Autor Wątek: Czasopożeracz?  (Przeczytany 30678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abdalakbar

  • Gość
Czasopożeracz?
« dnia: Listopad 25, 2011, 01:14:57 »
Witam was wszystkich serdecznie.
Strasznie podoba mi się eve online i mam pytanko. Odpowiedz jest dla mnie bardzo ważna, bo wiąże się z tym, że albo zagram albo nie.
Ile czasu trzeba poświęcić na grę, aby można było przyjemnie grać? Jestem studentem i mam prace na boku. Kiedyś próbowałem grać, ale matura przeszkodziła. Teraz chciałbym kontynuować przygodę jednak chciałbym wiedzieć czy się opłaca czy jest to raczej pozycja dla "no-lifeów".

Yaros

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2011, 01:31:44 »
Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, co będziesz robił, a w EVE można robić naprawdę mnóstwo rzeczy, jedne zabierają więcej czasu, inne mniej. Zależy to tez od tego, czy bedziesz za grę płacił realnymi pieniędzmi, czy będziesz chciał zarobic na Plexa w grze - wtedy trzeba trochę czasu poświęcić, zwłaszcza jako młoda postać. Zaletą jest to, że skille lecą same, nie zaleznie od tego czy grasz, czy nie ;)

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2011, 01:37:23 »
Fajnie by było wbić na 1-2h i zrobić coś ciekawego. Wiadome, że czasami jest czas to można by dłużej podciągnąć. Tylko czy jest to wystarczające i czy można coś osiągnąć. Nie zależy mi na bycie w TOP10 tylko na przyjemnym popykaniu z kumplami i pogłówkowaniu, bo gra wydaje się być skomplikowana co bardzo mi się podoba. Wiem, że górnictwo zabiera dużo czasu, ale czytałem też o innych drogach kariery. Ile czasu trzeba na zdobycie tych ISK na PLEX?

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2011, 06:59:09 »
Wszystko w grze jest relatywne i mozesz otrzymac troche "filozoficznych" odpowiedzi, proponuje utworzyc postac,
poznawac gre, poznawac ludzi, rozwijac postac kiedy nie grasz [skilowac]
z czasem zrodla pozyskania ISK na plexa staja sie oczywiste,
zeby swobodnie sie bawic najlepiej zrobic 2 lub wiecej triali,
jesli nadal nie widzisz swiatelka w tunelu to zaplac za kolejny miesiac...

Masz w grze polska korporacje szkoleniowa [Unseen Academy], ktora pomaga szybciej wdrozyc sie w swiat EVE.
Tam mozesz poznac mechanike gry, mozliwosci zarabiania i zdobedziesz pierwsze kontakty...

Ruszaj w swiat, sekty juz na Ciebie czekaja  8)
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2011, 08:28:57 »
W chwili obecnej sam mam podobnie (tj. praca+szkoła+kurs), więc gram mniej więcej tyle ile Ty. Mi to od biedy wystarcza, by śmignąc parę misji, czy polatać za czyms do ubicia. Najlepiej sprawdź sam, czy dla Ciebie taka gra ma w ogóle sens.

Co do PLEX-a, to zależy co będziesz robił. Górnictwo jako takie dochody przynosi dopiero gdy masz autentycznie wymaksowany ship do kopania (hulk), siedzisz w nulsecu, i kopiesz w towarzystwie orki, lub/oraz innego rorquala. Uważam, że lepszym pomysłem jest klepanie misji, na początku w high, gdzie osiągniesz podobne pieniądze i to znacznie szybciej, w dodatku bez potrzeby wsparcia innych. Jest jeszcze sporo innnych opcji (eksploracja np.), ale o szczególy już lepiej pytać w akademii, czy podobnej instytucji ingame.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 08:36:03 wysłana przez Ptysiu »
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2011, 09:33:36 »
EVE ze względu na swoją sandboxową naturę daje multum opcji dotyczących tego co i jak będziesz robił w grze.
Moim zdaniem, da się dopasować do posiadanej ilości czasu oraz preferowanych zajęć w grze taki styl i sposób grania, żeby dobrze się bawić.
Owszem, nie wszystko będzie dla Ciebie dostępne (pewne rzeczy wymagają więcej czasu, lub nieprzerwanego bloku czasu po kilka h) oraz jak już było mówione będziesz miał problem utrzymać się płacąc za grę PLEXami - zwłaszcza na początku. Jak już masz kapitał i/lub skille można na siebie zarabiać bez spędzania na tym zbyt dużej ilości czasu.

