Autor Wątek: Misja tutorila nr3  (Przeczytany 3726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lisciu

  • Gość
Misja tutorila nr3
« dnia: Styczeń 26, 2012, 01:48:12 »
WItam
Mam banalne pytanie ale nie moge ukonczyc 3 misji tutoriala tej z licencja pilota
przylatuje na stacje ale skad mam wziasc rzeczona licencje

Prosze pomozcie

Starakopara

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2012, 07:24:05 »
a odebrałeś tę licencję ze stacji początkowej? powinna znajdować się w twoim hangarze w tejże stacji.  :)

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:47:45 »
Dokladnie tak. To misja podchwytliwa, na przyszlość dokladniej czytaj zadania.

lisciu

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2012, 16:45:09 »
MAcie racje moj angielki wymagha podszlifowania
tylko ktora to byla stacja startowa hmm
w systemie z zadania sa 3 stacje
a w tym z akademia tylko akademia

Chyba trzeba polatac i poszukac

Ranshe

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2012, 16:55:05 »
Ale po co, można sobie po lewej stronie znaleźć ikonkę Assets (taki sejf) i tam będzie wszystko wyszczególnione, co masz i na jakiej stacji. :)

Arsen

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:32:28 »
WItam
Mam banalne pytanie ale nie moge ukonczyc 3 misji tutoriala tej z licencja pilota
przylatuje na stacje ale skad mam wziasc rzeczona licencje

Prosze pomozcie

Licencja jest w Cargo Akademii we wskazanej przez agenta lokalizacji...musisz skoczyc chyba jeden system i w nim bedziesz mial w agent misji lokalizacje do tej akademii...na zadna stacje sie nie dockuje.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:50:52 »
Licencja jest w Cargo Akademii we wskazanej przez agenta lokalizacji...musisz skoczyc chyba jeden system i w nim bedziesz mial w agent misji lokalizacje do tej akademii...na zadna stacje sie nie dockuje.
W cargo akademii, nie dokuje się do stacji ?
Akademia to jakiś ship, że wozi w cargo licencje ?
Bardzo niejasna wypowiedź z Twojej strony...

Chodzi o te misje:
Cytuj
Pilot Certification Course

From now on, AURA will send you on missions. The rewards for those missions will not be great, but you will receive additional (also very basic) equipment during the tutorials that pop up throughout the course. Read them carefully as they will also explain the use of the item you received in detail. The first of the four missions making up this course, you will receive your first (and very basic) ship, learn how to fly it and what the different readouts and gauges on your HUD mean. You will also learn how to loot other objects while in space. The second mission teaches you how to fit a weapon onto the ship and will then take you out to lock horns with some training drones for targeting practice and to get you acquainted with the basics of Combat. The third mission will be the first one to lead you out of your home system and will deal with interstellar travel accordingly. You will learn how to navigate the Star Map and how to utilize gates to jump into neighboring systems. During the course of the mission, you will also get a chance to take a closer look at some other ships that are on display. The final mission of the certification course will lead you to your career agents, which will give you a first overview over some of the professions you can pursue in EVE. As those agents are located a bit further away, the use of the autopilot will also be explained.
??

Poprzez journal otwórz zaakceptowaną misję, w opisie znajdziesz informację gdzie masz lecieć -> ppm set destination. Po wydokowaniu włączasz autopilota. Po doleceniu do systemu docelowego misji ->> ppm na pustej (!) przestrzeni i wybierasz w menu pozycję powiązaną z aktualnie wykonywaną misją (nazwa misji/agenta).
Jeśli to będzie miejsce w przestrzeni systemu wówczas będziesz miał do wybory opcję "warp to". Jeżeli będzie to stacja i Twoim zadaniem jest porozmawiać z agentem -> będzie opcja "dock".
Nagrody z misji od agentów, zawsze otrzymujesz na stacji, na której stacjonuje agent (z wyłączeniem agentów z przestrzeni, wówczas dostajesz do swojego cargo, o ile masz wolną ładownię). Przedmioty będące celem misji (np. dostarczenie do agenta czegoś tam) znajdziesz ZAWSZE we wraku shipu/obiektu, który musisz zniszczyć lub w containerze w lokalizacji do jakiej musisz polecieć by przedmiot zabrać. Nie na wszystkich takich misjach będziesz musiał walczyć !
Misje związane z dostarczeniem przedmiotu oznaczają, że musisz zadokować (dolecieć do agenta jeśli jest w przestrzeni) by przekazać go agentowi (czasem to nie będzie agent zlecający !).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Arsen

