Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 3988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolus10

  • Gość
Powitanie
« dnia: Grudzień 17, 2011, 15:49:13 »
Witam serdecznie i pozdrawiam forumowiczów centrali :)

Nazywam się Nikodem Oskold i mniej niż tydzień temu dołączyłem do społeczności graczy EVE online (Szczególne podziękowania dla użytkownika Klo Underhill ,który ofiarował mi klucz do 60dniowej wersji demonstracyjnej  8)). Obecnie kończę tutorial i będę się rozglądał za jakimś zajęciem  :).

Prywatnie jestem karolus10, mam 21lat i jestem studentem informatyki (IIIrok) na Politechnice Koszalińskiej. Gra mnie przyciągnęła ilością contentu, stopniem skomplikowania i tematyką (fan sci-fi i homeworlda).

Mam nadzieję ,że zostanę tu długo po końcu triala :  ;).

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2011, 15:54:23 »
Mam nadzieję ,że zostanę tu długo po końcu triala :  ;).

Oby. Ale musisz wiedzieć, że tutaj pojęcie "długo" zaczyna się po 5 latach  ;D ;D

Tony Solando

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:21:50 »
Witamy.

Po zakończeniu triala warto zapisać się do jednej z wielu korporacji szkoleniowych, żeby liznąć trochę mechaniki i dać się ukierunkować na to czym warto się zajmować i jak to robić, żeby było efektywnie. Jedną z takich korporacji jest Unseen Academy. Poza tym istnieje polski kanał "Centrala Noobs" na którym możesz zadawać wszelakie pytania dotyczące gry.
Zastanów się więc jaki styl gry interesowałby Cię najbardziej. Tutaj masz schemacik, czym mniej więcej możesz się zajmować http://swiftandbitter.com/eve/wtd/eve-wtd.jpg
Od siebie dodam tylko, że nie warto babrać się w kopanie (przynajmniej dopóki nie masz hulka lub innej pro-koparki) i strzelanie do ninja (szczególnie jeśli masz statek do PVE i nie wiesz co robisz) Eve to dość surowe środowisko, więc trzeba pilnować się na każdym kroku i unikać robienia głupot.

Pozdrawiam i życzę udanej gry.

karolus10

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:16:41 »
Dzięki za rady Tony ! (czytałem Twój blog więc wiem czym się kończy atak na ninja ::))

Już podpisałem "cyrograf" i wykupiłem subskrypcję  ,więc trochę tu zagrzeję >:D.
Na start zasmakuję trochę PvE (epic-arc SoE) I zdobędę Purpurę UA).

Obecnie najbardziej interesującą mnie profesją wydaje się exploracja/scouting - trafiłem na WH podczas tutka ze skanowania (pierwszy wynik :>) zrobiłem rekonesans reaperem sprawdziłem system kierunkowym - znalazłem armarrski Control Tower + jej zaplecze. Nie wykryłem żadnego statku więc poleciałem na wycieczkę krajoznawczą do POSa (warp na 100Km). Oczywiście na 2 końcu wylądowałem w zasięgu MWD, a mój reaper uległ niemal natychmiastowej dezintegracji. Po chwili leciałem w kapsule byle z dala od bańki (przy okazji podziwiając widoczki w koło POSa ;)). Po chwili na chacie pojawił się właściciel "posesji" ,który zdecydowanie nie podzielał mojego entuzjazmu - zapytał mnie o celu mojej obecności i zasugerował bym jak najszybciej się stamtąd zbierał. zanim odleciałem (zrobiłem to dopiero jak zauważyłem zbliżającego się Typhoona na skanerze :-X) pogadałem nieco z właścicielem POSa krótko opisując sposób w jaki się tu znalazłem (gravimetric site tutorial) i zadając parę pytań na temat obsługi stacji. Po powrocie odnotowałem dotację na 7mln ISK  :).

Po ukończeniu tutka wybrałem się przeskanować sąsiedni system i znalazłem tu "tylko" kolejny WH.
zbadałem system shuttlem ,tym razem znajdując lokalizację kolejnych obiektów przy pomocy skanera kierunkowego - znalazłem 2 matarskie POSy i 3 statki (ale były "na kotwicy") pierwsza szpilka była prawdopodobnie w konstrukcji/opuszczona bo nie miała włączonych osłon, druga miała nieco niefortunnie rozstawione bańki bo przyleciałem ze strony najbliższego celestiala i nie trafiłem w żadną z nich... choć te drobne niedociągnięcie rozwiązała bateria artyleryjska niszcząc statek jedną salwą (lub mniej :>).