Proponuję UA (jak już wcześniej sugerowano), zapoznanie się z diagramem możliwych zajęć (http://swiftandbitter.com/eve/wtd/), potestowanie co Cię bawi - potem już z górki, szukasz gdzie i jak najlepiej się umieścić aby grać tak jak chcesz :)

Powodzenia :)

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2011, 10:34:09 »
Ile czasu trzeba poświęcić na grę, aby można było przyjemnie grać?

To jest chyba zle postawione pytanie.
Z doswiadczenia wiem, ze w EVE przyjemnie mozna grac poswiecajac na to zarowno kilkanascie godzin dziennie jak kilkanascie minut tygodniowo, o ile robisz to co sprawia frajde, a nie to co powinno sprawiac Ci frajde wg jakiegos EVE-guru.

Inaczej sprawa wyglada jak zamienimy pytanie o przyjemna gre na pytanie ile czasu trzeba poswiecic by grac za darmo. Tu juz jest roznie. Sa rzeczy ktore wymagaja ciaglej aktywnej gry, sa takie ktore mozesz robic praktycznie afk, na zasadzie, ze co kilka/kilkanascie minut zrobisz pare klikniec. Do niektorych potrzeba tez kapitalu i/lub odpowiednio rozwinietej postaci

IMO najlepiej zaczac od zastosowania sie do rady
Wszystko w grze jest relatywne i mozesz otrzymac troche "filozoficznych" odpowiedzi, proponuje utworzyc postac,
poznawac gre, poznawac ludzi, rozwijac postac kiedy nie grasz [skilowac]
z czasem zrodla pozyskania ISK na plexa staja sie oczywiste,
zeby swobodnie sie bawic najlepiej zrobic 2 lub wiecej triali,
Potem zastanowic sie czy mozesz za gre placic realna kasa i czy gra jest warta by to robic. Jezeli odpowiesz sobie 2x tak to po prostu grac dalej jak masz ochote i kiedy masz ochote. Jezeli nie, to pozostaje zarabianie na plexy. Jednak w takim przypadku bedziesz musial liczyc sie z koniecznoscia poswiecenia grze wiekszej ilosci czasu. Do tego biorac pod uwage, ze wiekszosc mlodych postaci ma duze problemy z zarobieniem na plexa ryzykujesz, ze w ten sposob obrzydzisz sobie gre.
Tu chyba najlepszy wariantem jest odlozenie sobie kasy na zakup 1-2GTC zeby moc (ratujac sie nimi wrazie czego) przejsc te pierwsze pare miesiecy gdy jest mniej sposobow zarabiania kasy bez koniecznosci wypruwania sobie zyl bo brakuje na plexa
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2011, 11:01:39 »
Dziękuję wam za odpowiedzi. Jestem pod wrażeniem. Z kaską nie jest tak ciężko, a wydaje mi się lub nie. Wierzę, że jest gra tego warta. Powinienem pytaniu o PLEX ustawić niski priorytet.

Grałem wcześniej w inne mmo, ale nie dały mi tyle satysfakcji co 2 dni gry w EVE. Klepanie mobków jest pustym zajęciem. Można by powiedzieć, że podobnie jest w EVE ale wydaje mi się, że tak nie jest, bo gra wymaga myślenia. Tak więc spróbuję, bo mogło by mnie coś fajnego ominąć.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2011, 11:07:16 »
W eve są raty nie moby. Moby to pojecie które zostawiamy gejom od WoW i innych tego typu :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2011, 11:10:50 »
Proboj, proboj. Gra warta kilku zlotych, ale najwazniejsze nie poddawaj sie za miesiac lub dwa. W razie gdyby zaczelo Ci sie nudzic polecam "Poradnik dla niegrzecznej mlodzierzy" autorstwa Azbugi :)  znajdziesz to na tym forum, powinno byc w dziale "poradniki" wybacz ze nie zalinkuje, ale wap mi nie pozwala.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2011, 11:18:07 »
* Lt Rook uważa sezon świąteczny za otwarty.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2011, 11:19:19 »
Nic się nie stało. Jestem "dzieckiem google" więc znajdę spokojnie lub "wygoogluje". No niestety na moje pytanie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi lub była ona niejasna. Radość bym swą kontynuował gdybyście napisali jakie są drogi w EVE. Jest to może dziwne zapytanie, bo wiem, że i tak trzeba w "Kompani Górniczej" popracować, żeby mieć na statki. Poodkrywać, żeby mieć nowe technologie. Ale czy jest jeszcze jakaś gałąź? Możliwe, że już sobie odpowiedziałem na pytanie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2011, 11:21:00 »
Radość bym swą kontynuował gdybyście napisali jakie są drogi w EVE.

