Autor Wątek: Pacznoty do Krucybla 1.1  (Przeczytany 26713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2012, 12:19:11 »
Cytuj
Ammo matarskie em do small działek też przecież nie nazywa się w zupełnie innym stylu niż ammo matarskie em do large działek.
Bo dzikusy są za tępe żeby się wysilić i jakoś to nazwać :P
Nigdy nie maiałem problemu z nazewnictwem rakiet itp a nie maiałem na starcie forów w postaci UA itp wszystko sam się dowiedziałem na sobie płacąc za nauke ciężkie jak na tamten czas iski (8 draków w tydzień się spaliło :P ), albo dopytując ludzi / googlając.
Jebie mnie za przeproszeniem to ze dzisiejsza "młodzież" w Eve to banda pryszczatych zasrańców dla których problemem jest pomyśleć przez minutę i poczytać coś przez drugą aby się czegos dowiedzieć tylko chcą wszystko na srebrnej tacy, albo wręcz opcję "patrz jak nasze boty robią to za Ciebie"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:02:22 »
Nieprzyjazność Eve dla nowych mało cierpliwych gnojków którzy przyleźli to z WoW czy innego pomiotu elfów i zmutowanych bawolów, którzy po tygodniu chcieliby latać tytanem to moim zdaniem wielki plus tej gry. Po wacka to zmieniać?

Po to, że ta gra jest skomplikowana także bez idiotycznych nazw i zlikwidowanie idiotycznych nazw wcale tego skomplikowania nie zmienia.

Przy czym robią to niekonsekwentnie ?

Ale gdzie niekonsekwentnie?

Cytuj
A jeśli za chwilę będą zmieniać wszelkie arbalesty w prototype to też będziesz zadowolony ?
Skoro META poziom określa "lepszość" to po co są nazwy ? Pomińmy je - będzie jeszcze prościej.

Nie, nie będę. Ale powiedz mi dlaczego mieli by zmieniać arbalesty na prototype albo na numerki? Ludzie ja was proszę, odpuśćcie sobie te wszystkie wasze panikarskie wizje w głowach.

Cytuj
Po nazwie ? Absolutnie nie. Najpierw muszę się nauczyć, która nazwa odpowiada jakiemu poziomowi meta.

I tak musisz. Sam to zresztą napisałem. Jak już wiesz, że wyrzutnia standard missile arbalest to meta 4 to nagle nie okaże się, że wyrzutnia heavy missile meta 4 będzie miała w nazwie coś innego.

Cytuj
Popatrz na armor energized plating i hardenery. Po co te magnetic/reflective/reactive, nie może być jak w hardenerach ? Niekonsekwencja i wyjątek jest bo dla thermic, to thermic membrane... nie wspominając o tym, że mamy membrany w kategorii energized plating...

Ale to, że część nazw jest niekonsekwentna w żadnym wypadku nie jest argumentem na to, że wszystkie muszą być niekonsekwentne. :P

Cytuj
Dlaczego zakładasz, że MWD musi mieć te same elementy nazwy co AB ? Wystarczyło uporządkować istniejące nazwy zmieniając odpowiednio rockets/thrusters/boosters na MWD/AB.

Z racji konsekwencji. Wyrzutnie wszystkie mają te same nazwy niezależnie od typu (z wyjątkiem meta 3, ktore mają nazwy na tyle podobne, ze można to pominąć), jaki jest sens w tym żeby akurat mwd i ab miały inne?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:09:57 »
Po to, że ta gra jest skomplikowana także bez idiotycznych nazw i zlikwidowanie idiotycznych nazw wcale tego skomplikowania nie zmienia.

Wiesz, to taka cecha odrozniajaca EvE od gier, w ktorych posiadasz "Plonacy Magiczny Miecz +3"

Cytuj

Nie, nie będę. Ale powiedz mi dlaczego mieli by zmieniać arbalesty na prototype albo na numerki? Ludzie ja was proszę, odpuśćcie sobie te wszystkie wasze panikarskie wizje w głowach.


