Autor Wątek: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )  (Przeczytany 2929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rataxas

  • Gość
Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« dnia: Październik 15, 2011, 19:58:17 »
 Witam wszystkich , krotko i na temat bede pisac bo lubie scislosc. ( jestem nowy na forum jak i w EVE i jeszcze pau aspektow nie rozumiem , lecz nuubem nie jestem wiec prosze traktowac mnie dosc powaznie . )

 Wiec , robie sobie misje LVL 2 , wlasnie ja koncze kiedy wpada koles rupturem , ( zolty pirat ) odrazu wyczulem jego zamiary wiec odwarpowalem na regenreacje shilda , szybkie pytanie do ludzi z korpa na TSie czy pomoga i gdzie sa ? No i wpadam na misje ponownie koles jeszcze tam lata , zebral moj jeden z moich zlomow przez co z zoltego stal sie czerwonym ( na overview ) no i oczywiscie na zolto w lewym gornym rogu wlaczyla sie opcja Agression Countdwon : XX min.

 Wiedzac ze wsparcie jest w drodze zaczelem go robic ( bitwa jak przebiegla jest nie istotne ).

 Kiedy zginelem , znajomy podlecial aby zebra moj "wrak" niestety pojawila sie  " ich banda " i rowniez jego zestrzelili.

 No okej rozumiem wiec ze countdwon agression ma wplyw na flote ? ( jezeli gracz X jest ze mna we flocie i ja zaatakuje biedaka to gracz X rowniez bedzie mial agresje od niego / na niego ? )

 

 Po stracie statku zadokowalem na stacji spokojnie czekajac na ponowne oddokowanie ( kiedy agresja minie ) tak tez zrobilem , polecialem na misje smierciarka pozbierac wraki ( wszystkie byly biale !!! ) i koles wskoczyl ponownie otwierajac do mnie ogien.

 Pytanie brzmi jakim cudem mogl otworzyc ogien do mnie bez wywolania agresji z mojej strony na niego ?  Concord go nie zestrzelil ?

 Jakby ktos mogl poratowac ewe. linkami do opisu jak DOKLADNIE ( mowie DOKLADNIE ) dziala " ta " agesja w grze to bylo by bardzo super.

 Dzieki i pozdrawiam.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2011, 23:53:43 »
W telegraficznym skrócie (nie bywam za często w HI)

Jeśli człowiek wskakuje Ci na misje i podbiera wrak to masz do niego Agresje Ty i On nie może Cie sam z siebie zaatakować bo włączy się Concord ale kiedy zaczniesz Go bić to i On ma agresje na Ciebie.

Agresja trwa jakiś czas (na górze ekranu odliczany jest).

Co do agresji na współkorpowicza. Jeśli zaatakował lub wyjął coś z Jego wraku (bo podbierał coś należące do niego nominalnie) to oczywistym jest, że Ten człowiek który Cię zabił miał i do niego możliwość strzelania.

Rataxas

  • Gość
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, 04:45:20 »
W telegraficznym skrócie (nie bywam za często w HI)

Jeśli człowiek wskakuje Ci na misje i podbiera wrak to masz do niego Agresje Ty i On nie może Cie sam z siebie zaatakować bo włączy się Concord ale kiedy zaczniesz Go bić to i On ma agresje na Ciebie.

 TAK WIEM ( nie czytales co napisalem ? )

Cytuj
Agresja trwa jakiś czas (na górze ekranu odliczany jest).

TAK WIDZE ( to jest dosyc  logiczne )

Cytuj
Co do agresji na współkorpowicza. Jeśli zaatakował lub wyjął coś z Jego wraku (bo podbierał coś należące do niego nominalnie) to oczywistym jest, że Ten człowiek który Cię zabił miał i do niego możliwość strzelania.

 Nie wyjal niczego z jego wraku, tak zaatakowal go lecz nie o to pytalem.


 Wiec ponowie . moze ktos bedzie potrafil mi odpowiedz na moje pytania.

Q1) Czy beda we flocie z mejtem , i przeciwnik ukradnie mi kontener ( wytworzy / spowoduje agresje ) to czy moj mejt korpowy rowniez bedzie mogl do niego strzelac ?

Q2) Agresja Zolta polega na tym ( w skrocie mowiac ) iz mam zielone swiatlo w prowadzeniu ognia do jakiejs osoby ?

