ok 600
"posprzątanych" misji. Jeśli rzeczywiście zrobiłeś aż tyle to myślę, że to musiała być strasznie mozolna robota.

Menda społeczna

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2012, 21:33:39 »
Czołem.
Postanowiłem że odkryję rąbka tajemnicy i zdradzę wam kilka sztuczek :-)

Cytuj
Musztarda wydaje mi się, że widziałem Cię gdzieś przelotem (w okolicach Domain?... sklerozę mam, ale nick utkwił mi w głowie)
Operuję kilka jumpów od Amarr, system ma umiarkowaną liczebność w okolicy 40-65, jego dużą zaletą są stacje na obrzeżach systemu, więc nie muszę się martwić o wiszące nad nimi statki - pomaga to uzyskać czysty skan misjonarzy. A co do utkwienia w pamięci, napewno na ninja dojo :-)
Cytuj
Generalnie masz dobre podejście do gry
W życiu rzeczywistym jestem sympatycznym, przyjacielskim gościem, pomocnym i szczerym (choć nie do bólu) Nie widzę powodu dla którego miałbym powielać ten model dla mojego alter ego? Nie widzę powodu przenoszenia modelu monotonnej, biurowej pracy od 9 do 17 do świata gry (nie, nie pracuję w biurze, chodziło o porównanie)
Cytuj
3bln z samych śmieci od misjonarzy? Omg... przybliżając do 5mln przeciętny zysk ze złomu typowej misji lvl4 wychodzi ok 600
"posprzątanych" misji. Jeśli rzeczywiście zrobiłeś aż tyle to myślę, że to musiała być strasznie mozolna robota.
Gwarantuję że 5 mil to ja rzadko zwożę z jednej misji.
Przede wszystkim potrzebny jest dobry system, taki który pozwala odsiać to co misjonuje od tego co nie (brak stacji w odległości 15 au od centrum systemu) Trzeba dobrze poznać tubylców, wiedzieć kto szybko robi misję, kto się wlecze, kto dostaje same tłuste misje (albo tylko takie akceptuje)
Kolejną sprawą jest  umiejętność połączenia directional scan i probe scan. Zanim zakończe pierwszy probe scan, już wiem gdzie zapuścić kolejne proby. Odpowiednie ustawienia overview również pomaga. Generalnie staram się wyprobować około 3-4 najtłustszych misji jakie mam w direct scan, zajmuje mi to jakies 5-8 minut.
Wybór statku ma ogromne znaczenie. Istotna jest prędkość i zwrotność. Misję taką jak Blockade, robię na warpin (oddalam się na 150+ od najbliższego wraku i następnie obskakuję wszystkie duże wraki warpując na nie) Jestem już w stanie określić progress na Angel extravaganza i w zależności od postępów, obrabiam inną misję. Jeżeli chcę na szybo sprawdzić postęp na innych misjach (bądź czy jeszcze MR jest na spocie) Mapa systemowa->DS 5 stopni ov na wraki+statki i pokrywam dwie pinezki - 10 sekund roboty a pozwala mi to płynnie poruszać się po postępach moich robaczków. Często trafiam na misję faction Galente bądź Minmatar - salvage słaby, ale w 8-10 minut wyciągam przynajmniej 25mil. Blockade tylko duże + sporadyczne średnie około 10-15 minut 10-30mil. AE zazwyczaj robię z inną misją (np AE + Blockade z MR na spotach) Samo AE zajmuje jakieś 25-30 min 10-30mil. Kilka razy trafiłem na wrak MR, kilka razy trafiłem na wrak po dronach (wyskanowałem drony na spocie z wrakami w tym MR) często wyłapuję perełki typu meta 4 neut, meta 4 duże laserki/artki/ciężkie wyrzutnie.
Jeszcze raz powtórzę, kluczem do sukcesu jest prędkość, trzeba nauczyć się, jak zbierać moduły i salvage, praktycznie nie wytracając prędkości.
Bardzo wielu ninja okrada wraki tylko żeby sprowokować MR, ja jestem za młody na pvp, więc nauczyłem się blitzować misję i często obrabiam wraki zanim MR przyleci noctisem, a nawet jak przyleci, jestem w stanie zsalvagować 80% wraków które podciąga mi noctis i zlootować jakieś 20-30% wartościowych rzeczy.
 

Mały tip: cykl salvagera musi się zakończyć albo sukcesem, albo porażką. Porażka może wystapić tylko gdy: wyrzuciliśmy za wysoko na D100 bądź wraku nie ma już w przestrzeni. Odległość od wraku nie ma znaczenia dla szansy powodzenia, jeżeli rozpoczniemy cykl i odlecimy na 100km przed zakończeniem cyklu, a żaden z powyższych warunków nie został spełniony, salvage znajdzie się w naszym cargo! Tip dla tych którzy chcą ninja salvagować t2 wraki w low/0.0

Czuwaj!

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2012, 23:21:59 »
... Odległość od wraku nie ma znaczenia dla szansy powodzenia ...

i tu się mylisz, choć faktycznie powinno być tak jak piszesz  :P

Tony Solando

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2012, 10:26:29 »
Ok... wychodzi na to, że ja troszkę po macoszemu traktuję te żółte wraki. Mi są potrzebne głównie po to, żeby zapienić carebeara, złapać aggro i ogólnie zarobić guza.

