Autor Wątek: "Kompleksy" - co to takiego?  (Przeczytany 6809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
"Kompleksy" - co to takiego?
« dnia: Styczeń 10, 2005, 11:42:30 »
Przeniesione z innego tematu:

Cytat: "Dzikus"


4) Kompleksy. Jest ich kilka w okolicy. Wi?kszo?? kompleksów mi znanych blisko Oerse to 3/10 (cho? jest chyba jeden 1/10). Mo?na je spokojnie uko?czy? fregat? (zrobi?em to kestrelem). Dobra zabawa, poza tym czasem ciekawe sprz?ty mo?na tam znale??. Jak kto? znajdzie kompleks lepszy ni? 3/10 niech koniecznie da zna?.


No wlasnie co to jest ten "Kompleks"?
Co oznacza ze kompleks jest np. 3/10 czy 1/10 ?
Co to znaczy ze mozna ukonczyc np. Fregata?

YANNICK

  • Gość
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2005, 11:48:03 »
Kompleksy....eee...to takie zaburzenia... :P Oki, oki... to cos w rodzaju dungeon'u tyle, ze w kosmosie (jesli mozna mowic w tym wypadku o dungeonie). Wlatujesz przez specjalnego gate'a i znajdujesz sie gdzies w deadspace z kolejnym gatem i jakimis NPC latajacymi w poblizu. Po rozwaleniu ich mozesz przedostac sie przez gate'a do nastepnego obszaru itd, az dolecisz do tzw. bossa. Droga powrotna jest ta sama, ktora przyleciales.
Kazdy kompleks ma swoj stopien trudnosci, zalezny chyba od SC systemu....
To tak z moich doswiadczen z kompleksami....pewnie ktos ci to lepiej wyjasni :P

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2005, 11:55:03 »
Dzieki
Przynajmniej troche rozjasniles mi ten problem.
Mam w takim razie jeszcze jedno pytanko co to jest deadspace?  :roll:

dzikus

  • Gość
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2005, 12:43:02 »
Deadspace to miejsce do którego nie da si? (teoretycznie) warpowa?. Pisz?, ?e teoretycznie, bo jak si? wylogujesz, to potem po zalogowaniu w?a?nie warpujesz na miejsce.
Tym niemniej z tego co wiem, normalnymi ?rodkami warpowa? si? nie da. Co wi?cej, nie dzia?? tak?e Microwarp Drive (MWD), wi?c mo?na lata? co najwy?ej na Afterburnerze.

Co do samych kompleksów. To zazwyczaj w takim kompleksie musisz zniszyczy? jaki? jeden obiekt/wroga, który blokuje przelot dalej, ?eby móc dosta? si? do nast?pnej cz??ci kompleksu. No i generalnie to chyba tyle.

Co do poziomów trudno?ci:
1/10 - pewnie jakby si? da?o uzbroi? shuttla, to mia?by szanse.
3/10 - da si? sko?czy? samotn? fregat? - najlepiej z broni? na odleg?o?? 20km/missilami. Wrogami czasem s? te? Cruisery (zwykle jeden na sekcj?). Przydaje si? AB.
4/10 - kr??owniki...
dalej nie by?em..
z 10/10 grupa BSów ma powa?ny problem.

YANNICK

  • Gość
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2005, 12:43:40 »
Deadspace to obszar przestrzeni, do ktorego dostep byl do niedawna zalokowany przez jakies imperialne agendy. Razem z Exodusem blokada zostala zdjeta. Jest do tego caly background, ale juz go nie pamietam :P
Do deadspace i z deadspace mozna sie dostac tylko przez specjalne bramy. Nie ma stamtad zadnej innej ucieczki.
W praktyce dziala to podobnie jak latanie miedzy systemami, a w teorii rozni sie znacznie, bo np. teoretycznie mozliwe sa skoki miedzy dowolnymi systemami, nie koniecznie przez bramy. Wiecej na ten temat w background story ;)

Aha, z tego, co pamietam, to w deadspace nie dzialaja MWD :) Moze cos jeszcze.....

EDIT: ja tu sie produkuje, a tu mnie Dzikus ubiegl... :P

dzikus

  • Gość
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2005, 12:56:36 »
To nie do ko?ca prawda, co piszesz Yannick. Z Deadspace mo?esz si? spokojnie Warpowa? na dowolny objekt. Jedyny problem jest taki, ?e nie da si? warpowa? DO Deadspace.

YANNICK

  • Gość
"Kompleksy" - co to takiego?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2005, 13:12:14 »
Acha..  :)