Przeciez zapowiedzieli, ze te zmiany nazw to dopiero poczatek? Chyba, ze sie z tego wycofali.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:14:40 »
Ale gdzie niekonsekwentnie?
Przecież napisałem poniżej - zamiast ujednolicić (rocket/thruster/boosters - swoją drogą wyciąłeś bo było niewygodne ?) wprowadzają nowe nazwy. Żeby nazwa była jednoznaczna wystarczy by, np. AB = thrusters w nazwie, a MWD = boosters.

Nie, nie będę. Ale powiedz mi dlaczego mieli by zmieniać arbalesty na prototype albo na numerki? Ludzie ja was proszę, odpuśćcie sobie te wszystkie wasze panikarskie wizje w głowach.
Bo skoro wykryli jedną "niekonsekwencję" w nazewnictwie i "ułatwiają" to za chwile będą przyglądać się reszcie.

I tak musisz. Sam to zresztą napisałem. Jak już wiesz, że wyrzutnia standard missile arbalest to meta 4 to nagle nie okaże się, że wyrzutnia heavy missile meta 4 będzie miała w nazwie coś innego.
Gwarantujesz, że nie znajdzie się taki w CCP co wymyśli, że najprościej będzie jak WSZYSTKIE moduły meta=4 będą miały w nazwie prototype ? Przecież to dopiero byłoby ułatwienie - niezależnie na co patrzysz (działo/wyrzutnia/pancerz/etc.) wiesz jaki masz meta lvl dla danego modułu. To też pewna niekonsekwencja.

Ale to, że część nazw jest niekonsekwentna w żadnym wypadku nie jest argumentem na to, że wszystkie muszą być niekonsekwentne. :P
Zgadzam się - dlatego CCP powinno być konsekwentne w ujednolicaniu nazewnictwa i wszystkie moduły powinny mieć te same elementy nazwy niezależnie od tego do jakiej kategorii należą, a uzależnione od poziomu meta.

Z racji konsekwencji. Wyrzutnie wszystkie mają te same nazwy niezależnie od typu (z wyjątkiem meta 3, ktore mają nazwy na tyle podobne, ze można to pominąć), jaki jest sens w tym żeby akurat mwd i ab miały inne?
Dlatego, że ich przeznaczenie i działanie jest inne ? To tak jakbyś chciał mieć te same nazwy dla hybryd, laserów i projectili - w końcu to działa nie ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:33:28 »
A teraz powiedz mi nie patrząc w evehq ani na staty nigdzie, co jest lepsze? Phased Monopropellant Hydrazine Boosters czy Catalyzed Cold-Gas Arcjet? A Cold-Gas Arcjet czy Monopropellant? Nazwy co prawda rpgowe, ale każda klasa ma inne, co miesza. Ja do tej pory nie jestem w stanie z głowy powiedzieć bez sprawdzania, czy phased monopropellant to mwd czy ab. :)

W 2006 czy 2007 nauczyłem się, że monoprono są gorsze, a gazowniki lepsze, 10 i 100 mn mają tylko po jednym więc nie ma takiego problemu.

Ranshe

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:38:40 »
Wiesz, to taka cecha odrozniajaca EvE od gier, w ktorych posiadasz "Plonacy Magiczny Miecz +3"


No patrz, a ja zawsze myślałem, że jest wiele cech odróżniających eve od innych mmo i powodujących, że jest bardziej skomplikowana i rozbudowana, a tu się nagle okazuje, że to wszystko pic na wodę fotomontaż i ważne jest przede wszystkim to czy mam buty speed +500 czy 'supermega wrotkorolki z napędem odrzutowym'. ;P

Przecież napisałem poniżej - zamiast ujednolicić (rocket/thruster/boosters - swoją drogą wyciąłeś bo było niewygodne ?) wprowadzają nowe nazwy. Żeby nazwa była jednoznaczna wystarczy by, np. AB = thrusters w nazwie, a MWD = boosters.

No tak też można by to rozwiązać, ale czy nie sądzisz, że wtedy były by krzyki niektórych, że "jak to tak ułatwiać noobkom grę, jak ja byłem noobkiem to meta mwd na fregatę nie miało w nazwie MWD"?