Ninja Dojo powiadasz :) ... to możliwe, bo jestem tam stałym bywalcem. Przy okazji wczoraj z Haxem fajny kontrakt udało się przechwycić. (pół miliona zastawu i dwa miliony nagrody) Koleś się wyprowadzał z null do hiseca i był chyba niepełnosprytny, bo kontrakt był wart ponad 150mln... poszło po 75mln do podziału :)

Przy frakcyjnych misjach jest największe prawdopodobieństwo, że misjonarz będzie próbował odpędzić Cię od wraków, dlatego lubię je najbardziej. Szkoda, że tak dużo ludzi unika ich jak diabeł święconej wody. Najbardziej cieszyłaby mnie zmiana w systemie gry, która zlikwidowałaby bounty za pirackie statki npc w normalnych misjach, kosztem wprowadzenia jego równowartości w tagach.

Jak często jesteś atakowany przez misjonarzy ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2012, 11:37:52 »
Cytuj
Przede wszystkim potrzebny jest dobry system, taki który pozwala odsiać to co misjonuje od tego co nie (brak stacji w odległości 15 au od centrum systemu) Trzeba dobrze poznać tubylców, wiedzieć kto szybko robi misję, kto się wlecze, kto dostaje same tłuste misje (albo tylko takie akceptuje)
W tym filtrze brakuje jeszcze opcji, którzy MR potrafią w 30 sekund zdropować na łeb alta pvp :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2012, 13:03:32 »
Ach, te słynne kerbiry z zębami, zupełnie jak pekińczyki albo inne kundelki, dużo warczenia a jak coś to tylko kurz po nich zostaje :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2012, 13:11:50 »
Ach, te słynne kerbiry z zębami, zupełnie jak pekińczyki albo inne kundelki, dużo warczenia a jak coś to tylko kurz po nich zostaje :)
Lepiej kurz niż wrak  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2012, 15:02:32 »
Sky problem z Twoją wersją wydarzeń jest taki że jak koleś ma w perspektywie starcie z dwoma shipami z których co najmniej jeden jest pvp to po nim tylko kurz zostaje, nie po MR.
Zreszta jak znam Twoje dresiarskie zapędy to nigdy tak naprawdę nie zaczekaleś po odwarpie misjonarza czy przypadkiem nie polecial zmienić ciuchów z roboczych na takie w których przyjmuje gości >:D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2012, 15:12:52 »
To da się spokojnie przetestować - zapraszam do okolic Avenod, oferujemy misje l4 i l5 matarskie, przywitanie chlebem i antymaterią oraz wiele innych atrakcji. :)

Menda społeczna

  • Gość
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2012, 19:17:13 »
Cytuj
i tu się mylisz, choć faktycznie powinno być tak jak piszesz
W której części się mylę? Podasz źródło? Testowałeś? Rozwiń proszę temat.

Cytuj
Mi są potrzebne głównie po to, żeby zapienić carebeara, złapać aggro i ogólnie zarobić guza
Większość ninja tak robi, bo liczą i zazwyczaj trafiają frakcyjne moduły, ale do tego trzeba mieć jakiś statek pvp i skille żeby go obsłużyć.

Cytuj
Jak często jesteś atakowany przez misjonarzy ?
Bardzo często, podejrzewam że krótki staż i fakt że jestem w npc korpie robi swoje. Z drugiej strony, możliwe że większość MR to idioci, na co wskazywałoby pozostanie noctisem w pierwszym pockecie i zbieranie pustych puszek, zamiast wskoczyć za mną do drugiego?

Cytuj
W tym filtrze brakuje jeszcze opcji, którzy MR potrafią w 30 sekund zdropować na łeb alta pvp
Który musi być w tym samym korpie co MR. Ja zawsze dodaję korp do kontaktów z ujemnym standem - widzę ile osób jest z korpa. Dodatkowo, będąc na spocie, używam ds na 1au 360stopni. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko że mnie ktoś przechytrzy, ale w myśl zasady: No Risk no Fun, akceptuję go.

Chciałbym jeszcze dodać, nie traktuję siebie jako wszechwiedzące guru ninja salvagingu. Jestem młody stażem i strasznie dużo interesuję się tematem. W głowie mi się nie mieści czasem, jakie chłopaki cuda wyczyniają, chociażby wspomniane "źleowartościowane" kurierkontrakty, czy skillowanie pod orkę (zajmuje to 49dni) i sprzedaż takiej postaci za 2b - idą jak świeże bułeczki. Większość tak zwanego scamu, polega na wykorzystaniu ludzkiej chciwości i głupoty. Nikt nikogo pod bronią nie trzyma, aby kupił jedną sztukę tritanium za 600mil.


Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Złoczynie.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 15, 2012, 09:08:51 »
Jeśli zaczniesz salvagować wrak będąc 500m od niego to będziesz go salvagował znacznie dłużej niż kiedy zaczniesz to robić z odległości 5000m. Nie wiem czemu tak to działa bo nie powinno chyba ale już milion razy się o tym przekonałem. Mało tego, czasami jak zaczniesz od 500m to możesz salvagować do usranej śmierci i dupa.

Być może zmienili coś w ostatnim patchu ale wątpię.