Spodziewałem się ,że wejście do wormhole będzie dla nooba samobójstwem ale jeszcze po tygodniu grania mój char nie poległ i jestem gotów na więcej (nawet jeśli to jest "śmierć" po 1 hicie - z resztą w tej grze kompletny noob nie ma nic do stracenia 8)) :).

Jeśli o kopanie chodzi to zdecydowałem się zainwestować w matarski krążownik wydobywczy i może potem w Retrievera, ponieważ nie wymagają dużo skillowania a mogę trochę zarobić "przy okazji" np przeglądając mapy/market lub po prostu by mój char pracował na 2 ekranie kiedy pracuję/czytam/przeglądam strony  :P.

Starakopara

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2011, 07:30:22 »
(...)
Jeśli o kopanie chodzi to zdecydowałem się zainwestować w matarski krążownik wydobywczy i może potem w Retrievera, ponieważ nie wymagają dużo skillowania a mogę trochę zarobić "przy okazji" np przeglądając mapy/market lub po prostu by mój char pracował na 2 ekranie kiedy pracuję/czytam/przeglądam strony  :P.

Witaj na centralowym pokładzie :)  Zainwestuj w matarski battlecruiser Hurricane i wydobywaj najcenniejszą z dostępnych substancji w Eve, czyli Łzy Kerbirów   ;D

Rataxas

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:23:04 »
Dzięki za rady Tony ! (czytałem Twój blog więc wiem czym się kończy atak na ninja ::))

Już podpisałem "cyrograf" i wykupiłem subskrypcję  ,więc trochę tu zagrzeję >:D.
Na start zasmakuję trochę PvE (epic-arc SoE) I zdobędę Purpurę UA).

Obecnie najbardziej interesującą mnie profesją wydaje się exploracja/scouting - trafiłem na WH podczas tutka ze skanowania (pierwszy wynik :>) zrobiłem rekonesans reaperem sprawdziłem system kierunkowym - znalazłem armarrski Control Tower + jej zaplecze. Nie wykryłem żadnego statku więc poleciałem na wycieczkę krajoznawczą do POSa (warp na 100Km). Oczywiście na 2 końcu wylądowałem w zasięgu MWD, a mój reaper uległ niemal natychmiastowej dezintegracji. Po chwili leciałem w kapsule byle z dala od bańki (przy okazji podziwiając widoczki w koło POSa ;)). Po chwili na chacie pojawił się właściciel "posesji" ,który zdecydowanie nie podzielał mojego entuzjazmu - zapytał mnie o celu mojej obecności i zasugerował bym jak najszybciej się stamtąd zbierał. zanim odleciałem (zrobiłem to dopiero jak zauważyłem zbliżającego się Typhoona na skanerze :-X) pogadałem nieco z właścicielem POSa krótko opisując sposób w jaki się tu znalazłem (gravimetric site tutorial) i zadając parę pytań na temat obsługi stacji. Po powrocie odnotowałem dotację na 7mln ISK  :).

Po ukończeniu tutka wybrałem się przeskanować sąsiedni system i znalazłem tu "tylko" kolejny WH.
zbadałem system shuttlem ,tym razem znajdując lokalizację kolejnych obiektów przy pomocy skanera kierunkowego - znalazłem 2 matarskie POSy i 3 statki (ale były "na kotwicy") pierwsza szpilka była prawdopodobnie w konstrukcji/opuszczona bo nie miała włączonych osłon, druga miała nieco niefortunnie rozstawione bańki bo przyleciałem ze strony najbliższego celestiala i nie trafiłem w żadną z nich... choć te drobne niedociągnięcie rozwiązała bateria artyleryjska niszcząc statek jedną salwą (lub mniej :>).

Spodziewałem się ,że wejście do wormhole będzie dla nooba samobójstwem ale jeszcze po tygodniu grania mój char nie poległ i jestem gotów na więcej (nawet jeśli to jest "śmierć" po 1 hicie - z resztą w tej grze kompletny noob nie ma nic do stracenia 8)) :).