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2012, 14:24:30 »
Chodzi o to ze ciezko zaklasyfikowac to..Zasadniczo Aura wysyla Cie do innego systemu gdzie znajduje sie akadiemia z ktorej to musisz odebrac swoja licencje pilota. Dla nowego gracza oznacza to mniej wiecej tyle ze ma doleciec do innej stacji i tam to odebrac.. W rzeczywistosci po 'jumpie' do systemu wskazanego przez agenta i jak juz napisales po kliknieciu na przestrzeni i wyborze z menu nazwy tej misji pojawi sie warp to (jesli w przestrzeni) albo (dock) jesli na stacji.. Tutaj pojawia sie Warp to i dolatujesz do konstrukcji ktora wyglada jak stacja...zadokowac nie mozna i zaczyna sie problem..Przyznam ze dwa razy musialem tam leciec zeby znalesc nagle mniejszy budyneczek przy tym wielki i dopiero z ciekawosci kliknac na to aby okazalo sie iz to jest wlasnie ta akademia i konsternacja bo nie ma opcji dock...ale jest opcja open cargo i w nim jest licencja...

Dla starych lisow to moze proste bo powiecie zeby patrzec w 'over' ale na listosc nie oczukujcie od swiezaka ze po 30 minutach zabawy z eve gdzie wyszystko wyglada jak czarna magia nagle zacznie uzywac Over do lokalizowania swoich celow ( stacji/posow). To nie pierwszy temat o tej misji juz i wiele osob ma z tym problem bo jest po prostu niestandardowe.. Zgadzam sie ze urok Eve polega na tym wlasnie ze jest niestandardowa ale nie oczekujcie od nowego gracza tak szerokich horyzontow na poczatku zabawy...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2012, 14:28:44 »
Kontenery misyjne jeśli nie było grzebane w domyślnych ustawieniach powinny być włączone zarówno w widoku na overview jak i dla głównego (brackety wyłączają).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Arsen

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2012, 14:48:52 »
Kontenery misyjne jeśli nie było grzebane w domyślnych ustawieniach powinny być włączone zarówno w widoku na overview jak i dla głównego (brackety wyłączają).

To nadal nie znaczy ze ktokolwiek po wspomnianych 30 minutach bedzie patrzyl w over spodziewajac sie ze znajdzie tam ow akademie...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2012, 15:20:00 »
To nadal nie znaczy ze ktokolwiek po wspomnianych 30 minutach bedzie patrzyl w over spodziewajac sie ze znajdzie tam ow akademie...
Nie rób z nowicjuszy aż takich... nowicjuszy (?!)  ;) >:D

W EVE jest kilka podstawowych okien, które ZAWSZE powinny być otwarte. Overview zdecydowanie do nich należy.

Chociaż od osoby robiącej tutoriala nie oczekuję, że będzie wiedziała wszystko, to jednak spodziewam się, że będzie sobie ułatwiać, a nie utrudniać życie. Pomimo, że nie spodziewam się żeby osoba nowa w EVE wiedziała, że w overview można mieć kilka różnych ustawień łatwo przełączalnych (zakładki), to nawet na domyślnych ustawieniach da się robić misje. Szczególnie, że domyślny over ułatwia poruszanie się po EVE w wystarczającym stopniu.

No i nie zapominaj - overview to jedno, a ekran główny i WIDOCZNE na nim kontenerki to drugie  :)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Arsen

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2012, 15:53:50 »
No to teraz popatrz na to z punktu widzenia nowej osoby ktorej na tym forum radzi sie aby postepowala zgodnie z tutorialem a ten sam tutorial o overviev wspomina dopiero przy misjach kierunkowych..a nie przy pierwszych trzech podstawowych.. O zakladkach w over nowy gracz dowiaduje sie chyba dopiero w 8 misji Military. Do tego czasu sa tylko wycinki z cyklu ...kliknij na podswietlone kolko stargateu aby skoczyc. A przy pierwszym wypadzie po za system tutorial zaleca 'set dest' plus autopilota...Jak sam nie zaczniesz grzebac i zastanawiac sie co to ci tam miga po prawej stronie ekranu i czemu ten kwadracik jest zielony a tamten pomaranczowy to niestety na dzien dobry nikt Ci tego nie powie...Oczywiscie pozniej over staje sie oczywisty i niezbedny ale na poczatku kiedy nawet nie masz pewnosci czy lecisz czy stoisz i o co w ogole chodzi i co wlasciwie tu robisz to niestety over jest tylko kolejnym zaslonietym puzzlem ktorego musisz odkryc. Przypominam ze mowimy o 3 misji tutoriala czyli plus minus 20-30 pierwszych minutach gry.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2012, 18:29:07 »
Wybacz.
Ludzie są głupi, leniwi i niechlujni. Tutorial prowadzi za rękę nawet takich.