Cytuj
Bo skoro wykryli jedną "niekonsekwencję" w nazewnictwie i "ułatwiają" to za chwile będą przyglądać się reszcie.

No i niech się przyglądają. Ale przecież np. wyrzutnie są ponazywane właśnie konsekwentnie, to po co je zmieniać?

Cytuj
Gwarantujesz, że nie znajdzie się taki w CCP co wymyśli, że najprościej będzie jak WSZYSTKIE moduły meta=4 będą miały w nazwie prototype ? Przecież to dopiero byłoby ułatwienie - niezależnie na co patrzysz (działo/wyrzutnia/pancerz/etc.) wiesz jaki masz meta lvl dla danego modułu. To też pewna niekonsekwencja.

https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&m=679711#post679711

Cytuj
Zgadzam się - dlatego CCP powinno być konsekwentne w ujednolicaniu nazewnictwa i wszystkie moduły powinny mieć te same elementy nazwy niezależnie od tego do jakiej kategorii należą, a uzależnione od poziomu meta.

Nie muszą mieć tych samych, wystarczy że w obrębie danego rodzaju modułu się nie gubisz.

W 2006 czy 2007 nauczyłem się, że monoprono są gorsze, a gazowniki lepsze, 10 i 100 mn mają tylko po jednym więc nie ma takiego problemu.

Generalnie w ogóle tutaj nie ma takiego problemu, bo monoprono wypadają jakoś 90% rzadziej ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 25, 2012, 13:47:23 »
No tak też można by to rozwiązać, ale czy nie sądzisz, że wtedy były by krzyki niektórych, że "jak to tak ułatwiać noobkom grę, jak ja byłem noobkiem to meta mwd na fregatę nie miało w nazwie MWD"?

Jak byłem noobkiem, to w ogóle nie było meta. :P

Generalnie w ogóle tutaj nie ma takiego problemu, bo monoprono wypadają jakoś 90% rzadziej ;)

Ale ja się tego nauczyłem i teraz moja wiedza jest bezużyteczna, domagam się kilku milionów darmowych SP jako rekompensaty!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:11:49 »
No tak też można by to rozwiązać, ale czy nie sądzisz, że wtedy były by krzyki niektórych, że "jak to tak ułatwiać noobkom grę, jak ja byłem noobkiem to meta mwd na fregatę nie miało w nazwie MWD"?
Przecież teraz też tak krzyczą :P

No i niech się przyglądają. Ale przecież np. wyrzutnie są ponazywane właśnie konsekwentnie, to po co je zmieniać?
Skoro ułatwiają... to niech zrobią to konsekwentnie dla wszystkich modułów.
BTW:
Cytuj
The dev blog will contain a list of the modules and items slated for change in the coming months. It's not as extensive as you might think or fear - it currently covers, most notably, meta level 1-4 modules (with some exceptions), hardwiring, missile launchers and lasers.
podkreśliłem  ;D >:D

Nie muszą mieć tych samych, wystarczy że w obrębie danego rodzaju modułu się nie gubisz.
Ale dlaczego nie muszą, bo Ty tak mówisz ? Ja mówię, że dla mnie będzie łatwiej jak wszystkie będą miały te same elementy względem meta = moje zdanie najmojsze ?  :P >:D
A po prawdzie to w obecnym systemie ja się nie gubię, więc dla mnie zmiana nazewnictwa będzie powodowała, że się będę gubić. Już się gubię... pisząc ten post  :P


Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:14:40 »
@Ranshe.
Nie mam czasu walić Wall of Text i nie chce mi się za bardzo.
Jesteś uparty przy swoim poglądzie jak dzięcioł na betonowym słupie  :P ale ok, wolno Ci.
Dormio i Doom wypunktowali Cię elegancko nic dodać, nic ująć.
To że dalej bawisz się w przepychanki słowne...wolno Ci.
Nie zmienia to faktu że zmiana jest z dupy choć może idea jest słuszna. Choćby propozycja Dormia - thrusters/boosters/cośtam bije na głowę te prototypy i experimentale.
Ale cóż, damy radę, póki EVE nam się podoba, nauczymy się i tych nazw bo damy radę.
A może jakiś szum się podniesie na oficjalnym forum...może jeszcze trochę CCP słucha tego co ludzie piszą i może się wycofają z tej zmiany.... we will see...