Jeśli o kopanie chodzi to zdecydowałem się zainwestować w matarski krążownik wydobywczy i może potem w Retrievera, ponieważ nie wymagają dużo skillowania a mogę trochę zarobić "przy okazji" np przeglądając mapy/market lub po prostu by mój char pracował na 2 ekranie kiedy pracuję/czytam/przeglądam strony  :P.

W wormoholu na chacie ? cos Ci sie pomieszalo kolego.

Zurman

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:28:22 »
W wormoholu na chacie ? cos Ci sie pomieszalo kolego.
Pewnie miał na myśli na lokalu  :)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:34:07 »
W wormoholu na chacie ? cos Ci sie pomieszalo kolego.

W wormholu jest normalny local chat, taki jak wszedzie. Roznica polega na tym, ze sie na nim nie pojawiasz, dopoki czegos nie napiszesz. Polecam czerpac wiedze o EVE nie tylko z wikipedii tudziez innych zrodel pisanych, warto troche polatac i samemu wszystko sprawdzic, dokladnie tak jak to robi autor tego topicu. Dzieki temu unikniesz na przyszlosc sytuacji, w ktorych probujac zablysnac wiedza zwracajac uwage komus (w Twoim mniemaniu) mniej doswiadczonemu od ciebie, narazasz sie na smiesznosc  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:48:47 »
W wormoholu na chacie ? cos Ci sie pomieszalo kolego.

Wow ! Immortale wrócili ! I od razu z grubej rury kaboommm...  ;D >:D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:22:14 »
Pamietaj tylko, ze jak wlatujesz Noobshipem / Shuttlem do WH to mozesz miec pecha i dziurka sie za Toba (lub co bardziej prawdopodobne - za kims innym, kto bedzie nia przelatywal) zamknie. No i bez probe launchera nowego wyjscia nie wyskanujesz. Wtedy zostaje self-destruct statku i jajka.

karolus10

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:40:27 »
Do wormhole brałem noobshipa/shuttla dlatego ,że nie chciałem stracić (jedynego) statku probującego wraz z ładunkiem a wlatując do WH nie spodziewałem się powrotu 8).

Ogólnie trochę czasu się "czaiłem" z EvE (brak czasu itd...) i przygotowałem się nieco ze strony teoretycznej czytając to forum , wiki EvE online i E-uni oraz parę pdfów, choć oczywiście to wszystko nabrało sensu dopiero po kilku godzinach rozgrywki i skończonym Tutorialu  :P. Po za tym korzystam ile mogę z cierpliwości osób na kanale "centrala noobs" którzy także mi wiele pomogli ;).

Jeśli chodzi o statek do PvP / PvE to zamierzam dążyć do wyżej wymienionego Hurricane'a - podobno to bardzo dobry okręt i przy tym wygląda rewelacyjnie (choć wybrałem matarów ze wglądu na projectile, nie wygląd ;p). Wiele osób ingame polecało mi kaldaryjskiego caralala i (przede wszystkim) Drake'a ale nie za bardzo do mnie przemawia używanie rakiet jako głównego uzbrojenia >:D.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2011, 16:32:33 »
... wylądowałem w zasięgu MWD, a mój reaper uległ niemal natychmiastowej dezintegracji...

to mnie ciekawi, mozesz jasniej  :) ?
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2011, 17:50:14 »
mwd najprawdopodobniej jest tu skrótem od Mobile Warp Distruptor :)

karolus10

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2011, 18:27:05 »
to mnie ciekawi, mozesz jasniej  :) ?

Dokładnie, chodziło mi o Mobile Warp Disruptor, choć ten skrót jest jak widzę zarezerwowany dla rodzaju "dopalacza" (micro warp drive).

W skrócie, wylądowałem w bańce koło POSa a dzieło zniszczenia dokończyły wieżyczki :P.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2011, 18:44:43 »
...chodziło mi o Mobile Warp Disruptor,
choć ten skrót jest jak widzę zarezerwowany dla rodzaju "dopalacza" (micro warp drive)...

o teraz lepiej :)
do exploracji Anoikis wyskiluj sobie Covert Ops'a a pozniej mysl o T3, najlepiej Loki
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.