Autor Wątek: Witam i zarazem żegnam  (Przeczytany 6778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doublePP

  • Gość
Witam i zarazem żegnam
« dnia: Styczeń 02, 2012, 22:48:25 »
Witam

Rozpocząłem grę w EVE Online od 14 triala i połknąłem bakcyla :D
Jest to najlepsza gra sieciowa w jaką grałem, zakochałem się w niej już po godzinie gry. Pełny nadziei i entuzjazmu rozbudowywałem swoją postać, wyposażałem statek, wyszukałem w sieci to szacowne forum i wszystko było piękne. Do momentu gdy skończył się czas triala  :'(
Ja rozumiem że za taką dobrą grę trzeba zapłacić ale żeby aż tak słono, czysto ekonomicznie 70 zł razy 12 miesięcy daje 840 zł rocznie. Niestety ekonomia jest jak bicz boży i nie da się tego obejść. Z ogromnym żalem muszę więc się również pożegnać z EVE Online.

Żegnam   :'(

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:55:33 »
Nie ma się co  poddawać zapłacisz góra 100zł z groszami (60 dni kod) i jak jesteś ogarnięty to następnego plexa kupisz choćby za iski zarobione na misjach LVL4.

Taką realną kasę o jakiej mówisz wydają tylko CI co uważają że ta gra ma dawać tylko i wyłącznie przyjemność, z wydawania isków na shipy i tracenie ich. TY jak masz czas na zarabianie, i chcesz popracować trochę w grze (dla niektórych to właśnie jest istota tej gry) to nie masz się co zrażać kasą. Eve to jedna z gier w której można grą zarobić na grę:)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:03:38 »
Ok, a ile godzin dziennie musiałbym poświęcić by zdobyć tyle kasy by wykupić sobie kolejny miesiąc ? Ja chciałbym pograć max 1-3 dziennie w zależności od natchnienia i możliwości. Czy tyle czasu wystarczy? Czy trzeba poświęcić więcej?

Mógłbyś rónież przybliżyć koncept :
Eve to jedna z gier w której można grą zarobić na grę:)

Jak się dokonuje takich rzeczy  ???

Wihajster

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wihajster
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:07:14 »
Godzina misji 4lv to ok. 30kk- na plexa potrzebujesz postrzelać przez 15h, a są jeszcze pasywne źródła np. r&d agenci czy planetary; jak to przemyślisz to na plexa pare h miesięcznie przeznaczysz. Dwa miesiące za free też nie byle co

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:16:38 »
Kup sobie pierwszy kod i przedłuż triala, będziesz miał 2 miesiące gry. Potem wstąp do Unseen Academy a oni pokażą CI wszystkie możliwe drogi w grze, no może nie wszystkie tylko te bardziej legalne:).

Tak naprawdę pod górkę jest do pierwszego BSa i misji LVL4.

grając w Eve zarabiasz ISKi (kopiąc, handlując, produkując, robiąc misje, oszukując innych, kradnąc etc), za które możesz kupić coś co się nazywa PLEX (30 day Pilot's License Extension) kosztuje to teraz około 450 milionów ISK.

Z drugiej strony jak sobie policzysz że 60 dni gry masz za 100zł to dzień zabawy kosztuje Cię niecałe 2 złote!!!! a za to nie kupisz piwa, pączka, papierosów, taniego wina itd. JAk dobrze pokalkulujesz to EVE wychodzi na plus wobec innych używek, bo choć uzależnia tak jak inne używki, to jest tańsza, a dodatkowo po niej nie dostaniesz raka, a jedynie zwyrodnienia nadgarstków :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 23:26:59 wysłana przez Chupacabra »
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:36:35 »
EVE to chyba jedyne na rynku mmo w które można grać za darmo i nie być za to gnojonym na każdym kroku jak to jest standardowo w produkcjach f2p. Po kilku miesiącach, grając godzinę dziennie zarobisz i na plexa i na statki i jeszcze trochę kasy na dziwki i wódę zostanie :) Gdyby tak w World of Tanks się dało, to może by się Patton nie kurzył w garażu :(

doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:49:04 »
Dobrze, przekonaliście mnie, mam nadzieję tylko że nie sprzedaję właśnie duszy diabłu  >:D a jeśli tak to mam nadzieję że będzie warto. Tak więc kupuję pierewsze 30 dni. Dzięki za rady i  do zobaczenia.  ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2012, 08:23:39 »
Cytuj
Potem wstąp do Unseen Academy a oni pokażą CI wszystkie możliwe drogi w grze, no może nie wszystkie tylko te bardziej legalne:).
W kwestii sprostowania. Wspominamy o prawie wszystkich po prostu nie o wszystkich mówimy z detalami, a z reguły to o których mówimy mało mają też klauzulę "spróbuj tego latając pod flagą UA i jesteś trupem" :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:31:36 »
W kwestii sprostowania. Wspominamy o prawie wszystkich po prostu nie o wszystkich mówimy z detalami, a z reguły to o których mówimy mało mają też klauzulę "spróbuj tego latając pod flagą UA i jesteś trupem" :P

Kadra nie znosi konkurencji. ;)

A tak serio to chlopaki dobrze Ci radza. W grze mozna zarobic na swoje utrzymanie. Chociaz osobiscie uwazam, ze jesli rozwazasz granie w EvE dla PvP, a nie dla klepania kasy na rozmaite sposoby, to warto zainwestowac tych 50 czy 60 zlotych miesiecznie i moc spokojnie robic to, na co sie ma ochote - czyli zabijac innych i tracic statki samemu. :)

Cytuj
Dobrze, przekonaliście mnie, mam nadzieję tylko że nie sprzedaję właśnie duszy diabłu 


Sprzedajesz? Nie zartuj, jeszcze mu za to doplacasz. ;)

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:31:02 »
Dobrze, przekonaliście mnie, mam nadzieję tylko że nie sprzedaję właśnie duszy diabłu  >:D
Wchodzac w jakiekolwiek MMO sprzedajesz dusze diablu. A biorac jeszcze pod uwage, ze EVE to nie gra, a styl zycia zastanow sie czy na pewno chcesz sie w to pakowac, bo jak juz zaczniesz zarabiac tyle iskow, ze bez problemu starczy Ci na plexa wsiakniesz na amen i nie bedzie zmilowania tylko dodatkowe konta, dodatkowe postaci i placz i zgrzytanie zebami (zwlaszcza przez znajomych i rodzine) ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2012, 16:19:38 »
Mam nadzieję, że będę w stanie to ograniczyć, zresztą myślę żą mam wystarczająco silną wolę by igrać z diabłem.  >:D Zresztą nawał pracy nie pozwoli mi na zbyt długie granie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2012, 07:33:01 »
Mam nadzieję, że będę w stanie to ograniczyć, zresztą myślę żą mam wystarczająco silną wolę by igrać z diabłem.  >:D Zresztą nawał pracy nie pozwoli mi na zbyt długie granie.

Jeśli praca przeszkadza Ci w graniu w EVE, ....rzuć pracę  ;D

kamel

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:46:51 »
Wstąp do milicji jakiejkolwiek ilość Loyality Points które dostajesz za misje jest o niebo większa niż w jakichkolwiek innych misjach jakie robisz, przemyśl poczytaj sprawdź market z której frakcji najbardziej się opłaca wyjmować moduły z LP store i masz na plexa w kilka godzin, oczywiście misje są trudniejsze niż normalne misje w 0.0 czy Hi ale nie pod względem ilości np`c na misji tylko dlatego, że gdy robisz misje na overview pojawia się beacon na który każdy może warpnąć i cię ubić , no cóż ale coś za coś trzeba uważać po wleceniu na misje oddalić się na jakieś 100km najlepiej od beaconu koło którego wylądujesz jak wlecisz na swoją misję i wtedy jesteś względnie bezpieczny. A profit z misji dla milicji jest o niebo większy niż z jakichkolwiek innych , no może po za misjami dla Angeli w Curse ale jak dla ciebie początkującego nie polecam na początek :P.

