Autor Wątek: 1Gbps w domu...  (Przeczytany 5478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
1Gbps w domu...
« dnia: Październik 19, 2011, 12:49:24 »
...to chyba przegięcie ::) ;)
W sumie osobiście nie widzę do czego mógłbym wykorzystywać taką przepustowość. Tak wiem, ściąganie filmów, etc. ale chciałbym przypomnieć, że mówimy na Centrali raczej o legalnych zajęciach. Obecnie wystarcza mi w zupełności 6-10Mbps jakie mam do swojej dyspozycji.
No i oczywiście pozostaje kwestia serwera wysyłającego.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Symetryczne_lacza_1_Gbps_we_Wroclawiu-37231.html
http://www.moico.pl/oferta.html
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2011, 12:52:19 »
A po co ściągać filmy wtedy ? Online się wtedy ogląda filmy i to 4 równolegle na dużym monitorze  ;D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011, 13:07:04 »
A po co ściągać filmy wtedy ? Online się wtedy ogląda filmy i to 4 równolegle na dużym monitorze  ;D
HD jesteś w stanie oglądać swobodnie na poziomie 6-10Mbps, nie potrzeba do tego aż tak wydajnego łącza. Ustawiasz sobie odpowiedni bufor (znasz jakość łącza, więc wiesz na ile stabilne masz prędkości).
Przy czym u mnie na 6 Mbps (wciąż nie wiem dlaczego czasem mam 6 a czasem ponad 11, a zazwyczaj 10, nie ma tu żadnej reguły) mi się czasem zacina (nie ustawiam za dużego bufora) na Youtube.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

garnoo

  • Leń Patentowany
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Garnoo
  • Korporacja: Eternity INC.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2011, 13:14:43 »
gdybys kiedys po pijaku chcial sobie zrobic kopie bezpieczenstwa internetu - oferta jak znalazł!  :P

"Tak duża prędkość transferu to oczywiście maksymalna teoretyczna przepustowość łącza..."
z tym ze tutaj 'straty' beda znacznie wieksze niz przy laczach do jakich sie przyzwyczailismy... transfer, zapis na hdd etc - mysle ze 30% a moze i wiecej pojdzie w las
"Głupi jak komentarz na Centrali" - stara indiańska obelga

Ranshe

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2011, 13:24:51 »
Symetryczność i zewnętrzne ip wskazywało by raczej na ofertę dla firm. Ja bym się nie obraził za takie łącze - możliwość wystawienia serwerów usług różnych dla znajomych i/lub nieznajomych na przykład nie jest zła.

Minna Hinata

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2011, 13:44:12 »
Hmmmm, przy takiej ofercie można spokojnie pertraktować warunki podpięcia więcej niż jednego takiego łącza pod założenie własnego Data Center. Ciekawe czy zaproponowaliby lepsze ceny niż daje GTS Energis który imo ma puki chyba najbardziej korzystną ofertę pod ten typ firmy.

sc0rp

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2011, 13:47:48 »
...to chyba przegięcie ::) ;)
W sumie osobiście nie widzę do czego mógłbym wykorzystywać taką przepustowość.

oj tam oj tam taka rura, jesli bedzie redundantna (czyli 2 niezalezne od siebie rury) pozwala na calkowita i komfortowa prace w chmurze ;)

A no i strony Ci sie szybciej beda otwierac ;)

Hmmm skoro symetryczne to mozna ich uzyc jeszcze do ddosa.

Hmmmm, przy takiej ofercie można spokojnie pertraktować warunki podpięcia więcej niż jednego takiego łącza pod założenie własnego Data Center. Ciekawe czy zaproponowaliby lepsze ceny niż daje GTS Energis który imo ma puki chyba najbardziej korzystną ofertę pod ten typ firmy.
LOL w DC internet od jednego dostawcy, a racki pewnie trzymane w schowku na szczotki.
Ciekawe co powiesz klientom jak ISP bedzie mial awarie a DC pojdzie offline
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 13:55:50 wysłana przez Dark Flonoe »

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2011, 14:11:09 »
opcja fajna, ale zasięg mają bardzo ograniczony :'(

NeX

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2011, 16:17:53 »
  Cyferki ładne, ale w domowym łączu zaspakajają tylko ego właściciela (dlatego zresztą są sprzedawane). Nie ma uploaderów do takiego transferu. Zazwyczaj serwery publiczne zatrzymują transfer w okolicach 2 - 5 Mb. Wyciśnięcie torrentów powyżej 3 Mb to też sztuka, bo większość (czyt. 99,9%) userów udostępnia w transferze rzędu 1,5Kb. Mam podpięte 25 Mb i w sumie równie dobrze mógłbym się w domu zadowolić 10 Mb. Największa zaleta ich oferty, to symetryczność łącza. Możliwość wysłania choćby kilkunastu/kilkudziesięciu Mb/s to już ogromny plus.

Świetnie że są z taką ofertą. Może wpłynie to na oferty konkurencyjnych firm jeśli chodzi o symetrię i ceny.

Minna Hinata

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2011, 18:38:33 »
LOL w DC internet od jednego dostawcy, a racki pewnie trzymane w schowku na szczotki.
Ciekawe co powiesz klientom jak ISP bedzie mial awarie a DC pojdzie offline

Zadam Ci krótkie i treściwe pytanie by skończyć próbę nędznego trola - znasz warunki dzierżawy takiego łącza jakie są gwarantowane przez ISP w stronę firm obsługujących DC?
I nie, w tym interesie nie bierze się jednego dostawcy ale jako podstawowego bierze się tego który zaproponuje lepszą stawkę.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2011, 18:47:07 »
dzisiejszy odcinek ulicy sezamkowej sponsorują literki "S L A"

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2011, 19:30:35 »
... Wyciśnięcie torrentów powyżej 3 Mb to też sztuka, bo większość (czyt. 99,9%) userów udostępnia w transferze rzędu 1,5Kb. Mam podpięte 25 Mb i w sumie równie dobrze mógłbym się w domu zadowolić 10 Mb. ...
Jak korzystasz z publicznych trackerow to moze Ci ciezko tyle wycisnac, ja tam sciagam z predkoscia 100Mb.
* Lubie czasami poprzeklinac

sc0rp

  • Gość
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2011, 22:00:57 »
I nie, w tym interesie nie bierze się jednego dostawcy ale jako podstawowego bierze się tego który zaproponuje lepszą stawkę.
Chyba w ovh lub hetznerze, sa dc w Polsce co maja 8operatorow + 2 IXy i podaja zawsze najkrotsza sciezka, a nie najtanszym laczem.

Khobba to internet do domu ma wogole SLA? ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 22:20:25 wysłana przez Dark Flonoe »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 1Gbps w domu...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2011, 09:17:40 »
Chyba w ovh lub hetznerze, sa dc w Polsce co maja 8operatorow + 2 IXy i podaja zawsze najkrotsza sciezka, a nie najtanszym laczem.

Khobba to internet do domu ma wogole SLA? ;)
Ma, mój np. ma większość warunków na tzw. gębę  :P >:D
Mój = podpisany 9 lat temu, w międzyczasie 3x zmieniła mi się prędkość (3x w górę), 2x zmieniła cena (1x w górę, 1x w dół)  :)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...