http://swiftandbitter.com/eve/wtd/eve-wtd.jpg

edit: tak sie kończy nieczytanie wątku od początku  >:D

abdalakbar idz do UA (Unseen Academy), tam nauczą Cię podstawowych rzeczy, resztę z czasem odkryjesz sam.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Tony Solando

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2011, 11:26:16 »
Od siebie dodam, że EvE jest idealną grą dla ludzi, którzy nie mają dużo czasu na marnowanie go przed komputerem. Sam jestem taką osobą i w EvE przebywam czasami 1-2h dziennie, czasami 10 a czasami wcale. Wiadomo, szara ziemska rzeczywistość ma swoje prawa.

Jeśli chodzi o ścieżki kariery, to poprzednicy wkleili Ci link nakreślający z grubsza czym można się zajmować...

i ...
NIE - nie trzeba babrać się w kopanie, żeby mieć na statki.
NIE - nie trzeba grzebać się w inwencji, czy mieć własnego POSa, żeby móc coś wyprodukować. (choć to się opłaca)

Osobiście zajmuję się drobnym hisecowym "piractwem"... poświęcam na to mało czasu, a często jest kupa funu. (do poczytania na blogu w moim podpisie, gdybyś był zainteresowany)

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2011, 11:29:55 »
Drzewko już widziałem wcześniej ;) chciałem to zobaczyć na prostszym słownym diagramie(bardzo prostszym) . Np. nie wiem co to Hauling, a może być ciekawe.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2011, 11:31:06 »
Zajrzyj do linka z postu Xeovara. To są możliwości dzialań w grze i wybór jednej nie zamyka dostepu do innej lub innych (znaczy jak pójdziesz w piratke i dorobisz się -10 ss to np robienie misji w high secu moze być... ciekawe, ale generalnie można robić jedno, można robić wiele, można robić wszystko.
Nie musisz pracować w żadnej kompani górniczej (tak wogle to co to kuźwa jest?), sposobów zarabiania jest więcej i co prawda nie wszystkie dostępne sa dla młodej postaci, ale jest ich więcej niż kopanie tylko.
Nie ma tu również odkrywania. Wszystko możesz kupić odrazu (kwestia czy bedziesz miał iski i czy uda Ci sie tego uzyć). Odkrywanie to działanie będące elementem procesu produkcji zaawansowanych technicznie sprzetów, przy czym odkrywasz plany na x cykli produkcyjnych a potem musisz sobie wybadać nowe. Do obsługi sprzetu poprostu uczysz się skili które aby iść na wyzsze poziomy nie wymagają odstrzelenia miliona ratów / wykopania frachta rudy / wyprodukowania miliarda sztuk amunicji small
Cytuj
Osobiście zajmuję się drobnym hisecowym "dresiarstwem"...
FIX
Cytuj
chciałem to zobaczyć na prostszym słownym diagramie(bardzo prostszym) .
PVE
PVP
INDUSTRY
HANDEL
To są cztery glówne pnie dzialań w eve, odchodzą z nich rózne galęzie które czesto się ze sobą krzyżują.
Cytuj
Np. nie wiem co to Hauling, a może być ciekawe.
Ciekawe.... ciekawe jest to ze uwazasz hauling za ciekawy :P
Hauling to wożenie towarów
Transportowy sprzet ma kilka cech wspólnych:
- duże cargo
- duza podatność na wrogą działalność
- zwrotność i szybkość wieloryba z przetrąconym karkiem

Ciekawe to jest to tylko wtedy jak masz kilkanascie miliardów w cargo, taszczysz to po low / 00 a zwiadowca właśnie Ci powiedział że rozjebala go kampa po drugiej stronie bramy i w tym samym momencie brama zaczyna mrygać sugerujac że wielokrotną aktywację:P
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 11:37:14 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2011, 11:34:47 »
O, admin kręci trolla. I proszę później nie pieklić się jak inni to pociągną  :P

"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2011, 11:36:39 »
Ok. Temat chyba i tak został już wyczerpany i to aż ponad. Dziękuję wszystkim i życzę szerokich lotów. Na razie mam misję "Wstęp do teorii mnogości" ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2011, 11:38:04 »
Musicie dopisywać odpowiedzi jak ja piszę jedną?
Od teraz chyba kazdy wątek w którym cos piszę bedę najpierw zamykał >:D
I gdzie tu niby troll?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2011, 11:46:01 »
Bardzo pokrótce, PvP w EVE jest wszędzie. PvP jest latając statkiem, produkując, sprzedając, kupując, wożąc. Zawsze ktoś inny chce Cie wydymać, przebić, zarobić na tobie, zarobić tak samo jak ty itp itd.

