Autor Wątek: Powitanie + kilka pytań  (Przeczytany 3510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szulasek

  • Gość
Powitanie + kilka pytań
« dnia: Styczeń 04, 2012, 00:52:58 »
Witam, nazywam się Damian, mam 21 prawie 22 lata i aktualnie studiuję(prawie jak ogłoszenie matrymonialne hehe) jestem nowym graczem, który w EVE szuka przede wszystkim pvp w stylu pirata(może z czasem gry tj. zanim będę w stanie cokolwiek zdziałać jako pirat moje nastawienie do gry się zmieni) jednak do tego czasu szukam w EVE przede wszystkim rozrywki jako pirat (tutaj głupi przykład za który pewnie zostanę zbluzgany ale szukam czegoś w stylu mała flota piracka, która napada sobie na większe statki w low sec tak jak to robiłem w Tibii x lat temu kiedy nie było jeszcze posranych blessów pvp i z małą gildią a właściwie nawet w 2 osoby mogliśmy ubić jakiegoś knighta-tank z uber itemami i wylootować z niego wszystko mimo, że my biegaliśmy z minimalnymi lvlami potrzebnymi do pk-używanie odpowiednich run zadających dmg i byliśmy w stanie zabić postać 3x od nas silniejszą. Te czasy się skończyły i dlatego chciałem spróbować EVE ze względu na loot z zestrzelonych statków, ogrom świata itp itd). I tu pytanie: czy taki styl rozgrywki jest możliwy ? Jeśli tak to po jakim mniej więcej czasie?(z tego co udało mi się wyczytać pewnie po około 4-5 miesiącach), czy da radę bawić się w taki sposób bez altów(których strasznie nie lubię)? - Nie musi mnie być stać na plexy czy jak to się dokładnie nazywa, za dobrą zabawę chętnie opłacę abonament. Domyślam się, że jeśli tak swoje pierwsze kroki muszę stawiać jako misjonarz, a po okiełznaniu jako tako gry mogę szukać floty do wspólnego polowania na transportery itp. Z góry dziękuję jeśli komuś będzie się chciało udzielić odpowiedzi na moje pytania.

PS: dopiero zasysam grę, tak więc najprawdopodobniej wystartuję dopiero rano.

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:14:32 »
hehe a pomyśleć, że niektórych to nawet męczy :)

Trafiłeś idealnie w EVE piratka jest możliwa i dla wielu jest to najpiękniejsza część tej gry. Ja pierwsze swoje kille zdobywałem po 3 dniach gry, jednakże najważniejszą rzeczą aby osiągnąć cel jest znajomość gry i jej możliwości.

Bardzo namawiam do wstąpienia w szeregi Unseen Academy - tam dowiesz się dużo więcej

o/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 01:26:40 wysłana przez hidden Q »

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:24:27 »
Jest pewna grupa określająca się mianem piratów i faktycznie lata głównie  po low/WH. Teoretycznie utrzymują się z ransomów i lootowania ofiar, które nie zapłaciły okupu.

To co opisałeś pasuje do nie tyle do piratów co do ludzi preferujących skirmishe (gangi) od flot 100+ osób. Z moich obserwacji wynika, że "piraci" latają bardzo często takimi samymi gangami (pod względem liczby pilotów) co inni "nie-piraci".

Zazwyczaj wielkość gangu wynika z jednej prostej rzeczy - ilości aktywnych ludzi w korporacji, która jest kluczowa do dobrej zabawy.

Alty są przydatne do innych rzeczy np. transport, produkcja, ... etc. Często alty mają także wyspecjalizowane funkcje pvp np. logistyki, recony, capitale. To po prostu ułatwia życie.