i tak btw mi teraz mi zaświtało jest przecież opcja darmowego triala na 60 dni więc niepotrzebnie kupowałeś tego time code`a :D:D:D

chyba,że już nie ma i się promocja skończyła sam nie wiem musiał bym obadać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 13:31:02 wysłana przez Kamel »

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2012, 13:44:04 »
popieram Pana powyżej
wyskiluj Inteceptora i wstąp do milicji, będziesz odciągał dps, kiedy druga osoba zabija target npc.
ew. wyskiluj drake i rób te same misje solo, w alignie i z palcem na scanerze
plex w 2-3 godziny

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:05:17 »
... a trochę później tengu. Z covert cloukiem nie będzie powalał może dpsem, ale na to co masz do bicia na tych misjach w zupełności wystarczy. A że międzyczasie powinieneś już zdobyć obycie w obsłudze skanera (tego w zasadzie to już w UA Cie nauczą) oraz obycie w terenie, a więc wiedzieć np. w których systemach robienia misji w danym czasie lepiej unikać, to będziesz mógł zarabiać na swoje utrzymanie prawie bezpiecznie :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:41:09 »
Ok, dzięki wszystkim za rady. Tylko wasz język zaczyna trochę przypominać chiński z tymi wszystkimi wstawkami i trochę się gubię. Co do wstąpienia do Policji, muszę obadać sprawę.

Plan mam taki:
1. Przejść wszystkie misje szkoleniowe.
2. Wstąpić do UA.
3. Grzecznie słuchać instruktorów.
4. A potem ...... kto wie ...... policja, PVP, Exploration

Plan dla ma mnie na początek doprowadzić do posiadania Cloaking Divice, i bawienie się w szpiega lub zwiadowcę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:52:16 »
Szpieg w tej grze to jest ktoś kto dołącza do wrogiego ally i przekazuje swoim overlordom dane typu kiedy i gdzie idzie ofensywa, gdzie obecnie jest flota itp, to co prawdopodobnie rozumiesz jako szpiegowanie to podspecjalizacja zwiadu w eve

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:12:09 »
Szpieg w tej grze to jest ktoś kto dołącza do wrogiego ally i przekazuje swoim overlordom dane typu kiedy i gdzie idzie ofensywa, gdzie obecnie jest flota itp, to co prawdopodobnie rozumiesz jako szpiegowanie to podspecjalizacja zwiadu w eve

O to i tak można, ta gra wygląda co raz bardziej ciekawie  ;D

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:27:16 »
No to już wiemy na kogo uważać ;)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:22:09 »
O to i tak można, ta gra wygląda co raz bardziej ciekawie  ;D

No, musisz tylko umiec mowic i pisac w roznych dziwnych jezykach, zeby dalo sie uzyc Cie jako szpiega w jakichs dziwnych narodowych aliansach. Na przyklad po finsku. Albo rumunsku. Albo chinsku.... ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:00:34 »
Komu chciałoby się szpiegować jakieś marne narodowe aliansiki...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:34:56 »
Na przyklad po finsku. Albo rumunsku. Albo chinsku.... ;)

Akurat po chińsku to nie. Chińczycy mają swój server tylko dla siebie. A z botami kiepsko się konwersuje  :D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2012, 11:29:20 »
Akurat po chińsku to nie. Chińczycy mają swój server tylko dla siebie. A z botami kiepsko się konwersuje  :D

https://gate.eveonline.com/Corporation/Thunder%20Mercenary%20Army

Zapraszamy do Stain. Tu mozna naprawde rozne dziwne rzeczy znalezc, nawet chinskiego korpa w rumunskim sojuszu. ;)

doublePP

  • Gość
Odp: Witam i zarazem żegnam
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:01:57 »
Ich sprache etwas Deutsch. Is das genug? 8)