Bardzo pokrótce co można robić (to jest bardzo ogólny podział, bo każda pozycja ma ileś podpozycji/wersji i to już diagram który linkowałem oddaje):
- PvP - strzelać się statkami - na tym się raczej nie zarabia, ale jest najczęściej wykorzystywaną "rozrywką" w eve
- PvE - strzelać się statkami z npcami - najprostsza metoda zarabiania kasy, dostępna zawsze, mocno skalowalna (od śrutów jako noob, do 50m+/h na anomalkach, ponoć więcej na incursjach czy w milicji, podobnie ma misjach)
- industry - produkcja oraz research - głównie robione dla kasy, niektórzy bo lubią być samodzielni. Wymaga kapitału, bez kapitału długo zarabia się mało.
- mining - nudne i kiepsko się zarabia kopiąc statkiem (być może wyjątkiem jest gaz do narkotyków - boosterów), można kopać posami, ale tu jest wielka konkurencja i o rzeczy wartościowe (czytaj technetium) toczą się wojny...
- trade - handel, od spekulacji, do kupowania tanio i wożenia aby sprzedać dalej (czyli hauling który oznacza nic innego tylko popierdalanie TIRem przez galaktykę...). Wymaga kapitału, wyjątek: haulować można wożąc czyjeś kontrakty za kasę, ale tego nie jest zbyt dużo i nie jest to wielka kasa.

EVE dość dobrze oddaje skomplikowanie dzisiejszej logistyki i produkcji - prawie wszystko co jest na rynku jest robione przez graczy (wyjątek, factionowe itemy i też nie wszystkie bo często dostaję się BPC z którego się je produkuje), niektóre są bardzo proste w zbudowaniu (całe t1, rigi) gdzie wystarcza BPO/BPC oraz komponenty.. niektóre rzeczy bardzo złożone, wymagające komponentów które często wymagają komponentów. Aktualnie niektóre przedmioty wymagają nawet 5 "etapów" produkcji aby dojść od tego co się wydobywa do produktu końcowego. Tu to już prawie prawdziwy biznes, można szukać niszy i robić jeden z etapów który akurat daje najlepszą kasę, można robić od 0 do końca, można robić komponenty, można tylko wydobywać....

Naprawdę ciężko tu więcej napisać, sam musisz poeksperymentować podpierając się diagramem :) Jak masz jakieś pytania o konkretne rzeczy z diagramu to pytaj, dużo prościej odpowiadać na konkretne pytania niż próbować zmieścić tak rozbudowanej mechaniki w jednym poście ;)

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2011, 11:51:26 »
I jeszcze dwie podstawowe zasady:
1. NIGDY nie leć statkiem na którego stratę Cię nie stać !! Nic tak nie zniechęca do gry na początku jak wpierdolenie swojego jedynego BCka i gwałtowny powrót do frytki bo na nic innego Cię nie stać.....
2. NIGDY nie jesteś bezpieczny. Nawet siedząc w stacji ktoś Cię może wydymać....

I bonusowy tip, wszystkie kontrakty i oferty na lokalu w jita to przekręty ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2011, 11:52:06 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2011, 11:56:08 »
Bonusowego tipu jeszcze nie rozumię ;) ale to w przyszłości. Dzięki za próbę ogarnięcia "Wszechświata".

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 25, 2011, 12:01:55 »
Jita to hub handlowy. Że tak powiem finansowe centrum eve i naprawdę niewielu rzeczy nie kupisz w tym systemie.
Kontrakt to taki troche inny typ wymiany handlowej. Można to wkleić na chat. To  co idzie w jita to nie odmienie spam kontraktami które w najlepszym przypadku są zawyżone cenowo,  a standardowo czescie są scamem (oszustwem)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2011, 12:03:06 »
Bonusowego tipu jeszcze nie rozumię ;) ale to w przyszłości. Dzięki za próbę ogarnięcia "Wszechświata".