Overview NIE jest Ci potrzebne by:
1. W opisie misji ppm na docelowej stacji/systemie i wybrać set destination
2. Wydokować i włączyć autopilot
Po ostatnim patchu nawet po doleceniu do systemu docelowego jeśli celem jest zadokowanie do stacji NIE musisz tego ręcznie robić, bo autopilot za Ciebie to zrobi.
3. W systemie docelowym ppm na pustej przestrzeni i wybrać warp to
4. Po doleceniu na miejsce ("dungeon" jak nazywa to CCP) rozejrzeć się po okolicy i wypatrzeć obiekty tworzące tło
5. Zainteresować się kontenerem oznakowanym przez zgrabny kwadracik
Overview UŁATWIA powyższe czynności i przyspiesza ich wykonanie, ale NIE jest jedyną drogą do ich wykonania.

Większość podobnych pytań jest wynikiem nieznajomości interface gry, czasem niewystarczającej znajomości języka obcego, czasem niechlujstwa (zapytam, bo nie chce mi się poszukać). Bardzo rzadko tego, że CCP nie przemyślało tutorial. Wszystkim nowicjuszom jacy trafiają do mnie do korpa (a nie przeszli przez UA), tłumaczę mniej więcej te same rzeczy i zawsze słyszę "rany jak mogłem tego nie zauważyć" albo "o rzeczywiście jest, a przed chwilą tego nie widziałem".
Wg mnie jest to raczej kwestia tego, że po 20 minutach gry ciężko się jeszcze zorientować na co zwrócić uwagę (np. dlaczego ten tekst w opisie misji jest podświetlony i dlaczego trzeba na niego kliknąć ppm, a nie lpm), a nie tego, że coś specjalnie utrudnili/ukryli. Tutorial konsekwentnie jest poprawiany i rozwijany tak by umożliwić jak najłatwiejszy start i zapoznanie się z grą. Nie znam nikogo, kto przeszedł przez tutorial i narzekał, że nie wyjaśnia PODSTAW. Nie nauczy Ciebie wygrywać PVP, nie nauczy poprawnego fitowania, zarabiania na markecie, kantowania... etc. Nie to jest jego rolą.

I nie, nie twierdzę, że CCP przy interface i tutorialu nie popełnia błędów, ale stosunkowo szybko je naprawia. Czasem jednak nawet osobom doświadczonym ciężko jest zrozumieć, gdzie dotychczas łatwa do znalezienia funkcja się schowała (no bo np. przenieśli ją z dołu na górę na prośbę GRACZY).

EVE obsługuje się przy pomocy MYSZKI zasadniczo i chociaż można definiować skróty, większość graczy używa myszki i rozwijalnych menu. Nie żeby to była szybsza metoda, kwestia przyzwyczajenia, no bo skoro większość opcji masz pod ppm...

Jak miałbym wymienić rzeczy, o które najczęściej bywam pytany:
- gdzie coś mam - assets
- jak gdzieś dolecieć - autopilot i set destination
- nie mogę dokończyć misji - deliverables i cargo
- kupiłem coś a tego nie widzę - assets i filtrowanie marketu
- jak wsadzić działa BSa do frytki - wymagania CPU/PG
Jakoś nie ma ludzi którzy pytają jak namierzać NPCa, nie ma ludzi którzy pytają jak lootować wraki...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:59:21 »
Czytam, czytam, czytam, nadal czytam... i sie zastanawiam, czy ja też miałem takie problemy jak zaczynałem z eve. I dochodzę do wniosku, że albo te tutoriale są teraz kompletnie debilne, albo ludzie oduczyli się myśleć w ciągu paru lat, bez urazy dla nikogo, ale w 2003 dało się bez tutoriala, w 2006 dało się bez tutoriala, w 2007 jakiś tam był - typu: leć zabij dwa npce dostaniesz skill book do shielda, później już nie sprawdzałem.
Za dawnych czasów klikało się wszystko i czytało się wszystko co pojawi się na ekranie, dawno temu, z translatorem i wypiekami na twarzy.
Taki offtop, o.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Yaros

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2012, 01:29:58 »
W 2006 był już tutorial.

Craxon Crais

  • Gość
Odp: Misja tutorila nr3
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2012, 15:26:27 »
Co jeszcze nie skończył tej misji ;] ?