Autor Wątek: Weapon managment  (Przeczytany 2380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dark

  • Gość
Weapon managment
« dnia: Grudzień 05, 2011, 17:30:35 »
Mam pytanka odnosnie zarządzania celami/bronią.

Załózmy za mam lock target na killku np. 5 celach

1 pytanko
zalozmy ze wykanczam pierwszy cel - czy jest mozliwosc automatycznego uruchomienia broni (lasery i rakiety) od razu na kolejnym zalokowanym celu, w przypadku gdy czasami szybko likwiduje cele, upierdliwe jest ciagle aktywowanie laserow i rakiet, nie znalazlem takiej mozliwosc w interfejsie.

2 pytanko
mam lasery, rakiety i drony - czy jest mozlwiosc wskazania aby np. laserami atakowac 1 wybrany obiekt, rakietami drugi a dronami jeszcze inny. Jak mam zalokowane kilka obiektow to aktywacja kolejnych broni zawsze skutkuje atakowaniem tego samego celu.

Z gory dzieki
Darek

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:59:04 »
Cytuj
1 pytanko
zalozmy ze wykanczam pierwszy cel - czy jest mozliwosc automatycznego uruchomienia broni (lasery i rakiety) od razu na kolejnym zalokowanym celu, w przypadku gdy czasami szybko likwiduje cele, upierdliwe jest ciagle aktywowanie laserow i rakiet, nie znalazlem takiej mozliwosc w interfejsie.
Broń = drony, włączasz tryb agresiv + focus fire (żeby wszystkie lały ten sam cel)
Broń = działa nie
Broń = rakiety niekierowane nie
Broń = rakiety fof tak (ale ich uzycie jest... nieekonomiczne)
Cytuj
2 pytanko
mam lasery, rakiety i drony - czy jest mozlwiosc wskazania aby np. laserami atakowac 1 wybrany obiekt, rakietami drugi a dronami jeszcze inny. Jak mam zalokowane kilka obiektow to aktywacja kolejnych broni zawsze skutkuje atakowaniem tego samego celu.
Po zalokowaniu kilku celów wokoło aktywnego zawsze lata jakieś takie cuć dokoła klikasz aktywacje lasera, nastepnie na overviu klikasz kolejny zalogowany cel, lub na hudzie kolejny obrazek celu tak zeby to latające coś zaczeło latać wokoło czego innego i odpalasz drugą giwere, potem trzeci cel i szczujesz drony

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:16:54 »
  Generalnie nie ma możliwości zautomatyzowania ataku dział. Natomiast drony mogą walczyć prawie w pełni automatycznie. Można ustawić je na stałe atakowanie. Najlepiej za pierwszym razem wysłać drony na najmniejszy cel - potem kolejno będą likwidowały coraz większe cele w zasięgu kontroli dron, lub jeśli jest spokój, to zaatakują taki cel, który pierwszy wykaże agresję na statku gracza, lub taki, który zostanie zaatakowany przez gracza (zapewne dlatego wydaje Ci się, że drony zawsze atakują to samo co ty działami - po prostu nie wydałeś im innego polecenia).

Każdą sztukę broni możesz skierować na inny cel, ale nie możesz wtedy używać zgrupowania broni, które służy dokładnie czemuś przeciwnemu. Najpierw zaznaczasz cel, a potem aktywujesz wybraną broń. Inna sprawa czy poza tutorialem i misjami lev 1 ma to jakikolwiek sens (pomijam tu kwestie walki flot PVP, lagów itp gdzie też się cuduje z namierzaniem). Istnieją też rakiety fof, które aktywowane strzelają we wszystko co jest w pobliżu aż do wyczerpania magazynka. Ich skuteczność jest znikoma - nie koncentrują się na celu, nie dobijają go, mają słaby dps i mają tendencję trafiania w to co jest największe, czyli np najbliższy budynek, czy inna ozdobną strukturę, która nie ma dla nas znaczenie, bo przecież nie strzela.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:23:41 »
Ok chciałem dodać coś w temacie modyfikując poprzedni ale już Doom posprzątał.

Chwiałbym o jedno tylko zapytać. Jesteś amarem zapewne skoro masz lasery ale ... o ile pamiętam statki amarskie z naprawdę małymi wyjątkami to tylko i wyłącznie laserowce czyli działka a jak Ty tam wkładasz wyrzutnie i ... po co ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:27:08 »
np inquisytor ma miejsce na rakietnice :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:50:55 »
Ok chciałem dodać coś w temacie modyfikując poprzedni ale już Doom posprzątał.

Chwiałbym o jedno tylko zapytać. Jesteś amarem zapewne skoro masz lasery ale ... o ile pamiętam statki amarskie z naprawdę małymi wyjątkami to tylko i wyłącznie laserowce czyli działka a jak Ty tam wkładasz wyrzutnie i ... po co ?

Poza tym lepiej młodego od razu nakierować na czyste laserowce aby nie marnował na razie sp na wyrzutnie bo i po co?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:04:13 »
Legion, sacri, heretic <<< po to na przykład.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:32:24 »
Poza tym lepiej młodego od razu nakierować na czyste laserowce aby nie marnował na razie sp na wyrzutnie bo i po co?

Bzdura. Każda rasa ma jakiś statek, który wykorzystuje missile, a są one banalnie łatwe w skillowaniu (można wyskillować jeden rozmiar do T2, a nie trzeba przechodzić przez wszystkie mniejsze jak z działami).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 21:09:04 wysłana przez Mona X »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dark

  • Gość
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:57:40 »
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Wyrzutnie wkladam do Arbitratora. Dlaczego ? W poszukiwaniu wiekszego damage, no i one nie chybiaja :)
Zainspirowało mnie jak na misjach z levela 2 zaczeli do mnie walic rakietami i dostawalem niezle popalic :)
No ale to chyba faktycznie slepa uliczka, wlasnie koncze zbierac na Harbingera a tam juz slotow na wyrzutnie nie ma :(

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Weapon managment
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2011, 20:00:25 »
Prędzej czy później będziesz latał każdą rasą - i wtedy te skille będą jak znalazł.

Rakiety chybiają (= nie zadają pełnego dmg'u). W sumie ich mechanika aż tak nie różni się od dział. W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć po prostu, że rakiety mają ogromny optimal.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...