Jita - system z największym centrum handlowym. Stacja 4-4 Caldari Navy Assembly Plant od wielu lat jest głównym hubem handlowym w EVE, do którego inne się nie zbliżają nawet, jak chodzi o dostępność różnych przedmiotów oraz wolumeny obrotu.

Lokal - czat typu LOCAL obejmujący jeden system.

Wlecisz raz do Jita, poczytasz lokal, obejrzysz DOKŁADNIE co reklamują, to zrozumiesz ;)

Tony Solando

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 25, 2011, 12:34:13 »
Cytat: Doom
"Osobiście zajmuję się drobnym hisecowym "dresiarstwem"...
FIX"

Dzięki. Szukałem odpowiedniego słowa.

Cytat: Doom
Ciekawe.... ciekawe jest to ze uwazasz hauling za ciekawy

To wręcz idealna rozrywka dla ludzi uzależnionych od adrenaliny, czy fanów sportów ekstremalnych.
Hardcorowcy mogą podnieść sobie poprzeczkę haulując samotnie drogie towary frachtem w null.

Cytuj
Hauling to wożenie towarów
Transportowy sprzet ma kilka cech wspólnych:
- duże cargo
- duza podatność na wrogą działalność
- zwrotność i szybkość wieloryba z przetrąconym karkiem, zanurzonego w terpentynie
FIXED



A wracając do tematu, to naprawdę trzeba chwilkę pograć, znaleźć gałąź EvE która nam "pasi" i zajmować się nią.

Goomich

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2011, 12:39:37 »
Ciekawe to jest to tylko wtedy jak masz kilkanascie miliardów w cargo, taszczysz to po low / 00

Dlaczego ktoś by coś takiego zrobił?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2011, 12:53:44 »
Adrenalina / głupota / wylot wh / brak capsa lub dostepu do niego / brak poręcznego tytana z brigem / brak blackopsa z brigem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2011, 13:01:00 »
Albo mieszkanie w okrężnicy wszechświata gdzie hosta na localu widuje się raz na miesiąc + odrobina lenistwa :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

abdalakbar

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2011, 23:46:28 »
Witajcie ponownie.
Przybywam zdać raport i poradzić się jeszcze.
Tak więc na początku zająłem się za szybkie robienie tutka i robienie misji w akademii. Straciłem kilka statków przez to, że byłem zbyt pewny siebie :) i nie było to jakimś zniechęceniem. Wręcz przeciwnie. Dostawałem takiego powera, że szybko znajdowały się fundusze na nowe statki i ulepszenia. Kończę już misje w akademii więc trzeba wyruszać dalej.
I tu rodzą się pytania, na które są raczej proste odpowiedzi. Czy mam dalej, ostro kontynuować misje? Czy mam całkowicie wolną rękę i mogę sobie kupić statek do miningu i przy okazji misje robić i co tam dalej mi się spodoba? Mam ponad 2mln ISK i zastanawiam się jak dobrze inwestować.
Pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 29, 2011, 00:36:00 »
I tu rodzą się pytania, na które są raczej proste odpowiedzi. Czy mam dalej, ostro kontynuować misje? Czy mam całkowicie wolną rękę i mogę sobie kupić statek do miningu i przy okazji misje robić i co tam dalej mi się spodoba?

Misje wyuczą cię złych nawyków, ale przynajmniej będziesz miał parę normalnych skilli.
Od miningu tylko hemoroidów się dorobisz (i całej kolekcji seriali).

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 29, 2011, 07:44:01 »
Epic arc dla Sister of Eve zrobiles? jesli nie to lec do Arnon, beda dodatkowe misje, isk i fabula :) od miningu radze trzymac sie z daleka.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 29, 2011, 09:15:22 »
Bardziej precyzyjnie - mining to ślepa uliczka. Skille do tego są nieprzydatne gdzie indziej, a z punktu widzenia kopanie w hisecu to odpowiednik pracy w McD's. Kopanie w null to inna bajka, ale tam z kolei pojawia się inny problem - minsy w grze NIE biorą się z kopania ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czasopożeracz?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 29, 2011, 09:21:17 »
Ekhem. Skile do miningu sa potrzebne do orki i hulka
- orca to zajebisty statek wielozadaniowy
- hulk jest świetny do wkurwiania i poniżania rożnych dresów z high seca :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.