sc0rp

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:20:18 »
To co nastepnym etapem bedzie przemianowanie szkielek:
- Conflagration na Short range em-th
- scorch na Long range em>th
A brudasow EMP na short range EM > EX > Kin ?

jak standaryzacja i ulatwienia to na calego

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:23:22 »
@Ranshe.
Nie mam czasu walić Wall of Text i nie chce mi się za bardzo.
Jesteś uparty przy swoim poglądzie jak dzięcioł na betonowym słupie  :P ale ok, wolno Ci.
Dormio i Doom wypunktowali Cię elegancko nic dodać, nic ująć.
To że dalej bawisz się w przepychanki słowne...wolno Ci.
Nie zmienia to faktu że zmiana jest z dupy choć może idea jest słuszna. Choćby propozycja Dormia - thrusters/boosters/cośtam bije na głowę te prototypy i experimentale.
Ale cóż, damy radę, póki EVE nam się podoba, nauczymy się i tych nazw bo damy radę.
A może jakiś szum się podniesie na oficjalnym forum...może jeszcze trochę CCP słucha tego co ludzie piszą i może się wycofają z tej zmiany.... we will see...
On w WoW gral i wciąż do tego wraca. Widać po nim wpływ tamtejszych "dobrodziejstw" obcowania z lokalną elitą intelektualna serwerów na których się rozbija...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:24:54 »
jak standaryzacja i ulatwienia to na calego
Nie, bo wówczas znaczna część zatrudnionych w CCP nie miałaby co robić, a oni przecież chcą jedynie:
Cytuj
The point is to minimize extra Show Info clicks as much as possible, in our continuing effort to make EVE more streamlined and (dare I say it) intuitive. Despite what many of you appear to think, it is absolutely not our goal to dumb the game down.
:P >:D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:25:10 »
To co nastepnym etapem bedzie przemianowanie szkielek:
- Conflagration na Short range em-th
- scorch na Long range em>th
A brudasow EMP na short range EM > EX > Kin ?

jak standaryzacja i ulatwienia to na calego

Tiaaa...i missile zamiast tych z d**p Trauma, Nova itd.. nazw będa sie po prostu nazywać - kinetic missile, thermal missile itd....  >:D :P

Jonas

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:37:55 »
To co nastepnym etapem bedzie przemianowanie szkielek:
- Conflagration na Short range em-th
- scorch na Long range em>th
A brudasow EMP na short range EM > EX > Kin ?

jak standaryzacja i ulatwienia to na calego
Jakbyś przeczytał link wrzucony przez Ranshe to byś takich głupot nie pisał. I przestańcie już z tymi teoriami spiskowymi. Jednym się podoba innym nie, o gustach się nie dyskutuje. Tu będziecie na siebie rageować, a ciekaw jestem ilu trolli poszło z**bać CCP na oficjalnym forum, jak to im się zmiana nie podoba. A jeszcze ciekawsze ilu pisało w wątkach o testach na SiSi, gdzie te nazwy były już od blisko miesiąca.

Ranshe

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:39:17 »
Wiecie co? Z wami gadanie to jak do słupa.

Jeden cały czas pieprzy o wowie (jak masz taką traumę to może idź do specjalisty?), drugi z trzecim cały czas wymyślają jakieś niestworzone historie i plany w swojej wyobraźni, co też się kwalifikuje na specjalistę, a żaden nie potrafi ze zrozumieniem czytać, tylko co najwyżej przypierdalać się do wyciągniętych z kontekstu zdań.

A wszystko bo CCP odważyło się zmienić nazwy paru modułom, tragedia pierdolona jakaś. Wy to normalni jesteście w ogóle?

EOT.