Q3) Jezeli Agresja Zolta oznacza zielone swiatlo w prowadzeniu ognia do przeciwnika , to dziwnym faktem jest iz podczas robienia misji czasami po zakonczeniu jej i powrocie do bazy  dostaje Zolta Agresje ( po podswietleniu np. widnieje opis IN CRIMES : Angel Cartel - wiem co to angel cartel ,wiem co znaczy in crimes , lecz nie rozumiem senda tego lopatologicznie... )

Q4) Czy robia misje "rasowe" ( nie mylic z MILITIA FORCES ) i majac np. niski Standing do Caldari State ( - 3.0 i nizej ) to rozumiem iz wlatujac na ich tereny ( regiony, przynalezace w Imperium do Caldari ) moge zostac zaatakowany przez CONCORD / MILITIA FORCES / INNYCH GRACZY ?

Q5) Nawiazujac do Q4) , czy moge zostac zaatakowany przez innych graczy w moich ukladach majac niski  standing do Caldari ?

Q6) Jakie sa inne mozliwe opcje, wylowania Agresji Na Przeciwniku ? ( nie liczac kradziezy , bezposredniego strzalu )

Q7) Jak mam rozroznic czy "ktos mi robi / zrobil agresje ?" czy "ja komus ?" ( przez robienie agresji mam na mysli naklanianie kogos do oddania we mnie ognia )

Q8) Czy zdazylo sie komus ze po bitwie i jednej Zoltej Agresji , pojawila sie druga Zolta Agresja ( ni z tego ni z owego ! ) i koles na bezprawiu molg do mnie strzelac ?


Dzieki za pomoc - prosze o sensowne wypowiedzi ( pilotom typu nie wiem , nie pamietam ) dziekuje na starcie - mile widziane linki do angielskich for / opisow.

EDIT : Sorry za bledy jest 5:00 rano i klawiatura juz prawie spi - wiec zjadla kilka literek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 08:59:43 »
To co na ten moment jestem w stanie wyajśnić ;)

Q1) Czy beda we flocie z mejtem , i przeciwnik ukradnie mi kontener ( wytworzy / spowoduje agresje ) to czy moj mejt korpowy rowniez bedzie mogl do niego strzelac ?
Aggro na złodzieja dostaje cały korp. Nie wiem tylko co z ally.
Jak zaatakujesz złodzieja, to prawo do strzelania do Ciebie będzie miał tylko on. Reszta jego korpa nie.

Cytuj
Q2) Agresja Zolta polega na tym ( w skrocie mowiac ) iz mam zielone swiatlo w prowadzeniu ognia do jakiejs osoby ?

Tak.
Jest jeszcze agresja czerwona uprawniająca wszędzie, wszystko i wszystkich do prowadzenia ognia wobec Ciebie :P

Cytuj
Q4) Czy robia misje "rasowe" ( nie mylic z MILITIA FORCES ) i majac np. niski Standing do Caldari State ( - 3.0 i nizej ) to rozumiem iz wlatujac na ich tereny ( regiony, przynalezace w Imperium do Caldari ) moge zostac zaatakowany przez CONCORD / MILITIA FORCES / INNYCH GRACZY ?

1.Strzelają do Ciebie, ale od standa -5 do frakcji. I strzela do Ciebie Navy danej frakcji. Nikt inny NIE MOŻE.
2.Strzelają do Ciebie za zły security status. Im wyższy status bezpieczeństwa systemu, tym wymóg odpowiednio wysokiego ss jest większy. Do systemów 1.0 z ssem od -2.0 do gorzej już nie wlecisz. Znaczy możesz wlecieć ale będzie strzelać do Ciebie właśnie navy. I tylko navy. Gracze mogą otworzyć do Ciebie ogień dopiero jak będziesz czerwony - miał ssa na -5.0 lub niżej, albo GCC.
Jeden wyjątek. W Genesis jest kilka systemów z sovem CONCORDU. Tam wlot z nieodpowiednim ssem równa się otrzymaniem globala.

Cytuj
Q5) Nawiazujac do Q4) , czy moge zostac zaatakowany przez innych graczy w moich ukladach majac niski  standing do Caldari ?

j.w.

Cytuj
Q8) Czy zdazylo sie komus ze po bitwie i jednej Zoltej Agresji , pojawila sie druga Zolta Agresja ( ni z tego ni z owego ! ) i koles na bezprawiu molg do mnie strzelac ?

Trochę wcześniej, zdarzyło mi się tak, że koleś coś mi ukradł na misji, gdzieś tam się postrzelaliśmy, nic z tego nie wyszło i po odpowiednim czasie agresja zeszła. Po zejściu aggro wlatuje z powrotem do tego systemu, koleś wisi na gejcie a mi zegar agresji tka od nowa, choć już go nie było.