Żeby spełnić swoje chciejstwo dotyczące stylu gry na początku powinieneś  zapisać się do Unseen Academy gdzie otrzymasz podstawową wiedzę ze wszystkich dziedzin, a następnie bardzo rozważnie wybrać korpa do którego skierujesz swoje kroki po skończeniu akademii. To ostatnie jest kluczowym warunkiem do czerpania przyjemności z gry.

szulasek

  • Gość
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:38:18 »
Wielkie dzięki, oto mi głównie chodziło tzn. że nie muszę w późniejszej fazie gry grać pve, co do Unseen Academy na 100% się do nich zgłoszę po ukończeniu podstawowych tutoriali z gry :)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:53:43 »
Nie no, JAKIS sposob zarabiania gotowki jesli akurat nie podwinie Ci sie pod dzialka / rakiety tlusty indyk albo spasiony statek do pve tez warto miec... Ale to wszystko w swoim czasie, w rejonach gdzie dzialaja piraci (lowsec) istnieje mozliwosc dolaczenia do tzw. milicji jednej z 4 glownych NPC frakcji w grze i zarabiania calkiem sensownej kasy niewielkim nakladem czasu i srodkow... No i trzeba tam uwazac na innych piratow oraz przedstawicieli wrogich milicji. :)

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:05:57 »
Tak jak napisał Insegrim - kasa musi być. Sposobów na jej zarabianie jest mnóstwo. Idea jest prosta - zarobić jak najwięcej kasy jak najmniejszym nakładem czasu. Nie ma tu znaczenia w jaki sposób będziesz to robił.

Na pewno na loocie z zabitych shipów nie zarobisz na życie, co najwyżej że na waciki.

Tony Solando

  • Gość
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:52:28 »
Popieram przedmówców jeśli chodzi o szkolenia. W UA nauczysz się podstaw i co ważne, zostaną Ci wybite z głowy bzdury jakie robią niewyszkoleni piloci w starciu. (np orbitowanie fretą na MWD dużego statku z large działami/rakietami itp.) Zapisz się, pouczysz się miesiąc... w tym czasie wpadną potrzebne do robienia "kuku" podstawowe skille, będziesz miał okazję przelecieć się po null podczas szkoleniowego roamu (na którym i tak prawdopodobnie nikogo nie ustrzelicie, bo wszyscy będą się chować po najgłębszych zakamarkach systemów, tak jak to było podczas mojego roamu szkoleniowego, kiedy uczyłem się w UA) później rozsądnie wybrać korp i do przodu. Myślę że po tym miesiącu szkolenia w UA będziesz ukierunkowany na to, co chcesz robić.

Na pvp da radę zarobić chyba tylko w hisecu, wywołując wojny albo bawiąc się w ninja-baitera (osoba która podkrada wraki, tylko po to żeby wkurzyć właściciela na tyle żeby okazał agresję). Więcej info o tym aspekcie na moim blogu (link w podpisie) Ps. czasami nie wyświetlają się obrazki, to wina darmowego hosta ze zdjęciami :(

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2012, 20:48:32 »
Na pvp da radę zarobić chyba tylko w hisecu, wywołując wojny albo bawiąc się w ninja-baitera (osoba która podkrada wraki, tylko po to żeby wkurzyć właściciela na tyle żeby okazał agresję).

zdziwiłbyś się

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:22:09 »
zdziwiłbyś się

Precelek nie napinaj się tak. Skoro twierdzisz inaczej daj przykłady corpów/ally utrzymujących się z lootu/ransomów w null. Aha i nie jest utrzymywaniem się jak się komuś raz czy drugi uda dostać ransomy za raciarke czy za POSa/stuff w WH. Utrzymywanie się to jest stałe i stabilne źródło dochodu.

szulasek

  • Gość
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:45:22 »
Czy w takim razie ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób utrzymuje się flota VOODOO ?? Czytając trochę pomyślałem, że w zorganizowany sposób atakują i dzielą łupy tak żeby każdy mógł wyżyć.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Powitanie + kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2012, 02:31:44 »
Wystarczy policzyć ile kosztują stracone shipy i pody które widzisz na killboardzie. Potem zobaczyć ile są warte itemki wypadające z wraków + salvage + ewentualne ekstra kąski z pimp shipów. Vudu ma też taki moduł do wpisywania ransomów gdzie można zobaczyć ile wzięli kaski za uwolnienie.

Nie ma bata, żebyś tylko z tego przeżył. To na pewno ma klimacik ale tak samo wypruwa się wraki wszędzie indziej. Jedyną rzeczą, która odróżnia "honorowych piratów" od innych to renoma, czyli to że po otrzymaniu kasy nie ubiją Cię.