Edit bo alt mi się nie wcisnął.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:44:38 »
Wiecie co? Z wami gadanie to jak do słupa.
I viceversacze ?
No i niech się przyglądają. Ale przecież np. wyrzutnie są ponazywane właśnie konsekwentnie, to po co je zmieniać?
Nie, nie będę. Ale powiedz mi dlaczego mieli by zmieniać arbalesty na prototype albo na numerki? Ludzie ja was proszę, odpuśćcie sobie te wszystkie wasze panikarskie wizje w głowach.
CCP będzie jednak zmieniać nazwy wyrzutni (chociaż może nie arbalesta). A dlaczego ? Może dlatego, że mają taki kaprys, albo dlatego, że mogą ?

Link:
Cytuj
The dev blog will contain a list of the modules and items slated for change in the coming months. It's not as extensive as you might think or fear - it currently covers, most notably, meta level 1-4 modules (with some exceptions), hardwiring, missile launchers and lasers.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:51:31 »
Zmiana nazw rakiet bardzo dobra moim zdaniem. Trauma to trauma, a nie raz Scourge, innym razem Terror, a jeszcze innym Wrath. Sama nazwa Trauma jest równie dobra co Scourge.
Zmiany nazw AB/MWD też ok, poprzednie nazwy to był wzorcowy przykład kompletnego bajzlu, po tylu latach gry zdarzało mi się sprawdzać czy ab to aby na pewno ab. Poprzednie nazwy były bardziej "cool", ale obecne są jak najbardziej do przyjęcia. Wszystkie t2 itemy mają takie zwyczajne nazwy i jakoś nikt nie narzeka, że to mało rpgowe.

Cytat: 'Dark Flonoe"
To co nastepnym etapem bedzie przemianowanie szkielek:
- Conflagration na Short range em-th
- scorch na Long range em>th
A brudasow EMP na short range EM > EX > Kin ?

jak standaryzacja i ulatwienia to na calego

Biedaku, nic nie zrozumiałeś.

Dormio dlaczego nie podkreśliłeś słówka not, czyżby nie pasowało do założonej tezy.

Goomich

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:00:33 »
Zmiany nazw AB/MWD też ok, poprzednie nazwy to był wzorcowy przykład kompletnego bajzlu, po tylu latach gry zdarzało mi się sprawdzać czy ab to aby na pewno ab.

Trzeba było nie wyłączać ikon.

Dormio dlaczego nie podkreśliłeś słówka not, czyżby nie pasowało do założonej tezy.

A co ma ten not do tezy, że launchery będą zmieniać?

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:03:36 »
@Ranshe - wdawanie się w dyskusje z Dormio do niczego nie prowadzi i generuje ściany tekstu. Oszczędź tego sobie i innym.

Jak dla mnie fajnie było, że coś się inaczej nazywało. Cały w tym urok, a problemu w znalezieniu czegoś raczej nie było (nie licząc bardzo rzadko używanych modułów).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:29:27 »
Dormio dlaczego nie podkreśliłeś słówka not, czyżby nie pasowało do założonej tezy.
Omskło się.  :D

@Ranshe - wdawanie się w dyskusje z Dormio do niczego nie prowadzi i generuje ściany tekstu. Oszczędź tego sobie i innym.
Dziękuję, a sam po co się wdajesz ze mną w dyskusje ?
I ja i Ranshe mamy swoje zdania (czasem zbieżne) i argumenty. Jeżeli uważasz, że forum dyskusyjne służy do potakiwania innym... no cóż, jedyne co mogę w takim wypadku powiedzieć - jeśli takie jest Twoje zdanie, to będę miał na uwadze następnym razem jeśli będę chciał skomentować to co napisałeś.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:36:40 »
moooaar!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:39:26 »
Też Cię lubię  :-*
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:46:01 »
Trzeba było nie wyłączać ikon.

Po pierwsze nie wszędzie są ikony. Po drugie do niedawna nie było różnych  ikon dla mwd i ab.
Obecnie wpisując 1MN Afterburner w wyszukiwarce na markecie dostaję wszystkie 1MN Afterburnery, a nie tylko t1 i t2. Poprzednio jak nie pamiętałem nazwy tego cholernego ab który nie jest ani t1 ani t2, musiałem grzebać się w kategoriach, teraz mogę skorzystać z wyszukiwarki.