Nie wiem skąd to. Wydawało mi się zawsze, że tak być nie powinno.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 10:20:09 wysłana przez Dux »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2011, 09:18:37 »
Tym timerom nie ma co ufać, najlepiej odczekać ze 2 minuty po upływie tych wskazywanych 15min, tak dla pewności. Już 2, 3 razy mi się zdarzyło przeskoczyć do hi po upływie tych 15min, tylko po to żeby się dowiedzieć że mam jeszcze ponad minute globala ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Kara Mon

  • Gość
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2011, 10:46:53 »
Tym timerom nie ma co ufać, najlepiej odczekać ze 2 minuty po upływie tych wskazywanych 15min, tak dla pewności. Już 2, 3 razy mi się zdarzyło przeskoczyć do hi po upływie tych 15min, tylko po to żeby się dowiedzieć że mam jeszcze ponad minute globala ;)

Nie miales globala tylko agresje do navy npc w danym regionie , republic fleet, amarr navy czy cokolwiek tam innego. GCC mija zawsze po 1 5minutach ale kazda zmiana sesji odnawia timer agresji do konkretnej marynarki npc-ow rzadzacych w danym regionie. Mozna go przeczekac albo przeskoczyc do systemu innej rasy, tam bedzie on bez znaczenia. Jesli mija GCC i zostaje zolty timer agresji to znak ze warto zerknac do kogo agresja jeszcze zostala.

Rataxas

  • Gość
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2011, 13:04:40 »
To co na ten moment jestem w stanie wyajśnić ;)
 Aggro na złodzieja dostaje cały korp. Nie wiem tylko co z ally.
Jak zaatakujesz złodzieja, to prawo do strzelania do Ciebie będzie miał tylko on. Reszta jego korpa nie.

Tak.
Jest jeszcze agresja czerwona uprawniająca wszędzie, wszystko i wszystkich do prowadzenia ognia wobec Ciebie :P

1.Strzelają do Ciebie, ale od standa -5 do frakcji. I strzela do Ciebie Navy danej frakcji. Nikt inny NIE MOŻE.
2.Strzelają do Ciebie za zły security status. Im wyższy status bezpieczeństwa systemu, tym wymóg odpowiednio wysokiego ss jest większy. Do systemów 1.0 z ssem od -2.0 do gorzej już nie wlecisz. Znaczy możesz wlecieć ale będzie strzelać do Ciebie właśnie navy. I tylko navy. Gracze mogą otworzyć do Ciebie ogień dopiero jak będziesz czerwony - miał ssa na -5.0 lub niżej, albo GCC.
Jeden wyjątek. W Genesis jest kilka systemów z sovem CONCORDU. Tam wlot z nieodpowiednim ssem równa się otrzymaniem globala.

j.w.

Trochę wcześniej, zdarzyło mi się tak, że koleś coś mi ukradł na misji, gdzieś tam się postrzelaliśmy, nic z tego nie wyszło i po odpowiednim czasie agresja zeszła. Po zejściu aggro wlatuje z powrotem do tego systemu, koleś wisi na gejcie a mi zegar agresji tka od nowa, choć już go nie było.

Nie wiem skąd to. Wydawało mi się zawsze, że tak być nie powinno.

Dzieki o wielki troche wyjasniles ale niebawem kolejna porcja pytan.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2011, 14:37:11 »
Nie miales globala tylko agresje do navy npc w danym regionie , republic fleet, amarr navy czy cokolwiek tam innego. GCC mija zawsze po 1 5minutach ale kazda zmiana sesji odnawia timer agresji do konkretnej marynarki npc-ow rzadzacych w danym regionie. Mozna go przeczekac albo przeskoczyc do systemu innej rasy, tam bedzie on bez znaczenia. Jesli mija GCC i zostaje zolty timer agresji to znak ze warto zerknac do kogo agresja jeszcze zostala.

Zeszły wszystkie agresje, w tym właśnie problem. Sprawdziłem potem logi i faktycznie ostatnia agresja miała miejsce 14min przed przeskoczeniem do hi, co nie zmienia faktu, że wszystkie liczniki mi się pokończyły. Później gadając na ten temat w yarrr okazało się, że problem jest chłopakom dobrze znany i poradzili żebym przed następnym takim manewrem na wszelki wypadek przelogował :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Podwojna Agresja ( na typa i korpa ? )
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2011, 11:54:02 »
A to nie jest tak, ze jezeli przeciwnik Cie zastrzeli, to "Twoj" wrak staje sie "jego wrakiem" i zlootowanie go przez Twojego corpmate'a powoduje agresje (tak, jakbs ukradl mu cos z puszki)?