Cytat: Mona X
A co ma ten not do tezy, że launchery będą zmieniać?
Moja wypowiedź do której się odnosisz nastąpiła przed wypowiedzią Dormia w której cytował zapowiedz zmian nazw launcherów. Teza jaką próbują udowodnić w tym wątku przeciwnicy zmian nazw jest taka, że CCP próbuje ogłupić grę, pracownik CCP zapewnia, że nie taki jest cel.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:20:53 »
Teza jaką próbują udowodnić w tym wątku przeciwnicy zmian nazw jest taka, że CCP próbuje ogłupić grę, pracownik CCP zapewnia, że nie taki jest cel.
A Ty byś zapewniał, że Twoim celem jest ogłupienie gry ?  :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:39:07 »
A Ty byś zapewniał, że Twoim celem jest ogłupienie gry ?  :D
To i tak bez znaczenia bo cel do jakiego sie dazy, a to co faktycznie z tego wychodzi to dwie calkiem rozne rzeczy  (patrz dzialania polskiego rzadu) >:D
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:40:30 »
To i tak bez znaczenia bo cel do jakiego sie dazy, a to co faktycznie z tego wychodzi to dwie calkiem rozne rzeczy  (patrz dzialania polskiego rzadu) >:D
Może i bez znaczenia, ale w obu wypadkach (CCP i Rząd) są tacy co wierzą w zapewnienia.  :D 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:08:54 »
Prawdopodobnie doszły ich takie opinie jak i tutaj na forum, że niby ogłupiają grę, więc postanowili temu zaprzeczyć. Zgadzam się z nimi w 100%, zmiana tych nazw to nie ogłupianie, tylko likwidowanie zbędnej upierdliwości, która polegała na zapamiętywaniu kilku nazw na to samo, albo 8 nazw ab/mwd które nic nie mówiły o przedmiocie którego dotyczą.

Jeżeli tkoś się nie zgadza to niech zacznie dyskusję od wymienienia trzech przykładów jak CCP ogłupiło EVE przez ostatnie 3 lata.

Goomich

  • Gość
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:20:44 »
Tyrranis, Incarna, zmiana nazw. :P

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:50:20 »
Tyrranis, Incarna, zmiana nazw. :P

W którym miejscu?

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:59:47 »
Reasumując tę niezwykle ciekawą polemikę.... :-X
1. Komu się podobają/nie przeszkadzają zmiany nazw - ten jest noobem i nie widzi sabotowania gry przez jej twórców
2. Każdy kto to potępia jest pro  :P

A moim zdaniem ktoś kto nie potrafi przyjąć zmian (nawet tak durnych jak zmiana kilku nazw) ma albo problemy z przyswajaniem nowej (niekoniecznie trudniejszej) wiedzy, albo musi pisać od nowa ściągę przyklejoną do monitora i sie piekli bo to strata czasu  ;D :P
Co i tak na jedno wychodzi...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:08:50 »
... od nowa ściągę przyklejoną do monitora i sie piekli bo to strata czasu  ;D :P ...

Dobry tekst ];)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:33:26 »
(...) albo musi pisać od nowa ściągę przyklejoną do monitora i sie piekli bo to strata czasu  ;D :P
Ty się tu nie wymundrzaj tylko skoro już masz zaktualizowaną to się podziel  :P >:D

Kogoś kto się nauczył przy poprzednich nazwach rozróżniać typy AB/MWD obecna zmiana nie obchodzi, bo:
a) używa T2/faction
b) nie używa w ogóle
c) nauczy się raz jeszcze

Wg mnie z kolei wszyscy ci co się cieszą ze zmiany potwierdzają jedynie, że nie ma znaczenia treść i tło gry, a w grze szukają dróg na skróty (np. blob, KM whoring).  >:D

PS
Ciekawe kto się połasi na skomentowanie nawiasu - przypomnę - uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:51:26 »
Ty się tu nie wymundrzaj tylko skoro już masz zaktualizowaną to się podziel  :P >:D

Jeszcze czego! Pól dnia się namęczyłem... sam se zrób  :P
Kogoś kto się nauczył przy poprzednich nazwach rozróżniać typy AB/MWD obecna zmiana nie obchodzi, bo:
a) używa T2/faction
b) nie używa w ogóle
c) nauczy się raz jeszcze

Wg mnie z kolei wszyscy ci co się cieszą ze zmiany potwierdzają jedynie, że nie ma znaczenia treść i tło gry, a w grze szukają dróg na skróty (np. blob, KM whoring).  >:D

PS
Ciekawe kto się połasi na skomentowanie nawiasu - przypomnę - uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Tu nie chodzi o cieszenie się, tylko o to (jak dla mnie przynajmniej) że ta JEDNA zmiana, o której tu jest bardzo głośno, kompletnie nie ma znaczenia. Było Y-T, jest Prototype (czy jak to inaczej, ściąga się odkleiła, nie pamiętam czy dobrze napisałem), był Scourge jest Trauma... to tylko nazwy... gdyby ich zabrakło i było 1mn AB meta 1 lub zamiast scourgów kinetic missile meta 0 to byłby prawdziwy powód do bulwersacji.
Swoją drogą Trauma bardziej mi się podoba...niejeden przeżył traumę po spotkaniu z nimi "rakietą w pysk"  :P

P.S.: uderzam w sŧól a nożyce nie dzwonią...  :(
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:02:19 »
Jeszcze czego! Pól dnia się namęczyłem... sam se zrób  :P
Nie bądź chomik daj ziemniaka - wiesz jak CCP traktuje chomiki ?

Tu nie chodzi o cieszenie się, tylko o to (jak dla mnie przynajmniej) że ta JEDNA zmiana, o której tu jest bardzo głośno, kompletnie nie ma znaczenia. Było Y-T, jest Prototype (czy jak to inaczej, ściąga się odkleiła, nie pamiętam czy dobrze napisałem), był Scourge jest Trauma... to tylko nazwy... gdyby ich zabrakło i było 1mn AB meta 1 lub zamiast scourgów kinetic missile meta 0 to byłby prawdziwy powód do bulwersacji.
Ja bym się nie bulwersował - w końcu i tak po tym większość ocenia czy moduł jest lepszy/gorszy, a nie po nazwie  :P

P.S.: uderzam w sŧól a nożyce nie dzwonią...  :(
Bo śmieciami przykryłeś, a nawiasu nie skomentowałeś  :P >:D

Jak napisałeś - nazwy nie mają znaczenia, ma znaczenie natomiast to, że CCP napracowało się tworząc tło dla EVE, a teraz dla "uproszczenia" w lokalizowaniu AB/MWD, czy tam "ułatwienia" w rozróżnianiu, czy też w końcu "zmniejszenia" ilości kliknięć w showinfo, to dla takich powodów coraz bardziej zubaża się treść i tło gry.
Kiedy ja zaczynałem było uzasadnienie dla wybranej rasy, trzeba było się zastanowić jak poprowadzić karierę postaci, można było naciągać tych co nie rozróżniali Monopropellant I Hydrazine Boosters od Phased Monopropellant I Hydrazine Boosters (tak jakby problemem było skumanie, że Phased = MWD)...
A wszystko pod przykrywką usuwania niepotrzebnych utrudnień. Jakie utrudnienia ? Adapt or die ! Nie umiesz rozróżniać AB od MWD to może trafiłeś do NIEWŁAŚCIWEJ gry ?
CCP robi czasem dobre ruchy, ale "ogłupianie" ups... ułatwianie gry w taki sposób z pewnością do nich nie należy. >:D :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Pacznoty do Krucybla 1.1
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:26:14 »
Nie jest to aż takie ułatwianie, nie przesadzajmy. Do tej pory za cholerę nie rozróżniam Prototype od Experimental  :P tak czy siak muszę klikać info żeby zobaczyć co zacz  :P  Może dlatego że nie próbuję nawet zapamiętać? Po to mam info...
Krótko i na temat - dotychczasowa zmiana ani mnie ziębi ani grzeje, ani nie popieram ani nie potępiam. No, ale jak CCP przesadzi z tym "ułatwianiem" to pewnie dołączę do grona bulwersantów  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.